Anasayfa Turkish Goodgame Big Farm - Oyun Oyun ile ilgili sorular

Dolar Miktarı

jan26jan2jan26jan2 Gönderiler: 18
29.07.2013 düzenlendi kategorisi Oyun ile ilgili sorular
Oyunda levelimiz arttıkça kullandığımız para miktarı artıyor.Daha büyük dolarlarla oynuyoruz. Ben de ilerde ne kadar dolarlar kullancağımızı merak ettim.Aklıma şöyle bişey geldi.
kaç lvl olduğumuzu ve yanına dolar miktarımızda gördüğümüz (hatırladığın) en yüksek rakamı yazalım.Böylece ilerde oyunda nasıl paraların döndüğünü görmüş oluruz.

İlk örneği ben yapıyım
Post edited by jan26jan2 on
«1

Yorumlar

• jan26jan2jan26jan2 Gönderiler: 18
    29.07.2013 düzenlendi
    43 lvlim 1.100.000 civarı dolarım olduğunu hatırlıyom
  • ..VuSka....VuSka.. Gönderiler: 16,623
    29.07.2013 düzenlendi
    32. levele az kaldı değirmen 350 bin dolar istiyor 3.seviye için. :)
  • Antibiyotik07 (TR1)Antibiyotik07 (TR1) TR1 Gönderiler: 8,939
    29.07.2013 düzenlendi
    41 levelim ama 35.seviyede geliştirdim değirmeni ve 1.000.000 dolar verdim son seviye yaptım değirmeni :)
    29.07.2013 düzenlendi
    Bişey sorcam şimdi ben değirmeni bekletsem direkt 4. seviyeye yükselte bilir miyim? :)
    29.07.2013 düzenlendi
    ..VuSka.. yazdı: »
    Bişey sorcam şimdi ben değirmeni bekletsem direkt 4. seviyeye yükselte bilir miyim? :)

Çok akıllısn sen :D İstersen 100 level ol eğer değirmenin 2. seviye ise onu 3 yapmadan 4 yapamazsın :D
    29.07.2013 düzenlendi
    Çok akıllısn sen :D İstersen 100 level ol eğer değirmenin 2. seviye ise onu 3 yapmadan 4 yapamazsın :D

Evt akıllıyımdır ;) Tamam :D
  • SystemSystem Gönderiler: 106,969
    29.07.2013 düzenlendi
    vüsale nettin sen :D:D:D:D:D:D:D:d ay çok güldüm:D
    29.07.2013 düzenlendi
    vüsale nettin sen :D:D:D:D:D:D:D:d ay çok güldüm:D

Hadi gülelim hep beraber :D:D
    29.07.2013 düzenlendi
    galiba 3. seviyeye atlatmadan son seviyeye geçebileceğini soruyorsun.
    geçemezsin. Ama senin lvlinde değirmeni yükseltmektense başka şeylere paranı harca.değirmen 2 den 3 e geçerken,üretim miktarı 60 dan 90 a çıkıyor.Çok gerek olmayan bişey.Ben görevlerde her zaman işime yarıcaklara öncelik veriyom. bu şekilde daha hızlı lvl atladığımı düşünüyom
    29.07.2013 düzenlendi
    Bizde herşeyi bekletelim ozamn direkt son seviyeye atlama varmış bak sen şuna :D
    29.07.2013 düzenlendi
    Bizde herşeyi bekletelim ozamn direkt son seviyeye atlama varmış bak sen şuna :D

Sen denedin mi nerden biliyon öyle birşey olmadığını ha nerden biliyon :D
    29.07.2013 düzenlendi
    jan26jan2 yazdı: »
    geçemezsin. Ama senin lvlinde değirmeni yükseltmektense başka şeylere paranı harca.değirmen 2 den 3 e geçerken,üretim miktarı 60 dan 90 a çıkıyor.Çok gerek olmayan bişey.Ben görevlerde her zaman işime yarıcaklara öncelik veriyom. bu şekilde daha hızlı lvl atladığımı düşünüyom

evt zaten yem sıkıntım yok zararına satıyorum hepsini. Değirmeni bekletiyorum şuan gurmeye yüklendim mutluluğu yükseltiyorum :)
    29.07.2013 düzenlendi

çok işe yaramayacak bişey mi?????

biz ikinci değirmeni istiyoruz nasıl işe yaramıyor..
    29.07.2013 düzenlendi

Değirmeni geliştirirken üretim miktarı arttığı gibi üretim süresi de azalıyor. Değirmenim 3.seviyeyken 10 tane yemi 02:48 sürede üretirken 4.seviye olunca bu süre 02:04 e indi :)
    29.07.2013 düzenlendi
    Şimdi yem üretecem domuzcuk yemi doldu taştı satıyorum mecburen :)
    29.07.2013 düzenlendi
    Değirmeni geliştirirken üretim miktarı arttığı gibi üretim süresi de azalıyor. Değirmenim 3.seviyeyken 10 tane yemi 02:48 sürede üretirken 4.seviye olunca bu süre 02:04 e indi :)

Ne büyük değişim 44 saniye azalmış :D
    29.07.2013 düzenlendi
    Sen denedin mi nerden biliyon öyle birşey olmadığını ha nerden biliyon :D

Bilmediğim konuyla ilgili konuşmam ben elbet bizde denedik :) öğrenci olmadan öğretmen olablirmisin tabikide hayır bigfarmda öyle 3.seviye olmadan 4 olamazsın ?? :)
    29.07.2013 düzenlendi
    Bilmediğim konuyla ilgili konuşmam ben elbet bizde denedik :) öğrenci olmadan öğretmen olablirmisin tabikide hayır bigfarmda öyle 3.seviye olmadan 4 olamazsın ?? :)

Denedin mi gerçekten :D
    29.07.2013 düzenlendi

çok işe yaramayacak bişey mi?????

biz ikinci değirmeni istiyoruz nasıl işe yaramıyor..

haklısınız ben bi an kendi açımdan düşündüm. oyuna çok fazla zaman ayıramadığımdan depomun dolduğunu pek göremedim
    29.07.2013 düzenlendi
    Ne büyük değişim 44 saniye azalmış :D

sadece 1 tanesi için 44 saniye ben 1 defada 120 tane üretiyorum. Herbiri için 44 saniye kar ediyorum anladın mıı :)
    29.07.2013 düzenlendi
    Benim domuzcuk ve tavuk yemi şuan full . 900 den aşağıya indirmiyorum. 1020 yaptım geçen gün tavuk yemini :)
    29.07.2013 düzenlendi
    ömür_dünya, Antibiyotik07 siz yazmadınız mahsuru yoksa sizin kaç paranız var acaba?????
    29.07.2013 düzenlendi
    Şuan bende olan dolar miktarını mı soruyorsun ? Sabah 600 bin küsür vardı 2 tane geliştirme aldım gurme ve çiçek çiftliğime o yüzden 60 bin kaldı. Şuana kadar bende olan en fazla dolar miktarı 1.000.000 ama yetimhaneye bağışlamıştım :)
    29.07.2013 düzenlendi
    benim şuan az ama .. 3.100.000 buldum.. arsa aldım..
  • pınar_pınarpınar_pınar Gönderiler: 44
    29.07.2013 düzenlendi
    bence konuyu açan arkadaşın kastetmek istediği, şu ana kadar en fazla ne kadar dolar biriktirebildiğiniz değil, şayet tam aktif bir oyuncu iseniz, levele göre; günde ne kadar kazanabildiğinizi yazmanızdı fakat konu biraz dağılmış...
    orta seviyelerde günde 500-800 bin dolar kazanılabilirken, 60 lı levellerde (tam aktif iseniz) günde 1,5-2 miyon dolar civarı kazanılabiliyor...
    bu arada: çiftliğinizdeki genişleme ve buna bağlı olarak aldığınız ahırlar ve bahçelerde çok önemli bir faktör oluyor tabii ki... mutluluğu da eksilerde tutmayı unutmayın...
    son bir öneri daha: önce ana çiftliğinize ağırlık verin. genişleme önceliğiniz olmak üzere, ana çiftlik geliştirmelerini ön planda tutun. sıkılırsanız, gurme veya çiçek çiftliğinden de fiyatı az olan geliştirmelerden yaparsınız arada :)))
    hepinize iyi oyunlar...
    29.07.2013 düzenlendi
    bence konuyu açan arkadaşın kastetmek istediği, şu ana kadar en fazla ne kadar dolar biriktirebildiğiniz değil, şayet tam aktif bir oyuncu iseniz, levele göre; günde ne kadar kazanabildiğinizi yazmanızdı fakat konu biraz dağılmış...
    orta seviyelerde günde 500-800 bin dolar kazanılabilirken, 60 lı levellerde (tam aktif iseniz) günde 1,5-2 miyon dolar civarı kazanılabiliyor...
    bu arada: çiftliğinizdeki genişleme ve buna bağlı olarak aldığınız ahırlar ve bahçelerde çok önemli bir faktör oluyor tabii ki... mutluluğu da eksilerde tutmayı unutmayın...
    son bir öneri daha: önce ana çiftliğinize ağırlık verin. genişleme önceliğiniz olmak üzere, ana çiftlik geliştirmelerini ön planda tutun. sıkılırsanız, gurme veya çiçek çiftliğinden de fiyatı az olan geliştirmelerden yaparsınız arada :)))
    hepinize iyi oyunlar...

Çiftliğinize baktım pınar hakım gerçekten iyi dekore edilmiş :) Herşey yerli yerinde. Ben şuan 41 levelim siz 65 benden daha tecrübelisinizdir. Bir sorum olacaktı size şuan 3 çiftliğim var hangisine daha çok ağırlık vermeliyim onu bilmiyorum. Ana çiftliğime vermek istiyorum gurmede görevler birikiyor. Gurmeye 3 tane birden geliştirme aldım.
    29.07.2013 düzenlendi
    Bizim başkan diyor ki gurmeye yüklenin ana çiftlikten daha çok kazanırsınız. Ben demiyorum yani başkanın yalancısıyım :)
  • pınar_pınarpınar_pınar Gönderiler: 44
    29.07.2013 düzenlendi
    :)) herşey zamanla...
    inanın 1 geliştirmeyle birden hooop diye çok para kazanmaya başlanılmıyor. çünkü hepsi birbirine bağlı...
    örneğin: gurme çiftliğinde restoranı geliştirdiniz. neden? sürekli badem ezmeli dondurma yapayım da, para basayım diye...
    acabaaaa???
    bunun badem bahçesinden 60 60 toplanan bademi nasıl birikecek, e biriktirdin bademi, badem ezmesi yap. bu arada kreması da var... sonra ver restorana 6 saatte olsun ve anca para gelsin...
    1 badem bahçesiyle 3 günde 1 sefer badem ezmeli dondurma üretebilirsiniz yaani :)))
    dediğim gibi herşey zamanla...
    bu arada ana çiftliğin görevleri hem puan bakımından çok avantajlı hemde 50. seviyeden itibaren küçük görevler gelmeye başlıyor. azar azar puan ve para veriyor.
    bana sorarsanız; 50. seviyeye kadar ana çiftliğin görevlerini ertelemeyin bitirin derim :))
    diğer çiftliklerde de azar azar geliştirme yapmaya devam edin tabii ki...
    29.07.2013 düzenlendi
    :)) herşey zamanla...
    inanın 1 geliştirmeyle birden hooop diye çok para kazanmaya başlanılmıyor. çünkü hepsi birbirine bağlı...
    örneğin: gurme çiftliğinde restoranı geliştirdiniz. neden? sürekli badem ezmeli dondurma yapayım da, para basayım diye...
    acabaaaa???
    bunun badem bahçesinden 60 60 toplanan bademi nasıl birikecek, e biriktirdin bademi, badem ezmesi yap. bu arada kreması da var... sonra ver restorana 6 saatte olsun ve anca para gelsin...
    1 badem bahçesiyle 3 günde 1 sefer badem ezmeli dondurma üretebilirsiniz yaani :)))
    dediğim gibi herşey zamanla...
    bu arada ana çiftliğin görevleri hem puan bakımından çok avantajlı hemde 50. seviyeden itibaren küçük görevler gelmeye başlıyor. azar azar puan ve para veriyor.
    bana sorarsanız; 50. seviyeye kadar ana çiftliğin görevlerini ertelemeyin bitirin derim :))
    diğer çiftliklerde de azar azar geliştirme yapmaya devam edin tabii ki...

Tamam teşekkürler :)
  • ÖTÜKEN (TR1)ÖTÜKEN (TR1) TR1 Gönderiler: 275
    29.07.2013 düzenlendi
    Arkadaşlar badem ezmesi hangi tesiste üretiliyor.Fırına tıkladım ama üretimle ilgili hiç birşey yazmıyor.

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak