Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutie - O POTCOAVA PENTRU TINE

Aici puteti sa discutati despre actualizarea lunii Martie, O POTCOAVA PENTRU TINE.

Comentarii

  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Buna ziua,
    Multumim frumos Iris pentru noutati, foarte interesante.
    O intrebare:
    Nu se specifica nimic si nici nu apare in filmulet sau in anunturi ceva referitor la ea.
    Ce se intampla cu pajistea cooperativei? 
    Mai are vreun rol sau nu?
    Ce se intampla cu actualele efecte de ameliorare?
    Sunt eliminate?
    Multumesc!
  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Mult entuziasm la inceput si pe urma vom constata ca e doar o alta complicatie marca ggs.
    La fel ca si pajistea cooperativei care e total dependenta de combinatia cu alti jucatori.
    Recolte pe o alta ferma???... a 5-a sau a 6-a??? daca pui insularele si visele.
    Prea multe complicatii inutile, prea mult timp alocat unei singure ferme.
    Scriau cei de la ggs ca poti sa iti alegi evenimentele. :D 
    Tâmpenii şi minciuni.
    Sub o formă sau alta toate evenimentele sunt conectate la rezultatul final daca vrei sa mai construiesti câte ceva rezonabil.
    Nu exista mod de alegere.
    Soluţia... când ieşim din "asediul la domiciliu" provocat de Covidel... facem fermele ecologice naturale(la sapă, la cosit, la privit cum creşte mălaiu...) sport şi turism Bio.
    Să-şi crească ggs caii. :*
  • gabrielle_44 (RO1)gabrielle_44 (RO1) RO1 Postări: 17
    O mare porcarie,n-am inteles nimic! Jumatate e in limba romana,jumatate in limba engleza,s-au complicat inutil.
  • Buna!

    Eu am multe erori pe noua ferma de cai.
    Atasez o selectie de capturi cu cateva dintre ele.

    Are toata lumea probleme?

    Poate ne poate spune un moderator cand se vor rezolva.


  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    editat 06.04.2020
    Nu o sa le rezolve niciodata asa cum au facut si cu alte erori.
    Cum era de asteptat o ferma noua o "calarie" noua.
    Si ce era vechi si ok au stricat.
    Acuma daca vrei sa pui un cal la sesiunea de dresaj, un lucru ok si foarte simplu inainte, intri intr-un set de orori si aberatii.
    Setezi calul si dupa ce intri la rubrica respectiva iti da alt cal.
    O tampenie si timp pierdut, pentru ca trebuie sa cauti iar calul pe care vrei sa-l introduci la sesiunea de dresaj.
    Au micsorat acele rubrici care erau importante si dupa ce le setezi se si deregleaza singure.
    Nu mai fac nimic de calitate.
    Mi-e dor de big farm 2014. Nu erau asa de prosti in conceptie.

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 06.04.2020
    Duda in copac, m-am uitat la ce capturi ai atasat. Da, trebuiesc culese ciuperci, care se colecteaza din fagi si se fac cate 100 de ciuperci / fag, la 7 ore. 
    Referitor la ceea ce scrie la tine la curse, te asigur ca la mine este totul in limba romana. Eu am postat ca jocul trebuie reactualizat si browserul curatat, ca sa puteti sa primiti noua versiune de client a jocului. Dupa ce cureti browserul, dai cautare pentru big farm si intri de acolo si astfel sigur ai ultima versiune a jocului.

    Trebuie sa intelegeti ca acum ferma de cai este cu totul alta decat a fost pana acum. Doar competitiile mai amintesc cumva de ce a fost inainte. Trebuie sa ridicam cladirile care sunt in dreapta, ca sa producem tot ce este necesar pentru echiparea cailor in competitii. Pentru acestea avem nevoie de blazoane cu cai, care pot fi obtinute din competitii, sau vinderea produselor (ciuperci si tot ce se mai gaseste la ferma cailor).
    O seara placuta!
  • Buna Iris,

    Multumesc de raspuns! Inteleg ca e o ferma cu totul noua, nu asta era problema :) si da, o vom descoperi pe parcurs, doar ca era cam dificil sa o descopar cand lucrurile nu aratau cum trebuie.

    Am facut ce ai sugerat si, da, acum se afiseaza bine la prima vedere. Multumesc de ajutor!

    Seara frumoasa!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Cu placere si ma bucur ca ai dat un feedback, care este util nu doar pentru GGS, ci si pentru ceilalti jucatori care au probleme!
    O seara placuta!
  • rob8 (RO1)rob8 (RO1) RO1 Postări: 6
    merge ffffff greu jocul.faceti ceva plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
  • emmanuella (RO1)emmanuella (RO1) RO1 Postări: 17
    Bună, pînă aduni de pe  parcele trece coronavirusul..............merge foarte greu, în ritmul ăsta nu-mi doresc să nu mai fiu fermier, o să caut altceva.
  • emmanuella (RO1)emmanuella (RO1) RO1 Postări: 17
    Aaaaaaaa, au spus că vor face în așa fel încît să nu mai fim deranjați de reclamele la ofertele lor, nicio diferență, mă simt sufocată de acele ”oferte”.
  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Poate reusesc sa repare sau sa regleze si pajistea coop.
    Sunt multi jucatori care se plang ca au foarte multe esecuri la ameliorari.
    Pe scurt munca degeaba. 
    Cum introduci un cal mai mare, cum nu mai ai parte de ameliorari reusite ceea ce nu e normal.
    Asa se promoveaza mediocritatea si se pune accent doar pe cateva conturi.
    Nu toata lumea joaca din ambitie sau obsesie acest joc asa ca ggs sa regleze mai intai prostiile pe care le face si pe urma sa promoveze alte tampenii.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Mare porcarie cu ferma cailor,greu de inteles si urmarit,pui un cal sa-l antrenezi si te trezesti ca este altul acolo si tot asa,total inutil.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Vreau sa stiu si eu ce grupe pe nivele sunt acum la cai. De cand cu updateul asta am adversari numai intre 190-200.Rar primesc 1 adversar mai mic in nevel avand in vedere ca eu am cal de 117. Nu mai castig nimic. Nici din bronz nu pot sa ies. Jalnic. Inainte mai castigam si eu ceva da acum nimic. 0 barat, numai pierderi dupa pierderi.
  • ted (RO1)ted (RO1) RO1 Postări: 37
    Se spune ca nivelul de IQ al populatiei globului pamantesc este constant,din pacate populatia este in crestere...
    1.Inainte de aceasta "minunatie" de event,puteai intra la liga de platina,daca te ocupai de calutul tau ceva timp,acum nici macar nu se poate vedea luminita de la liga de argint
    2.Treaba cu producerea de stupiditati este total inutila,nu te ajuta cu absolut nimic,poti echipa calul cu ce vrea muschii ggs ca nu are nicio importanta,singura diferenta este ca te tine ocupat sa nu te poti gandi la ce tampenie participi.E pe acelasi principiu stupid de la sat,ridici cladiri,producand cuie si lanturi,ca atunci cand rasufli usurat ca le-ai upgradat maxim pe toate,sunt total inutile,drept pt care ggs se gandeste apoi sa-ti mai dea inca 100 de niveluri la cladirile respective,ca sa te tina ocupat sperand sa nu te prinzi la ce tocat de frunze la caini participi.
    3.Daca inainte ma scarpinam in cap de ce un cal de lvl mult inferior ca al meu ma bate,eu avand cam ce efecte ar trebui ca sa ma avant in cursa,acum nimic nu mai conteaza...castigarea cursei e la mana ggs,te bate cine vor ei,oricate sei,sepci si alte prostii pui pe cal sperand sa devina calul lui Fat-Frumos care manca jeratic.E pe principiul...nu conteaza ce vrei tu,castiga cine vrem noi.
    Exista o singura concluzie amara...s-au frasuit cu aceasta "minunatie" ca sa elimine si ultimul certificat albastru la care mai puteai visa ca-l incasezi...vine criza economica dupa pandemie...din pacate.

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    CyberJohn, calul meu este de nivel 115 si joc constant la ferma cailor si am luat mereu autorizatia pentru mina de aur. Dupa aceasta actualizare, sigur ca au aparut modificari radicale in ceea ce priveste grafica, dar si noi cladiri la care se produc diverse articole destinate cailor. Spuneai ca nu intalnesti adeversari de lvl mai mic decat calul tau, dar eu gasesc in 90% dintre cazuri un adversar macar mai slab decat este calul meu. Dintre cele 3 variante de adversari pe care le avem la dispozitie pot sa gasesc cu usurinta una mai buna pentru calutul meu. Daca nu ai observat cumva aceasta posibilitate, atunci iti dau o veste buna. Dar daca totusi nu ai decat cai cu lvl mai mare decat al tau, atunci te rog sa imi spui ca sa rog sa se verifice ferma cailor de pe contul tau.Eu am ajuns acum la argint, la jumatate.

    clinn si babalâcul - am transmis sugestiile referitoare la pajistea cailor

    ted- nemultumirile tale au ajuns acolo unde trebuie

    Va doresc tuturor sa aveti o zi cat mai placuta!
     

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier