Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutie- Actualizare iulie - Milkshake, clătite și jetoane

IRISIRIS Guest Postări: 1,305
Aici puteti sa discutati despre actualizarea lunii iulie. Va asteptam  cu nerabdare opiniile si sugestiile!

Comentarii

  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Buna ziua!
    Dupa aproximativ 1 saptamana, se pot concluziona obiectiv niste lucruri despre noua laptarie.
    Dupa parerea mea, la fiecare cladire, nivelul optim calculat ca raport intre productia generata si nr. de oameni consumati variaza, insa rareori acest nivel optim se gaseste la nivelul maxim.

    Ca sa fiu scurt si la obiect, voi formula aspectele pozitive si negative

    Pozitive:
    - O posibilitate foarte buna de crestere a productiei pentru alte sectii care poate fi folosita la orice eveniment dorit;
    - Posibilitatea de a veni cu o productie necesara unui eveniment de pe o ferma care in mod clasic nu participa la acel eveniment (ex. porci pe f3)
    - Posibilitatea de a obtine o productie de un tip, pe o sectie de alt tip;
    - Costuri de productie potrivite;
    - Posibilitatea de a alege ce vrei sa faci cu rezultatul final, adica cash sau jetoane

    Negative:
    - Upgrade-ul automat (nu e ok....economia de materii prime, pe masura ce creste nivelul laptariei e mica si nu justifica ducerea sa la nivelul maxim) - pe scurt e un lucru foarte negativ, am dori sa o putem upgrada la ce nivel dorim;
    - Consuma prea multi oameni - derivat din prima cauza;
    - Imposibilitatea de a o plasa pe ce ferma dorim (nu e ok doar pe f1 unde spatiul e cel mai important)
    - Reparatul jetoanelor pe dolari doar daca esti abonat la abonamentul de 60 ron
    (cu 60 ron poti cumpara suficient gold care sa mareasca productiile instant, mult mai mult decat o pot face jetoanele intr-o luna)
    (in opinia mea..mergea maxim adaugata optiunea la abonamentul de 30 ron, daca nu chiar la cel de 15)
    - Sansele de distrugere a jetoanelor - Nu stiu de ce GGS se incapataneaza sa mearga pe noroc...la fel ca la cai....de ce nu transforma procentele in lucru sigur,
    adica ok, ai 20% sansa de distrugere...transform-o in realitate si spune ca dupa 8 utilizari, jetonul se strica si trebuie altul
    la fel la 10%, spune ca dupa 9 utilizari se strica si trebuie altul...
    De ce sa ma trezesc ca se strica dupa 4 utilizari cand are sanse de stricat 10%???
    imi lasa un gust amar.....RANDOMUL nu e deloc funny aici;

    5 la 5, consider un feedback echilibrat, zi frumoasa tuturor!
     



  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Multumesc frumos pentru feedback!
  • barviorica (RO1)barviorica (RO1) RO1 Postări: 14
    buna ziua, de fff mult timp lucrez constant la laptarie pe ferma principala si cand doresc sa pun jetoane pe orice mi se spune si mi se arata ca nu am jetoane .numai inteleg nimic cum obtin jetoanele astea

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    la piata ai o sectiune unde dai produsele facute la laptarie pe jetoane  daca nu o ai caut-o la constructii pe f1 si construeste-o si apropo poti consti mai multe laptarii 
  • barviorica (RO1)barviorica (RO1) RO1 Postări: 14
    multumesc, gata am facut jetoanele

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier