Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Evenimentul lucratorului harnic!

La ultimul eveniment al lucratorului harnic,am terminat in primele 50 de cooperative,dar nu am primit autorizatia!..as vrea sa stiu de ce?

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    E a mia şi cinci sutea oară când vi se spune că acea autorizaţie nenorocită se ia de primii 50 de clasaţi la individual, iar la cooperative, primele 50 iau cutia aia şi ce mai era pe acolo. Uite aşa, cu băgări în seamă de genul ăsta datorate prostiei, ignoranţei şi neatenţiei distrageţi atenţia moderatorului de la problemele reale şi îl/o transformaţi în bonă sau soră de caritate... câtă răbdare să mai aibă cu unii... şi cu toţi??? :(:(:(
    PS: fără răutate, dacă aş fi moderator aş şterge astfel de comentarii, iar la recidivă aş retrage dreptul de postare celor care încurcă lumea...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Multumesc pentru intelegere, G74 :)
    Am sa sterg din comentarii la finalul acestei saptamani, când voi avea putin timp la dispozitie.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    IRIS a zis:
    Multumesc pentru intelegere, G74 :)
    Am sa sterg din comentarii la finalul acestei saptamani, când voi avea putin timp la dispozitie.

    Mulţumesc.
    Ştiu că poate uneori şi eu... în fine; dar probleme ca cea ridicată la început îmi depăşesc răbdarea. Încă o dată, mulţumesc şi succes.
  • Bucuresti (RO1)Bucuresti (RO1) RO1 Postări: 10
    Nu înțeleg acest concurs, corectați-mă, vă rog, acolo unde greșesc:
    Evenimentul durează 4 zile. Asta înseamnă 4 x 24ore x 60 minute x 60 secunde = 345.600 secunde.
    viteza maximă cu care se iau puncte este 10, ceea ce înseamnă 11 puncte / secundă (bănuiesc că e așa, se respectă la fiecare viteză în parte).
    Dacă joci continuu timp de 4 zile și, cumva, reușești să joci numai pe viteza maximă, vei lua, maxim 345,600 secunde x 11puncte = 3.801.600 puncte.
    Dar pentru premiul 50, ai nevoie de 8.000.000 puncte. Cum pot fi ele atinse?
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 01.03.2020
    Cu AUR!! dacă vrei să mă crezi. Și boostere, gen manuale etc. :D:D
  • Bucuresti (RO1)Bucuresti (RO1) RO1 Postări: 10
    Vreau să te cred, dar răspunsul tău e incomplet. Eu nu am zis că nu am reușit eu să fac punctele, eu am făcut un calcul la ceea ce ar trebui să fie jocul la capacitatea lui maximă. Cum poți cumpăra cu aur sau booster-e viteză mai mare?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 01.03.2020
    Buna seara!
    Nu ai facut calculul la viteza maxima, pentru ca ai luat in considerare doar un singur punct bonus. In realitate se pot face mult mai multe puncte bonus pe parcursul evenimentului, chiar si fara aur, daca ai noroc. Se pot face fara efort la lapte, oua, papadie. Daca ai abonament, poti sa faci mult mai multe puncte bonus. Evident si daca sari cu gold, dupa ce ai facut cate un punct bonus, pentru a acumula cat mai multe (asta in prima zi a evenimentului). Apoi totul merge parca de la sine...
    O seara placuta si daca mai ai intrebari, te rog sa mi le pui.

    PS Bogdan (adica BGD_2) a avut dreptate in afirmatiile facute, dar a scris pe scurt!
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 02.03.2020
    Păi ar fi cam așa:
    1. manualele, pe care le cumperi cu aur;
    2. hrană/îngrășământ din alge, pe care le poți cumpăra cu aur;
    3. pentru culturi, parcelele fertile - tot cu aur;
    4. cadourile pe care ți le pot pune colegii/prietenii;
    5. abonamentele, uff iar aur;
    6. săritul cu aur, cum zicea IRIS mai sus;
    7. nu este exclusa nici ceva decorațiune sau aspect cu ceva efect asupra producțiilor (o fi n-o fi, asta nu știu!!);
    8. . . . . . . . . . . . . . . . . - aici mai veniți și voi cu ceva idei dacă mai aveți.

    Sper că te-am lămurit cumva.
  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    Buna seara!
    La voi merge palnia?Livrez si nu se contabilizeaza,manometrul...sta..

  • yoyobz (RO1)yoyobz (RO1) RO1 Postări: 43
    Rezolvat...am sarit etapa cu....aur si evident ca a mers:((

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier