Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - Actualizare ianuarie - Actualizarea noului an

2»

Comentarii

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    De la update, cele 3 laboratoare in care am bagat sute de milioane de dolari stau degeaba.....
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Hai la gem neamuleeeeeee.

    I
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Am facut acum o sinteza la toate postarile si am transmis si propunerile pe care le-ati facut inca de la inceput. Am vrut sa fiu sigura ca nu am omis absolut nimic. 
    Sa aveti o saptamana cat mai buna si mai frumoasa! Si sa fiti sanatosi!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua

    As mai avea o observatie legat de laborator  :- De cateva zile de cand s-a schimbat laboratorul ,unde nu pot face hrana sau ingrasamant albastru,am ajuns deja ca ,silozul imi  sta ,nu pot produce ingrasamant sau il vand ,daca produc ,si la moara nimic ,nici o hrana nu mai pot produce in afara de hrana pentru pesti din balta satului ,sau vand hrana produsa .
     Nu stiu ,daca nu s-ar putea ,ca laboratorul sa aiba si functiile vechi ,la care sa se adauge  si aceste noi functii ,- cu caralizatoare,-ca jucatorul sa poata alege ,ce doreste sa faca in laborator ?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna!
    Asta am solicitat, ca macar ceea ce a fost sa se pastreze, desi, cu siguranta ca este imposibil pentru ca au aparut peste tot catalizatoarele.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    multumim frumos Iris :)

    problema este ca sunt insuficienti catalizatori. avem o varietate foarte mare de optiuni dar putem produce mult prea putin din cauza numarului insuficient de catalizatori. laboratorul in cea mai mare parte a timpului sta :(
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 03.02.2021
    nu prea mai pot sa vorbesc frumos da eu ori cum le-am umplut frigiderulsi le-am rugat de bine pomenind toti sfintii si din calendarul ortodox  si din cel catolic o sa mai caut si prin cel musulman si budist , dar ori cit de multe catalizatoare au bagat totusi sunt insuficiente  corect era sa lase ce era si sa aduge ce mai voiau ei  da cum nu au nici o treaba cu ce vrem noi ei fac ce vor iar noi trebuie sa suportam toate prostiile lor  nu cred ca vor tine cont de nimic probabil ca uni se vor lasa de joc sau vor cauta altele asemanatoare  ca sunt destule , sau sa ne resemnam asa cum am mai facut-o si alta data si sa cautam alte solutii ca sa putem continua sa jucam  sa ne regindim fermele si strategia , deja nici dolari nu prea se mai cistiga deci schimbarea va dura  va dorescsa puteti juca incontinuare fara sa va stresati ,  aici este dictatura nu democratie asa ca cei care ati trait pe timpul dictaturii intelegeti si o sa va acomodati mai usor  
    Post edited by tudor gheorghe (RO1) on
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna!
    Se pot castiga dolari de la contractele la care apar deja gemurile. Sunt si contracte de peste o suta de milioane de dolari. Ca sa putem sa avem repede o cantitate mare de gem, ar fi necesare 3 fabrici de gem pe ferma gastronomica.
                                                             
    Si chiar gemurile au un pret destul de bun, deci acesta ar fi un aspect pozitiv.
    Si da, trebuie regandita strategia pentru ca sa ne adaptam la schimbari.
    Sa aveti o zi frumoasa! 
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Buna,

    La mine nu apare inca ( atasat foto)
    Am sters cookies, update.. etc, dar tot nimic


  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Iti apare sigur. Nu scapi :)
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    ar fi buna :) ,

    nu m ar mira sa ne sterga intr o zi si biblioteca :) 
    ca sa ne "trezim" ca a investi virtual este relativ si nu ti devine "propietate" 
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Bună dimineața!
    Revin cu o ultimă propunere pentru laborator.
    Mai țineți minte că la vechiul laborator se reducea cantitatea de ingrediente necesare cu -1% la fiecare nivel?(sau ceva de genul..)
    dacă ar rămâne încă valabil? cel puțin la 2 nivele urcate, să se scadă un procent din costurile de productie(inclusiv al catalizatoarelor)
    exemplu: 150 ingrasamant premium costa 300 catalizatoare rare la nivel 20
    la nivel 80-100.. să coste undeva la 150 de catalizatoare..
    Catalizatoarele astea.. parcă văd că devin mai valoroase decât diamantele:))) daca nu vreti sa le inmultiti.. taiati taxele!:)
    O zi bună:)
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    sa fie o buna dimineata :)

    pai cine mai ridica laboratorul Tavi? :) 
    am lasat asaa unul sa fie... dar nu i dau nimic de lucru este in greva japoneza :)))) 
    nici nu stiu de ce l mai tin si p'asta
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    adica somaj tehnic  salariatii raman la dispozitia mea .....nu "greva japoneza" 
    bat campii ca nu mi au dat nimic in compensare ... era frumos ca dolarii cheltuiti in ridicarea laboratorului sa fie transformati in catalizatoare .... sau sa mi restituie banii 
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Isa, față de primul meu mesaj la această actualizare, părerile le-am mai schimbat între timp..:) cu 2 lucruri sunt încă de acord: îmi pare rău pentru dolarii investiți și îmi pare rău că materia primă se găsește mai greu decât goldul pentru a produce ceva în laborator.
    Fabricile de gem s-au dovedit a fi până la urmă eficiente, nu apucasem să le studiez, am crezut că ne vom încurca cu alte jetoane:)) dar chiar aduc bani frumoși, practic îți scoți pierderea cu costurile de producție la toate fermele + încă ceva..
    Pierderile pe ferme  sunt mici în comparație cu câștigurile dacă ai ferma dezvoltată.. să zicem că pierzi 15, maxim 20%(depinde de manuale) cu costurile de producție, raportate la vânzarea produselor, la liber (fără contracte). Dacă adăugăm contractele cu un bonus de 25% și pe lester care reduce cantitatea produselor la piață.. pierderile sunt mai mici de 10% și te întrebi dacă chiar este nevoie să pui decorații? supraviețuim noi și fără premium.. revenim la rădăcini:)
    Da, prefer vechiul laborator.. însă 5 oameni în minus, un spațiu 5 pe 5 și un laborator la care din când în când îți mai faci câte un mic moft nu cred că strică... e mai ușor de ridicat, iar costurile în diamante de la lvl 30 sunt decente..și așa nu-mi plac comunitățile iar terenul e mai avantajos cumpărat pe ofertă decât pe diamante:)
    Sper ca pe viitor să se mai îmbunătățească această clădire la capitolul materiale necesare, în trecut o vedeam printre cele mai importante, alături de lester.. mi-ar plăcea să reapară în preferințe..și s-o am pregătită:)
    Sfat pentru GGS..dragilor.. când faceți ceva.. faceți ceva cu cap de la început! că atâtea actualizări și reactualizări ne amețesc:)) apoi vă mai mirați că vă pleacă jucătorii:P


  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Sunt de acord cu tine, Tavi! Ai vazut ca am semnalat chiar de la inceput cat de buna este fabrica de gem. 
    Am transmis tot ce ati mai postat in ultima saptamana.
    Sa aveti o zi excelenta!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara 

    Daca am citit mai -nainte de Comunitati-as avea o observatie in legatura cu acestea .Nu stiu daca a mai semnalat cineva faptul ca in Comunitati de vaca ,rate ,porci ect. nu se poate pune cadouri pe ele :-exemplu- Trifoi sau Mangaie animale-ar trebuii corectata si acest lucru:-in functie de cate staule contine ,sa se poata pune cadouri pe ele .
  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    da.. de ce s-au gandit taman la laboratoare???
    de ce nu la ZONA DE PESCUIT ????
    sau la inutilul copac al pisicii???
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Maci4 (RO1) , am postat eu acum câteva săptămâni un subiect care cuprinde această temă, îl găsești aici:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/210159/simplificare#latest

    Sperăm să se facă ceva și în acest sens..  :)


  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Va transmit un anunt din partea managerului de comunitate, 
    CM_Mystletainn:

    În ultimele zile, echipa CM a analizat actualizarea laboratorului, a obținut feedback-ul de la jucatori și l-a transmis dezvoltatorilor jocului. Atmosfera de acolo este similară cu cea din forum, nimeni nu este entuziasmat de actualizare și echipa este foarte ocupată să ajusteze laboratorul și să îl facă din nou utilizabil pentru mulți jucători. Va dura ceva timp pentru ca acest lucru să se întâmple și nu am putea promite că se va întâmpla cu următoarea actualizare. În acest moment, am vrut să vă anunț că feedback-ul dvs. a ajuns la vârf și a ajuns la oamenii care vor decide cum vor merge lucrurile în continuare.
    Vă mulțumim pentru feedback și răbdare.                                                                                      

  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Buna! Si la mine apar gemurile in contracte, si e bine. Nu s-ar putea sa apara la fel si florile in contracte? Ca tot avem mii de seminte de violete, trandafiri si alte alea... Sau de ce nu, o piata care sa aiba contracte exclusiv cu flori. Asa ar avea sens si semintele astea care se tot aduna acolo, si nu stii ce sa faci cu ele...
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 13.02.2021
    semintele de flori temetice este o forma da a da premii fara valoare , le-au bagat peste tot si la vise unde chiar nu ai ce face cu ele nu exista nici un motiv acolo ca nu ai nici un eveniment tematic dar le dau fara numar , eu asi prefera sa fie scoase sa nu mai apara decit la evenimentele lor , nu ca premii !!!
         asi vrea sa ajung sa le duc dorul  :)))))
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Bioplant, cred ca este o idee buna sa apara si florile in contracte sau o piata de flori. Am sa transmit maine aceasta propunere pe care ai facut-o.
    O seara placuta!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier