Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Subiect de discuție pentru sezonul de iarnă 2019

Bună ziua! 
  
Așteptăm aici comentariile voastre despre noua actualizare! :) 
Post edited by IRIS on
«1

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    În multitudinea de schimbări benefice, pentru care suntem recunoscători şi bla-bla-bla..., mai este loc şi de alte mici ajustări, tot benefice, care sperăm să ajungă pe masa de lucru a ggs pentru implementarea de crăciunul viitor. Printre acestea aş enumera:
    -întrucât nava cere produse de pe toate 3 ferme, corect ar fi să fie prezentă pe toate cele 3 ferme (şi loc este berechet!);
    -tot legat de navă: revenirea pe ferma principală o pune nedorit în 'conflict', cel puţin vizual, cu noua clădire a pieţei, clădire care- personal- mi se pare total inutilă în opulenţa sa, mai ales că este prezentă şi în meniul-bară de jos (pentru clădirea librăriei e aceeaşi discuţie, dar măcar aia e mai discretă... acolo e în plus doar semnul exclamării cu greta şi ferma deco);
    -aeroportul de pe ferma gastronomică încarcă spaţiul inutil, cel puţin deocamdată; ce va fi acolo- vom vedea, dar momentan mai benefică mi s-ar părea prezenţa în acel loc a tractorului pentru bonusul de brutărie (sau introducerea unei scurtături pe meniul-inel al brutăriei) pentru a evita inutila baleiere între prima- a doua- iar prima- iar a doua, atunci când pui ceva ce merită 'bonusat' la brutărie;
    -o cerere utopică... he-he, ce visător sunt: ar fi interesant ca cel puţin pe tarlale/parcele producţia de flori/porumb etc să aibă o culoare uşor diferită, dar vizibilă şi inteligibilă, în funcţie de tipul de seminţe folosit, normale sau speciale;
    -'copacul de cooperativă' era odată ca niciodată prezent pe toate 3 fermele; mi-ar plăcea să fie reintrodus ca atare;
    -reintroducerea unui pseudo- sau mini-calendar al evenimentelor din cadrul ligii fermierilor, măcar cu un event în avans, cred că ar fi foarte apreciată de mulţi gameri.
    Sincer, mi-ar plăcea să aflu părerea pro sau contra, concisă şi argumentată, a colegilor experimentaţi cu privire la cererile de mai sus, ca şi alte idei cu adevărat benefice, nu 'de fiţe', pentru economia jocului şi pentru buna dispoziţie a jucătorilor. Mulţumesc pentru timpul acordat citirii şi înţelegerii ideilor expuse în acest 'comentRariu'. ;)
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    Dupa intretinerea jocului din aceasta dupa amiaza mi-a disparut sera.Efectiv nu se mai vede si nu pot da nimic la facut.Ce fel de intretinere a jocului faceti?!
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    Mda,a fost mutata la ferma principala,abia acum mi-a aparut.Macar anuntati schimbarile pe care urmeaza sa le faceti.
  • Florin860 (RO1)Florin860 (RO1) RO1 Postări: 13
    GGs,daca vreti sa faceti ceva bun...inchideti jocul definitiv..oricum sunteti praf!!!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    MamaLeone, modificarile care s-au facut in joc la aceasta actualizare au fost prezentate in material. Cine l-a citit, a stiut.
  • marianamamy (RO1)marianamamy (RO1) RO1 Postări: 40
    Nu spuneti nimic de atelierul lui Mos Craciun!Sper ca nu l-au scos!Eu il astept cu mare nerabdare!
  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    Buna ziua, eu nu pot incarca barcile, nici sa adun tot ce am pescuit ....
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    marianamamy si mie imi place atelierul lui Mos Craciun si sper sa apara, desi nu este precizat in material. Dar voi intreba de ce lipseste.

    roxhanik89 si acum ai aceeasi problema la pescuit? Ca sa rog sa iti verifice contul...
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    la mine cand dau clic  pe renul lui mos craciun se deschide calendaru dar nu deschide si cadoul

  • marianamamy (RO1)marianamamy (RO1) RO1 Postări: 40
    multumesc,Iris!
  • marianamamy (RO1)marianamamy (RO1) RO1 Postări: 40
    Daniel....citeste mai  intii toate indicatiile de la ren sau mergi pina la sfirsitul comentariului ca si cind ai fi citit...si apoi poti deschide cadoul!
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    am gasit multumesc!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    marianamamy, am bucuria sa te anunt ca va apare si Atelierul lui Mos Craciun. Dar când se va intampla acest lucru este un mister.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Decât atelierul, unde doar poţi scăpa de nişte articole din inventar care  oricum sunt TOTAL inutile (ca articolul specific de pescuit homari, de parcă ai mai putea prinde şi altceva la acele bălţi... articol oferit cu o 'densitate' şi o generozitate demne de o cauză mai bună) pentru a primi nişte ornamente la fel de inutile şi imediat dezmembrate, mai bine ar băga lista moşului... nu ştiu cui i-a stat în gât şi nu i-a plăcut acel event care arăta o dată în plus posibilitatea cooperării reale între membri. :(
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    Eu nu stiu ce sa mai cred de jocul asta,de ieri numai aiurea imi merge,ma scoate tot timpu din joc,nu pot sa fac mai nimic.Nu stiu ce imbunatatiri se fac la el,dar mai bine ar face ceva spre buna functionare a jocului.Nu reusesc sa fac misiuni pentru campionat mai deloc din cauza ca ma scoate din joc,apoi stau o gramada pina ma logheaza.Oribil!Aveti nota zero din partea mea si sa va fie rusine!
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    Cum este posibil sa stau 10 minute in care sa-mi tot spuneti de ciori si alte baliverne  pina imi incarca jocul  sa-mi ruleze intr-una mizeriile alea,in loc sa intre in joc,iar cand in sfarsit intru,incerc sa culeg din produse si trebuie sa dau de 3-4 ori pe ele ca sa le culeaga.Ce dracului de joc mai este si asta?Serios chiar nu se ingrijeste nimeni de buna lui functionare?Urat din partea voastra celor care sunteti numiti sa aveti grija de acest lucru!Rusine sa va fie!Si sa nu ma luati cu sterge cookie-uri si alte magarii din astea,pentru ca eu zilnic fac acest lucru,acest joc nefiind singurul joc pe care-l joc si stiu foarte bine ca trebuie sa curat browserul,asa ca sa nu aud asa ceva.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    MamaLeone, te pot intelege când scrii ca jocul nu merge bine. Dar faci si niste confuzii grave. Moderatorii nu se ocupa de buna functionare a jocului, ci doar transmit problemele jucatorilor. Cu toate acestea, vad ca tu ne ironizezi si folosesti si cuvinte nepotrivite. Unde ai vazut tu ca am scris eu sa se curete acum browserele pe care jucati? Nu ti se pare ca exagerezi? Si stii foarte bine ca si noi suntem jucatori si intampinam aceleasi probleme ca toata lumea si acum, in loc sa culeg la provocare, stau sa iti spun sa inveti sa te abtii sa scrii pe un forum cand esti nervoasa. Sau macar sa respecti jucatorii care intra si citesc ceea ce au tastat degetele tale!
    Si pentru ca sunt si jucator, toate problemele pe care le avem sunt transmise imediat ce apar.
  • MamaLeone (RO1)MamaLeone (RO1) RO1 Postări: 106
    IRIS a zis:
    MamaLeone, te pot intelege când scrii ca jocul nu merge bine. Dar faci si niste confuzii grave. Moderatorii nu se ocupa de buna functionare a jocului, ci doar transmit problemele jucatorilor. Cu toate acestea, vad ca tu ne ironizezi si folosesti si cuvinte nepotrivite. Unde ai vazut tu ca am scris eu sa se curete acum browserele pe care jucati? Nu ti se pare ca exagerezi? Si stii foarte bine ca si noi suntem jucatori si intampinam aceleasi probleme ca toata lumea si acum, in loc sa culeg la provocare, stau sa iti spun sa inveti sa te abtii sa scrii pe un forum cand esti nervoasa. Sau macar sa respecti jucatorii care intra si citesc ceea ce au tastat degetele tale!
    Si pentru ca sunt si jucator, toate problemele pe care le avem sunt transmise imediat ce apar.
    Mi-ai dat cumva vreun raspuns la problema mea de-mi spui sa ma abtin de la a scrie ceva legat de curatarea browserului?Nu,nu mi-ai dat!Asemenea raspunsuri am primit cu alte ocazii,de aceea am spus sa nu-mi mai vina cineva cu astfel de aberatii.Nu exagerez cu nimic.Daca tu culegi,vreau si eu sa culeg!Punct!Iar in alta ordine de idei,am spus ca cei care sunt pusi sa se ingrijeasca de buna functionare a jocului,sa o faca!Sau nu vorbesc romaneste?
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Urata modificare! Parca topaie pe creierii mei porcii... laptele... oualele... si stelele... Nu inteleg de ce simt nevoia sa complice totul.  Pana acum adunam normal, de acum top, top, buf, zdrag, poc, toate-n fata ochilor. Pe mine ma obosesc noile efecte vizuale!
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Se vede că le e dor de război, deşi biletul până în Donbass nu-i aşa de scump... parcă pun bombe, nu la produs ceva paşnic. Propun să votăm ca moderatoarele noastre să transmită că nu suntem de acord cu noile modificări 'explozive'.
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    incepand de luni, cam in fiecare zi pe la ora 20 jocul incepe sa nu mai mearga

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Nu este nevoie sa votati nimic, pentru ca pot sa transmit parerile voastre pe baza postarilor de aici (asa cum am facut-o si zilele acestea). 
    Noi ne-am optimizat jocul de la setari si am oprit toate animatiile si efectul de zapada si am pus pe mediu sau slab (la calitate), am scos rapoartele de la barci si merge mai bine (cat de cat). 
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Sau sa existe o setare prin care sa se anuleze "exploziile" astea (buna comparatia). Cine vrea cu pif, paf, puf sa aiba, cine nu, sa poata anula. Chiar nu-mi vine sa mai joc... nu stiu, poate stau rau cu nervii, dar nu le suport nicicum.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    :wink:
    Pentru câteva clipe coop mea a fost în liga marilor maeştri, acolo unde primul premiu se dă la 800 de mii de puncte... cam câte face o coop normală în cele 4 zile :))) Interesante premiile, mai ales stivele de cutii şi cele 3 licenţe albastre, deşi- părerea mea- sunt cam slăbuţe pentru cât se cere şi la ce nebuneală o fi pe acolo. Mult succes reprezentanţilor României. :blush:

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 13.12.2019
    Bioplant, am tradus mesajul tau si l-am pus la dispozitia celor care pot sa le transmita mai sus, la factorii de decizie din Bf.
    Post edited by IRIS on
  • luminita 12 (RO1)luminita 12 (RO1) RO1 Postări: 7
    buna ziua
    am cumparat galbeni astazi la oferta 160% mi au disparut de pe ferma
     ...si 3 rate nordice din cutie.
    va rog sa ma ajutati sa le recuperez...multumesc
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Prima miscare care trebuie facuta este sa dai refresh si apoi sa vezi daca nu iti apar. Am patit si eu azi si dupa F5 au reaparut. Daca totusi problema persista, doar o sesizare la support te poate ajuta.
  • luminita 12 (RO1)luminita 12 (RO1) RO1 Postări: 7
    multumesc iris..am dat refresh de mai multe ori..dar nimic..
    am scris  acum la support . ..stii cumva cat dureaza raspunsul de la ei?

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    De obicei primesti pe email un raspuns care se genereaza automat la primirea sesizarii tale, iar apoi (probabil ca luni, in cazul tau) vei primi un email de la cineva de la Support care iti va comunica ca vor face verificarile si ca vei primi ceea ce lipseste. Dar daca sunt multe reclamatii, atunci va mai dura vreo 2 zile...
    Weekend placut!
  • luminita 12 (RO1)luminita 12 (RO1) RO1 Postări: 7
    multumesc mult iris
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!