Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - Actualizare ianuarie - Actualizarea noului an

Aici puteti sa discutati referitor la actualizarea lunii Ianuarie.
«1

Comentarii

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu am mai scris demult  despre nemultumirile pe care le am ca am vazut ca scriu degeaba da acum nu pot sa ma aptin nu stiu de ce a trebuit modificat laboratorul chiar era de un real folos asa cum era acum ca sa fac ce faceam inainte trebuie sa fac iar investitii plus ca acum depind de catalizatoare pe care nu o sa le am la discretie deci nu voi mai putea produce ori cind ce am nevoie asa ca le dau un vot negativ ca sa nu ii injur  ori cum o fac da nu aici si probabil ca or sa vrea sa cumpa acele catalizatoare si nu am sa o fac daca am sa vad ca nu ma mai ajuta acest laborator o sa-l darim probabil ca o sa mai pasrez doar unu , ma mai gindesc daca il mai pastrez si pe ala 
      proaste modificari((((
  • camy (RO1)camy (RO1) RO1 Postări: 38
    Din ce in ce mai mult realizez ca vor sa ne goneasca din joc,....fiecare modificare se indeparteaza tot mai mult de nevoia sau cerinta jucatorului ...al jucatorului  ce joaca de placere cu sau fara bani reali.Dispare placerea de a juca ...si dispare si dorinta de va mai da un cent.Ce mai mare tampenie cu laboratorul...iar fabrica de gem...ati bagat-o de 5 minute iar la barca deja imi cere 2 feluri de gem....:(.Din nou dezamagitor
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    da puteau sa lase ce aveam asa cum era si sa adauge ce voiau sa aduge ,  nu sa imi ia ce am avut  si sa ma puna sa investesc iar ca sa pot face ce faceam si sa-mi mai ceara  inplus si catalizatori
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua.
    un motiv in plus sa ma las de joc. Toate modificările sunt făcute doar pt a investi bani reali in joc. Nu am facut-o pană acum și  de acum  încolo. Am muncit mult pt tot ce am realizat pe joc, dar toate până la bani pt orice.
    Singurul lucru pe care l-am găsit necesar si benefic este combina.
    In rest las GGS-ul să joace. 
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 28.01.2021
    GGS se joaca cu nervii si rabdarea noastra,sunteti divini de .........ooofuletttt, cate v-as ziceeeeeeeeeeeeee....am bagat miliarde de dolari in lab sa ajung la niv cu jet ptr roata, au fost mutate la niv 95, cutiile de aur,au disparut si alea.
    Dar surprizele nu s-au terminat....dolarii bagati in lab sunt pierduti :(....de la niv 31 up-ul se face cu diamante,ca si asa ggs ne da prea multe si nu avem in ce le investi...RUSINICAAAA sa va fie,totul e un dezastru :(((((((((

    In loc sa facem sp de porumb,lucerna,varza la pepiniera,ca nu degeaba am bagat tone de g sa ridicam pepi .facem si la lab(momentan doar asta ne permitam sa producem).,.....cea mai neinspirata actualizare de pana acum si o lipsa de informare corecta...nu ati vrea sa facem si mere la turnul de apa????????????????? sau kakutza de magari la mina(dar sa fie pe gold) 
    Post edited by ArmynaSoryna (RO1) on
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    buna ziua
    sunt foarte nemultumita de modificarile pe care le-au adus laboratorului. era singura cladire care era de un real folos . am pus cate un laborator pe fiecare ferma si le-am dus la un nivel destul de mare. upgrade-urile au fost foarte scumpe, multe facute inainte de aparitia pietii cu peste.
    am crescut un laborator pana la niv 41 pentru a putea face cutii de aur din mixuri de la pesti. acum au scos posibilitatea de a face cutii aur, prin urmare mie personal mi se par complet inutile acum laboratoarele.
    hrana albastra, ingrasamant si humus albastru nu mi se par esentiale, dar   pentru a le produce este nevoie de catalizatori rari care se pot castiga foarte greu. pentru o vreme vom trai din rezerve, apoi eu .... voi darama laboratoarele pentru ca vom putea produce doar seminte speciale la ele, pentru ca doar catalizatori obisnuiti putem castiga de la misiunile zilnice si prima activare a unei masini de ferma.

    nu-mi place schimbarea, imi pare rau dar GGS a avut o idee rea - sa nu-i zic proasta - si astept poate vor echilibra jocul cu eventuri unde vom putea castiga mai multi catalizatori.

    dupa amiaza placuta tuturor si .... spor la joc
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Bună ziua.
    Mi se pare una dintre cele mai proaste actualizări făcute vreodată.
    Lăptăriile să zicem că sunt acceptabile, te poți juca cu ele.
    Sau ferma viselor.. o faci, n-o faci.. cum dorești tu, dacă vrei diamante sau nu.
    Dar să îți bați joc de investiția în laboratoare în asemenea hal, e un dezastru:) multe dezavantaje.. premii bune mutate la nivel 90.. îmbătrânești până ajungi acolo. hrana premium pe catalizatoare rare? astea se duc imediat.. iar producția de la 250 a scăzut la 150 de îngrășământ de ex. (ce-i drept într-un timp mai scurt). în câteva zile am consumat catalizatoarele. Apoi revenim la hrană normală.. îngrășământ obișnuit.. asta duce la pierderi.. pentru că fermele noastre au fost modificate conform a ceea ce ne oferă jocul. Acum ne oferă mai puțin, să înțeleg că trebuie să reașezăm decorații și să mai dărâmăm din clădiri să fim pe profit? merii sunt o sursă bună de profit.. acum trebuie recalculat. Mi-aș dori foarte mult să se revină la vechiul laborator..
    cât despre gem, nu știu ce să zic, ceva în plus să ne încurce?:))
    Mulțumim ggs pentru miliardele de dolari irosiți, să sperăm că nu stricați portul sau pe lester, cu atâtea schimbări negative vă putem părăsi, în cel mai scurt timp.. 
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Frumos update baieti, ce sa zic, tineti-o tot asa si pana la anul nu veti mai fi pe piata. ┗|`O′|┛
  • Irisescu (RO1)Irisescu (RO1) RO1 Postări: 2
    Ce s-a facut cu Laboratorul fermei este o prostie sora cu bataia de joc. Transformarea laboratorului intr-o "pepiniera cu pretentii" nu ajuta la nimic, incurca foarte mult.Catalizatoarele sunt putine si se duc repede, apoi? Urmeaza criza financiara si in joc, nu era de ajuns cea din viata reala? Foarte multi cu care am vorbit sunt dezgustati d!e aceasta modificare, cautam deja alt joc similar, si sigur vom gasi. Pacat, era frumos, ajunsesem sa fim din cate-o familie(cooperativa) si, hop, ne trezim pe post de cobai la experimente nefericite ale unor idei nefericite. Ideea cu laboratorul pare sa fi fost al vreunei firme concurente, alta explicatie nu exista. In speranta ca nimic nu e "batut in cuie", toate cele bune
  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    Multumiri GGS-ului....Iar le-a bubuit mintea,ca de obicei.Ce e bun trebuie stricat. Tare de tot treaba cu laboratorul.Urmeaza...cine mai stie ce?La sat ceva, la pesti.... Au inceput prima data cu premiile de la diverse evenimente.Le-au dus in derizoriu. Nu sunt convinsa ca cineva de la GGS va da atentie celor insirate aici.Isi vor face meandrele in continuare...Aviditatea dupa bani nu are hotare.
    Cred ca e de vina COVID-ul.... sau B.G.....sau microcipurile... sau...aerul...sau noi ca jucam in continuare....
    O zi mai calma, cu rabdare, tuturor!
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Buna ziua!
    Imi pare rau sa constat ca munca unor oameni priceputi - programatorii este dusa pe apa sambatei de inabilitatea GGS-ului de a avea un PR PROFESIONIST. Ma ofer voluntar daca doresc sa ma angajeze...ca de joc se stie ca nu prea mai am tragere. Iris, daca vrei tradu mesajul si trimite-l la stimabili. Uite cum ar fi trebuit sa fie informati jucatorii ca sa perceapa POZITIV actualizarea si NU CEA MAI MARE PORCARIE de pana acum:
    "
    Dragi jucatori, avem placerea sa va anuntam o actualizare deosebita care va va aduce beneficii noi prin noua actualizare a laboratorului, iar acum va fi mai usor tuturor sa-l duca la nivel mare pentru a debloca cat mai multe facilitati.
    1.Productia se va baza de acum doar pe catalizatori, care vor fi castigati la evenimente nu ca pana acum (1-2), ci cu zecile si sutele pe fiecare eveniment, dand astfel o motivatie suplimentara de a juca.
    2. Doar pana la nivel 30 se va mai upgrada pe dolari la sume mult mai modice ca pana acum = doar zeci de milioane de dolari.
    3. De la nivel 31, actualizarea se va face pe diamante la sume rezonabile, care nu vor exploada la nivele mari, cu exemple(la nivel 31 cateva sute, la nivel 41, 1050 diamante etc etc)
    4. Jucand frumos la evenimente si la vise, veti reusi in scurt timp sa ajungeti sus cu nivelul laboratorului unde nu mai trebuie sa stati 24 de ore ptr a fabrica o cutie de aur, in care sa gasiti 5 alge de sera, ci acum veti putea fabrica o licenta la 8 minute - sigur catalizatorii aia se obtin greu, ptr licenta, dar timpii de productie sa mici ca sa puteti produce cat mai variat)
    5. O gramada de boostere, produse la nivele unde se poate ajunge repede - 60, si posibilitatea folosirii lor cand doriti, pentru a da o experienta si mai frumoasa jocului.
    In urmatoarele 2 saptamani vom actualiza lista premilor la evenimente si veti putea constata multitudinea de catalizatori ce ii vei putea castiga"
    Am incheiat scurta prezentare...

    O astfel de comunicare ar fi facut ca update-ul sa fie privit ca unul pozitiv si sa dea mare imbold la joc.
    Pacat, repet de lipsa de profesionalism pe partea de comunicare, ptr ca la cum par lucrurile in mom asta, la lipsa asta crasa de comunicare, pare un IMENS DEZASTRU...sa fi chiar in imposibilitatea de a mai produce banala hrana albastra, cand vezi la cc in liga de aur 19 catalizatori mari si lati.

    Succes tuturor!
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    chiar crezi ca vie primi ca premii sute de catalizatori ?!!! eu unul nu cred  ca o sa pot avea catalizatori la discretie sa pot produce ce am nevoie eu asi vrea sa se ravina la fostul laborator si nu are decit sa adauge ce vor ei dar sa ramina ce a fost de acolo pot sa puna ce vor  logic in timpul unui joc nu se modifica regulile pot sa creeze ce vor sa le faca ce reguli vor la cele pe care le implementeaza in joc , dar pe cele pe care tot ei le-au impus sa le lase asa cum sunt  eu vreau inapoi laboratorul deja am demolat doua din ele poate sa curga catalizatoarele unu imi este suficient si asa incep sa imi regindesc fermele sa le fac cu fericirea pe minus  ca o sa ajung cu preturi de productie prea mari 
  • crissa (RO1)crissa (RO1) RO1 Postări: 16
    Buna ziua!
    In loc sa faceti mai atractiv acest joc, sa atrageti noi jucatori sau pentru a ne determina sa ramanem, voi nu faceti decat sa inrautatiti situatia. Am putea crede ca aceasta actualizare are scopul de a face jucatorii sa se lase de el. Daca continuati tot asa, nu stiu cate persoane vor mai ramane aici.. sa inteleg ca pentru a supravietui in continuare veti mari ofertele la gold pana la 1000%, doar doar, sa mai stoarceti ceva de la noi.. nu mai tine.. reveniti-va, ascultati si opinia noastra, avem impresia ca vorbim cu peretii.
    Succes...!
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 28.01.2021
    Buna Claudiu,sunt de acord cu tine,ai explicat "situatia" intr-un mod corect,numai ca..........marea nemultumire personala este: dolarii investiti in ceva ce momentan nu mai pot folosi :(( era fain daca sareau catalizatorii UNICI din parcele sau livezi apoi sigur laboratorul meu ar fi putut "muncii" la foc continuu ca in trecut.Insa cu 17 catalizatori ca recompensa la un eveniment precum cc-ul la 5 zile nu cred ca ne-ar ajuta prea mult.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140

    @clinn, este adevarat ca upgradarea se poate face pe diamante, cu aprox 100k diamante il duci la nivel max, dar daca catalizatorii castigati sunt putini cladirea devine inutila. indiferent de modul in care s-a facut anuntul, in fapt efectul este acelasi. 
    prefer sa pun in locul laboratorului o decoratiune buna si sa raman la hrana/ingrasamant/humus clasic.
    humus premium mai putem face cu masina de ferma, hrana si ingrasamantul premium vor deveni pretioase, dar le mai gasim prin cufere. in formatul actual consider ca nu merita cheltuite diamantele pentru upgradarea laboratorului. cel putin acum, nu.
    oricum, au limitat jocul si va trebui sa avem o alta abordare dupa noua actualizare. ne vom obisnui repede si cu asta.

    cel mai tare ma supara miliardele de dolari cheltuite pt upgradarea laboratorului si faptul ca nu mai am posibilitatea sa fabric cutii aur/argint/diamant din mixuri pesti. 
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 28.01.2021
    In plus la ce folos atatea alge marine ca recompensa?daca le putem folosi doar pe f3 la magazin ptr a fabrica un parfumel la cutie???? si pe ala sa il dau cochetului marinar :)))))))))))))))))))))))))))))))) algele marine sunt la fel de "valoroase" acum precum humusul pentru sera 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna!
    Ca jucator sunt de acord cu ceea ce ati postat, pentru ca am testat la ferma mea noutatile.
    Ca moderator va asigur ca am transmis toate cele semnalate mai sus. Sa speram ca vom bate la o usa deschisa si ca vom mai avea posibilitatea sa jucam cu placere jocul care ne-a facut dependenti. 
    Voi reveni cu informatii noi, atunci cand le voi avea!
    Va doresc sa aveti o seara cat mai placuta, in ciuda imprejurarilor!

    PS Clinn, am sa traduc si transmit textul tau si am postat si comentariul lui Irisescu
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua !

    Lozinca :-,,Parerea ta conteaza...!,,-nu stiu daca mai e valabil si la acest joc ,minunat ,de altfel ,care imi place si o voi juca pana in acel moment,cand cineva va inventa ca fara bani reali nu se poate juca ,,,
       Dar daca mai conteaza parerea jucatorilor care nu isi pot permite si  nu investesc si bani reali in joc,v-as ruga sa-mi dati laboratorul inapoi,asa cum a fost inaintea actualizarii,Vreau ,hrana albastra fara catalizatoare si ,,sa invart cacatul ,,cum m-am obisnuit ..:)Faceti un alt laborator ,lasati pe cel vechi cum a fost sau adaugati tot aici alte produse-dar nu in acest mod .
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    am o propunere pt GGS care  tine oarecum de actualizare .... sa o lase pe  Greta - arhitecta permanent, sa putem demonta si upgrada decoratiunile la nevoie, acum ca va fi necesar sa reechilibram fermele.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Am sa transmit maine si aceasta propunere.
    Noapte buna!
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Exact ce spuneam.....dar daca ei nu constientizeaza asta...comunicarea e esentiala!
    Au actualizat premile la cc si in liga de aur, am numarat aproximativ 700 unitati catalizatori din mai multe categorii ce se vor putea obtine. Probabil ca in viitor si restul competitiilor vor contine.
    Succes tuturor si un sfat sincer.....nu mai puneti la suflet orice chestie! Dati la o parte lucrurile negative si incercati sa va bucurati de cele pozitive, ca daca nu ar mai ramane nici macar 1 pozitiv, cu siguranta nici unul dintre noi nu ar mai juca azi deloc!  :)
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Mai precis 44 catalizator mov legendar in premiile din liga de aur la cc
    si trebuie 50 de astfel de catalizator ptr a face o licenta. Pai daca la fiecare eveniment gen cc, siloz, targ, putem lua catalizatori sa facem o licenta extra, eu zic, ca nu mai suna atat de rau nu?
    Noapte buna!
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 28.01.2021
     eu la laborator faceam cate o cutie de aur pe zi. asta m-a suparat cel mai tare in noul format .... ca au scos posibilitatea de a fabrica cutii aur/argint/bronz. 
    in fine .... am sa ma multumesc si eu cu cate o licenta /saptamana .....
  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    Buna dimineata!
    Dupa toate discutiile de ieri cu privire la laborator, acum nu mai este niciun eveniment activ.Nu mai este nici Greta (s-a dus cu gold cu tot),nici competitia cailor nu mai e...Toate se leaga de laborator?
  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    Dupa mai multe refresh-uri, au reaparut. Bug.....
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    buna ziua

    cum se folosesc boosterele care se produc la laborator? devin active imediat ce sunt produse sau se stocheaza si se pot activa la nevoie?
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Sugestie:
    Cușca câinelui și copacul pisicii sunt printre cele mai inutile construcții în momentul de față.
    Nu ar fi o idee ca aceste animale de companie să găsească zilnic pe fermă niște catalizatoare..?
    În loc sau pe lângă acel xp pe care îl oferă.. niște catalizatoare găsite de mirosul lor dezvoltat.. ar ajuta:))




  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua
    Cererile la vaporul de f1 n-ar trebui corelate cu ce ai pe ferma?
    Cum au bagat fabrica de gemuri a aparut cererea de gemuri si macar daca ar fi corelate cu nivelul fabricii
    Imi cerea gem de macese am ridicat pana acolo si acum imi cere gem de mure  si uite asa vrand-nevrand trebuie sa ridici fabrica pana la ultimul nivel.
    Se presupune ca jucam de placere ,care a inceput sa se diminueze constant.
  • PlayerDana28 (RO1)PlayerDana28 (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 30.01.2021
    Buna!

    Boosterele fabricate la laborator se activeaza imediat.
    Nu avem posibilitatea sa le folosim cand dorim noi, cand avem nevoie.
  • tyby (RO1)tyby (RO1) RO1 Postări: 1
    Bataie de joc cu laboratorul.am investit la fiecare ferma in laborator si acum dupa actualizare trebuie sa o iau aproape de la capat .Cred ca e o metoda de a te face sa te lipsesti de acest joc.In loc sa faceti ceva  benefic pentru a atrage cati mai multi jucatori se pare ca e tocmai invers.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier