Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Concursuri Forum

Concurs Halloween!

Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
editat 07.03.2020 în Concursuri Forum

BOHOHOO!!!

Se apropie repede cea mai înfricoșătoare zi din an, și la fel de repede se apropie și noul nostru concurs de forum cu un nou puzzle matematic! De ce am ales tot un puzzle? Deoarece toată lumea a fost încântată de celelalte 2 concursuri de acest tip. 
  
Am decis însă să îl fac puțin mai complicat. Acest puzzle are trei părți. Voi trebuie să îmi trimiteți mesaj doar cu răspunsul final de la a treia parte. 

Trimiteți mesaj pe forum la @Artemis cu răspunsul dvs. pentru șansa de a intra în posesia premiului de mai jos.  Atenție însă, atunci când îmi vizitați profilul, asigurați-vă că nu scrieți accidental la "activitate". Pentru a trimite mesaj, apăsați butonul "mesaj". Va fi șters și descalficat orice răspuns scris altundeva. Vă arăt o imagine:


Prima parte:





A doua parte:




A treia parte:

    


Recompense:

Toată lumea care rezolvă corect acest puzzle are ceva de câștigat, și anume 5.000 obiecte de colecție (un singur tip) la alegerea voastră. Nu uitați ca în mesajul în care scrieți răspunsul, să scrieți și tipul de obiect de colecție pe care îl doriți. 
  
Alte recompense: 
  
La finalul concursului, toți participanții care au răspuns corect vor intra într-o extragere aleatorie unde 10 jucători vor intra în posesia următorului premiu: 
  • 4.000 galbeni
  • 5 humus din alge
  • 50 hrană din alge
  • 50 îngrăşământ din alge
Asta nu este tot! Pentru că suntem în luna aniversară, toți participanții vor intra într-o extragere aleatorie pentru o șansă de a câștiga următorul pachet (disponibile într-un total de 7). 
  • 2.500 galbeni
  • 7 humus alge
  • 7 jetoane pentru roata norocului
  • 777 alge
  • 7 cutii cu mistere.
 Puteți să participați până în data de 31 octombrie, ora 12:00. 
Post edited by IRIS on

Comentarii

  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 23.10.2019
    P.S 1: Am să răspund fiecărui mesaj pentru a vă confirma că am primit mesajul vostru. De asemenea, o să primiți un "număr de participare".  Acest număr indică al câtulea participant sunteți și numerele vor fi folosite în extragerile aleatorii.  

    P.S 2: NU uitați să menționați ce obiect de colecție doriți la final (recompensă garantată pentru toată lumea care rezolvă corect). Dacă nu se precizeaz
    ă, am să consider că nu doriți să intrați în posesia obiectului. 
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 24.10.2019
    Avertisment: Participarea la concurs de pe mai multe conturi este interzisă și duce la descalificare! Este permisă participarea doar de pe un singur cont.  
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 16.11.2019
    Bună ziua!

    Rezultatul final este 3. 

    55 + 55 + 10 = 120
    55 - 10 = 45
    ? = 10

    4 + 8 = 12
    4 x 4 = 8 + 8
    ? = 8

    55 + 8 - 60 = 3
    60 : 2 + 20 = 50
    4 + 2 x 8 = 20

    Deoarece rezultatele au apărut cu o mare întârziere (12 zile), am decis să nu mai folosesc numerele pentru că vor fi recompensați toți cei care au răspuns cu 3 (toți care nu au fost descalificați), și anume: G74, BioPlant, CraizyAdytza, bilirubina, yoyobz, nicol 2, playerdana28, diaad, Andrei-Liviu, marina11, giada, Anemari-Lia, maria_7474, dana-s, mitică 2, Mutzy, elly1234567890, petronela09, angelica3006, Aranea.
      
      
    Recompensa este de 4.000 galbeni, 5 humus din alge, 50 hrană din alge, 50 ingrăsămant din alge (plus obiectele de colecție alese de voi). 
      
     Extragerea pentru pachetele aniversare (10 disponibile, in loc de 7): 


    Premiul constă în: 
    • 2.500 galbeni
    • 7 humus alge
    • 7 jetoane pentru roata norocului
    • 777 alge
    • 7 cutii cu mistere.
    Am să scriu aici un alt comentariu după ce se vor da recompensele. 
      
    Sper că nu am omis pe nimeni, dar îmi puteți scrie mesaj dacă ceva nu este în regulă :)  
    Post edited by Artemis (FormerMod) on
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua! 
      
    Recompensele au fost acordate! :) 
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!