Discutii - Târgul sătesc este reproiectat!

Aici puteti sa discutati despre modificarile facute la Targul satesc.

«1

Comentarii

• Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) Postări: 109RO1
    Buna ziua !

Nu stiu sa rad sau sa plang de bucurie ,ca cineva iar are grija de sanatatea mea...cum a avut atunci cand a aparut piata de peste,avand grija atunci  sa nu ,,evoluam prea repede ,,-sau atunci ,cand nici nu mai stiu  la ce eveniment au schimbat florile de aur la violete ...fiind bleu ambele flori poate le incurcam ..
    Acum cu aceste schimbari ,,indraznete,,la Targul Satului ,  iar au grija de mine sa nu ma obosesc prea tare,alergand dupa cele 3 autorizatii de aur ...Cineva a indraznit sa ieie cele 3 autorizatii din lista de premii ...

In vis totul e mai frumos ca si in realitate ...-si acest eveniment fiind nou inca  mai joc ...dar nu mai fac nici insulele temporare ,nici ,,patratelele ,,din valea decor ,nici carasi aurii nu mai vreau ,nu imi place sa caut bomboane sau oua colorate -care inca nici nu sunt puse ,sa nu le gasim prea repede...
     Dar cu toate astea,- vreau sa fiu sincera -,imi place acest joc, in continuare si o voi juca in cotinuare ,punand accent numai pe fermele principale .
    ...si poate va dau acum o idee ...daca e atat de scump sa oferiti recompense de care sa se bucure intr-adevar jucatorii...ar fi mai bine evenimente fara recompense ...cred  ar fii si atunci jucatori care ar juca doar de dragul jocului ...
  • G74 (RO1)G74 (RO1) Postări: 195RO1
    MickyGhost (RO1)

PPS: mai este o AG la sezonul de cai, zic! Ceva idei, GGS? :))
    Maci4 (RO1)
    ...si poate va dau acum o idee ...daca e atat de scump sa oferiti recompense de care sa se bucure intr-adevar jucatorii...ar fi mai bine evenimente fara recompense ...cred  ar fii si atunci jucatori care ar juca doar de dragul jocului ...

În jocul-pereche al celor de la gg, adică gg-empire, deja au făcut o asemenea năzbâtie, eliminând echivalentul autorizaţiei de aur de la noi (acolo se numea 'bănuţ norocos' şi era acordat ca răsplată finală la diverse eventuri) şi făcând ca echivalentul minei noastre ('fântâna dorinţelor' la ei) să fie doar o chestie care ocupă locul de pomană, daaaaar... NE-ELIMINÂND-O, că de, e grele... Aşa că vă recomand să citiţi povestea pentru copii ''Vulpea firoscoasă'' şi să aplicaţi morala la ggs. (https://ro.wikisource.org/wiki/Vulpea_firoscoasă)
    PS:încă mai aştept feed-back de la jucători, apoi voi veni cu rezumatul şi cu ce mai trebuie pe acolo.

• IRISIRIS Postări: 742Moderator, ModDarkGreen
    Acum am citit postarile voastre pentru ca windows-ul meu si-a gasit exact acum sa faca update.
    Puteti sa va spuneti parerile si ma bucura acest lucru, dar rugamintea este sa se faca intr-un mod civilizat. Cat voi mai fi moderator voi insista pe acest lucru, nu doar pentru ca asa cere regulamentul forumului, ci pentru ca este si o forma de respect fata de cititorii forumului. Din cauza unor expresii *prea tari* nu mai posteaza multi jucatori si este pacat.Si vad ca se poate exprima o parere ( chiar negativa) folosind un limbaj adecvat. 
    Am sa joc si eu ca sa vad ce modificari au aparut. Si daca gasiti si aspecte pozitive, va rog sa ni le transmiteti, pentru ca trebuie sa fie si dintre acestea.

• flura (RO1)flura (RO1) Postări: 58RO1
    editat 12.10.2019
    Buna seara,
    Desi am luat toate premiile de la targul satesc, nu am primit nicio deco din aceste premii.....
    Deco e simplu de vazut ca imi lipsesc...nu pot avea control asupra celorlalte premii...
    Nu stiu daca se va putea rezolva cumva....

http://prntscr.com/pi3kh9
    Post edited by flura (RO1) on
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) Postări: 89RO1
    Buna seara,as vrea sa stiu si eu,cum este posibil,ca cineva sa faca peste 1 milion de puncte la targ in nici 12 ore,mi se pare foarte suspect.
    maria_7474 @ ro 1
    Buna dimineata!
    Nu este absolut nimic suspect. In cooperativele mari se poate face foarte usor acest lucru. Depinde cu ce boostere se merge la provocarile respective. Si acolo un jucator poate sa faca mai mult de un milion de puncte in 12 ore.
    O zi buna!

Multumesc!
    maria_7474 @ ro 1
    Cooperativa ,din care fac parte , a iesit pe locul 1 si totusi inca nu am primit premiile aferente,sper sa nu avem parte de o surpriza neplacuta,n-am facut si poza,ca nu m-am gandit ca va fi aceasta problema.
    maria_7474 @ ro 1
    Buna ziua!
    Pentru premiile neacordate trebuie sa faceti tichet la support!

IRIS a zis:
    Buna ziua!
    Pentru premiile neacordate trebuie sa faceti tichet la support!
    Asta face parte din chestiile alea bune care neapărat TREBUIE să fie, bănuiesc ;)
    cu ce sa venim va rog frumos am ocupat locul 3 da ti-mi vacuta nu va e rusine aici sa ajunz in acest joc am sa fac cerere la toate coop sa nu mai jucam nimic timp de o luna nici cc nici palnie nici acest jaf de targ . 

Oare acum se vor învăţa gamerii minte ca să nu mai accepte cu seninătate orice ''schimbare îndrăzneaţă'' oferită de ggs? Jucătorii din cooperativele care au făcut miliarde... sunteţi mulţumiţi? Sper ca la fel să faceţi şi în viaţa reală, dragilor!
    @maria_7474: era vizibilă  de la început bătaia de joc oferită de această 'schimbare îndrăzneaţă' la târg şi de aceea coop mea nu a făcut nici un punct, deşi ne-am chinuit destul să revenim în diamant, de unde am mai fost o dată retrogradaţi pe nedrept de jegurile ggs. Văzând însă panarama de acum, consider că e mai bine să revin în bronz sau argint fără să-mi bat capul decât să girez prin eforturi tâmpenia şi, văd acum, hoţia lor 'buguită'... un bug prin care să se acorde tuturor participanţilor premiile de la locul 1 din liga respectivă nu s-ar putea face? Bineînţeles, fără să se mai poate repara, că doar afectează mecanica jocului...
    PS: nici cu poze nu se face nimic dacă nu vrea muşchiul lor, aşa că s-a dus şi varianta asta despre care se trâmbiţa atâta mai demult.
  • diaad (RO1)diaad (RO1) Postări: 8RO1
    Implinirea bataii de joc, vine la si la sfarsit, cand in loc de pajistea prieteniei pe care am selectat-o, am primit un aspect, pe care din pacate nu-l pot returna cu dedicatie, celor ce gestioneaza acest joc.
    Deci toata munca a fost fara rost. Mai are rost sa continuam sa jucam aici ?!

• ioana16 (RO1)ioana16 (RO1) Postări: 2RO1
    Ce se intampla cu pajistea prieteniei de la Oktoberfest?????? Am terminat pe loc 4 si nu o avem in inventar! Ce se intampla????
    Este transmisa lipsa pajistei prieteniei din momentul in care s-au acordat recompensele, dar aceasta nu a existat in inventar, desi a fost selectata.

Buna,nu sunt sigura ca inteleg ce ai vrut sa scrii in mesaj,tot ce stiu este ca functiona ca alegere intre premii,dar nu au aparut premiile deloc ,nici cu pajiste si nici fara,macar staulul sau cocina daca erau,dar nu este nici un premiu de genul acesta!
    maria_7474 @ ro 1
    Am spus ca am comunicat imediat lipsa pajistei din inventar pentru jucatorii care au selectat-o. Mai mult decat atat, ei au primit fara sa solicite un aspect pentru livada de migdali.

• BlueIris (RO1)BlueIris (RO1) Postări: 3RO1
    Buna ziua, nu este prima data cand intru si nu primesc premiile dupa un eveniment si asta e valabil pt toti membrii coop. Nu am apucat sa intru pana la ora la care s-a terminat targul satesc, e posibil sa fi terminat pe locul 1 si totusi nu s-a acordat nimic. Nici macar nu a aparut fereastra ca targul satesc s-a incheiat. Repet, nu este prima data cand se intampla asta, pana acum nu am scris ca oricum e ceva virtual, dar deja s-a intins coarda cam mult. Poate gasiti o solutie. Multumesc
  • Lola62 (RO1)Lola62 (RO1) Postări: 4RO1
    Buna ziua,
    Referitor la Targul satesc, am iesit pe locul 2 in Liga de aur si n-am primit nicio recompensa. Am vorbit cu cei de pe locul 1 si.......... ei au primit.  Recompensele se dau preferential sau prin tragere la sorti ?
    Procedand asa nu ne incurajati sa jucam ci sa renuntam.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier