Anasayfa Turkish Goodgame Big Farm - Oyun Öneriler, övgü ve eleştiri

... Artik dur denİlsİn....

erdem_2007 (TR1)erdem_2007 (TR1) TR1 Gönderiler: 312
29.12.2014 düzenlendi kategorisi Öneriler, övgü ve eleştiri
birkaç gündür ben ve arkadaşlarım devamlı rahatsız ediliyoruz. ya çirkin msj yazıyorlar. yada olmayacak isteklerde bulunuyorlar ben oyunumu keyifle oynayamıyorum. gelen her özel mesajla irkiliyorum acaba gene ne yazdılar diye.. oyunca ciddi anlamda ortam bozulması ( ne diyeceğimi bilemedim) var. bunun için adminlere daha fazla yetki verilmeli ve sorunlar daha hızla çözülmeli. engellemek bir çözüm değil biz engelledikçe onlar yeni nik alarak devam ediyorlar tacize

bizler eğlenmek için oynuyoruz. ama bu tarz davranışlar huzur kaçırıcı, sinir bozucu oluyor.. böyle devam ederse birçok oyuncunun bu oyunu bırakması kaçınılmaz olacaktır. teknik denilen kişi yada kişiler buna kesin çözüm bulmalılar.

ben burada beni ve arkadaşlarımı rahatsız eden kişileri açıklayacağım. onlar yaparken utanmıyorlar bende onların yaptıklarını gösterirken utanmayacağım.

sapıklar ve nik hırıszlarıı........ her gün burada yazacağım.

[Ekran görüntüsü oyuncu ismi içerdiğinden kurallar gereği kaldırıldı, lütfen bu resimleri destekle paylaşalım | Şükran ]
Post edited by erdem_2007 (TR1) on
«13

Yorumlar

• Hayalet Çiftlik (TR1)Hayalet Çiftlik (TR1) Gönderiler: 712
    18.07.2014 düzenlendi
    Deşifre etmek caydırıcı olabilir,güzel bir yöntem
  • bizim-tarla (TR1)bizim-tarla (TR1) TR1 Gönderiler: 15,398
    18.07.2014 düzenlendi
    erdem_2007 yazdı: »
    birkaç gündür ben ve arkadaşlarım devamlı rahatsız ediliyoruz. ya çirkin msj yazıyorlar. yada olmayacak isteklerde bulunuyorlar ben oyunumu keyifle oynayamıyorum. gelen her özel mesajla irkiliyorum acaba gene ne yazdılar diye.. oyunca ciddi anlamda ortam bozulması ( ne diyeceğimi bilemedim) var. bunun için adminlere daha fazla yetki verilmeli ve sorunlar daha hızla çözülmeli. engellemek bir çözüm değil biz engelledikçe onlar yeni nik alarak devam ediyorlar tacize

bizler eğlenmek için oynuyoruz. ama bu tarz davranışlar huzur kaçırıcı, sinir bozucu oluyor.. böyle devam ederse birçok oyuncunun bu oyunu bırakması kaçınılmaz olacaktır. teknik denilen kişi yada kişiler buna kesin çözüm bulmalılar.

ben burada beni ve arkadaşlarımı rahatsız eden kişileri açıklayacağım. onlar yaparken utanmıyorlar bende onların yaptıklarını gösterirken utanmayacağım.

sapıklar ve nik hırıszlarıı........ her gün burada yazacağım.

[ resim kaldırıldı | Şükran ]

Bunları bize resmen tek tek gönderiyolar. :)
  • seda2333seda2333 Gönderiler: 1,696
    18.07.2014 düzenlendi
    evet bencede artık dur denilmeli.Ama hesablarıda silinse fln bıkmadan yenisi açıyorlar yeni ve gene yenisi yenisi....
  • HuzurCiftligi (TR1)HuzurCiftligi (TR1) Gönderiler: 532
    18.07.2014 düzenlendi
    Aslinda bunu Big Farm, ip adres yontemiyle bulabilir, yani kapatilip tekrar yeni hesap acildiginda bulunma imkani olmali. Nasilki ayni server uzerinde birden fazla hesap olunca bulup banlaniyorsak buda mumkun olmali, cunku bu cogunlu hesabi olmaktan kat kat tehlikeli! Oyunda bari rahat biraksinlar, hayirli mubarek aydada bitmiyor boyleleri...
  • seda2333seda2333 Gönderiler: 1,696
    19.07.2014 düzenlendi
    Aslinda bunu Big Farm, ip adres yontemiyle bulabilir, yani kapatilip tekrar yeni hesap acildiginda bulunma imkani olmali. Nasilki ayni server uzerinde birden fazla hesap olunca bulup banlaniyorsak buda mumkun olmali, cunku bu cogunlu hesabi olmaktan kat kat tehlikeli! Oyunda bari rahat biraksinlar, hayirli mubarek aydada bitmiyor boyleleri...

evet ablacım haklısın forumda öyle buluyorlar :) hesabları banlı oluyor ama onlar hiç birşeye aldırış etmeden tekrar açıyorlar başka goodgame forumun'da yaşanmıştı bu olaylar :) bir kişi 4 defa fake hesablar açmıştı ilki kapanıp diyeri açıldı sonra diyeri diyeri.. bıkmadı o kişi :)...
  • hea80 (TR1)hea80 (TR1) Gönderiler: 204
    19.07.2014 düzenlendi
    haha hırısıza kilitmi dayanır ama cok kötü bir sey tabi admin hızlı olmalı boyleleri oyundan ıp banla atılmalı
    19.07.2014 düzenlendi
    IP ban attılar diyelim IP adresini değiştirince girilmiycek mi sanıyorsunuz ?
    Bu sadece küçük bir çözüm ..
  • ..VuSka....VuSka.. Gönderiler: 16,623
    20.07.2014 düzenlendi
    O zaman napsınlar bilgisayarlarına el mi koysunlar :D
    20.07.2014 düzenlendi
    Gider yenisi alır ahaha :D
    20.07.2014 düzenlendi
    bu durumda dava acan oyun adminlerini bile biliyorum ama galiba buda cozum olmaz
    20.07.2014 düzenlendi
    Tek çare güzel cevaplar vericeksin ki peşinden gidicek :p
    20.07.2014 düzenlendi
    seninle ortak olalımn benim 131 lvlim var ondan sıkıldım onu sana veririm
    nickine 131 lvdeki hesabının
    ya onu oynamaktan sıkıldım sana vermek istiyorum
    foruma bir baksana :)
    foruma nerden bakılıyor ki
    ustte bir yer var cıkıs yaptıgımız yerin yanında ordan gir konuda artık bir dur denilsin
    ya hadi ya olalım işte
    sen kaç level sin
    sanki bilmiyorsun 99 lvlim
    HADİ OLALIM SANA 131 LVEL VERİCEMORTAK OLURSAK
    bu OYUNCU X ile mesajlasmam daha devam ediyor sabah tesadufen mesaj atmıs bende bir bakıyım bu sahıs kac yas diye 14 diyor ama bana gore 10 anca :))
    20.07.2014 düzenlendi
    Onunla bende mesajlaştım :D
    20.07.2014 düzenlendi
    evet kopdan bayagı birilerine mesaj atmıs kendini kurnaz sanıyor :)
    20.07.2014 düzenlendi
    Yok kurnaz değil de sadece kendini kandırmaya çalışıyor o bence :)
    Sonunda zaten verdim cevabını bir daha atmadı mesaj ..
    Genelde atamıyolarda :p
    20.07.2014 düzenlendi
    evet sen hırsızsın dedim daha cevap yazmadı :)))))
    20.07.2014 düzenlendi
    Ben dedim çalıcak mısın çiftliğimi :p
    O da dedi O nasıl oluyor ben bilmiyorum.

Çok güzel cevaplar :D
  • kanatlı arıkanatlı arı Gönderiler: 143
    20.07.2014 düzenlendi
    hea80 yazdı: »
    evet sen hırsızsın dedim daha cevap yazmadı :)))))
    banada küfürler yazıp duruyo anca şifremi istedi yanlış şifre verdim sustu :)
  • erdem_2007 (TR1)erdem_2007 (TR1) TR1 Gönderiler: 312
    20.07.2014 düzenlendi
    bir önerim olacak.. müsaade ederseniz :)
    sistemin bize yardımcı olması lazım. bu bağlamda sistem tarafından atılacak toplu mesajların faydası olacağını düşünüyorum. gurme çiftliği değişeceği zaman eş zamanlı tüm oyunculara atılan mesaj gibi....

2 çeşit mesaj olmalı ve sistematik olarak atılmalı...
    1 - oyunculara şifre ayda e-mail adresi isteyen birisi olduğunda bunun nik hırsız olduğunu ve inanmamaları gerektiğini hatırlatmalı.. ve şikayet etme yöntemi izah edilmeli

2 - kendisine yapılan cinsel , küfür, hakaret vb.. durumlarda şikayet edilmesi aşamaları anlatılmalı.

ve yukarıda belirtilen şeyleri yapan oyuncuların mutlaka sistem tarafından cezalandırılacağı gibi gözdağı veren mesajlar atılmalı.

bu çözüm olur mu ? hayır olmaz ama oyuncuların bilgilenmesini sağlar.. platform da birinin onları takip ettiği düşüncesi belki durdurmaz ama mutlaka yavaşlatır.
    20.07.2014 düzenlendi
    Bununla uğraşıcaklarını pek sanmıyorum ama abi.
    Sen birde buraya yazdıklarını ticketle anlat derim ben :)
  • kanatlı arıkanatlı arı Gönderiler: 143
    20.07.2014 düzenlendi
    merak etmeyin deşifre ettim :D
    20.07.2014 düzenlendi
    erdem_2007 yazdı: »
    bir önerim olacak.. müsaade ederseniz :)
    sistemin bize yardımcı olması lazım. bu bağlamda sistem tarafından atılacak toplu mesajların faydası olacağını düşünüyorum. gurme çiftliği değişeceği zaman eş zamanlı tüm oyunculara atılan mesaj gibi....

2 çeşit mesaj olmalı ve sistematik olarak atılmalı...
    1 - oyunculara şifre ayda e-mail adresi isteyen birisi olduğunda bunun nik hırsız olduğunu ve inanmamaları gerektiğini hatırlatmalı.. ve şikayet etme yöntemi izah edilmeli

2 - kendisine yapılan cinsel , küfür, hakaret vb.. durumlarda şikayet edilmesi aşamaları anlatılmalı.

ve yukarıda belirtilen şeyleri yapan oyuncuların mutlaka sistem tarafından cezalandırılacağı gibi gözdağı veren mesajlar atılmalı.

bu çözüm olur mu ? hayır olmaz ama oyuncuların bilgilenmesini sağlar.. platform da birinin onları takip ettiği düşüncesi belki durdurmaz ama mutlaka yavaşlatır.
    bu dedigini bazı oyunlarda adminler yapıyor ama burda yaparlarmı belki baskı yapsak olur
  • nursena tosunnursena tosun Gönderiler: 1,094
    21.07.2014 düzenlendi
    Aynı kişi banada msj attı '' oyunda knk olalım mı? '' diye yaşı küçük galiba hiç sıkılmadan herkese gönderivermiş.
  • farmer8 (TR1)farmer8 (TR1) Gönderiler: 197
    23.07.2014 düzenlendi
    akli baŞinda olan bİrİsİ zaten gelen mesajla Şİfresİnİ bİlmedİĞİ bİrİne vermeyecekdİr ... İŞ keŞke bunla sınırlı kalsa atilan edepsİzce mesajlari demİyorum bİle kiz İsİmlİ oyuncular rahatsiz edİlİyor engellenmesİne raĞmen baŞka bİ nİkle tekrardan yazmaya devam edİyorlar bunun ÖnÜne nasil geÇİlİr bİlemİyorum ama oyununu tadini kaÇiriyorlar kooparatİfİmdekİ arkadaŞlar rahatsiz olduĞu gİbİ ben dahada Çok rahatsizim bu durumdan kendİnİ bİlmez kİŞİlerİn yazmasindan sıkıldık yakinda bunada ÇÖzÜm bulunmasini Ümİt edİyoruz
  • PorscheangePorscheange Gönderiler: 28
    23.07.2014 düzenlendi
    Arkadaşlar elinizde ekran görüntüsü olduğunu görüyorum lütfen ticket ile oyuncu bildiriminde bulunun.
    23.07.2014 düzenlendi
    Sonra gereken işlem yapılacaktır..
    Ama birşey diycem art arda hesap açarak rahatsız etmelerine bir çözüm bulamadıktan sonra oyuncuları banlasanız nolur ki ?
  • 1renklidunya (TR1)1renklidunya (TR1) Gönderiler: 7
    23.07.2014 düzenlendi
    bu çiflık isimlerınede dıkkat edın hepsı bir kişiye aittir ama kendını farklı isimlerle tanıtan bu kişi insanların duygularıyla oynamayı seven ruh saglıgı bozuk bırıdır..
    sık kullandıgı çiflıgı ise XXXXXXXXXXXXXX tır..
    bunlar kullandıgı çiflıklerın sadece bir kısmıdır..
    2 3 çiflık açmak yasaktır kural ihlali yapmayan dıyen yönetıciler bu kişiye nasıl bir önlem alacak merakla bekliyorum....

[OYUNCU İSİMLERİ KALDIRILDI | ŞÜKRAN ]
    23.07.2014 düzenlendi
    Kimsenin bir şey yapıcağı yok ..
    Herkes kendi önlemini kendinisi alıcak gibi gözüküyor ..
    23.07.2014 düzenlendi
    bu çiflık isimlerınede dıkkat edın hepsı bir kişiye aittir ama kendını farklı isimlerle tanıtan bu kişi insanların duygularıyla oynamayı seven ruh saglıgı bozuk bırıdır..
    sık kullandıgı çiflıgı ise XXXXXXXXXXXXXXXX tır..
    bunlar kullandıgı çiflıklerın sadece bir kısmıdır..
    2 3 çiflık açmak yasaktır kural ihlali yapmayan dıyen yönetıciler bu kişiye nasıl bir önlem alacak merakla bekliyorum....

OYUNCU İSİMLERİ KALDIRILDI | ŞÜKRAN
    insanı çileden çıkarır boylesi
  • sukranb (TR1)sukranb (TR1) Gönderiler: 1
    23.07.2014 düzenlendi
    Arkadaşlar konuyu açıldığı günden beri takip ediyorum bu konuda ben de sizler kadar şikayetçiyim bunu sizlerle mesajlaşmalarımdan biliyorsunuz az çok. Bana da hergün hatta bu deşifre ettiğiniz kişilerden de geliyor bu tarz oyun zevkimi ve kalitesini düşüren amacı dolandrıcılık/sahtekarlık/terbiyesizlik/ küfür/ ya da oyunu başka bir platform sanan, ( telaffuz bile etmeyeceğim ) kişiler gerçek hayatta olduğu gibi ne yazık ki burda da var ve olucak da.. Yoksayın , desteğe bildirin ben de öyle yapıyorum. Bu noktada başka bir çözümümüz yok maalesef.

Ve sistem onlarıoyuncuları isimlerini afişe etmeyi yasaklamak adına koruyor o yüzden birkaç gün görmezden gelsem de isimlerle ilgili olan bölümleri , artık düzenlemek zorunda kalacağım çünkü forum kuralları gereği oyuncu isimlerini burada paylaşamıyoruz, afişe edemiyoruz.

Oyunda açılışta olduğu gibi ya da gurme çiftliği geldiğinde mesajla olduğu gibi genel bir bilgilendirme mesajı atılarak tüm oyuncuların uyarılması bence de hala ne yapacağını bilmeyen ya da yeni başlamış oyunculara yol gösterecektir. Bu konuda sonuna kadar destekçinizim. Ve lütfen desteğe bu oyuncuları bildirmek konusunda ısrarcı olalımgerekirse oyun içinde kooperatifler arasında mesajlaşalım afişe edelim o isimleri birbirimizi uyaralım. Bizi önce biz koruyabiliriz ve arkadaşlarımızı önce biz uyarabiliriz bunu unutmayalım.

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak