Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discuții - ACTUALIZARE 1 AUGUST

2

Comentarii

  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    acuma sa vedem daca mai primim produsele livrate la piata inapoi
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    De parcă am fi primit vreodată o compensaţie potrivită pentru prostiile lor... chestia cu cumpărat de galbeni nu e afectată, nu dispare datorită tâmpeniilor lor, sau e chestie prioritară?
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    credeam ca mai rau nu se poate ....
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    ps:"Suntem conștienți de problemele apărute în contractele de pe piața ecologică / de pește și am lucrat pentru remedierea acestora " ........ati lucrat atat de mult ca le-ai facut sa dispara :))) 

  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Nu produsele deja puse la piata ar fi marea problema, cat resetarea valorii contractelor.
    Daca parcul de distractii nu este atractiv, se poate justifica la limita suspendarea pietei organice in perioada cat acesta se desfasoara, dar eliminarea pietei de peste nu are absolut nicio motivatie.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Imi pare rau ca nu am stiut nimic despre piete. Foarte multi jucatori obisnuiesc sa completeze toate contractele si sa le dea drumul odata. Deci au pierdut multi dolari la contracte, pentru ca la toate erau scoici, midii si creveti in cantitati uriase. iar la piata ecologica era un produs care se repeta la toate contractele.
    Este foarte adevarat ca noi, jucatorii, am cerut modificarea contractelor, dar cred ca era normal sa fim anuntati din timp ca sa ne luam masuri. Si sa speram ca vor apare contracte cu cantitati realizabile la ambele piete.

    lucpac- la pozitia 59 de la recompensele targului se gasesc in continuare cele 3 autorizatii pentru gold. haideti sa fim mai atenti, pentru ca toti suntem suparati pentru pierderile suferite
  • Georgiana Iza (RO1)Georgiana Iza (RO1) RO1 Postări: 69
    nici la mine nu mai apare piata de vandut alimente si peste
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    "Deci au pierdut multi dolari la contracte, pentru ca la toate erau scoici, midii si creveti in cantitati uriase."
    E de mirare ca mai este cineva care sa faca asemenea contracte.
    In orice caz, s-au gasit portite, iar problema nu mai era de actualitate.
    Contractele cu peste au fost oricum reduse, nu mai sunt cele de 3-4 sute de mil. de la inceput, abia daca mai prindeaii cate un contract de 50-70 mil, cu un peste bineinteles si mai ales cu spada, din pacate.
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Nici eu nu mai am piata de peste... apare administrarea fermei acolo.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Jucatorii care nu au vazut mesajul referitor la PIATA DE PESTE SI CEA ECOLOGICA, il pot consulta aici:

    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/195156/probleme-actualizare#latest


  • Constat, inca o data, ca toate aceste noutati sunt o bataie de joc la adresa jucatorilor. Dupa ce ca munceai pe branci sa completezti contractele alea de rahat, ca asta erau facand raportul cantitate de munca si produse vs bani luati, acum acestea au disparut !! Cu ele o gramada de munca, timp si bani pierduti.
    Iris tocmai a cazut cu ultima ploaie si nu a stiut nimic despre piete (oare moderatorii trebuie sa stie ceva sau sa faca ceva pentru joc sau iau doar niste compensatii pentru figuratie?) Si "haideti sa fim mai atenti" cum tot spune 'mnea'ei !!!! Pe cei care nu au cooperativa, din varii motive, ii mai doare la basca de cele 3 autorizatii de aur de la targul satesc, ca ei nu participa !!
    Hellooooo ! la GGS mai gandeste careva ?
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara .

    Mai spun si eu ,numai fiindca nu stiu daca exista problema la toti jucatori sau nu, ca nici eu nu am piata ,nici agricol nici cu peste .
  • PlayerIonela (RO1)PlayerIonela (RO1) RO1 Postări: 17
    Sper sa fie o gluma proasta cu piata de peste..:((((
    Aveam stocate cantitati insemnate de peste si vindeam din ei atunci cand aveam nevoie de dolari.
    Sper ca nemultumirile noastre sa fie auzite de cei care vad ca fac acest joc sa nu mai fie un joc de relaxare.:((
  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    Buna seara fermieri si fermiere!
    Am bagat o gramada de produse in contracte si acum au disparut,cu marfa cu tot.Ne recuperam marfa sau banii?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Am fost primul moderator care a transmis ca jucatorii (romani) sunt suparati pentru faptul ca nu au fost informati ca se vor face modificari la piata de peste si la cea organica. Si ca aveam cantitati mari stocate in contracte, pentru ca majoritatea dam drumul la toate contractele odata. Este vorba despre munca noastra de saptamani intregi si de sume considerabile in dolari!
    Maine voi transmite link-ul cu aceste discutii ca sa se inteleaga ca ar trebui sa se tina cont si de noi atunci când se iau astfel de decizii. 
    Precizez ca moderatorii afla ceea ce va urma in joc in acelasi timp cu jucatorii, (începând de la 1 iulie).
    Astazi am stiut doar continutul actualizarii, pe care eu l-am tradus.
    Maine voi revedea postarile, ca sa stiu cine a avut impresia ca jocul este al meu si m-a luat la tinta, ca sa am *placerea* sa aplic pentru prima data regulamentul.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    @Iris: Un sfat prietenesc: nu o lua în nume personal, şi las-o baltă cu regulamentul nerespectat tocmai şi făcut de un ggs care-şi bate crunt joc şi de jucători, şi de moderatori. Măcar data asta ar fi bine să nu mai punem gaz pe foc; după ce gărgăunii de la ggs vor remedia prostiile lor tâmpite, nu va fi nici o problemă să nu admiţi eventualele 'luări la ţintă', dar nu acum. Repet, e un sfat...
    PS: nu ştiu ce statut aveţi la nivel mondial voi, moderatorii, dar ar trebui să găsiţi şi voi ca grup/sindicat modalităţi de a 'penaliza'/bana/grevă etc tocmai pe GGS în cazuri extreme cum ar fi acesta de acum (asta dacă vă permite contractul încheiat cu ei).
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Nu cred ca Iris are vreo vina.
    Trebuie insistat insa pe faptul ca nu atat cantitatile plasate in contractele aflate in curs conteaza, cat faptul ca exista riscul ca resetarea pietelor sa duca toate contractele care vor aparea la zero, ceea ce inseamna ca pierderea poate fi de 3-4 sute mil. minim, luand spre exemplu 100 de contracte la piata de peste, spre a face iarasi valoarea de 99, numai la cele cu un singur peste.
    Sa micsoreze, sa recombine cantitatile de produse, dar sa nu reseteze valorile contractelor, o atare resetare atragand automat o pierdere de 20% din valoarea totala.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu trebue sa ne varsam nervi pe moderatori ca ei nu au nici o vina in ce face GGS-ul si sunt convins ca nici ei nu stiu ce au degind sa faca GGS-ul , ei doar transmit mesaje de la GGs la jucatori si invers asta este statutul  lor si incearca sa tina forumul sub control sa nu ne jicnim intre noi , pe undeva ii inteleg si ar trebui sa ii inteleaga toata lumea  dar nici amenintarile cu regulamentul nu sunt bune ca asa o sa indepartam pe toti sa mai posteze ceva pa forum , noi romani asa suntem invatati sa rezolvam problemele prin cearta  da ar fi bine sa ne controlam si sa nu mai acuzam sa ne spunem parerea fara sa dam vina pe cineva !!!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    Iris nu mai pune si tu paie pe foc ...
    raspunde scurt ... autorizatii le afla la  pasul x ... fara alte afirmatii care sa ne jigneasca .. o face destul echipa ggs ului 
    si isi bate joc de moderatori in primul rand ... lasandu i neinformati in "mainile" jucatorilor pe buna dreptate furiosi ....
     
  • Nosferatus (RO1)Nosferatus (RO1) RO1 Postări: 18
    @dicu isabela cele 3 autorizatii le primesti la "pasul 59". Cred ca este un raspuns scurt. 
    P.S. Eu  le-am primit dupa toate opririle. :smiley:
  • rodicapera (RO1)rodicapera (RO1) RO1 Postări: 1
    da ..primim autorizatiile..dar oare asta conteaza??
    eu mereu am crezut ca mai presus de toate nimicniciilee , e demnitatea jucatorului,...iar m-am inselat

    de spun ca la un update au disparut 100.000 de gold si nu poti raporta ca nu ai poze, sau ca au fost blocate sau furate conturi ...are importanta pt GGS ?

    e prima data cand scriu aici, stiu sa-mi ascund supararile pana la un moment, dar acum chiar m-au dat peste cap si cu asta...contracte de 60-80 milioane aproape onorate la peste si pierdute..dincolo nu mai spun (

     cand alimentam  cu gold...e ok , nu ??

    oare de iau o pauza cateva luni, mi se sterge contul si o sa vad banii returnati pe card??   )))))))
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
       Ni s-a comunicat ce AVEM VOIE sa spunem pe forum ( nu ma refer la vocabular), dar DREPTURILE noastre (doar suntem consumatori- platitori ) unde sunt?
       Care sunt obligatiile GGS in raport cu noi? Nu exista? 
       Sunt jucatori care au ramas fara $ pentru ca au onorat contractele disparute in loc sa vanda direct produsele.
       GGS ma face sa ma gandesc ca vor sa dam produse la ferma deco, doar le platesc cu mai putin decat valoreaza chiar si prin vanzare directa.
       De cate ori se face o actualizare trebuie sa mai pierdem cate ceva. Oare este intamplator? 
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 02.08.2019
    Abia astept sa vad cu ce compensatie va spalati pe manute
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90


     adrianflorin (RO1)adrianflorin (RO1) Postări: 85 12:00 editat 12:04
    Abia astept sa vad cu ce compensatie se spala pe manute

    Cu o deco de trei parale si poate niste scuze:))))
    Corect ar fi sa revina la versiunea anterioara, astfel reaparand pietele cu produsele respective.
    Dar se vor gasi fel de fel de scuze ca sa nu o faca.
    Doar nu este in avantajul GGS!
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Scuze de subliniere si majusculele din postarea mea de mai sus.
    Doar am vrut sa subliniez niste cuvinte.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Revin pentru ultima data.
    Am vrut sa scriu postarea 67, dar sunt doua cu acelasi numar!
    Probabil una va fi eliminata.
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Acum trebuie sa-mi cer eu scuze GGS!
    Pentru prima data au revenit la versiunea anterioara aparand pietele fara modificari:))
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    buna ziua tuturor :)

    as vrea sa felicit GGS pentru modificarile aduse fermei tropicale. 

    imi place casa-barca care acum aduce cel mai mare nr de lucratori, cu un raport lucratori/satisfactie comparabil cu casa albastra si care este o optiune buna pentru jucatorii non gold.

     livada versatila in schimb este interesanta doar pentru jucatorii care nu au doar livezi de coop - este mai mare: 7x7, productia este mai  mica si mi se pare cam scumpa pt ceea ce ofera. ca o sugestie: ori sa se  mareasca productia macar la nivelul unei livezi de coop, ori sa modifice dimensiunile. in forma actuala mi se pare neinteresanta. 

    ma bucur foarte mult pentru introducerea noului slot de constructii pe ferma tropicala. cred ca fara acest slot munca pe ferma temporara ar fi fost foarte grea mai ales ca staulul tropical se acorda doar pt top 10. imi plac si noile recompense si facilitati - posibilitatea de a cumpara lucratori si satisfactie pentru  ferma.
  • marianamamy (RO1)marianamamy (RO1) RO1 Postări: 40
    Parca mi-ai citit gindurile!!Si eu sint incintata de noua ferma tropicala!!Deci daca vor...pot face si lucruri bune!!
  • marianamamy (RO1)marianamamy (RO1) RO1 Postări: 40
    In ceea ce priveste pietele...nu prea aveti dreptate sa faceti scandal!Contractele de la piata de peste,trebuiesc clar regindite!Aproape toate cer cantitati imense de scoici,stridii iar baltile cu acestea vin f rar!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier