Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discuții - Celebrarea Cupei Mondiale și aventurile în Țara Minunilor

Bună ziua dragi fermieri, 

În această discuție vă invităm să vă exprimați opiniile pozitive și negative despre actualizarea care urmează, precum și întrebările și nelămuririle. 
  
Joc plăcut! :)
Post edited by IRIS on

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    După această actualizare, a revenit problema cu dubla afişare a premiilor la alegere jetoane de construcţie/mâncare etc, rezolvată la precedenta actualizare; în plus, nu s-a rezolvat problema cu firul roşu instantaneu la pescuitul manual sau afişarea eronată (uneori) a navei de la F3. În plus- aştept răspuns pentru alte erori semnalate în privat cu construcţii upgradate, dar rămase la fel ( cu dovezi şi poze, cum le place la guguştiuci). O seară bună.
  • Piratuvsbulldog (RO1)Piratuvsbulldog (RO1) RO1 Postări: 165
    ok ms
    ai primit vreun rasp la cele 5 propuneri?

    in legatura cu steagul 
    oferta respectiva nu a fost pe sv international
    acolo stau mai des decat pe sv romanesc 
    si in perioada respectiva am stat doar pe sv international ca sa prind oferta
    pe sv romanesc statea o colega din coop de pe sv international
    si oferta respectiva nu a aparut pe sv acestea deloc


    o propunere:

    in leg cu satul coop si este vorba despre "bunurile" necesare pt update o cladire 

    cred ca ar trebui sa fie o casuta la bunurile necesare ;pe care liderul coop sa o poata accesa(ca sa spun asa) ca sa ceara ajutor membrilor

    ex:
    sa spunem ca mai este nevoie de 10 000 cuie pt update banca
    tu ca lider ;sa ai o optiunea de a cere ajutorul membrilor pt a dona bunurile lipsa cu un singur click 
    si la fiecare membru al coop sa apara mesajul :"liderul coop va cere ajutorul de a dona 10 000 bunuri(cuie) pentru banca;dvs aveti momentan in stocul vostru 20 000 cuie;doriti sa donati suma de ......"
    si acolo sa fie o casuta care iti da posibilitatea de a dona cate bunuri doresti (ex de la donatie dolari/dolari rurali/gold)
    IN LIMBA LOR SA FIE MESAJUL RESPECTIV

    iau ex coop in care ma aflu pe sv international
    ma uit la ce bunuri lipseste pe un anumit update la o anumita cladire si dupa ma uit in depozitul coop si cand vad ca avem(toti membri coop se pune) bunurile resp(chiar pe plus) si nu se doneaza 
    imi cam pare rau( sa fiu bland) 
    si cauza e simpla:sunt intr-o coop internationala unde juc sunt din toata lumea;multi membri nu cunosc lb eng si e greu sa le explici ce trebuie sa faca 
    multi nu stiu ce trebuie sa faca la sat coop

    cred ca crearea unui buton pt ajutor la bunurile lipsa ar fi benefic pt toti juc
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Odată, demult, pe când ggs încă mai făcea şi lucruri bune pentru jucători, când se schimba insula se schimbau şi seminţele respective la seră, cele dedicate insulei în curs venind în automat pe prima pagină. E aşa de greu şi de dificil să se întâmple asta şi acum, sau ggs are contorizare la 'clickangeală' şi-i place să tot dăm la mouse până pe pagina 3? Nu ştiu, întreb şi eu... iar dacă vor o listă cu 'clickangeli' ABSOLUT şi TOTAL inutile, le-o fac cu dragă inimă. Nu că i-ar interesa, nuuuu... doar ca să vadă că ştim şi că-i penalizăm cum am făcut-o şi cu alţii duminica trecută (pe ăia cu votul, pe ăştia cu ne-cumpărarea de aur). Succesuri!
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara,

    G74 (RO1) a zis:
    După această actualizare, a revenit problema cu dubla afişare a premiilor la alegere jetoane de construcţie/mâncare etc,
    Da - a reapărut :(   

    Am citit acum câteva zile o discuție dintre un alt moderator și un tester pe tema acestei erori. Se va repara iar, dar încă nu se știe dacă se repară prin întreținerea jocului de săptămâna viitoare sau prin alta. 

    ai primit vreun rasp la cele 5 propuneri?

    IRIS a transmis propuneruile tale - propunerile care le oferim noi sunt citite de Community Manageri iar apoi trimise de către ei acolo unde trebuie. După aceea noi nu mai știm alte detalii, cum ar fi dacă și când vor fi aplicate propunerile. 

    Rămâne la decizia dezvoltatorilor dacă le vor luă în considerare sau le vor ignora. E posibil chiar să le ignore pentru un timp iar când au pană de idei să arunce din nou o privire asupra ideilor vechi și să le modifice/adapteze și într-un final să le aplice. 

    G74 (RO1) a zis:
    Odată, demult, pe când ggs încă mai făcea şi lucruri bune pentru jucători, când se schimba insula se schimbau şi seminţele respective la seră, cele dedicate insulei în curs venind în automat pe prima pagină. E aşa de greu şi de dificil să se întâmple asta şi acum, sau ggs are contorizare la 'clickangeală' şi-i place să tot dăm la mouse până pe pagina 3? Nu ştiu, întreb şi eu... iar dacă vor o listă cu 'clickangeli' ABSOLUT şi TOTAL inutile, le-o fac cu dragă inimă. Nu că i-ar interesa, nuuuu... doar ca să vadă că ştim şi că-i penalizăm cum am făcut-o şi cu alţii duminica trecută (pe ăia cu votul, pe ăştia cu ne-cumpărarea de aur). Succesuri!
    Da, se pare că ai dreptate. 
      
    Am deschis și eu ferma de bomboane și am verificat sera, semințele apar pe ultima pagină. Am să transmit acest lucru. 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 02.06.2019
    ATENŢIE, MAI ALES CEI MAI NOI ŞI MAI NAIVI/ LACOMI! 
    A apărut din nou un sugaci din pesedeu, cu numele ''-suport-'' care chirăie că vrea e-mail, parolă etc pentru nu'ş ce premiu... umpleţi-i repede frigiderul cu cele mai 'alese' cuvinte (nu încercaţi să-i spuneţi 'bastard', că-i dor urechile pe ggs, în rest merg cam de toate...), poate se satură şi se lasă de tentativă; iar moderatoarele ar trebui să aibă puterea de a bloca ele însele INSTANTANEU astfel de conturi, iar GuGuŞtiucii ar putea lua urma jucătorului după IP şi să ia măsuri drastice, dacă ar vrea. Succes şi atenţie la lăcomie!
    PS: eventual îl puteţi căuta în lista de jucători şi bloca înainte de a vă trezi cu mesaje de la el/ea... e şi foarte obraznic când se vede descoperit!
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara, 
      
    Se va rezolva. Ai primit mesaj de la acel cont? Dacă da, te rog dă-mi un screenshot la mesaj (doar dacă vrei, dacă nu, presupun că pentru a fi blocat este suficient faptul că și-a pus acel nume la cont). Am să discut eu cu cineva care poate să blocheze contul. 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274

    Doar ca idee: văzând că pudibonzii de la ggs nu permit anumite cuvinte în mesaje (sau cuvinte care încep cu literele care le par lor suspecte), ar fi bine dacă ar restricţiona şi numele de conturi care seamănă sau includ combinaţii care duc cu gândul la suport/ ggs şi care ar induce în eroare naivii.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Ce se intampla cu forumul????   http://prntscr.com/nxm9mv
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Am verificat acum si se vede normal. Si sper sa ramana asa in continuare.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier