Domů Czech Otázky ke hře

Otázky a odpovědi k události: Ostrovní farma

11418

Komentáře

  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 13.04.2015
    A ještě dodám, že zbourat jde až po přiřazení pracovníků, tedy pokud jich nemáš dostatek k dispozici, nejprve budeš muset přistavět nebo vylepšit dům.
  • dagmar 1143 (CZ1)dagmar 1143 (CZ1) Komentářů: 12
    upraveno 13.04.2015
    No právě a to znamená koupit další půdu.:mad: Díky
  • Elis359 (CZ1)Elis359 (CZ1) Komentářů: 1,984
    upraveno 13.04.2015
    dagmar 1143 napsal: »
    No právě a to znamená koupit další půdu.:mad: Díky

    koukala jsem k tobě na farmu a jsou zde i jiná řešení.. jedním by tedy bylo ještě vylepšit domek, ale to už je pro tebe asi dost drahý, ale pokud máš pracovníka v zásobě, tak ti pomůže vylepšit hlavní budovu, za to nějaké získáš a ještě jako bonus ti to zkrátí čas pro další případné stavění :)
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 15.04.2015
    Jakto, že včera byl u ostrovní farmy zbývající čas 27 dní a dnes je tam 22 dní? Ukazuje to tak i ostatním hráčům?
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 15.04.2015
    Oriana4 napsal: »
    Jakto, že včera byl u ostrovní farmy zbývající čas 27 dní a dnes je tam 22 dní? Ukazuje to tak i ostatním hráčům?

    Ano, je tam 22 dní, což je dle mého úsudku v pořádku. Farma je vždy cca na měsíc a je tu od 8.4., tj. týden pryč. Přiznám se, že netuším, jaký čas to zobrazovalo včera..

    edit:
    Vzpomněla jsem si, že jsem včera dělala z ostrovky screen, a pravda, bylo tam 27 dní. Zbývající čas byl tedy upraven dnešním hotfixem tak, aby se zobrazoval správně - událost končí 8. května, tj. přesně měsíc po spuštění.
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 15.04.2015
    Ona ale ostrovní farma netrvala vždy přesně měsíc, jednou to bylo o pár dní delší, to bylo tuším, když byla podruhé, to jsem ji výjmečně stihla celou. Jindy zase trvala jen 28 nebo 29 dní.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 15.04.2015
    Oriana4 napsal: »
    Ona ale ostrovní farma netrvala vždy přesně měsíc, jednou to bylo o pár dní delší, to bylo tuším, když byla podruhé, to jsem ji výjmečně stihla celou. Jindy zase trvala jen 28 nebo 29 dní.

    Proto tam ale taky píšu, že trvá cca měsíc ;-)

    Abych byla úplně přesná, trvaly 32, 35, 29, 30, 30, 30 a tentokrát 31.
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 15.04.2015
    Proto tam ale taky píšu, že trvá cca měsíc ;-)

    Abych byla úplně přesná, trvaly 32, 35, 29, 30, 30, 30 a tentokrát 31.

    Pak je ale divné, když v průběhu hry upravují čas tak, aby akce trvala přesně měsíc. Člověk si hru nějak rozvrhne a naplánuje, a pak mu to nevychází. Buď je to chyba, nebo až teď přišli na to, že by se jim to pak křížilo s jinou akcí, tak to zkrátili, v obou případech to ale není moc fér.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 15.04.2015
    Oriana4 napsal: »
    Pak je ale divné, když v průběhu hry upravují čas tak, aby akce trvala přesně měsíc. Člověk si hru nějak rozvrhne a naplánuje, a pak mu to nevychází. Buď je to chyba, nebo až teď přišli na to, že by se jim to pak křížilo s jinou akcí, tak to zkrátili, v obou případech to ale není moc fér.

    Bohužel se jednalo o chybu v zobrazení, akce nebyla krácena, pouze byla opravena časomíra. Podobně tomu bylo nedávno v případě turnajové sezóny.

    Chápu, že je to nepříjemné, pokud s tím už někdo počítal, ale i takové omyly se bohužel stanou :( Chyba to právě byla dříve, nyní je odpočet v pořádku.
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 15.04.2015
    Bohužel se jednalo o chybu v zobrazení, akce nebyla krácena, pouze byla opravena časomíra. Podobně tomu bylo nedávno v případě turnajové sezóny.

    Chápu, že je to nepříjemné, pokud s tím už někdo počítal, ale i takové omyly se bohužel stanou :( Chyba to právě byla dříve, nyní je odpočet v pořádku.

    Jenže právě proto, že ostrov může trvat i déle než měsíc, a navíc časomíra není schopná zobrazit větší časový úsek, než je 1 měsíc, ukazuje pořád stejně, i když čas běží, jen to není vidět, tak nikdo nemohl předpokládat, že je tam u času nějaká chyba. A pokud akce už týden běží a najednou se čas "dorovná", tak je to dost divné, takto by to ve finále mohli dělat skoro u každé akce a nikdo by na začátku vlastně nevěděl, kdy přesně skončí, protože po pár dnech někomu dojde, že by ji mohl zkrátit. Podle mého názoru, i v případě, že tam byla chyba, to měli změnit hned v prvních dvou dnech, nebo to tak už měli nechat, případně o tom aspoň hráče informovat, a ne ostrov v tichosti zkrátit a doufat, že si toho nikdo nevšimne. Nemůžu si pomoct, ale to mi prostě přijde nefér. Nechci se dohadovat o 4 dny, jde mi především o princip, o to, že z toho mám pocit, že s námi někdo voře.
  • kkvetinkakkvetinka Komentářů: 50
    upraveno 15.04.2015
    Je vidět nejen kolik dní potrvá ostrov, ale také kolik hodin potrvá. Takže od počátku bylo vidět, že je ostrov delší. Zvláště nižší levely, které mají málo dolarů, si musí ostrov dobře promyslet a naplánovat. Zkrácení ostrova o několik dní v průběhu jeho konání je dost zásadní problém při plánování hry.

    Můžete mě prosím někdo nasměrovat na oficiální oznámení, kde je tato chyba oznámena?
  • Oriana4 ()Oriana4 () Komentářů: 98
    upraveno 15.04.2015
    kkvetinka napsal: »
    Je vidět nejen kolik dní potrvá ostrov, ale také kolik hodin potrvá. Takže od počátku bylo vidět, že je ostrov delší. Zvláště nižší levely, které mají málo dolarů, si musí ostrov dobře promyslet a naplánovat. Zkrácení ostrova o několik dní v průběhu jeho konání je dost zásadní problém při plánování hry.

    Můžete mě prosím někdo nasměrovat na oficiální oznámení, kde je tato chyba oznámena?

    Pokud akce trvá více než měsíc, počítadlo stále ukazuje jen 1 měsíc a čas neubíhá. Začne ubíhat až ve chvíli, kdy se dostane pod 1 měsíc, pak už jsou vidět dny. Je to tak i u koňských turnajů. Dřív se po přejetí myší ukazoval i údaj v hodinách a po přepočítání na dny člověk věděl, kolik zbývá, teď to tak bohužel není. Nicméňě včera už se ukazovalo 27 dní do konce, takže tak 3-4 dny tam přesný časový údaj byl. Já osobně jsem pár sklizní urychlila, abych rychleji splnila úkoly, protože byla šance, že to stihnu celé, teď vím, že nemá cenu to nikam hnát, protože 22 dní mi stačit nebude.

    Žádné takové oficiální oznámení není a tvůrci se ani neobtěžovali napsat jednu dvě věty v duchu stalo se to a to a bohužel to musíme opravit, případně nabídnout nějakou kompenzaci v podobě mušlí.
  • kkvetinkakkvetinka Komentářů: 50
    upraveno 15.04.2015
    Oriana4 napsal: »
    Pokud akce trvá více než měsíc, počítadlo stále ukazuje jen 1 měsíc a čas neubíhá. Začne ubíhat až ve chvíli, kdy se dostane pod 1 měsíc, pak už jsou vidět dny. Je to tak i u koňských turnajů. Dřív se po přejetí myší ukazoval i údaj v hodinách a po přepočítání na dny člověk věděl, kolik zbývá, teď to tak bohužel není.
    Tak já to mám jinak - vždy jsem u ostrova viděla a pořád vidím údaj i v hodinách. Stačí zajet kurzorem nad letiště. Je to pro mě důležitý údaj. Sleduju, jak se mi daří oproti minulých ostrovům.
  • traktorista911 (SK1)traktorista911 (SK1) Komentářů: 33
    upraveno 15.04.2015
    Oriana4 napsal: »
    Podle mého názoru, i v případě, že tam byla chyba, to měli změnit hned v prvních dvou dnech, nebo to tak už měli nechat, případně o tom aspoň hráče informovat, a ne ostrov v tichosti zkrátit a doufat, že si toho nikdo nevšimne. Nemůžu si pomoct, ale to mi prostě přijde nefér. Nechci se dohadovat o 4 dny, jde mi především o princip, o to, že z toho mám pocit, že s námi někdo voře.

    S tým sa dá len súhlasiť. To že sa niekto pokúsil potajme nás obrať o štyri dni času je obyčajný podvod. Ak spravili chybu, mali by ju normálne na rovinu priznať. Sa správajú ako zle vychované malé deti.
  • FoxesFoxes Komentářů: 1,539
    upraveno 16.04.2015
    Zdravím,

    po tom co nás někteří hráči upozornili, že časy pro Ostrovní farmu a Obchodníka byly stejné, zjistili jsme, že se jednalo o chybu zobrazení, která byla následně opravena a ukazuje tedy nyní správný čas ukončení události - 30 dní. Avšak nebylo možné nechat farmu běžet více jak 30 dní, jelikož máme naplněný kalendář událostmi již na nekolik týdnů dopředu.

    Bohužel ani my jsme nevěděli, že byl v tomto ohledu problém, takže vás neměl, kdo informovat. Opravdu se omlouváme, jak celá situace proběhla, a aby se neopakaovala, budeme se snažit komunikaci do budoucna zlepšit.

    Tentokráte si této chyby dlouho nikdo nevšiml a nemohla tak být vyřešena ke spokojenosti všech. Velice se vám všem omlouváme a doufáme, že i tak si zbytek Ostrovní farmy užijete.

    Děkuji za pochopení!
    Foxes
  • Gamas (CZ1)Gamas (CZ1) Komentářů: 2,918
    upraveno 05.05.2015
    Chtěla bych se jen zeptat, jak je to s příručkami Ostrovní farmy.

    Když si ji koupím bude jen na právě probíhající dočasnou farmu nebo napořád? :D

    Díky.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 05.05.2015
    Gamas2 napsal: »
    Chtěla bych se jen zeptat, jak je to s příručkami Ostrovní farmy.

    Když si ji koupím bude jen na právě probíhající dočasnou farmu nebo napořád? :D

    Díky.

    Napořád ;-)
  • Gamas (CZ1)Gamas (CZ1) Komentářů: 2,918
    upraveno 05.05.2015
    Napořád ;-)

    Díky, příjemně překvapeno. :D
  • fesoj54fesoj54 Komentářů: 0
    upraveno 14.05.2015
    jaký nás čeká po spolkové akci ostrov zase tropická ostrovní farma nebo wikingská
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 14.05.2015
    To nikdo předem neví, ani kdy bude, ani jaká bude :) Od zavedení vikingů se zimní s letní střídala, nemusí to však být pravidlem :)
  • Yvona valky (CZ1)Yvona valky (CZ1) Komentářů: 112
    upraveno 18.05.2015
    už sem v levlu 30 a pořat nemam ostrovní farmu
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 18.05.2015
    Yvona valky napsal: »
    už sem v levlu 30 a pořat nemam ostrovní farmu

    Ahoj, ostrovní farma je událost jako každá jiná, momentálně neběží :)

    Ale až bude spuštěna, doporučuju si rozmyslet, zda ji otevřeš, je to HODNĚ velký žrout peněz, vždy mě vyjde na desítky milionů, i když se jí příliš nevěnuju. To je jedna věc. A druhá věc - loď už po tobě potom bude pořád poptávat tropické ovoce, bez ohledu na to, zda ho máš či ne, nebo zda ostrov skončil. Poslední dva sloty jsou určené ovoci právě z dočasných farem, jakmile jednou otevřeš např. ostrovní farmu, bude po tobě chtít tropické ovoce do doby, než otevřeš zase jinou, např. vikingskou farmu.

    Takže na to si dej pozor a dvakrát to promysli, zda ostrovní farmu budeš hrát. Je to pouze žrout peněz a "nic z toho", doporučuji počkat do vyššího levelu.
  • BigLenka (CZ1)BigLenka (CZ1) Komentářů: 4
    upraveno 20.05.2015
    Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli by nebylo možné aby chodilo info jako u spolkové soutěže kdy začne nová hra.Protože tedˇ třeba čekám kdy začne pořad nic a nechci zapínat něco navilepšení aby náhodou nezačala a nebyla jsem ve skluzu. děkuji
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 20.05.2015
    mariebig napsal: »
    Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli by nebylo možné aby chodilo info jako u spolkové soutěže kdy začne nová hra.Protože tedˇ třeba čekám kdy začne pořad nic a nechci zapínat něco navilepšení aby náhodou nezačala a nebyla jsem ve skluzu. děkuji

    Ahoj :) Tak technicky by to určitě nemožné nebylo.. nicméně co si budeme povídat - když právě něco začneš stavět, události si všimneš později atd., spíše tě to bude tlačit k tomu si svou "nevýhodu" zkrátit zlatými. A z těch společnost žije, takže bych tomu moc velkou naději na úspěch nedávala, pro firmu by to bylo kontraproduktivní.

    Nicméně pokud máš pocit, že si toto zaslouží návrh, máš prostor zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/forumdisplay.php?574-Podn%C4%9Bty-pochvala-a-kritika.
  • gugul2gugul2 Komentářů: 5
    upraveno 22.05.2015
    Ahoj nevíte co se děje proč není ostrovní farma po skončení spolkové soutěže potřebuji semena do lodě a docházejí mě
    Post edited by gugul2 on
  • tojejedno (CZ1)tojejedno (CZ1) Komentářů: 4,260
    upraveno 22.05.2015
    No, přišel mi mail, že cukrář za okrajem farmy, je jen ochutnávka velké akce pro hráče od levelu 30, která bude v budoucnu.

    Myslím, že ostrov byl od 30. levelu, takže se domnívám, že příští ostrovní farma bude sladká. A bude až po skončení sbírání cukrátek :D (ale je to jen moje myšlenka, ne oficiální oznámení!)
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 22.05.2015
    A nic jiného než své myšlenky a domněnky stejně nemáme :) Já svou křišťálovou kouli nedávno při úklidu nešťastnou náhodou rozbila.

    Takže si asi budeme muset počkat na to oficiání oznámení nebo zahájení události :)
  • Pyr54Pyr54 Komentářů: 1
    upraveno 22.05.2015
    Kde vlastně zahájím Akci ostrovní farma?Děkuji.
  • black-.-angel (FormerMod)black-.-angel (FormerMod) Guest Komentářů: 19,044
    upraveno 23.05.2015
    Pyr54 napsal: »
    Kde vlastně zahájím Akci ostrovní farma?Děkuji.

    Ostrovní farma je dočasná událost - momentálne není spuštěna. Jinak se k ní dostaneš přes letiště a je dostupná od 30. levelu. Více zde: http://cs.board.goodgamestudios.com/bigfarm/showthread.php?36642-Leti%C5%A1t%C4%9B-ostrovn%C3%AD-farma-n%C3%A1vod-ke-h%C5%99e.
  • jukavakajukavaka Komentářů: 1
    upraveno 27.05.2015
    jsem v levelu 31 a nevím jak jsi mám aktivovat ostrovní farmu. nikde se mi neobjevili ty ukoly které musíte splnit na aktivaci. Nevíte co s tím?
Sign In to comment.