Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discuții - Caravana circului, abonament nou, eveniment nou!

Bună ziua dragi fermieri, 

În această discuție vă invităm să vă exprimați opiniile pozitive și negative despre actualizarea care urmează, precum și întrebările și nelămuririle. 
  
Joc plăcut! :) 
Post edited by Artemis (FormerMod) on
«1

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 25.04.2019
    Toate bune şi frumoase, mai ales pentru treaba cu donarea la maxim la contracte. În rest, vom vedea ce s-a mai stricat în schimbul remedierilor anunţate.
    Vă rog să reamintiţi ggs că trebuie remediate urgent şi poate cu prioritate 3 lucruri extrem de importante şi f. deranjante: afişarea timpului de antrenament la cai, cel al navei lui Barnacle şi eroarea de la premiile cu jetoane de construcţie/ mâncare galbenă. 
    Mulţumesc.

    PS: după cum vedeţi, eroarea de la punctul 12 ''Recompense la alegere - o problemă în care fereastra de dialog a fost afișată de două ori dacă slotul One-Time a fost deblocat'' nu a fost remediată cum se spune.
    Post edited by G74 (RO1) on
  • Gabitzu09 (RO1)Gabitzu09 (RO1) RO1 Postări: 24
    G74 (RO1) a zis:
    PS: după cum vedeţi, eroarea de la punctul 12 ''Recompense la alegere - o problemă în care fereastra de dialog a fost afișată de două ori dacă slotul One-Time a fost deblocat'' nu a fost remediată cum se spune.
    Am întâlnit atât de des problema asta încât am început să văd o normalitate, ba chiar o obișnuință (dau refresh la pagină instinctiv). M-am obișnuit cu acest bug.  :D

    De altfel, îmi place foarte mult ce ați făcut la piață - nu doar donarea la maxim a produselor -, cât și ideea colorării în verde și roșu a cifrelor! Știu că propusesem ceva asemănător acum ceva timp, iar modificarea asta mă bucură. La roată nu am înțeles exact ce ați făcut.  :|
    De altfel, aștept să apară și următorul eveniment...
    Toate cele bune!
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    ''Am întâlnit atât de des problema asta încât am început să văd o normalitate, ba chiar o obișnuință (dau refresh la pagină instinctiv). M-am obișnuit cu acest bug.  D ''
    Mentalitate naţională, ce să-i facem... ''am întâlnit atâtea gropi pe străzi, că le vedem ca pe o normalitate, ba chiar o obişnuinţă (le ocolesc instinctiv). M-am obişnuit cu asta''...: sună cunoscut?
    Sau ''mi s-a cerut de atâtea ori şpagă la doctor/ profesor/ primărie etc încât o consider ceva normal, ba chiar obişnuit (scot plicul şi-l dau fără să-mi fie cerut, e ceva instinctiv), m-am obişnuit că fără nu se vrea...''.
    Să sperăm că nu suntem cimentaţi în anormalitate nici pe joc, nici în viaţa reală, şi că vom protesta energic, fie pe forum, fie la proteste şi vot, contra tuturor acestor ANORMALITĂŢI şi minciuni cu ''s-a făcut (doar pe hârtie)''. Toate cele bune tuturor şi o minte deschisă la bine şi la adevărata normalitate!
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Butonul ala de cantitate maxima nu functioneaza in mod corect. Nu baga toata cantitatea disponibila.





  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună dimineața, 
      
    @BGD_2 (RO1) Am observat și eu asta. Am mai observat și că are legătură cu faptul că e bifat ajutorul de la copacul lui Lester. Dacă ai schimba bifarea de la scoici la ton sau hering și ai apăsa butonul de cantitate maximă, atunci ar livra toate produsele. 
      
    Am să deschid o discuție despre acest lucru ca să aflu dacă este făcut intenționat sau este o problemă.  
      
        
    @G74 (RO1) Am să mă interesez și despre problema cu numărul 12, dar și despre celelalte probleme menționate de tine. 
      
    Revin mai târziu cu un răspuns. 
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 26.04.2019
    Revin cu răspuns.  
      
    Un developer lucrează la problema semnalată de tine @BGD_2 (RO1) , dar se lucrează și la altele, printre care se număra și problema precizată de @G74 (RO1)    
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Scuze că revin, sper ca printre acele probleme să fie şi cea cu pescuitul la undiţă (manual). Momentan se face firul roşu imediat ce atinge peştele, şi e păcat de atâtea zeci de premii în momeală acordate degeaba, ca să nu mai spun de pescuit cărăşei aurii. Mulţumesc.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 26.04.2019
    @G74 (RO1) Ce tip de fir folosesti, poate nu folosesti un tip de fir potrivit?


    Post edited by BGD_2 (RO1) on
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Îţi dai seama că-l folosesc pe cel mai bun (luat pe dolari, nu cu aur, normal), problema e de la ei şi semnalată de mult timp, fii pe pace...dar vorba unora de pe aici, se pare că mulţi s-au obişnuit cu asta.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna,la mine merge bine pescuitul,,deci nu este un bug generalizat.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Si Paste fericit tuturor!
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Eu de ieri seara (03.05.2019) nu ma pot conecta pe joc. Serverul nu raspunde.


  • Piratuvsbulldog (RO1)Piratuvsbulldog (RO1) RO1 Postări: 165
    cand se rezolva bug-ul de la mere
    cel care arata ca unele sunt coapte alte sunt verzi
    bug-ul e de cand se foloseste HTML

    scriu aici fiindca pe acesta circulara se mai citeste din cand in cand;altele nu sunt citite de nimeni
    pun si pe circulara care trebuie dar nu stiu cat de sigur o sa rasp cineva la mesaj

    propuneri pt joc:

    1
    noi cercetari in legatura cu proiectele coop, sa fie 30 cercetari noi(20 pe dolari/slot ,10 pe gold/slot) 
    sa fie deblocate niste sloturi pentru proiecte unde sa fie complectate cu obiecte de colectie(cat cere fiecare proiect)
    daca ai 2000 bilete poti sa pui in 2 sloturi(840/slot)si tot asa daca ai mai multe obiecte la alte proiecte
    ex: mere(840 bilete ; 266 lucru in echipa si 490 recipient)
    cand termini proiectul cu merele, automat sa se complecteze de pe slotul deja complectat proiectul respectiv si tot asa

    2
    o alta ferma permanenta(ferma deco e de tot rasul)
    ex:
    o ferma unde sa prod lana/casmir si animalele necesare oaie/capra/alpaca(ps;sunt tunse nu omorate;deci se poate realiza ferma linistit)
    niste liv de dud pt viermi de matase pentru matase
    de asemenea rachita(salcie) 
    parcele pentru papura si stuf desigur si pentru hrana la animale
    si o fabrica pentru produse resp

    niste gaste pt puf(primesti cand le vinzi) si poti sa primesti puf si de la rate
    se poate lua pene de la gaine cand vinzi 


    3
    oferte in legaturi cu steaguri
    fiindca cele promise nu au mai fost bagate
    sa bage oferte cu acele tari care sunt anuntate la campionatul mondial(sunt 25 tari;inter nu se pune)
    deci o oferta cu toate steagurile pe toate sv nu e ceva greu de facut 
    oricum se baga oferte non-stop si multe sunt degeaba 
    sper sa bage si ceva ce cere jucatori nu doar ce vor ei

    si nu doar eu cer steag ;sunt multi romani si straini care vor oferta cu steagul tari lor

    4
    problema la jetoanele de constructie
    nu e corect ca sa fie limit nr de jetoane pe care poti sa le colectezi de la eventuri;50 e prea putin (macar 100-150 sa fie limita)
    de ce 100-150;dau un exemplu
    acuma fac update la cotet de rata niv 9 care dureaza 96 ore ;in acest timp adun mai mult de 50 jetoane din eventuri
    eu pierd din cauza updatul care dureaza 96 ore(cine a fost desteptul care a pus nr acesta de ore pt un update) cam 20-30 minim de jetoane 
    deci lucru degeaba la eventuri ;fiindca nu am ce sa fac cu celelalte jetoane(se pierd degeaba) cand deja s-au adunat cele 50 si imi arata ca pot sa const ceva 
    trebuie lasat sa se aduna toate jetoanele pe care le castigi;fiindca am muncit pentru ele nu au picat din cer;dar e mai usor sa le iei degeaba decat sa lasi jucatorului ce merita

    5
    ce activitate are fiecare membru
    aici ma refer la:
    - membrul X ia acceptat cererea de aderare a juc Y 
    - membrul X a inceput booster X pe dolari/gold
    fiindca nu exista inca aceasta informatie

    ps
    "scoaterea arhitectului"
    sper ca nu vor baga niveluri noi la cladiri sau/si alte parcele
    deja preturi sunt foarte exagerat de scumpe

    ms

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Toate aceste propuneri vor fi inaintate echipei in raportul saptamanal pe care il facem duminica. Vom relua inclusiv propunerile facute in ultima perioada de catre mai multi sefi de cooperative, dar si de jucatori -si ma refer aici la propunerea numarul 5, care ar fi de fapt poate cea mai importanta dintre toate (din punctul meu de vedere, pentru ca stiu cu ce ne confruntam si pentru ca afecteaza securitatea echipelor). Si tot la nr 5 as adauga sa apara pe chat si cine incepe un update la o cladire din sat (foarte important in special in perioada Campionatului mondial, unde se pierd puncte serioase de catre toti jucatorii).
    Mi-au placut mult propunerile tale, dar cred ca ai vazut din materialul referitor la a doua parte a anului 2019 in BF ca tocmai s-a renuntat la a patra ferma (ferma vulcanica, cea atat de asteptata de multi jucatori si de toti moderatorii). 
    Referitor la bug-urile existente, este foarte bine ca s-au rezolvat cele 15 anuntate, dar mai sunt inca destule si speram sa se mentina acest ritm vioi la remedierea lor (si fara sa apara altele noi, pe cat posibil). Bug-ul cu mere nu apare la toti jucatorii, dar evident ca si acesta este cunoscut.
    Despre oferta referitoare la steagul Romaniei nu pot decat sa spun ca a aparut pe International si pe cateva servere, dar nu si la noi care am solicitat-o in mod repetat. 
    Iar problema cu jetoanele se poate rezolva daca se grabeste constructia cu gold, nu-i asa? Deci este de ales: sa pierd jetoane, sau sa consum gold, ca sa sar etapa? Asta ca sa vezi ca si eu sunt jucator si ma confrunt cu aceesi dilema :pensive: 
    Sa ai o seara placuta!
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Buna, 
    E vreo problema vinerea seara cu serverul? 
    Vinerea trecuta nu m-am putut conecta si nici sambata dimineata, apoi a trebuit sa plec. M-am intors ieri si totul a fost ok.
    Iar acum (vineri ora 18:00), iar nu ma pot conecta?
    Am incercat de pe 2 PC-uri si acelasi rezultat.
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Ok, si-a revenit.
  • Blurr01 (RO1)Blurr01 (RO1) RO1 Postări: 84
    probleme foarte mari cu conectarea !!!!!

    bigfarm-html5.goodgamestudios.com took too long to respond.

    asta am avut pe ecran de aseara !!!! cand am reusit in sfarsit, probleme cu vizualizarea corecta a cladirilor (mai precis disparute stupine gradini etc etc)  
    refresh ca de, asa am invatat sa facem,  si gata - eroare din nou !!!!!

    ce faceti voi acolo, dezvoltatorii lu' peste?
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Din nou probleme cu conectarea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    bigfarm-html5.goodgamestudios.com took too long to respond.

    Aceeasi fata gri de care m-am cam plictisit.....
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Echiparea navelor nu functioneaza.
    Am facut greseala sa dau F5 si gataaaa, iar nu se mai incarca jocul:((((((
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Se pare ca a aparut aceeasi problema ca in weekendul trecut si ar trebui sa incercati sa resetati router-ul, ca sa puteti sa intrati in joc (pentru ca este o problema de conectare de la furnizorul de internet pe care il aveti si nu este de la server). Cel putin asa au rezolvat problema marea majoritate a jucatorilor acum o saptamana. 
    Singurul lucru pe care pot sa il fac este ca luni sa transmit ID-urile jucatorilor care au probleme ca sa fie verificate.
  • Denis1User (RO1)Denis1User (RO1) RO1 Postări: 5
    Da, momentan a functionat cu reset la router. 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Multumesc, sper sa se mentina!
  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    editat 12.05.2019
    Eu am cele mai multe Punte de pe servaru ro dar  de la cel mai mare Nivele de la 250 In sus si Sunt pe locu 1 dar tot no sa reusec sa fac 380 de miliarde de puncte ....

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Felicitari! Am urmarit cu atentie evenimentul si am jucat si eu atat cat am avut timp (din cauza problemelor cu conectarea si cu Targul satului). Daca ai mai multe recomandari sa faci (dat fiind faptul ca esti pe locul 1 si stii cel mai bine cum anume ai reusit sa ajungi si sa te mentii acolo) ar fi un ajutor binevenit, pentru ca dupa ora 22 voi face feedback-ul de pe serverul nostru. Si astfel propunerile voastre vor ajunge la GGS si cine stie, poate ca vor prinde viata cateva dintre ele.
    Mult succes in continuare!
  • diaad (RO1)diaad (RO1) RO1 Postări: 14
    cum se fac 4 miliarde de puncte in 6 secunde ... ?  un mister .....


  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Am adresat dezvoltatorilor aceasta intrebare si am sa-ti comunic raspunsul imediat ce il voi primi. 
  • Denis1User (RO1)Denis1User (RO1) RO1 Postări: 5
    Mai nou, minunile nu tin nici 3 zile. De cate ori intru pe joc trebuie intai sa resetez routerul:(((
  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Fara perspectiva, fara continut, fara alte discutii...
    UN EVENIMENT RATAT LA TOATE CAPITOLELE
    Multi nici nu o sa l mai inceapa sub forma actuala.

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Pentru locul ocupat am primit o ladă de alge. Unde o găsesc, ce e cu ea, că nu o văd pe nicăieri?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Daca nu este un bug vizual, atunci trebuie sa faci un tichet la suport ca sa ti se dea algele.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier