Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutie- Actualizare 29-10-2019: IMBUNATATIREA GRAFICII JOCULUI, COMUNITATEA RATELOR SI ALTELE

IRISIRIS Guest Postări: 1,305
Aici puteti sa discutati despre actualizarea de astazi.
Post edited by IRIS on
«1

Comentarii

  • denver69_ro (RO1)denver69_ro (RO1) RO1 Postări: 12
    Buna,

    Referitor la recompensele de la insula de ce s-au injumatatit?

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Buna,

    Referitor la recompensele de la insula de ce s-au injumatatit?

    N-am observat încă asta, poţi detalia, te rog? Referitor la ''îmbunătăţirile îndrăzneţe'', mă abţin... baftă la nervi cui le plac.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    pina la urma mai putem juca jocul asta linistiti sau cautam altul , ca vad ca dupa fiecare actualizare urmeaza reparatie la reparatia reparatiei si jocul merge tot mai prost 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    După oprirea pentru rezolvarea la nu'ş ce probleme de conectare, tocmai acum nu mă mai pot conecta! Pricep că gujgăiţii pot opri jocul şi băga orice rahat vor, că de, ei şi dăncilă cred că nu vor răspunde niciodată, dar şi bătaia de joc crasă şi flagrantă figurează printre ofertele lor? Că deocamdată nu am văzut nici un paragraf care să conţină asta!!! Şi repet, pentru nişte oameni normali la cap, întreţinerile şi reparaţiile se fac NOAPTEA, nu la ore de vârf!!!
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna seara.
    Daca dupa prima actualizare am intrat cu greu, nu-mi recunostea numele fermei, acum nu mai pot intra deloc.
    Imi apare interfata jocului si atit.
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    eu trebuie sa dau cate 10 click-uri sa pot face ceva, la cules-produs etc.
    merge groaznic
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Va rog sa curatati browserul (memoria cache si cookies) si când intrati sa dati refresh (F5). Dupa aceea jocul ar trebui sa mearga mai bine. 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    бог да прости ggs, că acum merge! Lăsaţi aşa jocul, nu-l mai 'îmbunătăţiţi' mai mult, nici măcar 'îndrăzneţ', că noi suntem mulţumiţi, zău! Dacă mai vrem ceva vă spunem, noi, promitem, dar acum stăm mumos şi ne jucăm cuminţi, promitem, numai LUAŢI-VĂ LABELE DE PE EL ŞI NU-L MAI STRICAŢI!!!
    PS: merge bine (cum ar trebui), şi nu i-am curăţat nici o bazaconie din cele enunţate mai sus... cine ar trebui să facă refreş şi curăţenie e gujgăs!
  • catalin826 (RO1)catalin826 (RO1) RO1 Postări: 13
    Buna! De unde se pot obtine jetoanele balon?
  • denver69_ro (RO1)denver69_ro (RO1) RO1 Postări: 12
    G74 (RO1) a zis:
    Buna,

    Referitor la recompensele de la insula de ce s-au injumatatit?

    N-am observat încă asta, poţi detalia, te rog? Referitor la ''îmbunătăţirile îndrăzneţe'', mă abţin... baftă la nervi cui le plac.
    Exemplu: sunt la pasul cu recolteaza 19200 fructe de padure, recompensa in pietre runice acuma este de 1 milion, era dubla.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,da,se fac bani mult mai greu la insula,si la piata,produsele se vand mult mai ieftin.
    Alta problema,am peste 5 ani de cand joc si nu am primit acea deco anuntata ca premiu.Si da,de unde luam jetoanele balon?
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Buna seara!

    ( Scuzati majuscule!)

    Nu pot achizitiona NIMIC DE LA CENTRUL COMERCIAL!
    Mai are cineva aceasta problema?

    Multumesc anticipat pentru raspuns:))

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    de unde luam jetoanele balon?
    Cum de unde? Le cumpărăm cu galbeni, doar ne-a mărit psd salariile, ce mama lu' proces verbal!!! ;) Dăncilă e acţionar (sau şefă la ggs, la cum merg treburile!) şi e în interesul ei să cumpărăm aur.....
    Exemplu: sunt la pasul cu recolteaza 19200 fructe de padure, recompensa in pietre runice acuma este de 1 milion, era dubla.
    Sunt la pasul cu recoltat de lemne şi halbe, acolo premiul era şi a rămas 500 de mii, mersi de info pt pasul următor.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90

    G74 (RO1) :
    Referitor recompense de la insula, sunt aceleasi.
    S-au modificat cantitatile cerute ( probabil pt. ca timpul este mai scurt ), la pasul 3 pietrele runice cerute se bifeaza automat ( nu mai vindem produse ), iar la ultimaactualizare,  au majorat preturile pe care am avut surpriza sa le avem cand a inceput event; exemple:
    - coif pret 6oo pietre runice/unitate, acum=1100;
    -haina vik. confort.1200, acum=2410 .
    Deci, cine a vandut produse ( ca mine) a pierdut!

    SURPRIZA CEA MARE: nu se pot folosi punctele karma si monedele de la CM!
  • puica59 (RO1)puica59 (RO1) RO1 Postări: 3
    S-a rezolvat problema cu CENTRUL COMERCIAL dar nu mai este casuta cu MANUALE in bara de jos si nici din satul coop. nu se poate accesa LIBRARIA.
  • moneyro (RO1)moneyro (RO1) RO1 Postări: 1
    editat 30.10.2019
    De unde se pot obtine jetoanele la balon?Stie careva raspunsul ?
  • camy (RO1)camy (RO1) RO1 Postări: 38
    de la balon cu galbeni
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    De unde se pot obtine jetoanele la balon?Stie careva raspunsul ?
    dai click pe 'semnul întrebării' după ce intri pe ruleta-balon şi ai info detaliate
  • elly1234567890 (RO1)elly1234567890 (RO1) RO1 Postări: 10
    dupa actualizare mi-a disparut pesti din barci 
  • Lola62 (RO1)Lola62 (RO1) RO1 Postări: 5
    Din pacate, vad ca se repeta eroarea de la targul satesc. Unii primesc recompense si altii nu. De ce ?
    Am primit, in loc de decoratiune, un ecran gol.  Asta este recompensa pt 5 ani de joc ?
    Mentionez ca recompensele de la targul satesc nu le-am primit, desi am sperat ca se va verifica eroarea si se va remedia problema
  • diaad (RO1)diaad (RO1) RO1 Postări: 14
    Cred ca multi nu au inteles cine este eligibil pentru deco aniversar. Nici eu !, asadar am cautat mesajul original: 
    "Happy 5th anniversary for those of you who reached 5 years of playing Big Farm in the past 12 months"
    Spor la joc si mai asteptati sa treaca timpul....
  • denver69_ro (RO1)denver69_ro (RO1) RO1 Postări: 12

    IMBUNATATIREA GRAFICII JOCULUI???

    care sunt imbunatatirile,  la contracte fetele alea dragute care aparau cand jucai poker pe pc in ani 90? cladiri din desene animate? oare nu pot sa aiba un grafician sa continue designul vechi care ne-a atras pe joc? sau restart din 2 in 2 minute ca ceva nu este in regula si te trimite la suport, oare suportul chiar asteapta atatea mesaje de la noi, proababi de asta nu ne dau premiiile cuvenite ca le place sa scriem. Cam se simte nevoia angajarii unei contabile pe cont sa faca stocul zilnic sa vada ce mai dispare din depozit.
    Joc de atatia ani jocul dar acuma prea se duce totul de rapa, nu imi place sa scriu, dar ma obliga ei,
    Sa vorbim si despre aspectele frumoase, avem o insula pe care facem pinguin si pinguim cu ei sa luam rate, pentru ca in rest nu se merita, nu mai jucam de frumusete, dam cu banul sare rata, suntem ca in targul de craciun, in partea aia aveam un balon magic, ca la pacanele dai cu banul si nu sare nimic dar esti convins ca o sa dea data viitoare asa ca mai iei niste jetoane.
    E cale lunga de la floricola la gastro, cand trec de pe o ferma pe alta ies la o tigara sa nu astept, pe un pc pe care merge orice joc la maxim, jocuri care consuma resurse, sau care stiu sa consume resursele calculatorului. Se prea poate ca acesta noua grafica sa nu fie optimizata? sau e de la servere daca suntem 3 pe joc deja misca greu:))
    aveam si ceva printscrenuri cu erorile dar vad ca nu le pot atasa aici, pana la urma ma intreb nu sunt mai multe decat partile bune, sa afisez partea buna ca e mai simplu:)))

     
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    ''E cale lunga de la floricola la gastro, cand trec de pe o ferma pe alta ies la o tigara sa nu astept, pe un pc pe care merge orice joc la maxim, jocuri care consuma resurse, sau care stiu sa consume resursele calculatorului. Se prea poate ca acesta noua grafica sa nu fie optimizata? sau e de la servere daca suntem 3 pe joc deja misca greu:))''

    Ce e mai grav e că dacă dai să culegi mai multe chestii şi vrei să pleci pe altă pagină să mai faci ceva- gata, se opreşte culesul, de parcă le-ar trebui admiratori. Nu ştiu cum să mă exprim, dar ar trebui să facem nişte presiuni pentru revenirea la Flash Player, acolo unde totul mergea uns, cel puţin comparativ cu ce avem acum.
    Cât despre hidoşeniile de la contracte, ce să mai spun... mi-amintesc de o replică a unei moderatoare, ''e jocul lor şi fac ce vrea muşchiul lor'', dar poate gujgăiţilor ar trebui să li se explice proverbul românesc adaptat situaţiei, ''dacă 2-3 îşi spun că eşti prost, să ai trei diplome de master în IT, schimbă că duhneşti a idiot''.
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    editat 03.11.2019
    Nu cred ca e posibila revenirea la Flash Player, si nu pentru ca nu ar vrea ei, ci pentru ca:" Adobe will end support of Flash Player on December 31, 2020 (...) Companies reliant on Flash for development and playback of content are encouraged to remove the dependency on Adobe Flash prior to December 2020. "
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Nu cred ca e posibila revenirea la Flash Player, si nu pentru ca nu ar vrea ei, ci pentru ca:" Adobe will end support of Flash Player on December 31, 2020 (...) Companies reliant on Flash for development and playback of content are encouraged to remove the dependency on Adobe Flash prior to December 2020. "
    Mi-aduc aminte de memorabila replică a lui Răzvan din ''Răzvan şi Vidra'', care parafrazată ar suna ''La ţara mea, la Moldova/ N-am învăţat brexiteză'', aşa că dacă vrei să transmiţi ceva, fă-o româneşte, că de limba lui farage şi a lui miky-maus alias sosia lui ştrump mi-e greaţă şi nici nu vreau să o aud, mai ales că în curând INGLIŞTEZA NU VA MAI FI O LIMBĂ EUROPEANĂ, deci sper să o văd cât mai puţin folosită.
    Dacă nu vor sau nu pot folosi flash player, e treaba gujgăiţilor, dar cred că e şi în interesul lor să găsească un înlocuitor asemănător ca şi calitate, nu fâţăraia de acum, care enervează şi scoate din noi toate comorile de folclor şi de limbaj de cartier. S-auzim de bine şi să jucăm şi mai bine!
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    editat 03.11.2019
    In prima parte a raspunsului  te dai lovit in aripa, iar in a doua imi raspunzi. Hotaraste-te, vrei sa-ti traduc sau doar te alinti.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    In prima parte a raspunsului  te dai lovit in aripa, iar in a doua imi raspunzi. Hotaraste-te, vrei sa-ti traduc sau doar te alinti.
    Nu mă face să râd, că mă-ngraş... cred că replica asta cu hotărârea ar trebui să le-o transmiţi gujgăiţilor loviţi în cap, dar şi prostănacilor care văd că merge jocul ca curul, dar continuă să bage bani în el.
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    editat 06.11.2019

    Eu as avea o propunere legata de fermele temporare, sau mai exact de ceea ce se poate cumpara cu ceea ce adunam. Acum joc de zor la ferma nordica, si-mi plac cotelele de rate vikinge, dar la ferma de bomboane se puteau cumpara doar cotete de gaini. Cateva de decor merg, dar multe sa-ti doresti sa ai nu, in schimb pentru grajduri de vaci de bomboane unii s-ar zbate serios. La fel si la tropicala. 
    Cred ca ar fi si in interesul lor sa incerce lumea sa obtina cat mai multe cupoane sau scoici, ca sa cumpere cat mai multe grajduri din acelea... Sigur ar mai zornai si goldul... si si-ar atinge si ei interesul.  :smiley:
    Post edited by Bioplant (RO1) on
  • Georgiana Iza (RO1)Georgiana Iza (RO1) RO1 Postări: 69
    imi place mult de tot noua grafica. felicitari
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Ma bucur ca ne-ai transmis parerea ta. Multumesc mult!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier