Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutie - Urca pe un nivel mai inalt impreuna cu calul tău!

Aici puteti sa discutati pe marginea ultimei actualizari, Urca pe un nivel mai inalt impreuna cu calul tău!.

Comentarii

  • PlayerDana28 (RO1)PlayerDana28 (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna!
    Ce s-a intamplat cu calitatea cailor ?
    Aveam cai rari, deosebiti...
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Calul meu avea nivel rar cu valoare de 106, acum am un cal simplu cu valoare de 106? Dupa fiecare update al vostru mereu stricati ceva. Vreau valoarea calului inapoi.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Se pare că URCA PE UN NIVEL MAI ÎNALT ÎMPREUNĂ CU CALUL TĂU este de fapt întâi căderea celor doi cai rari și mai mulți deosebiți pe care-i aveam, ca să pot urca!

    Chiar nu poate exista actualizare fără bug-uri?
    Sau asta se dorește!
    Observăm, se iau măsuri ( dacă ); nu observăm sau nu zicem nimic, LASĂ CĂ I-AM PĂCĂLIT ȘI DE DATA ACEASTA!
     Toate actualizările se fac pe genunchi, când normal ar fi să se testeze (cum este firesc) și apoi să fie introduse în joc.
     Le testăm noi, fraierii ( scuzați expresia), care mai și plătim pentru joc, în loc să fim plătiți pentru testare și apoi ni se aruncă un os ca reparație.

    GGS!
    Nu crezi că este timpul să se termine cu astfel de practici?
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    imi pare o mare porcarie ceea ce a facut  au complicat ceea ce era simplu  iar toate chestiile inventate vad ca nu ma ajuta cu nimic, tot asa ma bat cai cu nivel jumate decit al meu vad ca aproape nu mai pot cistiga nici o cursa  ,   cu cit te apropii de platina cu atit ai mai multe esecuri aproape ca nu mai ai voie sa cistigi nimic nici nu mai conteaza ce nivel alegi oponentul tu pierzi din start , asa ca daca tot nu mai pot  cistiga nimic sa abandonez sa mai investesc timp intr-o porcarie  ca de bani nici nu mai poate fi vorba !!!!!
  • ted (RO1)ted (RO1) RO1 Postări: 37
    Absolut toate "imbunatatirile" aduse jocului au avut asupra noastra reactii diferite:
    -cand au zis ca baga homari la contracte a trebuit sa fim reticenti...au bagat 300 de homari la un contract din 3,in schimb cand vine palnia piscicola te trezesti cu 6 balti de homari si daca incerci sa le golesti rapid pt a apare alt peste insista homarii cu incapatanare...ok,renuntam la palnia cu peste tura asta...
    -cand a aparut ferma din vis,toti am avut curiozitatea de a o incepe...avea prea multe cristale si timp prea lung(de o luna),drept pt care ggs a zis stop masina!!!,castigati prea mult,fraierilor-va ajung 2 sapt si cristale taiate la greu la questuri...ok,la asta putem renunta definitiv,pt mine e o plictiseala cu sforaituri sa refaci insulele pe care le cultivi zilnic fara sa ai vise anemice.
    -as putea sa mai enumar multe lucruri la care renuntam pt ca ggs are pene de inspiratie destul de dese,dar vreau sa ajung la macelul pe care l-au produs la padocul de cai.Nu mai reiau faptul ca toate prostiile pe care trebuie sa le produci sunt total inutile(am facut teste si cu casca si fara casca si la cal lvl mai mare si la lvl mai mic etc),tot ce-am investit in cai s-a dus dracului,avem una sau mai multe martoage care trebuie s-o ia de la capat,si asta in timp ce ggs isi umfla pieptul ca gaina care a scremut margica si e mandra tare!! 
    Din punctul meu de vedere,aceasta schimbare e fix pe buza prapastiei...in curand voi renunta la herghelie,asta duce la anularea corabiei,care atrage dupa ea inutilitatea serei si in final la renuntarea completa la orice insula temporara...mai ramane sa culeg niste mere si sa prind niste peste,adica,sa-mi caut alt joc.Sfatuiesc pe cel care a implementat aceasta .....(fara cuvinte)....sa incerce la cules de sparanghel!

  • PlayerDana28 (RO1)PlayerDana28 (RO1) RO1 Postări: 140
    Si totusi...
    E bug neafisarea calitatii calului, sau asa este in noua varianta ?
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    PlayerDana28 nu cred ca este bug, doar au sters nivelul cailor. Cei deosebiti si rari au ajuns obisnuiti. Din 40 de curse abia castig doua. Bataie de joc. 
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Mare bataie de joc,lucruri inutile,pe care nu merita sa le mai facem sau sa ne mai batem capul cu ele!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua 

     Nimeni nu m-a intrebat ,dar imi spun parerea despre Noua Ferma de Cai...Este ,-dupa parerea mea-,la fel de mare prostie ca si partea jocului unde trebuie sa te duci tu la pescuit  ,vrei ,nu vrei ,iti place ,sau nu-ti place pescuitul ...
     Cred ca ar fi fost mai bine daca se lansau jocuri  noi  cu pescuit ,si cu cai ,dresaj si curse de cai .Cine este pasionat de pescuit  si de curse de cai,cred ca le-ar place aceste jocuri ,
    Nu vad nici un rost sa ma chinui  si sa-mi pierd timpul cu echiparea cailor .Productia echipamentelor poate ca ar mai merge daca s-ar putea vinde ..
     Pentru mine si aceasta noutate va intra in categoria ,,nu-mi place ,,langa Ferma de Vis si Fermele temporare ,pe care nu le mai joc...din simplul motiv ,ca nu-mi place sa mi se ieie ceva ce am construit si peste un timp f. scurt sa incep sa-l reconstruiesc de la zero ...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Tot ceea ce ati sesizat a fost transmis. Va voi anunta imediat ce voi primi raspunsurile..
    O zi frumoasa tuturor!

  • gainusha (RO1)gainusha (RO1) RO1 Postări: 41
    bullshit - sau mai bine spus horseshit :)
    ne-am blocat :))) 
    totul e plin, totul e gol, nu pot sa produc nimic :) 

  • madymami (RO1)madymami (RO1) RO1 Postări: 18
    Nu mai inteleg punctajul cailor.Daca pierd imi ia puncte daca castig nu imi da nimic.Nu am nicio sansa sa castig.Era mult mai bine inainte.Toate noutatile astea nu fac decat sa abandonam ferma de cai.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Nu mai reusim sa castigam curse,indiferent cu ce echipam caii,mi-au zis si colegii de cooperativa,am ajuns cu chiu cu vai in platina si surpriiza,din acel moment nu am mai castigat nici o cursa,normal ca am retrogradat,pai este corect?Inainte tot mai castigai cate o cursa,acum majoritatea cailor sunt cu nivel mult,mult mai mare decat al meu,nu ni se mai da nici o sansa si chiar caii mai mici ma bat,deodata,indiferent ce fac.Nu mai merita pierdut timpul cu acest eveniment.
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    S eu am aceasi problema, de doua saptamani nu pot sa trec de nivlul 790 in liga de aur. Absolut toate cursele sunt pierdute. Clar nu mai merita efortul de a juca la ferma cailor.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    daca nu se face nimic cu porcaria care au implementat-o la cai probabil ca or sa renunte multi la a mai juca la ei si odata cu asta se va renunta la mai multe la sera , ferme temporare , nava de pe f1 pentru ca vor deveni inutile 
     tot ce au facut nu ajuta cu nimic doar incurca si vad ca mai toti se vaita ca nu mai pot cistiga nici o cursa  eu am cal 143 dar chiar daca concurez cu unul de 60 pierd cursa si  asta se intimpla mereu , aproape ca nu mai cistig decit uneori cite o cursa si aia cred ca din greseala si nu conteaza cu ce il utilez am incercat cu detoate si nu au nici un efect
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Aveti dreptate cu tot ceea ce spuneti, pentru ca si eu (ca jucator) am constatat aceleasi lucruri. Toate aceste aspecte si tot ce tine de cai a fost semnalat si discutat. Sa mai avem putina rabdare si sa vedem ce solutii vor apare...
    Va doresc sa aveti un weekend cat mai placut si...verde si plin de bucurii, pentru ca avem nevoie!
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    editat 22.05.2020
    Si la mine e la fel. Pe cuvand ca ce zic acum e adevarat si nu mint. timp de 4 ZILE la rand nu am castigat nici o cursa. UNA macar, dupa am castigat si eu o cursa si iar dupa zile intregi de curse pierdute. Am numai adversari cu nivel MULT peste al meu si evident ca pierd si cand imi cade cate un adversar egal sau mai mic tot pierd, cu tot cu echipament. Daca nu se revine cum era inainte nu voi mai juca la cai. Nu are rost.
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    A inceput un nou sezon la ferma cailor, dar problema este incontinuare aceasi. De zile intregi nu castig nici o cursa indiferent cu ce echipez calul, dar in lista de mesaje imi arata vctorie la toate competitiile. Asa va fi de acum incolo sau sa speram ca se mai schimba ceva? Daca acesa este noul tipar de joc, este mai bine sa renunt la ferma cailor, este pierdere de timp si resurse fara niciun beneficiu.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    dupa cit vad eu noi aici vorbim ca sa vorbim:))
    inteleg ca nu se ia in seama parerile noastre doar interesul GGS
     stiu ca si inainte daca cumparai tot ce se putea cumpara cu galbeni aveai alte avantaje , acum nu am mai incercat dar este posibil sa fie la fel ca doar asta este interesul dar eu nu vreau sa risc !!!
    de revenit sigur nu se revine la vechea versiune dar macar sa ne spuna daca au degind sa regindeasca programul si sa ne dea si noua o sansa sa mai si cistigam ca asa cum este acum cu o victorie maxim doua pe saptamina este bataie de joc !!!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Am transmis toate doleantele legate de cai si nu putem decat sa speram. Cine stie, poate se intampla o minune...
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Un sezon de cai tine mai mult de 30 de zile da? Inainte puteam sa ajung si eu pana in platina 3. Acum stiti unde sunt?  la argint 4. Mai sunt 14 zile si abia ma c@c pe mine sa stau acolo. De avansat nici nu mai zic cu o victorie pe zi, nici aia cateodata. Poti sa iti echipezi calul si cu Exodia din Yu-Gi-Oh ca tot pierzi toate cursele.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Pierdere de timp cu acesti cai,nimeni nu castiga nimic,se pare,nu trec de argint orice as face.De ce ne-am mai obosi?Au reusit sa strice tot ce era mai interesant.
  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    Nu s-a schimbat nimic de la campionatul trecut.Cai inferiori calutului meu castiga in fata mea.Am echipat calutul cu de toate si...acelasi rezultat.
    Intr-adevar,cum spunea si cyber john, inainte urcam lejer in platina 3-4, acum nu mai pot trece de argint.
    ESTE O BATAIE DE JOC, stimati GGS....Multumim pentru calitatea jocului!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua

    Nu reusesc sa trec liga de broz cu calul meu ,orice as face ...Daca as putea as inchide in total  si as desfiinta  ferma de cai .E enervant ...Cum trec zilele  in fiecare zi am mai putin chef de joc...Cu calul exceptional (4)si valoare de ameliorare 111 am ajuns in liga de platina si in liga de aur de obicei, acum nu reusesc sa depasesc primul prag de bronz. Campionatul ...sa nu mai repet ce spun de mult timp e o bataie de joc .Acum nu eu sunt pusa singura sau cu adversari cu nivele mici ,ci restul membrilor coop.mele .Fermele temporare  si ferma de cai  iar nu au nici un rost pentru mine .Nici cand am pus accent pe fermele temporare nu am reusit sa-o dezvolt  la maxim ,sa primesc  macar o data cutiuta cu perla  ,care am dorit-o atat de mult.
      Astept cu nerabdare urmatoarele noutati...Poate voi cauta alt joc intr-o zi ...
  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Scriu din postura unui jucător care a intrat în ultimele 2 sezoane la cai în liga de diamant, fără să cumpăr canistre pe gold pentru provocări.
    Precizez faptul că, cu acelaşi cal nu intram înainte în Liga de diamant. Când ajungeam în platină calul meu era ciuca bătăilor.
    Habar nu am cum a ajuns calul în diamant în ultimele 2 sezoane de când s-a schimbat ferma, că nu am avut timp de stategii. Încărcat echipament, bătut sau nu bătut adversar, finiş. Asta a fost toată strategia. Am batut cai care înainte intrau in Liga de diamant în 2 săptămâni. Şi totuşi a fost doar simplu noroc şi nimic mai mult.

    Acum... referitor la noua fermă a cailor - pe scurt - probabil e o nouă strategie a ggs de a mulge ceva bani.

    După cum arată însă... e clar sortită eşecului - asta în plan general la nivelul majorităţii jucătorilor, pentru că să fim realişti, tot se vor găsi 2 - 3 pitpalaci care să bage fără număr(normal "e banii" lor, fac ce vreau cu ei).

    Ideea e că toţi jucătorii vor baga bani degeaba în următoarele 2 - 3 sezoane.
    La cât de anapoda merg provocările, toţi caii vor creşte treptat, nu există un echilibru între nr. de provocări pierdute şi nr. de provocări câştigate la caii de acelaşi nivel.
    Asta înseamnă că o să bagi frumuşel golduţ o să echipezi calul cu tot calabalâcul şi după ce ajungi în poziţia de a juca în platină sau diamant, nemaifiind cai de calibrul ligii în care joci(mă refer la cele superioare) jucătorii cu cai buni vor ajunge să se provoace tot mai des între ei ceea ce treptat duce la un nr. insuficient de provocări câştigate pt. a reuşi să ajungă în liga de diamant.

    Viitorul sună "bine"... vom avea sezoane fără nici un cal în liga de diamant şi peste 1 an nici măcar în platină.

    Apropo... la cutiile câştigate în liga de diamant pemiile sun naşpa... nu merită efortul.
    La cum sună comentariile mulţi jucători vor renunţa la această fermă şi la echipamente.
    Să o spunem pe aia dreaptă: "Pur şi simplu ferma cailor nu are conţinut, esenţă, nu are valoare mai mare decât un ."    .


  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    va rog, este posibil sa acordati puncte de cai pentru CM si la recoltarea copacilor de la ferma de cai?Sau la productia de materiale pentru competitiile de cai? in fond sunt legate de competitie deci ar trebui sa aiba aceelasi regim ca si celelalte activitati de la ferma de cai. Astfel as putea face acele puncte fara a mai juca acea stupida competitie atat de plina de aleatoriu incat nu merita efortul de a fi deschisa. 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Voi transmite propunere ta 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier