Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - Târgul sătesc este reproiectat!

IRISIRIS Guest Postări: 1,305
Aici puteti sa discutati despre modificarile facute la Targul satesc.
Post edited by IRIS on
«1

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Înainte de a comenta, aş dori să ştiu dacă postarea făcută de @Iris la 'ştiri de la moderatori' reflectă punctul de vedere al moderatorilor sau e doar transcrierea a ceea ce au transmis ggs. După ce voi avea un punct de vedere asumat public din partea moderatoarelor cu privire la 'minunatele şi entuziastele' schimbări, voi 'discuta', bineînţeles dacă văd că mai are vreun rost, şi sper să fiu înţeles şi în asentimentul cât mai multor gameri.
    PS: înainte de a discuta, stimaţi colegi, verificaţi mai întâi premiile, ca să ştiţi despre ce e vorba. Succes la minte!
  • david710 (RO1)david710 (RO1) RO1 Postări: 2
    G74 (RO1) a zis:
    Înainte de a comenta, aş dori să ştiu dacă postarea făcută de @Iris la 'ştiri de la moderatori' reflectă punctul de vedere al moderatorilor sau e doar transcrierea a ceea ce au transmis ggs. După ce voi avea un punct de vedere asumat public din partea moderatoarelor cu privire la 'minunatele şi entuziastele' schimbări, voi 'discuta', bineînţeles dacă văd că mai are vreun rost, şi sper să fiu înţeles şi în asentimentul cât mai multor gameri.
    PS: înainte de a discuta, stimaţi colegi, verificaţi mai întâi premiile, ca să ştiţi despre ce e vorba. Succes la minte!
    Da, premiile sunt bestiale
    :(((
    Dar am impresia ca a disparul ce era mai important: AUTORIZATIILE DE AUR!!!
    Misto update!
    Felicitari GGS!
    Iti menti linia in a distruge jocul!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Ca moderator pot sa spun ca textul ne-a fost transmis direct tradus si eu doar l-am afisat.
    Ca jucator pot sa afirm ca targul era evenimentul meu preferat. 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    IRIS a zis:
    Buna ziua!
    Ca moderator pot sa spun ca textul ne-a fost transmis direct tradus si eu doar l-am afisat.
    Ca jucator pot sa afirm ca targul era evenimentul meu preferat. 
    Era! Bine spus şi mă regăsesc! Fac un apel sincer şi cât se poate de politicos la bunăvoinţa jucătoarelor care sunt în spatele numelui de moderator @Iris şi @Artemis (şi la a altor jucători de bună-credinţă) să-mi expună câteva motive pentru care s-ar mai merita să joci la acest event care a devenit acum acest jalnic Târg. Voi face mai târziu un rezumat al 'premiilor' (!) şi al motivelor pentru care NU se merită nici măcar să-l mai deschizi.
    PS: îmi cer scuze anticipat pentru limbajul colorat şi direct pe care-l voi folosi în acea expunere... pudibonzilor le recomand să schimbe pe alt canal. ;) Eventual pe unul unde totuşi nu sunt trataţi de ggs ca ''săracii cu duhul''.
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 09.10.2019
    Buna ziua.

    G74 sunt in asentimentul tau: targul local era evenimentul preferat si pe care il faceam pentru premiile constand in 3 AG, dar acum nu mai fac nici acest eveniment.

    Avand in vedere evolutia evenimentelor si, implicit, a jocului, am inceput sa nu mai fac eventuri, sa nu mai fac nimic, chiar sa intru din ce in ce mai rar pe joc. Daca pana acum ma deranja ca succedau prea mult si prea repede evenimentele, acum nu imi mai pasa, intru cand vreau si fac numai act de prezenta pe joc. Pacat! 

    Spor tuturor celor care se bat pentru nimic.
    PS: nu mai fac Fermierul harnic (nici o varianta), Liga Fermierilor, Campionatul Mondial, Oktoberfest, toate variantele de cautat/gasit oua. Acestora li se va adauga si Targul Satesc.

    PPS: mai este o AG la sezonul de cai, zic! Ceva idei, GGS? :))
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua !

    Nu stiu sa rad sau sa plang de bucurie ,ca cineva iar are grija de sanatatea mea...cum a avut atunci cand a aparut piata de peste,avand grija atunci  sa nu ,,evoluam prea repede ,,-sau atunci ,cand nici nu mai stiu  la ce eveniment au schimbat florile de aur la violete ...fiind bleu ambele flori poate le incurcam ..
    Acum cu aceste schimbari ,,indraznete,,la Targul Satului ,  iar au grija de mine sa nu ma obosesc prea tare,alergand dupa cele 3 autorizatii de aur ...Cineva a indraznit sa ieie cele 3 autorizatii din lista de premii ...

    In vis totul e mai frumos ca si in realitate ...-si acest eveniment fiind nou inca  mai joc ...dar nu mai fac nici insulele temporare ,nici ,,patratelele ,,din valea decor ,nici carasi aurii nu mai vreau ,nu imi place sa caut bomboane sau oua colorate -care inca nici nu sunt puse ,sa nu le gasim prea repede...
     Dar cu toate astea,- vreau sa fiu sincera -,imi place acest joc, in continuare si o voi juca in cotinuare ,punand accent numai pe fermele principale .
    ...si poate va dau acum o idee ...daca e atat de scump sa oferiti recompense de care sa se bucure intr-adevar jucatorii...ar fi mai bine evenimente fara recompense ...cred  ar fii si atunci jucatori care ar juca doar de dragul jocului ...
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    MickyGhost (RO1)

    PPS: mai este o AG la sezonul de cai, zic! Ceva idei, GGS? :))
    Maci4 (RO1)
    ...si poate va dau acum o idee ...daca e atat de scump sa oferiti recompense de care sa se bucure intr-adevar jucatorii...ar fi mai bine evenimente fara recompense ...cred  ar fii si atunci jucatori care ar juca doar de dragul jocului ...

    În jocul-pereche al celor de la gg, adică gg-empire, deja au făcut o asemenea năzbâtie, eliminând echivalentul autorizaţiei de aur de la noi (acolo se numea 'bănuţ norocos' şi era acordat ca răsplată finală la diverse eventuri) şi făcând ca echivalentul minei noastre ('fântâna dorinţelor' la ei) să fie doar o chestie care ocupă locul de pomană, daaaaar... NE-ELIMINÂND-O, că de, e grele... Aşa că vă recomand să citiţi povestea pentru copii ''Vulpea firoscoasă'' şi să aplicaţi morala la ggs. (https://ro.wikisource.org/wiki/Vulpea_firoscoasă)
    PS:încă mai aştept feed-back de la jucători, apoi voi veni cu rezumatul şi cu ce mai trebuie pe acolo.

  • PlayerIonela (RO1)PlayerIonela (RO1) RO1 Postări: 17
    Bravo GGS!
    Ati distrus si targul satesc...:((
    Chiar ma intrebam cand o sa fie si asta... Era singurul eveniment la care mai participam si o faceam pentru ca  bonusurile  erau ok.
    Bonusurile sunt foarte importante... iti dau o motivatie...si o dorinta de participare . 
    Se pune accent pe gold, fara el nu poti participa la competitii. Se pare ca se doreste DOAR sa se cumpere gold.
    Acum, vad si partea buna a acestui joc...am timp mult mai mult pentru activitatile mele personale...:)
    Spor la joc celor care mai cred ca mai au pentru ce juca, sau ...concura !
  • Nababul (RO1)Nababul (RO1) RO1 Postări: 2
    ha ha ha...proiecte indraznete!!!!! pai daca au indraznit sa scoata autorizatiile....ce tare....uite asa se mai pierd niste jucatori....care jucau de placer...clar ca se vrea doar aur cumparat nu castigat.

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Acum am citit postarile voastre pentru ca windows-ul meu si-a gasit exact acum sa faca update.
    Puteti sa va spuneti parerile si ma bucura acest lucru, dar rugamintea este sa se faca intr-un mod civilizat. Cat voi mai fi moderator voi insista pe acest lucru, nu doar pentru ca asa cere regulamentul forumului, ci pentru ca este si o forma de respect fata de cititorii forumului. Din cauza unor expresii *prea tari* nu mai posteaza multi jucatori si este pacat.Si vad ca se poate exprima o parere ( chiar negativa) folosind un limbaj adecvat. 
    Am sa joc si eu ca sa vad ce modificari au aparut. Si daca gasiti si aspecte pozitive, va rog sa ni le transmiteti, pentru ca trebuie sa fie si dintre acestea.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    IRIS a zis:
     Din cauza unor expresii *prea tari* nu mai posteaza multi jucatori si este pacat.
    Si daca gasiti si aspecte pozitive, va rog sa ni le transmiteti, pentru ca trebuie sa fie si dintre acestea.
    Fără a dori să intru în polemici inutile cu tine, aş dori să atragi atenţia şi ggs că folosirea unor expresii 'tari' cu caracter de batjocură în postarea lor enervează!!! Pe 'mulţi jucători'!!! Cum ar fi ''schimbări îndrăzneţe'' (de fapt arbitrare şi nesimţite) şi ''răsplăţi reîmprospătate'', în fapt devalorizate, nemotivante şi în bătaie de joc. Acest mod de expunere a schimbărilor de parcă am fi retardaţi ne JIGNEŞTE şi ne obligă să le răspundem ca atare, chiar dacă e ''forumul lor''.
    Abia aştept să văd ''aspectele pozitive'' de care pomeneai, deşi îţi atrag respectuos atenţia că ar trebui să te abţii în calitate de moderator imparţial de la sugerarea ''TREBUIE să fie''... poate chiar nu vor fi, ori vor fi din categoria ''realizări măreţe ale epocii de aur'' (trimitere la limbajul de lemn al epocii comuniste pentru cei mai tineri), dar fără nici o valoare practică pentru gameri.
    Şi ca un preambul al rezumatului pe care-l voi face asupra nimicniciei şi bătăii de joc exprimată prin majoritatea 'premiilor' oferite la Târg, aş dori să cădem de acord de la început că logic, normal şi civilizat ar fi ca a-priori premiile să fie din ce în ce mai mari/valoroase pe măsură ce creşte punctajul realizat. Dacă plecăm de la acest punct de vedere comun asumat, vom putea demonstra cât de cât civilizat cine îşi bate joc şi- tind să cred!- cine 'bagă băţul prin gard' încercând să exaspereze gamerii.
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 12.10.2019
    Buna seara,
    Desi am luat toate premiile de la targul satesc, nu am primit nicio deco din aceste premii.....
    Deco e simplu de vazut ca imi lipsesc...nu pot avea control asupra celorlalte premii...
    Nu stiu daca se va putea rezolva cumva....

    http://prntscr.com/pi3kh9
    Post edited by Mika40 (RO1) on
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna seara,as vrea sa stiu si eu,cum este posibil,ca cineva sa faca peste 1 milion de puncte la targ in nici 12 ore,mi se pare foarte suspect.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Nu este absolut nimic suspect. In cooperativele mari se poate face foarte usor acest lucru. Depinde cu ce boostere se merge la provocarile respective. Si acolo un jucator poate sa faca mai mult de un milion de puncte in 12 ore.
    O zi buna!
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Multumesc!
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Cooperativa ,din care fac parte , a iesit pe locul 1 si totusi inca nu am primit premiile aferente,sper sa nu avem parte de o surpriza neplacuta,n-am facut si poza,ca nu m-am gandit ca va fi aceasta problema.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    La cum s-a 'băgat', mi-am dat seama că nu mai are rost să expun ridicolul acestui jalnic târg... sper doar ca ggs să mărească targhetul de puncte de zece ori, astfel încât să poată satisface orgoliile unora. Eu mă mângâi doar cu gândul că cei care dădeau bani de pomană unor bugetaroşpăgari au plecat, şi că multora le va fi mai greu să bage bani nemunciţi în acest joc. Tuturor celorlaţi- mult succes.Citat La Fontaine
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Pentru premiile neacordate trebuie sa faceti tichet la support!
  • lil (RO1)lil (RO1) RO1 Postări: 40
    buna ziua
    adica cum ??? tot noi jucatorii sa umblam pe nu stiu unde dupa munca noastra ???
    ggs nu poate sa bage intretinere , sa verifice coop premiate si apoi sa dea ce ni se cuvine ??
    ei baga cu nepasare nu stiu ce palnie in continare !!! si normal o sa promoveze tot mai des, super-oferta lor; vanzarea de galbeni....sa o cumpere fraierii in continuare ! nu mai dau nici un banut la jocul asta ..
  • cristi.u (RO1)cristi.u (RO1) RO1 Postări: 4
    cu ce sa venim va rog frumos am ocupat locul 3 da ti-mi vacuta nu va e rusine aici sa ajunz in acest joc am sa fac cerere la toate coop sa nu mai jucam nimic timp de o luna nici cc nici palnie nici acest jaf de targ . 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    IRIS a zis:
    Buna ziua!
    Pentru premiile neacordate trebuie sa faceti tichet la support!
    Asta face parte din chestiile alea bune care neapărat TREBUIE să fie, bănuiesc ;)
    cu ce sa venim va rog frumos am ocupat locul 3 da ti-mi vacuta nu va e rusine aici sa ajunz in acest joc am sa fac cerere la toate coop sa nu mai jucam nimic timp de o luna nici cc nici palnie nici acest jaf de targ . 

    Oare acum se vor învăţa gamerii minte ca să nu mai accepte cu seninătate orice ''schimbare îndrăzneaţă'' oferită de ggs? Jucătorii din cooperativele care au făcut miliarde... sunteţi mulţumiţi? Sper ca la fel să faceţi şi în viaţa reală, dragilor!
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Aici nu vorbim doar despre cei care au facut miliarde de puncte,cooperativa mea a facut un pic peste 1 milion de puncte amarate,in 4 oameni,am muncit,nu am bagat nici un ban real,am terminat pe primul loc in divizia noastra la bronz,mai mult pentru ca ceilalti nu au jucat mare lucru,dar nu asta este ideea,nu suntem toti cu bani sau care umbla dupa nu stiu ce trofee,jucam de placere si atat,dar totusi,,vrem premiile pe care le-am castigat.Am scris si la suport,dar normal ca nu am avut o poza ca dovada,se pare ca trebuie sa facem poze la orice,in fiecare zi,ca sa avem o dovada a muncii noastre,banuiesc ca le este lene sa verifice in istoricul stocat in serverele lor despre ce este vorba.Nu cerem altceva decat ceea ce am castigat pe drept.Multumesc!
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    @maria_7474: era vizibilă  de la început bătaia de joc oferită de această 'schimbare îndrăzneaţă' la târg şi de aceea coop mea nu a făcut nici un punct, deşi ne-am chinuit destul să revenim în diamant, de unde am mai fost o dată retrogradaţi pe nedrept de jegurile ggs. Văzând însă panarama de acum, consider că e mai bine să revin în bronz sau argint fără să-mi bat capul decât să girez prin eforturi tâmpenia şi, văd acum, hoţia lor 'buguită'... un bug prin care să se acorde tuturor participanţilor premiile de la locul 1 din liga respectivă nu s-ar putea face? Bineînţeles, fără să se mai poate repara, că doar afectează mecanica jocului...
    PS: nici cu poze nu se face nimic dacă nu vrea muşchiul lor, aşa că s-a dus şi varianta asta despre care se trâmbiţa atâta mai demult.
  • diaad (RO1)diaad (RO1) RO1 Postări: 14
    Implinirea bataii de joc, vine la si la sfarsit, cand in loc de pajistea prieteniei pe care am selectat-o, am primit un aspect, pe care din pacate nu-l pot returna cu dedicatie, celor ce gestioneaza acest joc.
    Deci toata munca a fost fara rost. Mai are rost sa continuam sa jucam aici ?!


  • ioana16 (RO1)ioana16 (RO1) RO1 Postări: 2
    Ce se intampla cu pajistea prieteniei de la Oktoberfest?????? Am terminat pe loc 4 si nu o avem in inventar! Ce se intampla????
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Este transmisa lipsa pajistei prieteniei din momentul in care s-au acordat recompensele, dar aceasta nu a existat in inventar, desi a fost selectata.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,nu sunt sigura ca inteleg ce ai vrut sa scrii in mesaj,tot ce stiu este ca functiona ca alegere intre premii,dar nu au aparut premiile deloc ,nici cu pajiste si nici fara,macar staulul sau cocina daca erau,dar nu este nici un premiu de genul acesta!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Am spus ca am comunicat imediat lipsa pajistei din inventar pentru jucatorii care au selectat-o. Mai mult decat atat, ei au primit fara sa solicite un aspect pentru livada de migdali.
  • BlueIris (RO1)BlueIris (RO1) RO1 Postări: 4
    Buna ziua, nu este prima data cand intru si nu primesc premiile dupa un eveniment si asta e valabil pt toti membrii coop. Nu am apucat sa intru pana la ora la care s-a terminat targul satesc, e posibil sa fi terminat pe locul 1 si totusi nu s-a acordat nimic. Nici macar nu a aparut fereastra ca targul satesc s-a incheiat. Repet, nu este prima data cand se intampla asta, pana acum nu am scris ca oricum e ceva virtual, dar deja s-a intins coarda cam mult. Poate gasiti o solutie. Multumesc
  • Lola62 (RO1)Lola62 (RO1) RO1 Postări: 5
    Buna ziua,
    Referitor la Targul satesc, am iesit pe locul 2 in Liga de aur si n-am primit nicio recompensa. Am vorbit cu cei de pe locul 1 si.......... ei au primit.  Recompensele se dau preferential sau prin tragere la sorti ?
    Procedand asa nu ne incurajati sa jucam ci sa renuntam.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier