Anasayfa Goodgame Big Farm - Oyun Oyun ile ilgili sorular
MODERATOR WANTED

We are currently looking for new moderators for BF Turkish forum. Applicants who can communicate in Turkish, and either English or German, would be ideal. If you are interested in this moderator position, please read through the application form and apply HERE to be considered to join the team!

Güncelleme: 22 Kasım 2016 - Noel Takvimi!

nemisia (TR1)nemisia (TR1) TR1 Gönderiler: 362
22.11.2016 düzenlendi kategorisi Oyun ile ilgili sorular
 • Yeni Noel Takvimi

  • Yeni Yıl Takviminin mekaniği geçen sene yapıldığı gibi. Burada Bulabilirsiniz. HERE 

  • Yeni bir hikaye olacak ve bu nedenle metinler farklı olacak.

  • Kardan adam etkinliği için damla malzemeleri üç ana çiftlikte bulunacak. 

  • Topluluklar tarafından talep edildiği üzere, kardan adam etkinliği için hangi görselleri almak istediğinizi seçme şansına sahip olacaksınız. Seçtiğiniz görseli alabilmek için yeterli derecede kartopu toplamanız gerekir. 

  • Görevler tamamlanınca artık yıldız vermeyecek, ancak ödül olarak farklı türde öğeler ve ürünler kazanacaksınız.

  • Başlangıç ve bitiş tarihi, geçen yıl gibi standart takvim  tarihlerini takip edecektir. (Not: Geçen sene etkinlik 1 Aralıkta başlamış) 

 •           Buradan tartışabilirsiniz.  [here] (İngilizce forum)
_______________________________________________________________________

Ayrıca bazı konularda da güncelleme yapılıyor. 


Cuma günü CM iSac tarafından vaat edildiği gibi, şu anda en çok tartışılan bazı topluluk konularının durumuyla ilgili bir güncelleme var:

Kooperatif Şampiyonası Ödülleri: 
Bunun sizin için neden önemli olduğunu biliyoruz, özellikle de altın çiçek tohumları, altın madenciliği lisanslarının kaldırılması ve birinci sıradaki kooperatif için ödül.

Bu konuyla ilgili ekibe birkaç öneri gönderdik ve aşağıdaki güncellemelerden birinde olayın ödüllerinin genel bir şekilde yeniden çalışması yapılacaktır. Daha fazla bilgi için size haber vereceğiz.

Şu anda, altın çiçek tohumları ve madencilik lisanslarının, geri gelmesi pek olası değildir.

Geçici çiftliği ziyaret ederek gemi sandıklarının kilidini açma.
Sorun, bu sürecin davranışını değiştirerek düzeltildi. Geçici çiftliğe dolar aktarmayı gerektiren görev tamamlandığında artık ek kasaların kilidi açılıyor. 

Çiftliği ziyaret ederek onları açan sandıkların kilitlenmesi teknik olarak mümkün değildir, tek imkân onları herkes için kilitlemek olabilir, ancak bu prosedürün dikkatle incelenmesi gereken artı ve eksileri vardır. Bu konuyu hala araştırıyoruz.


Halka Menüde daha fazla bilgi
Bunu birçok kez istediniz ve aşağıdaki güncellemelerden birinde gelecek :)

Bina ve süslemelerin kötü konumu - HATA
Bu hata 22 Kasım güncellemesinde ele alınacak. Test sunucusunda yapılan değişiklikler bugüne kadar olumlu sonuçlar verdi ve hata o zamandan beri ortaya çıkmadı, ki bu çok iyi bir işaret!

Üretim maliyetleri tutarsızlığı - HATA
Tıpkı yukarıda bahsedilen hata için olduğu gibi, bu güncelleme ile bu sorunun çözülmesi gerekir.

_______________________________________________________________________

Güncelleştirme: Köy Ligi - 21/11/2016 (Test Sunucusu)

Köy Ligi: Bir sonraki güncelleme ile size tamamen yeni bir şey getirmek istiyor! Bu konuda tüm öğrenmek için okumaya devam edin:

Köy Ligi eğlenceli ve interaktif bir şekilde kalıcı bir yarışma, hatta daha fazla kooperatif geliştirmek için harika ödülleri kazanmak için fırsat sağlayacaktır. Temelde, sen ve arkadaşların kim bilir, King of the Hill olabilirsiniz ..., diğer kooperatiflerin meydan sıralamasında yükselmesi mümkün olacak ve! 


Önemli: Big Farm ekibi şu anda Kooperatif Başarıları ve Başarı Ödülleri üzerinde çalışıyor, böylece yakında daha eğlenceli olacak!

nasıl çalışır?

Genel Bilgi:

Bu özellik hayata geçirildiğinde sistem, son birkaç Kooperatif Şampiyonasına ait verilere dayanarak mevcut kooperatiflerin hepsiyle birlikte bir Lig sıralamasını otomatik olarak oluşturacaktır.

Bu Lig'e katılabilmek için bir Kooperatifin üyesi olmalısınız.

Her hafta, siz ve kooperatifiniz ligin tepesine yükselip ödülleri kazanma şansına sahip olacaklar.

En üst seviyeye çıkabilmek için, sıralama 1'deki diğer kooperatiflere 1 kat daha meydan okumalısınız.

Kooperatif Köy Mutluluğu da uygulanacaktır (normal çiftliklerin mutluluğu gibi çalışır).


Mekanik (resim1):

Her bir Kooperatif sıralamada doğrudan doğruya rakibe meydan okuyabilir ancak doğrudan doğruya rakip tarafından da meydan okunabilir (örneğin: 5. sırada ise, 4. sıraya meydan okuyabilir ve kooperatif sıralamasındaki 5. sıraya karşı meydan okuyabilirsiniz 6. aynı anda).

Daha düşük bir kooperatife karşı mücadele başarısız olursa, daha yüksek bir kooperatife karşı sürmekte olan mücadele otomatik olarak iptal edilir.

Karşı karşıya olan bir kooperatif, zorlu kooperatifin altındaki kooperatif tarafından yenildiğinde karşı mücadelenin tüm ilerlemesini kaybetmeyecektir (başarıların uygulanmasına kadar herhangi bir etkisi olmayacaktır).

Bir meydan okuma veya karşı mücadele kazanmak için,  önce görevleri bitirmek gerekir.

Bir meydan okuma kazandıktan sonra, kooperatifiniz sıralamada tırmanacaktır. Karşı karşıya kaldıktan sonra, bir pozisyondan düşeceksin.

Doğrudan yukarıdaki kooperatife karşı bir meydan okuyabilirsiniz ve aynı anda doğrudan alttaki kooperatife karşı mücadele edebilirsiniz.

Sepetler (resim 2):

Zorlu kooperatif, 5 farklı çiftlik ürünü içeren 4 ürün sepetinden 1'ini seçmektedir.

Yalnızca her iki kooperatifin de üretebileceği ürünler seçilebilir.

Zorlayıcı kooperatif, mücadele ettikleri kooperatiften biraz daha fazla ürün toplayacak.

Sepetteki ürünler, zorlu bir kooperatif tarafından köy doları veya altın kullanılarak değiştirilebilir. Bir ürün her değiştirildiğinde, fiyat artar.

Sepetteki ürünler yalnızca meydan okumanın başlamasından önce değiştirilebilir.

Çarpanlar - Satırda Kazanın:

Meydan okuyucu kazanan çarpanı: bir kooperatif meydan zaferi başına (X) madalya alır. Eğer üst üste 10 zorluk kazanırsa, meydan okuma başına 4 kat daha fazla madalya (X * 4) bulabilirler. 10'uncu sıradaki galibiyetten sonra, çarpan x4'te kalır.

Meydan okuyan kaybeden çarpanı: bir kooperatif bir meydan okumayı kaybedince "ard arda kazanma" çarpanını kaybedecek ve zafer başına varsayılan madalya miktarına geri dönecektir (X * 1).

Karşı Karşıya Kazanma Çarpanı: Meydan okumaya zorlanan kooperatif, her zaman başarılı bir mücadeleden alacağı madalyayla aynı miktarda alır.

Karşı Karşıya Kalıcı Çarp Çarpanı: Bir kooperatif bir karşı mücadeleyi kaybettiğinde, "ard arda kazanma" çarpanını kaybedecek ve zafer başına varsayılan madalya miktarına geri dönecektir (X * 1).

Adillik Etkileri:İlk Vurgun (Zorlu Kooperatif): Zorlu kooperatif, başlangıç saatini ve sepetteki ürünleri seçebileceklerini telafi etmek için bir ceza alır.

Melankoli Modu (Zorlu ve Zorlayıcı Kooperatifler): Her bir kooperatif, olumsuz kooperatif köy mutluluğuna sahip olmaktan dolayı bir ceza alır. Mutluluk ne kadar düşük olursa, kooperatif rekabette o kadar çok şey toplamalıdır.

Diğer Bilgiler:Daha 30 gün boyunca kooperatifte olan Lider ve Delegeler bir meydan okuma başlatabilir. Diğer tüm üyeler onlara bu hakkı elle vermek için bir lider veya delegeyi beklemek zorundadır. Aktif olmayan kooperatifler Ligi'nin bir parçası değildir ve sıralamada görünmez olacaktır. Bir kere aktif olduklarında, ligin altından başlayacak. Aktif bir kooperatif silinirse, daha önce olan kooperatifler bir üst konuma çıkacaktır.


Ödüller neler?

Büyük Köy Birliği'nde ödül madalyalarını kazanmanın dört yolu vardır.


1. Düzenli Ödüller: Kazanan, üretilen ürünlerin miktarına ve kooperatifin üst üste kaç zorluk kazanmasına bağlı olarak bir meydan okuma ödülü alır.

2. Haftalık Sıralaması Yüksek Skorlu Ödüller: katılan her kooperatif için. Konum ne kadar iyi olursa ödül de o kadar iyi olur (resim 3).

(pek yakında)

3. Etkinlik Ödülleri: Her iki rakip (meydan okuyan ve karşı karşıya olan, kazanan ve kaybeden) çeşitli başarılar elde edebilirsiniz.

4. Başarı Yüksek Skoru Ödülleri: Bu ödülü almak için mümkün olduğunca belirli bir başarı kazanmayı deneyin.

Diğer Ödüller:

"Tepenin Kralı"  Sıralamada birinci sırada olan kooperatife ödül veriyor ve diğer kooperatiflere meydan okuyamıyor. Bu durumda kooperatif, üst sıralarda kaldıkları her gün için günlük bir ödül - sabit bir madalya - alacaktır.

"Tepenin Kralı" sonraki haftayı mümkün olan en yüksek zorlu puana, yani "art arda kazanılan zorluklar" çarpanı ile başlatacak. Bu şekilde, bir meydan okumayı kaybedinceye kadar her karşı mücadelede daha fazla ödül kazanırlar.

Joker Ödülü: Sonda biten kooperatif rasgele bir ödül alacak. Genellikle düşük değerli bir sarf malzemesi olur, ancak daha büyük bir miktar olması için çok az bir şans var.

Ödülleri kim alır?

Bir etkinlik süresince hasat yapan ve sepete katkıda bulunan tüm aktif üyeler, katılımcılar otomatik olarak olur. Bu, online olmayan veya bir yarışma sırasında doğru ürünleri hasat etmeyen üyelerin tüm ödülleri alamayacağı anlamına gelir.

Haftalık Lirik Ödüller Ödül: Tüm üyeler bu ödülü alıyor.

Zorluk Ödülü (meydan okuma / karşı mücadele): Bu ödülü almak isteyen tüm üyeler, bu meydan okuma konusunda düzenli katılımcılar olmak zorundadır.

(pek yakında)

Başarı İlerlemesi (meydan okuma / karşı karşıya kalma olayları): Genellikle, tüm başarılar işbirlikçi başarılardır. Bu, bireysel çabalarına bakılmaksızın, tüm üyeler için her zaman bir başarı ilerlemesi olduğu anlamına gelir.

Başarı Etkinliği Ödülleri (zorluklar / karşı karşıya kalmalar): Bu, bireysel çabalarına bakılmaksızın, tüm üyeler için her zaman bir başarı ilerlemesi olduğu anlamına gelir.

Haftalık Başarı Skoru Ödüller (meydan okuma / karşı karşıya kalma): tüm üyeler bu ödülü alırlar.

Ödül Mağazası:

Tüm köy lig madalyaları ile bu dükkanda özel ödülleri satın alabileceksiniz.

Dükkan diyalogu kooperatif her zaman (bir meydan okumayı kazandıktan sonra) köy lig madalyasını kazanır.

Haftanın sonunda, madalyalarınızı dükkanda kullanmanız için son bir şansınız olacak. Bunu yapmamayı seçerseniz, tüm madalyalar otomatik olarak köy doları haline dönüştürülecektir.

Arkadaşlık dükkânına benzer mekanik.


Yeni menülerden bazılarına dair bilgiler

1. Köy Birliği: Meydan okuma diyalogu. 
2. Sepet Seçimi.
3. Köy Ligi: sıralama genel görünümü.


1. 2. 3.


Güncelleştirme  22 Kasım Salı, 23 Kasım Çarşamba gibi planlanıyor. Tam olarak ne zaman uygulanacağı bildirilecektir. 

**********************************************************************************************************************

Selam arkadaşlar. Bu duyurular ingilizce forum üzerinden google translate ile çeviri yapılarak ve üzerinde bazı küçük düzenlemeler yapılarak paylaşılmıştır. En azından bir nebze işe yarar diye düşünüyorum. 


Post edited by nemisia (TR1) on

Yorumlar

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak