Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Misiuni ...in timpul Campionatului...

Buna ziua !

Prima data vreu sa multumesc pentru faptul ca GGS intr-o declaratie ne-a linistit ca jocul va merge si in aceste vremuri grele si ca ne-a sfatuit sa avem grija de noi cu totii .Multa sanatate le doresc si eu !
Am inteles ca intreaga echipa va lucra de la distanta.


Dar nu stiu de la ce distanta...cine ,cum si in ce fel dirijeaza misiunile care le primim in acest Campionat ?Sunt la nivelul 366 si in acest Campionat cineva a avut mare grija de mine...:-Am primit misiuni singura ,cu 2 sau 3 adversari si azi chiar si cu un jucator de nivel 16.O alta misiune cu 2 jucatori de niv.16 si 1 jucatoare cu nivel 27...Cat timp functioneaza Stivuitorul ,5 minute nu-i ajunge sa-mi gaseasca o misiune atat de ,,potrivita,,.E logic ca nu am voie sa fac multe puncte in acest Campionat ...e cineva in fata mea care trebuie sa castige ...poate...
Sau poate ceva s-a stricat si nu poate sa ne aleaga nici misiuni potrivite si nici  5 minute nu-i ajung pentru acest lucru.
O singura misiune mai am in acest Campionat,imi testez rabdarea,nu ma las enervata si nu folosesc cuvintele care imi vin in minte cand primesc o noua misiune ...

Comentarii

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    Nu stiu care e faza la tine dar eu in 5 minute fac 10 sau chiar mai multe misiuni. Caut - intru - culeg - aman. si tot asa.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 29.03.2020
    Buna ziua Maci4!
    De data asta nu este o problema de la GGS, ci chiar de la tine. Dupa campionate, sau chiar si in timpul lor (atunci când vezi ca vin greu misiunile, dar ti se intampla numai tie) este nevoie sa faci misiuni de retrogradare, ca sa poti sa remediezi acest neajuns. 
    Cum procedezi? Foarte simplu: daca la misiunile obisnuite cauti sa culegi cantitati cat mai mari de produse, la retrogradari faci invers, adica culegi cat mai putin. De exemplu, daca ai o misiune cu lapte, culegi un staul cu lvl cel mai mic si cu *lapte scurt*, adica facut cu furaj. La fel pentru parcele, pui o samanta obisnuita pe parcela cea mai mica. Toate aceste misiuni le faci cu stivuitorul. Ai cules, ai plecat si tot asa, in mod repetat.
    Ai sa vezi apoi cat de repede iti vin misiunile!
    O duminica placuta!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara

      Va multumesc pentru raspuns.
     CyberJohn-te invidiez ---asa as vrea si eu sa fac misiuni ,nu sa astept mai mult de 5 minute sa primesc una.
      Iriis---in afara Campionatului nu mai fac misiuni numai cate una pe zi,care ni se cere zilnic si iti dai seama ca acolo nu ma intereseaza daca sunt prima sau ultima,dar eu si atunci trebuie sa astept mai mult de 5 minute.
    Dar multumesc si pentru sfatul tau voi incerca sa adun un timp cat mai putine produse in timpul misiunilor.
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara 

    Campionat ,dupa campionat...si nici o schimbare la mine...Astept mai mult de 5 minute sa primesc o misiune,unde am un singur adversar si cu nivel  mic sub 30 de obicei .Mai rar un adversar de nivel mai apropiat de al meu ...sau primesc o misiune singura ...ma gandesc ca asa are grija cineva de mine sa nu ma stresez prea mult cu misiuni ...Dar ,-nu stiu de ce-, n-am chef sa-i multumesc ...
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna seara,din 10 misiuni,cred ca in 5 am fost singura si la restul cate 2-3,s mai astept si cate 10 minute ptr o misiune.
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua

    ...Cred ca deja in fiecare Campionat as putea sa scriu :-astept prea mult sa primesc o misiune ,sunt pusa in misiuni singura ,sau cu 1-2 adversari cu nivele mici....In acest campionat mai adaug ceva :-am primit un bonus de o ora si cateva minute,in care s-a redus la jumate timpul de constructie si productie...Dar acest timp nu i-a fost de ajuns celui care imi alege ce misiuni sa primesc, sa-mi dea o misiune de lapte si/sau  oua ...
    Multumesc pentru multa bunavointa celui care ,,sorteaza,, in acest fel misiunile ...Mi-e frica ca voi ajunge sa nu mai fac nici o misiune ...sa se bucure cine asta doreste ...


  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Misiunile nu le alege o persoana, ci...calculatorul, mai bine zis programul facut de dezvoltatorii jocului. Deci nu este nimeni care sa zica: ia sa-l pun pe x cu y sau cu z in misiunea urmatoare. Adica nu exista rele intentii, acesta este ideea. In schimb, daca sunt putini jucatori care fac misiuni si sunt disponibili in momentul respectiv, atunci desigur ca nu puteti sa aveti o lista completa de parteneri. Cred ca noi toti ne-am pomenit de destule ori singuri in misiuni! La fel si cu tipul misiunilor: o multime de gunoi si *buruieni* (cum spun jucatorii) si rareori lapte sau oua. Va dati seama ca nu putem sa avem toti exact misiunile preferate! 
    O seara placuta si cat mai multe misiuni preferate!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara

    Multumesc pentru raspuns,iris .
    Daca ma gandesc bine ,trebuie sa recunosc ca asa as fi raspuns si eu in locul tau .
    Dar...totusi...mi se pare acel program,- facut de dezvoltatorii jocului -,rautacios cu unii...si poate numai din cauza ca nu sunt in locul tau .:)
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
      Buna ziua tuturor!
     Chiar e interesant....la un program creat de catre dezvoltator problema e la noi!?!?!?
    Cum scopul misiunilor este sa aduni cat mai mult pt un punctaj bun,
    rezolvarea vine din...a face exact invers:(
    Am incercat chestia cu retrogradarea,nimic:(
    Dar cum ,,problema"e la mine...o sa mai incerc,eventual timp de vreo jumatate de zi.
    Scuze Iris chiar nu am vrut sa fiu rautacios,felicitari si multumiri pt efortul tau.
    O zi buna:)
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Recunosc ca eu ca jucator mai uit sa fac retrogradari sau sunt perioade cand nu prea joc la campionate: lipsa de timp sau de chef (pentru ca nu am ceva interesant de castigat), asa cum ni se intampla tuturor. De aceea, atunci cand vreau sa fac misiuni si constat ca acestea abia vin, ca sa verific daca este de la mine, imi intreb colegii de echipa si daca la ei merge bine, este clar ca eu trebuie sa fac retrogradari. Si da, in functie de absenta mea la campionate, este si durata retrogradarilor: uneori se rezolva rapid, dupa un stivuitor, iar altadata  trebuie insistat si poate dura chiar 2 sau 3 zile. 
    Asta am observat eu din experienta de 7 ani de Big farm.
    Sa aveti o zi excelenta!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua

    ...Desi am decis sa nu mai scriu nimic despre acest subiect...nu pot...sa nu-mi spun parerea.,,Misiunile de retrogradare,,-nu mi se pare corect totusi ....Scopul tuturor jucatorilor ,in orice joc  e sa inainteze cat mai mult si nu ar trebuii sa fie nimeni retinut ,de joc -sau dezvoltatorii jocului,in acest fel sa nu-i dea misiuni una ,dupa alta ,sau sa-i dea adversari cu nivele mult mai mici ,scopul sau rezultatul fiind ,ca oricat de mult produs ai aduna din produsul cerut ,tot puncte putine primesti .....Si ...daca ,Iris ,ai observat si stii acest lucru ...pot sa spun ca daca eu as fi in locul tau de mult as fi sesizat acest lucru ,catre dezvoltatori ,sau cui ii trebuie...Sa avanseze cine cat si cum poate...asa ar fi corect dupa parerea mea.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 02.07.2020
    Buna Maci!
    Chiar crezi ca nu am spus? Dar referitor la retrogradare, ideal ar fi sa se faca intre campionate, nu in timpul lor. Eu am facut cum nu trebuia :P
    Dar inainte de a vedea daca nu trebuie sa faceti retrogradari, verificati daca nu cumva trebuie sa curatati memoria cache si cookies care aduc lentoare in joc. Imi cer scuze pentru problemele tehnice discutate, dar cum ele ne afecteaza viata, nu avem ce sa facem.  Si am incercat sa ofer o solutie jucatorilor de pe forumul nostru, ca sa le fie viata mai usoara pe joc. Cu toate acestea, eu am avut si la ultimul campionat perioade in care veneau misiunile f greu si aveam doar 2 sau 3 jucatori la misiune. Poate ca nu mai joaca prea multi la campionate si pe cat posibil nu ne pun singuri in misiuni. Am sa intreb daca cumva este vorba despre acest ultim motiv.
    Post edited by IRIS on
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua ,din nou

    Multumesc pentru raspuns ,Iris si iti promit acum ,ca nu voi mai aduce in discutie aceasta problema ,tot nedrept ,dupa parerea mea.
    Sunt mai multe parti si evenimente din joc ,care nu le mai joc...poate voi ajunge sa nu mai fac nici misiuni ...si poate au ajuns si altii la aceasta concluzie ...
    O zi frumoasa iti doresc .
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!