Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

programul lunar!!!!!!!!!!!!!

Buna!
Sa inteleg ca nu vom mai primi programul lunar?
Pentru mine era chiar foarte important sa stiu ce evenimente sunt programate. Avem si viata personala si asa reuseam sa-mi fac un program si pentru joc.
Oare de ce atunci cand ne este bine trebuie sa facem modificari?

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274

    Oare de ce atunci cand ne este bine trebuie sa facem modificari?

    Vorba unui clasic în viaţă... ''pentru că putem şi n-aveţi ce ne face!''. Să mai traduc??? ''Decât să promitem şi să ne înjuraţi când nu ne ţinem de cuvânt, mai bine nu vă dăm nimic'' sau, mai pe scurt, ''ciocul mic că noi suntem la butoane''. Eh, trecem noi şi peste asta, dar e păcat de forumul ăsta care şi-a pierdut rostul de a fi pentru jucători şi se vrea să devină ori o platformă de osanale aduse dezvoltatorilor iubiţi, ori un fel de 'luaţi ce vă dăm şi ziceţi mersi'. Mda...
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună dimineața! 
      
    Le-am trimis comentariile voastre cuvânt cu cuvânt! 
  • PlayerIonela (RO1)PlayerIonela (RO1) RO1 Postări: 17
    Multumesc!
    Sper sa avem iar un calendar lunar al evenimentelor. E adevarat ca in luna iunie a fost un haos total  cu acel orar, dar a fost doar in luna iunie...am crezut ca au fost ceva probleme de organizare si ca se vor remedia.
    Dar sa se aduca acea nouate cu comunicarea si sa ne gandim ca si vremea e schimbatoare, deci sa functionam pe sistemul "ghici cine vine azi ...la ferma?" nu este ok.
    Am descoperit acest joc acum 6 ani si jumatate. Am reusit sa fiu fidela acestui joc sperand in fiecare zi ca o sa fie mai bine. Se promit bonusuri atractive la competitii, la fermier, dar ramanem cu promisiuni. Seminte de flori, jetoane de constructii, hrana animale...si alte balarii)...decoratiuni pe care nu pot sa le folosesc din lipsa de spatiu pe ferme...jetoane la constructii pe care le pierd fiind foarte multe si neputand fiind stocate mai mult de 50.
    A ramas doar targul satelor atractiv si sper din tot sufletul sa nu-l modifice si sa se poata aduce de doua ori pe luna...
    Am multe nemultumiri, dar ma rezum ce ce am scris acum, cu speranta la ceva mai bine. Ce este acum, ma face  incet, incet sa renunt la joc!
  • Eveline13 (RO1)Eveline13 (RO1) RO1 Postări: 60
    Buna ziua,

    nu ne ajuta cu absolut nimic sa aflam ce eveniment incepe cu maxim o ora inainte de a incepe, in Romania ora de dimineata nu este la ora 10 a.m.,sintem dupa alt fus orar, inteleg ce vrea GGS dar cred ca daca ar anunta macar cu 24 de ore inainte inceperea evenimentelor ar fi de ajutor, exact cum se procedeaza cind incepe campionatul cooperativelor , prin aparitia bulinutei de informare pe ecran cu timpul ramas pina inceperea evenimentului
  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    Buna ziua,fermieri si fermiere!!!
    Stie cineva ce incepe maine?
    Va doresc o dupa amiaza placuta
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    da stie GGS-ul intreaba la servicil suport :))))))
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 29.07.2019
    Buna ziua!
    Serviciul Support nu are atributii privind programul lunar, care nici nu mai exista.
    Toate informatiile le primim toti jucatorii (adica si noi, moderatorii), in acelasi timp, in momentul publicarii lor pe joc si la care are acces fiecare jucator in parte.
    Ceea ce putem face este ca dupa terminarea unui eveniment sa dam refresh, ca sa ne apara anuntul cu evenimentul care urmeaza. Sau sa avem un coleg de echipa care se ocupa cu acest lucru.
    Dar avand in vedere ca acum este Liga fermierilor la care sunt active doar campionatele, pâlniile si targul, este clar ca ar trebui sa urmeze targul. Asta este parerea mea personala, ca si jucator.
    Sa aveti o zi buna!
    Post edited by IRIS on
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Şi cum era prea frumos să vină târgul, a venit un siloz de doi bani... succes tuturor ;)
  • helper (RO1)helper (RO1) RO1 Postări: 5
    Urmeaza un alt siloz...unul care sa dezvolte simtul nationalist...ala cu siloz cooperatist(azi e ziua steagului  :D )....bateti-va fratilor,noi azi suntem la namol,consumam doar portocaliu :)
    Ce targ visati???....Aloha! E doar liga smecherilor :) Adunam medalii prafuite :D
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    de exemplu eu eram pe joc cand a inceput eventul, si informatia despre el nu am gasit-o decat dupa ce am dat refresh (asta dupa 2-3 ore) - chiar nu poate aparea anuntul cum apar popup-urile alea cu tot felul de oferte - de ce trebuie sa dau refresh sa-mi apara?
  • Eveline13 (RO1)Eveline13 (RO1) RO1 Postări: 60
    Revin din nou cu o sugestie, sa ne anunte macar cu 24 de ore inceperea evenimentul, cred ca este o solicitare decenta, cam la toate jocurile inceperea evenimentelor se anunta cel putin cu 24-48 de ore inainte,

    multumesc
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Te rog sa ma crezi ca noi am facut aceasta solicitare de foarte multe ori, dar decizia nu ne apartine. Ieri s-a solicitat de catre jucatorii de pe alt forum sa se introduca un timer ca la campionate care sa anunte urmatorul eveniment. Nu am vazut nici o reactie la acel comentariu. Poate ca totusi pana la urma isi vor schimba parerea si vor reveni la calendar  sau la anuntul de acum, dar facut macar cu o seara mai inainte. Ca sa stim si noi ce urmeaza...
    Sa ai o zi frumoasa!
  • Eveline13 (RO1)Eveline13 (RO1) RO1 Postări: 60
    Iti multumesc Iris pentru raspunsul prompt si clar, insit pentru ca daca ii tocam ca ciocanitorile, poate-poate se lipeste ceva si vor face o schimbare
  • aeli (RO1)aeli (RO1) RO1 Postări: 16
    Buna ziua fermieri si fermiere! O intrebare am si eu:cand incepe liga fermierilor,la noapte?
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua! 
      
    Evenimentul a început! 
  • Eveline13 (RO1)Eveline13 (RO1) RO1 Postări: 60
    Ni s-a zis ca la sfirsitul fiecarui evenminet se va afisa ce urmeaza, dar eu nu am reusit sa detectez acest fapt....,
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Din pacate se anunta cam atunci când incepe un eveniment. Si nu stie nimeni absolut nimic despre ce va urma. Imi pare rau, dar degeaba insistam si scriem si la fiecare feedback saptamanal ca jucatorii solicita reaparitia calendarului :P

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier