Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

nu ma pot conecta la joc

DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46

Comentarii

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna! Nici acum nu te poti conecta la joc?
  • Ladaru12Player (RO1)Ladaru12Player (RO1) RO1 Postări: 94
    Buna si la mine sunt probleme ,mai ales cand ies de la ferma de vis ,iar cand doresc sa colectez ,colectez f greu de pe ferma
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Cred ca toti avem aceeasi problema. E nevoie de multe clicuri sa poti culege ceva. Si nervi de otel sa intri pe joc.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Băi fraţilor, şi la voi merge jocul ăsta ca ochiul mortului? Ce mama mă-sii ca să nu mai zic altceva i-au mai făcut acum, că tot a venit după un an târgul ăsta??? Chiar nu se poate să joci o dată liniştit fără să te umpli de draci, apoi eşti acuzat că nu eşti politicos!!!!
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    aceiasi problema la mine ami spune ca nume de juc.nu este corect
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    editat 09.12.2019
    O fi de la îngheţ ... Faceţi tată ceva la joc, că merge ca ochiul mortului ... Eventurile le băgaţi la foc automat, dar de fiabilitatea jocului se ocupă femeia de servici de la GGS.
  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    intrati pe conectare,nu pe inregistrare
  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    am aceesi problema cu colectatul si chatul publica doar cand vrea el
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    Nici eu nu ma pot conecta.
    Am intrat acum 10 minute, dar aveam probleme cu cultivatul pe parcele..nu lua nicio comanda...am iesit din joc si acum nu se poate conecta...

  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 09.12.2019
    revin...in sf m-am conectat, dar sunt mari probleme pe ferme..nu prea se poate strange nimic...nu se poate cultiva...trebuie rabdare si multe click-uri ca sa poti sa pui ceva pe o parcela.....

    sper ca moderatorii sa fi raportat problema...asteptam un raspuns
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 09.12.2019
    O fi de la îngheţ ... Faceţi tată ceva la joc, că merge ca ochiul mortului ... Eventurile le băgaţi la foc automat, dar de fiabilitatea jocului se ocupă femeia de servici de la GGS.

    Am mai mult respect faţă de Doamna care se ocupă de curăţenie la birourile ggs decât faţă de 'dashteptzii' (ca să le spun cum scriu ei în cocălăreză!) de la programare şi enervat gamerii. Pariu că dacă le dă mopul în mână se împiedică şi-şi rup gâtul, aşa că să acordăm respect oricui îşi face treaba bine; celorlalţi- ce putem, pe suedeză, pe româneşte...

    PS: sunt curios să aflu dacă pagina de cumpărat galbeni merge tot aşa în reluare ca şi jocul... sau aia nu e alor, ca şi forumul, aha...
    Post edited by G74 (RO1) on
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Bună seara. 
    La mine problema principală este la conectare, ggs îmi găsește contul abia după zeci de secunde, deși îmi scriu numele corect. Apoi, după ce în final mi-l găsește și dau conectare, elementele jocului încep să se încarce abia după 2 minute. Viteza scăzută generală la joc în rest.. Vă mulțumim pentru aceste cadouri, în spiritul sărbătorilor de iarnă..:)


  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    o fi ajuns manager o Firuţă şi pe la GGS ...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Am raportat toate problemele!
  • cenovia (RO1)cenovia (RO1) RO1 Postări: 9
    buna seara
    nici eu nu reusesc sa ma conectez 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna cenovia!  Insista te rog, pentru ca se incarca greu baza de date cu targul.
  • ANOMIS_FARM (RO1)ANOMIS_FARM (RO1) RO1 Postări: 25
    Mentenanta ..rezolva problemele tehnice ..ca ne umplem de nervi cand trebuie sa recoltam ..

  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara
    Careva zi am scris si eu ca nu pot intra ...am incercat de cateva ori ,n-am reusit 
     Dupa ce am scris aici ,si m-am intors ,am reusit sa intru in ferma .Azi iar am aceasta problema si eu ...daca cumva reusesc sa intru dupa ,,n,, incercari ,nimic nu merge bine in ferma .Nu se poate aduna recolta ,nu se poate hrani animalele ,sau replanta nimic si nici la cai nu poti face nimic .
    Va rog cu respect sa remediati aceasta problema !
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Problemele sunt cunoscute si maine sper sa putem sa jucam in conditii mult mai bune. Am sa va rog sa imi scrieti dimineata daca mai aveti aceleasi probleme (mai putin lentoarea din joc, care oricum apare la targ).
  • Mihai jr (RO1)Mihai jr (RO1) RO1 Postări: 6
    eu ma pot conecta dar jocul incepe de la nivelul 1  si nu da la nivelul la care am ajuns.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Ti-am raspuns si dincolo ca probabil ca acum ai intrat pe alt server. Când te loghezi, uita-te in dreapta sa fie steagul nostru si sa scrie Romania.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 10.12.2019
    De la ora 19 au cumva program de rupt, ăştia de la ggs? Ca şi aseară, până la ora asta a mai mers... după ora 19 însă- toţi dracii şi toţi sfinţii. Având în vedere că e o chestie repetitivă, ce se întâmplă totuşi de merge aşa naşpa?

    PS: de conectat nu se conectează, dar reclama dracului apare nelipsită... să şi-o bage unde stau, gujgăiţii ordinari!!!
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    Buna seara,
    De conectat, mai merge...dar de strans sau inceput productii e.....uuuffffff......................aceleasi probleme ca ieri:(
  • Florin860 (RO1)Florin860 (RO1) RO1 Postări: 13
    Fratilor,faceti ceva cu jocul asta sa mearga bine!...daca nu sunteti in stare,lasati pe altii mai competenti sa se ocupe.
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Conectarea este posibila intre 3 si 5 minute :(  Dar sa te fereasca sfantul sa vrei sa faci si altceva! De cate ori vreau sa trec de la insula pe celelalte ferme se blocheaza.
  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    Buna seara fermieri si fermiere!*****
    Iar avem aceasi problema ca si aseara.Conectarea dureaza mult,trebuie sa-ti pui rabdarea la incercare la colectat ,semanat.Am promis ca nu ma mai stresez,dar nu ma lasa cei de la ggs.Culmea de dimineata s-a jucat minunat si acum incep problemele.Parca ziceau ca se vor rezolva.Daca nu sa nu ne mai bage targul satesc pana nu rezolva problemele
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    decât să renunţe la târg, mai bine să renunţe la ruleta-balon şi la coşmarul tesei... iar jocul a mers bine până la 7 când a venit nava de sat, deci nu le mai duc troacele la câte prostii au băgat
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna seara!Am o colega in cooperativa care nu se poate loga,o trimite la ferma nivel 1,si a verificat serverul,era Romania.Nu mai stiu ce sa-i spun sa mai faca.Si in rest ne logam,dar merge super greu.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Da, este adevarat ca jocul a mers excelent dimineata, adica nu mai avea aceasta lentoare care se spune ca este specifica targului. Pentru ca am facut ieri sesizare, am fost intrebata dimineata care mai este situatia si am spus ca merge bine, pentru ca nu se intampla doar la mine, ci la toti colegii de echipa. Si nici pe forum nu am vazut altceva, cu exceptia plangerii lui mihai jr, care a fost trimis la lvl 1. Si acum vad ca se repeta acest lucru si cu alt cont. Am sa rog sa imi transmiteti id-ul contului, ca sa se faca verificari.
    Da, se sta la poarta fermei cate 3 minute, dar acum o ora se statea 10 min. Si din 10 meri, culegeam efectiv doar 2 si trebuia revenit de cate 4 ori. Parca incepe sa isi mai dea drumul putin. Eu, ca si jucator, ma intreb daca nu cumva se intampla acest lucru seara, când intra masiv jucatorii la ferme...
    Tot ce postati aici voi transmite mai departe si voi ruga sa se faca ceva ca sa nu mai apara lentoarea asta la targ. Sa fie obiectivul nr 1 pentru 2020, pentru ca este pacat de acest eveniment.


  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Corect, @Iris. Dar părerea mea e că lentoarea nu apare seara din cauza târgului, ci- coincidenţă sau nu- de la ora 19 odată ce apare nava de sat. Ori e din cauza ei pur şi simplu, ori poate atunci îşi programează mai mulţi să intre ca să participe la reparaţie/donare, trebuie verificat. Şi da, ar fi mare păcat să se renunţe la acest event, chiar dacă nu s-a revenit la forma cu cele 3 albastre, iar premiile se opresc la un barem de puncte realizabil cu un pic de efort doar în prima zi de event.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier