Domů Czech Podněty, pochvala a kritika

Upozornění na změnu hesla [BUDE ZVÁŽENO]

Beba22Beba22 Komentářů: 41
Ahojte,mala by som návrh ktorý podľa mňa stojí za zváženie. Po mnohých útokoch rôznych zlodejíčkov a hackeroch by mohli upozornenie na zmenu a výber hesiel za lepšie,silnejšie,menej provokujúce posielať vnútornou poštou tak ako sme kedysi boli informovaný o zmene gurmánu.Tak bude mať BF a GGS svoj vnútorný pocit že pre hráča urobili všetko. Potom je už na zvážení a IQ každého z nás čo s tým urobíme.Upozornenie ktoré si určite prečíta každý aktívny hráč. Pretože info po mailoch,uznajte vážený máme herné maily kam 99 % z nás nikdy nechodí. Ak aj tak raz za pol roka.
Prosím pridajte hlasovanie:
áno,súhlasím
nie,nesúhlasím
je mi to jedno

Ďakujem
Post edited by black-.-angel (FormerMod) on

Komentáře

  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 15.04.2015
    Jsem pro

    Nápad aby o tom informovali všechny emailem není zas tak těžké :)
    A to jestli se podle toho někdo zařídí nebo ne je na něm
    Ale je taky pravdou že nedávno (u mě 13.4.2015) přišlo emailem něco v tomto smyslu za což díky :)
  • Beba22Beba22 Komentářů: 41
    upraveno 15.04.2015
    Naftak5 napsal: »
    Jsem pro

    Nápad aby o tom informovali všechny emailem není zas tak těžké :)
    A to jestli se podle toho někdo zařídí nebo ne je na něm
    Ale je taky pravdou že nedávno (u mě 13.4.2015) přišlo emailem něco v tomto smyslu za což díky :)

    mne nejde o info po emailu,ale vnútornou hernou poštou ako kedysi info o gurmáne.na herný mail chodím raz za čas.
  • Naftak (CZ1)Naftak (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,421
    upraveno 15.04.2015
    Beba22 napsal: »
    mne nejde o info po emailu,ale vnútornou hernou poštou ako kedysi info o gurmáne.na herný mail chodím raz za čas.

    Aha :)

    I to by bylo docela fajn a ještě k tomu by to mohlo "chodit" pravidelně (cca každé 2 měsíce, ne)
    Promiň ale od toho je Fórum a komunikace hráčů mezi sebou (myslím to tak že alespoň někdo ze spolku na fórum chodí a když se něco takového dočte tak by o tom měl dát vědět zbytku lidí ve spolku hromadnou zprávou)
  • Dadika (SK1)Dadika (SK1) Komentářů: 561
    upraveno 16.04.2015
    Mne sa ten nápad páči, takisto mohli informovať vnútornou poštou o tom už pri tomto útoku. Kedysi tak dokonca robili jednu anketu, tak prečo nie i podstatné informácie pre hráča. Určite by si to všimlo viac ľudí. I mne prišiel 13.4 mail, lenže to už bolo pár hodín po tom, čo tu bolo ofi. oznámenie a niekoľko dní po tom, čo samotný útok na fóra GGS prebehol. Čo sa týka mailov, tak nie každý chodí na mail každý deň, hlavne ak je to mail práve na hry, niektorí dokonca nevedia akým mailom sa registrovali a keďže sa to dá zistiť na fóre v profile, to tiež nebolo možné keď fórum nešlo dá sa povedať - 2 týždne +/-
  • Beba22Beba22 Komentářů: 41
    upraveno 16.04.2015
    Naftak5 napsal: »
    Aha :)

    I to by bylo docela fajn a ještě k tomu by to mohlo "chodit" pravidelně (cca každé 2 měsíce, ne)
    Promiň ale od toho je Fórum a komunikace hráčů mezi sebou (myslím to tak že alespoň někdo ze spolku na fórum chodí a když se něco takového dočte tak by o tom měl dát vědět zbytku lidí ve spolku hromadnou zprávou)

    Naftak,prepáč ale skutočne toto nemá nič spoločné s forom.je tak neprehľadné,že podstatné info si nováčik nenájde.pre mňa je to len kopa nezmyslov,jediná dobrá sekcia v tomto fore je návod k hre :) .inak si tu každý len vylieva zlosť na zlato a nefungujúce aktualizácie,chyby.nezabudnem na tých čo si tu z toho urobili ďalšiu hru.drvivá väčšina hráčov príde,odkliká farmu a ide do práce.forum je len pre tých čo sedia doma alebo robia v kancli.dík a sorry že sa ti nepozdáva niečo čo je pre ochranu hráčov menej skúsených v browserovom svete?nie každý sa v tomto svete dokáže pohybovať a nie každý si uvedomuje čo je virtualita a aká môže byť nebezpečná.

    Môžete niekto s modíkov pridať hlasovanie alebo už aj to si robíme sami?V pravidlách je písané,že to niekto musí schváliť a prípadne pridať to hlasovanie. Tak ďakujem.
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 16.04.2015
    Hlasování přidáno.
    Já bych teda raději měla potvrzení pokud mi někdo změní heslo, nebo potvrzení o jakémkoliv pokusu o změně hesla.
    Útoky jsou stále.

    Ale za mně ano, upozornění by mohlo občas přijít.
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 16.04.2015
    Hlasuju pro návrh, i když bych byla radši, kdyby se informace dostala nejen do hry, ale i na provázaný e-mail. A to samý informace přímo o změně hesla.
    Ano, někteří hráči mejly nekontrolují, ale jsou tu jistě i tací, ke kterým by se ta informace mohla dostat dokonce dřív než při příští návštěvě hry, a i na ty bysme mohli myslet. :)
  • samsula (CZ1)samsula (CZ1) CZ1 Komentářů: 94
    upraveno 16.04.2015
    Jednoznačně jsem pro. :)
  • MrazaakMrazaak Komentářů: 18
    upraveno 16.04.2015
    Ahoj,
    bezpečí a ochrana uživatelských dat je v současnosti velmi diskutované téma a pravděpodobně dojde k nějakým změnám. Pokusíme se například protlačit návrh o potvrzovací otázce, na kterou znáte odpověď jenom vy (jméno maminky za svobodna, jméno prvního zvířete atp.), kterou budete používat při změně hesla. Tím se zabrání změně hesla i v případě, že se heslo k vašemu účtu někdo dozví. Používat toto další zabezpečení by bylo dobrovolné pro ty, co chtějí mít pocit jistoty :)

    Nemůžeme ale nic slíbit, rozhodnutí není na nás. :)

    S pozdravem,
    Mrazaak
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 16.04.2015
    Jako pradon, ale vezmu-li si otázku "Chcete být informování o změně hesla?" a odpověď "Ano, chci."

    ....ve hře.

    WT*? :D Jako že mi někdo změní heslo a já se to dozvím ve hře, do které už nemám přístup? Hmmm, tomu říkám zajímavý nápad :p

    Takže otázka vůbec nedává smysl, je úplně o něčem jiném, než následná debata, takže výsledky hlasování mohou být dost zavádějící. Z toho důvodu můžu vybrat jedině "je mi to jedno".

    Jakkoli vítám každý krok k lepšímu zabezpečení herních účtů a osobních dat, v tomhle hlasování tenhle postoj tak docela nejde vyjádřit :)

    Bohužel tak to vidím já, nekamenujte mě, díky :D (Ono to dost bolí :D:D)
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 16.04.2015
    Jako pradon, ale vezmu-li si otázku "Chcete být informování o změně hesla?" a odpověď "Ano, chci."

    ....ve hře.

    WT*? :D Jako že mi někdo změní heslo a já se to dozvím ve hře, do které už nemám přístup? Hmmm, tomu říkám zajímavý nápad :p

    Takže otázka vůbec nedává smysl, je úplně o něčem jiném, než následná debata, takže výsledky hlasování mohou být dost zavádějící.

    Ano, otázka je u hlasování divně formulovaná, ale z prvního příspěvku tohoto téma se dá vyvodit, že jde o informaci o tom, že by se mělo měnit občas heslo, že by nemělo být lehko uhodnutelný apod.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 16.04.2015
    wolfka napsal: »
    Ano, otázka je u hlasování divně formulovaná, ale z prvního příspěvku tohoto téma se dá vyvodit, že jde o informaci o tom, že by se mělo měnit občas heslo, že by nemělo být lehko uhodnutelný apod.

    To jo, ale kolikrát dle diskuzí u návrhů to vypadá, že hodně lidí čte napřed otázku, odhlasuje a pak teprve projde celé znění návrhu.. Takže takhle dost možná mnoho z nich bude hlasovat vlastně o něčem jiném, navíc o něčem, co samo o sobě nemá vůbec žádný smysl. Tak jsem to myslela :)
  • wolfka (CZ1)wolfka (CZ1) Komentářů: 2,937
    upraveno 16.04.2015
    To jo, ale kolikrát dle diskuzí u návrhů to vypadá, že hodně lidí čte napřed otázku, odhlasuje a pak teprve projde celé znění návrhu.. Takže takhle dost možná mnoho z nich bude hlasovat vlastně o něčem jiném, navíc o něčem, co samo o sobě nemá vůbec žádný smysl. Tak jsem to myslela :)

    No, to je pravda. :)

    ...i když ona malinko má cenu i samotná info o změně hesla - ti, kdo si ho měněj pravidelně, budou vědět, kdy ho naposledy měnili. (Ale vím, je to jen "vedlejší efekt" toho všeho - hlavní je informovanost o problému, aby se nedalo tolik farem pořád vykrádat.)
  • Beba22Beba22 Komentářů: 41
    upraveno 16.04.2015
    andílku,môžeš si prečítať a preložiť môj návrh.tam nič o zmene hesla v hre nie je.je to o UPOZORNENI na možnosť krádeže herného účtu v prípade slabého hesla.o tom či si heslo zmení rozhoduje každý sám.aké si dá tiež,ale nemôže tu kričať,že ho nikto nevaroval.tento večný problém medzi nami my slováci musíme vám rozumieť ale aby ste sa posnažili rozumieť jasne definovanému návrhu je od vás asi nemožné.
  • samsula (CZ1)samsula (CZ1) CZ1 Komentářů: 94
    upraveno 16.04.2015
    Já vím, že lidé dnes podepíší ledacos, aniž by si to pořádně přečetli, ale když už někdo ztratí tolik času, že se na foru v tom chaosu nesmyslů prokliká až sem, tam tu chvíli tomu čtení nejspíš věnuje.. Pokud návrhy na bezpečnost herních účtů jsou k smíchu, tak vyrušte vůbec možnost navrhovat, hlasovat, diskutovat a hráči znudění samotnou hrou tu mohou hrát slovní čutanou.

    Stejně tak mi chybí při nastavení nového hesla potvrzovací okno nového hesla s jeho opakovaným přepisem, stačí se uklepnout, blbě položit prsty na klávesnici a jeden je víš kde.. :):)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 17.04.2015
    Beba22 napsal: »
    andílku,môžeš si prečítať a preložiť môj návrh.tam nič o zmene hesla v hre nie je.je to o UPOZORNENI na možnosť krádeže herného účtu v prípade slabého hesla.o tom či si heslo zmení rozhoduje každý sám.aké si dá tiež,ale nemôže tu kričať,že ho nikto nevaroval.tento večný problém medzi nami my slováci musíme vám rozumieť ale aby ste sa posnažili rozumieť jasne definovanému návrhu je od vás asi nemožné.

    Já se nevyjadřovala k návrhu, ale k OTÁZCE. Fakt nemám problém rozumět slovenštině, mezi ní a češtinou fakt nedělám rozdíl, takže nějaké lingvistické či národnostní diskriminace mi prosím nepodsunuj, díky :)

    Já návrhu rozumím velmi dobře, proto nechápu, proč je tak nelogicky položena otázka, která prostě evokuje něco zcela jiného, než o čem předložený návrh je...
    samsula2 napsal: »
    Já vím, že lidé dnes podepíší ledacos, aniž by si to pořádně přečetli, ale když už někdo ztratí tolik času, že se na foru v tom chaosu nesmyslů prokliká až sem, tam tu chvíli tomu čtení nejspíš věnuje.. Pokud návrhy na bezpečnost herních účtů jsou k smíchu, tak vyrušte vůbec možnost navrhovat, hlasovat, diskutovat a hráči znudění samotnou hrou tu mohou hrát slovní čutanou.

    Stejně tak mi chybí při nastavení nového hesla potvrzovací okno nového hesla s jeho opakovaným přepisem, stačí se uklepnout, blbě položit prsty na klávesnici a jeden je víš kde.. :):)

    Nevidím, že by někdo psal, že návrhy na lepší zabezpečení jsou k smíchu. To je jedna věc. A nevím, jak moc čteš diskuze pod návrhy ty, ale já si s tím práci dávám a nejednou se tam právě objeví komentáře, že dotyčný odpověděl na otázku a až pak si přečetl celý návrh a zjistil, že hlasoval jinak, než by chtěl.

    A s tím překlepem? Naprosto souhlasím, úplně všude je "dvojí" kolonka na nové heslo, tady jaksi ne a taky mi tam chybí :)
  • Beba22Beba22 Komentářů: 41
    upraveno 17.04.2015
    Otázku k návrhu som nedávala ja,niekto kto dával hlasovanie zle preložil alebo pochopil môj návrh. Bodka. Viac sa na fore nemá zmysel o niečo pokúšať. Táto skvelá hra trpí tými,ktorý ju majú chrániť.O chvíľu bude forum len o slovnej kopanej a číslach v postupnosti,nie o pomoci pre hráča.
  • traktorista911 (SK1)traktorista911 (SK1) Komentářů: 33
    upraveno 17.04.2015
    Já návrhu rozumím velmi dobře, proto nechápu, proč je tak nelogicky položena otázka, která prostě evokuje něco zcela jiného, než o čem předložený návrh je...

    Tak prosím hlasujme aj ďalej o NÁVRHU, a nemusíme tu úplne off-topic riešiť kto ako a prečo dal hlasovaniu nadpis aký dal, ani či ľudia čítajú najskôr to alebo ono. Smutné keď už aj moderátori spamujú diskusiu. A pokojne môžete tento príspevok po prečítaní vymazať.
  • hanah (CZ1)hanah (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,603
    upraveno 17.04.2015
    Otázku jsem dala já, omlouvám se jestli je zavádějící. Kdo si ale přečte návrh, ví o čem hlasuje. Proto se prosím držte tématu. Je to moje chyba, pokud si otázku někdo špatně vyložil a nepřečetl si uvodní příspěvek, opravdu může být otázka zavádějící.
  • dazing (CZ1)dazing (CZ1) Komentářů: 68
    upraveno 18.04.2015
    Pokud nebudu chodit na mail, nebo se budu chtít dostat do hry, kde oznámení bude, bude mi oznámení o změně hesla k ničemu…. Pokud nenastane situace, že mi někdo změní heslo, já se nebudu moct dostat do hry, ale dostanu se na fórum, protože na něj se musím přihlásit jiným heslem (to je ale jiná diskuze). Pak by mi oznámení na fóru mohlo být co platné, a pokud by mi nedošlo hned, že mi někdo nejspíš změnil heslo, při zbytečném pokusu o přihlášení se do hry, dozvěděla bych se to ze zprávy na účtu přes fórum. Jinak to nemá význam myslím…
    Původní příspěvek byl o tom, že by se mělo hráčům poslat upozornění, o důležitosti „pořádného“ hesla a s tím bych souhlasila, což by se mělo udělat jak na mail, tak do hry, na účet fóra. Pokud tedy skutečně to má být pro „pocit“, že „ti nahoře“ udělali pro hráče maximum. Někdo to uvidí v mailu, někdo si to přečte přes „vnitřní poštu“, a někdo holt se to nedozví vůbec, pokud nepoužívá dlouhodobě ani jedno…. Zaznělo tu, že se informuje ve spolcích…. U nás vedení sleduje pravidelně fórum na 100%, i Fb, kde je nějaké to info o hře na jejích stránkách, takže hráči jsou stále varováni, informováni…. Ale na rovinu, lidská hloupost je věčná, takže stejně se najde někdo, kdo mávne rukou a heslo nechá jednoduché…. Nehledě na to, že hru hrají i mladiství bez dohledu dospělého a ti nejspíš nedostanou informace skoro vůbec…. A ano, fórum je pro nového hráče dost nepřehledné, vyhledávání ne zrovna 100% přes lištu, ale kdo je ve hře déle, tak si může to, co jej zajímá „sledovat“, nebo číst jen nové příspěvky, což je docela přehledné…
    Otázka je položena zvláštně, pravda, a nemá moc co dočinění s původním založením této „diskuze“…. Protože přeci jen, mail můžu otevřít ve chvíli, kdy nebudu moct učinit nic se změnou hesla, nebude čas na zapínání hry, třeba při práci apod., jak mnozí hrají…. A pokud má být hráč informován ve hře, tak to dřív při pokusu o přihlášení se do ní zjistí, že „mu to nejde“ a něco je špatně a oznámení mu jistě moc nepomůže…
    Takže pro mě by spíš bylo „plodnější“ hlasování buď o původním tématu, zda hráče informovat o nutnosti „chránit“ své účty, protože to, co pro jedny je samozřejmé, nemusí být i pro jiné, zvláště s ohledem na „dětské“ hráče, nebo bych raději uvítala hlasování o potřebě nějak hesla a účty s nimi spojené více zabezpečit, tedy přidat nějakou tu dodatečnou otázku při změnách hesla, jako funguje na mailech apod., jak zde bylo zmíněno…
    Omlouvám se za „román“, ale má logika rozebírá vše v „globálu“…

    PS. Než se do mě "někdo pustí", skutečně jsem si přečetla vše od prvního příspěvku do posledního, takže skutečně vím, co kdo jak myslel, ale co si budeme říkat, většina hráčů, co na fórum chodí, to nedělá... Jen položí po sté stejnou otázku, nebo vyjádří stejný problém, a to byť mají třeba odpověď na svůj problém jako poslední příspěvek před tím svým.... A kdo bere něco z pohledu druhého.... Většina lidí to, co přečte od druhých vyloží dle svého osobního postoje, ne, jak to "asi mohl pisatel myslet"... :)
  • marynela (CZ1)marynela (CZ1) CZ1 Komentářů: 183
    upraveno 19.04.2015
    To že si někdo nekontroluje mail je jen jeho lenost.Já herní mailovou adresu nemám mám jen svůj normání mail který běžně používám a tak vím když něco přijde.Ale vadí mi pomalost a řekla bych i nedbalost podpory když se něco děje.V případě odstavení fóra nikdo nic nevěděl co se vlastně děje.Po dvou dnech nečinnosti jsem napsala na podporu proč je fórum nefunkční a teprve za další dva dny mi přišla odpověď na mail co se stalo a proč to tak je.To jsem zkopírovala a dala do vnitřní pošty spolku aby byli informováni všichni.Takže po onom útoku hackerů měli být informováni ihned i hráči přes mail aby věděli co se vlastně děje aby mohli popřípadě třeba změnou hesla reagovat také a ne se všechno dozvědět až po x dnech.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 14.05.2015
    Naše milá komunito, váš hlas byl vyslyšen a návrh předám dál :)

    Prozatím vlákno zamykám. Díky předkladateli za návrh a všem diskutujícím a hlasujícím za vyjádření názoru :)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    Ahoj,

    tým ještě zváží, jaké další bezpečnostní prvky by bylo možné přidat. Tento návrh ještě bude dále diskutován.

    black-.-angel
Tato diskuze je zavřená.