Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Bug "Sezonul s-a incheiat"

Buna ziua,

Imi tot apare pe ecran fereastra din imagine. O inchid si la primul click pe ferma se redeschide. Efectiv nu pot face nimic la ferma fara sa nu trebuiasca sa inchid la nesfarsit aceasta fereastra. 
A mai patit cineva?http://prntscr.com/pc20qj



Comentarii

  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua! 
      
    Am raportat problema, din păcate tot ce se poate spune este "Ne pare rău pentru problemele cauzate". 

    Am înțeles că problema apare după ce relogati pagina. Dacă aveți colegi care nu au problema, vă rog să le spuneți să nu dea restart la browser!  
  • crissa (RO1)crissa (RO1) RO1 Postări: 16
    editat 28.09.2019
    Doamne fereste !!!!!!
    este din ce in ce mai minunat acest joc, bineinteles ca aduni ceva si apare anuntul inchidere sezon sa nu cumva sa uitam!
    jucam sa ne relaxam insa cu ggs nu avem nicio sansa !
    Post edited by crissa (RO1) on
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Salutare, fermieri.

    Suntem conștienți de problema privind mesajul de finalizare a monumentului de vară. Din păcate, nu vom putea elimina finisherul, deoarece poate afecta alte mecanisme în cadrul evenimentului.
    Avem câteva rapoarte care spun că dacă rămâi autentificat după prima autentificare de astăzi, nu va apărea problema. Pare să se întâmple doar la a doua dvs. autentificare. Finisherul se va încheia la 9:30 CEST pe 29 septembrie.
    Ne pare foarte rău pentru inconveniente.


    Se va adăuga anunțul și în joc. 
  • crissa (RO1)crissa (RO1) RO1 Postări: 16
    editat 28.09.2019
    urmatorul bug propun sa fie in favoarea jucatorilor prin care ggs sa faca cadou galbeni jucatorilor, sa apara fix la fel  si sa spuna ,,take me"'    ,,take me'...
    Post edited by crissa (RO1) on
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Cu astfel de erori nu doar jucatorii au de pierdut, dar si cei de la ggs,cui ii mai arde sa investeasca in acest joc daca el nu functioneaza corect? Vi s-a spus de nenumarate ori, faceti jocul sa mearga perfect, apoi bagati ce vreti voi..sunteti de acord? Ar trebui.. daca incercati sa oferiti cadouri drept scuze, nu e suficient... ca sa nu dispareti in cativa ani, va propun sa ascultati jucatorii!

    Pe de alta parte.. parerea mea este ca ar fi mai bine sa ne luam o mica vacanta pana maine dimineata :) o
    deconectare de la acest mediu virtual nu strica chiar deloc! :) Arrivederci!


  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    si daca cumpar amaratele alea de140 monede .... desi este aberanta ideea la costul de 14000 de gold  ...
    mi ar dispare fereastra, m ar lasa sa joc ?  ? 
    era o curiozitate 
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Eu cred ca iti va arata urmatoarea imbunatatire. Adica sa mai cumperi inca 500 (50k  galbeni). Si tot asa, pana termini monumentul :) falimentezi

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    E bine că mai apar şi astfel de prostii majore, poate mult-prea-jucăreţii se vor învăţa minte şi nu vor mai juca toate prostiile oferite de ggs numai pentru că ''e ceva nou''... fac 'ceva nou' în fiecare zi şi nu mă entuziasmez aşa ;) .Succesuri şi la mai mare!
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Şi GGS va fi în sfârşit fericit, la cât ai de dat cu cardul. Pe mine m-a enervat mai tare anunţul ăla, decât bug-ul. Ne mai ia şi de proşti: cică strică mecanica jocului? Serios? Avem noi faţă de proşti?? Eu vă mulţumesc pentru pauza de o zi dată. Nu s-ar putea să puneţi un mesaj de ăsta care să dureze vreo lună, poate reuşim să ne lăsăm şi noi de joc?
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    si daca cumpar amaratele alea de140 monede .... desi este aberanta ideea la costul de 14000 de gold  ...
    mi ar dispare fereastra, m ar lasa sa joc ?  ? 
    era o curiozitate 
    Nu :(
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 29.09.2019
    Buna ziua,
    De 10 min nu ma mai pot conecta la joc.
    Eram pe ferma, am fost deconectata automat (nu am dat eu deconectare) si din acel mom nu ma mai pot loga.
    E bug sau doar eu am aceasta problema?

    http://prntscr.com/pchlr3
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    buna, si eu am aceeasi problema, m-a scos din joc si nu ma mai pot conecta :(
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    si eu am aceeasi problema  nu ma mai pot conecta 

  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 29.09.2019
    se pare ca a picat serverul, si pana luni cand vor putea remedia problema .... vom avea pauza de joc

  • rody rodica (RO1)rody rodica (RO1) RO1 Postări: 19
    buna, aceeasi problema si la mine - m-a scos din joc si de 20 de minute nu ma mai pot conecta
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    la mine si-a revenit sper ca si la voi
  • rody rodica (RO1)rody rodica (RO1) RO1 Postări: 19
    gata, s-a rezolvat la mine - multumesc
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    gata, si-a revenit, eu am reusit sa intru :)
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    s-a rezolvat si la mine

    Un noc placut tuturor :)
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara, 
      
    Da, a fost picat serverul, dar echipa a intervenit repede și au readus jocul online.  
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Artemis a zis:
    Bună seara, 
      
    Da, a fost picat serverul, dar echipa a intervenit repede și au readus jocul online.  
    Deci când vor se intervine şi duminica... e bine de ştiut! ;)

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier