Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Parc de distractii...

Buna seara
 Tot m-am gandit ,ce sa fac ,daca conteaza parerea mea sau nu ...dar am decis ca totusi impart prima mea impresie despre acest nou eveniment aici...Nu cunosc parerea altor jucatori ,dar parerea mea este ca acest eveniment e si mai enervant decat Insulele care tot vin si pleaca ...Nu au trecut 24 de ore ,decand am inceput sa joc evenimentul ,am inaintat destul de bine cu el ,si totusi mi se pare prea scump .
 Am cheltuit 38 milioane intr-o zi ,desi de obicei am hambare pline ...Iar cele 3 produse ,care se cer nu stiu ,cum si dupa ce criterii se aleg ,dar ce as avea de vandut rar se cere ...De exemplu de azi ,dimineata  nu am reusit sa adun tot laptele si ouale ,pur si simplu  nu se cere ...numai produse ce nu,sau f. putine am ...Ma mai gandesc ca de data viitoare cand iar apare il voi mai juca sau nu ..
   Nici insulele nu le mai joc ,numai cand nu am seminte pentru sere .O data am mai scris parerea mea  si despre Insulele temporare ,si anume ca l-as juca cu placere ,daca ar reveni si am putea continua dezvoltarea lor mai departe.Dar tot incepute de la zero nu le mai joc .

Comentarii

  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    editat 10.05.2019
    cred ca cerintele pentru cele 50 de premii sunt complet nerealiste si nu incurajeaza participarea la eveniment.
    -380 de miliarde de puncte inseamna mult prea mult
    -cand vrei sa dai produse doar pentru 10 minute la standuri cursorul este greu de manipulat, este foarte imprecis
    -depozitele sunt evident subdimensionate, gandite pentru inceputul jocului cand nu erau necesare atatea resurse. Inca nu am inteles de ce atunci cand s-a renuntat la zmeul cu 50% la CM s-a scos si deco aceea care iti dadea +500 la depozit, deco ce ar fi fost extrem de utila la un astfel de event
    -pentru a face un numar cat mai mare de vizitatori ai nevoie de cele mai bune deco si acestea sunt deja amplasate pe ferme si sa le scoti inseamna sa produci la preturi uriase tocmai cand iti trebuie atat de multe produse.O sugestie ar fi sa scoateti sistemul cu fericirea de pe ferme si sa ramana deco doar pentru Valea Decoratiunilor mai ales ca la F1 oricum majoritatea joaca fara deco deja
    -ar trebui prelungita perioada in care functioneaza standurile sau redusa valoarea in gold pentru prelungire sau redusa perioada eventului pentru asa cum este realizat este extrem de obositor si costisitor deci neatractiv 
    Post edited by offf (RO1) on
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    sunt deacor cu tot ce s-a spus  si mai adaug ca premiile sunt ne atractive  si greu de optinut , am incercat sa joc dar am constatat ca nu se merita efortul
    inca un esec marca GGS care vrea doar profit cu ori ce pret nu tine cont de parerea celor de la care vor bani 
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    ...si acest lucru se observa si din faptul ,ca nu poti aduna mai multe jetoane de constructie ,numai 50 sau sa-ti grabesti constructia  existenta cu galbeni ...Nici asta nu e corect ,dopa parerea mea.daca am castigat niste jetoane ,fie chiar si 100, ar trebui sa fie adunate ,-doar undeva am castigat,nu ...-,si sa le pot folosi la 2 constructii ,una dupa alta50-50....
  • YukiMatsumoto (RO1)YukiMatsumoto (RO1) RO1 Postări: 21
    Sunt si eu de acord cu cele precizate mai sus, nu cred ca este cineva pana acum care sa fi facut 100 miliarde de puncte, dar apoi 380? ... este mult prea mult, iar premiile sunt ff sarace (ex. 20 cutii pentru masa de pranz pt 170 miliarde de puncte?) e ridicol ...
    As sugera in viitor daca se pastreaza eventul:
    Sa se reduca nr de puncte necesare pt ultimul premiu sau sa fie mai usor de adunat punctele, momentan se misca prea incetu treaba
    Sa se largeasca dimensiunea vaii, pt ca momentan nu prea este loc sa pui si deco si acele standuri, si daca se mareste sa putem sa cumparam extensiile si cu dolari sau cu mai putine permise
    Ar putea sa ceara la produse si peste care il culege Oleg, pt ca nu prea il folosim la mare lucru
    Durata eventului e prea scurta, nu mi se par fezabile cerintele, nu stiu daca s-a facut un test beta pe eventul asta, si daca da, chiar o reusit cineva sa faca atatea puncte?

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
       Ştiu că nu e legat de acel 'minunat eveniment' pe care mă felicit că nici măcar nu l-am început, dar mi s-a părut interesantă exprimarea: ''Cu această remediere rapidă, vom remedia o problemă care se întâmplă după remedierea rapidă de ieri''... să înţelegem că e posibil să se tot remedieze rapid (deşi 30 de minute numai rapid nu înseamnă, iar 3-4 reprize într-o singură zi...mda!) şi să apară alte şi alte erori, pe unde nici nu te aştepţi? Sper că nu... altfel treaba devine pur şi simplu enervantă.
        În altă ordine de idei, am o nedumerire, @Maci4, când spui ''
     Nici insulele nu le mai joc ,numai cand nu am seminte pentru sere''...la mine am seminţe la seră şi simple şi speciale cu SUTELE şi doar de la nava de sat nivel 1 (bine, fac doar cam 5-6 ture la seră zilnic), de la insule cumpăr pe cochilii/cupoane etc doar cutii de scule pentru bonus la garaj... chiar mă întrebam ce s-ar putea face cu atâtea seminţe, de asta mă mir sincer dacă aud pe cineva că nu are seminţe la seră... e doar o nedumerire nevinovată. Să difere oare aşa de mult premiile aduse de navă?Mersi.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 10.05.2019
    Parcul de distractii:    Hmmmm, macar odata (in viata?!?) trebuie sa joci un eveniment. Asa ca sa iti faci o parere despre el si daca mai merita jucat si altadata. Macar de ar scoate 3 zerouri din coada, la viitorul eveniment, doar asa s-ar putea atinge tinta si ar putea atrage mai multi jucatori, dar asa nu merita. N-ati vazut ca de la un timp incoace toate evenimentele noi parca ( :/ ? ) sunt facute pentru cheltuirea aurului in exces cu recompense de 2 bani! Total de acord cu plangerile si sugestiile de mai sus.
    Iar in ce priveste remedierea remedierii eu sunt vinovatul pentru "Rade Tare de tot!". Scuze Iris dar chiar ma bufnise rasul in asa hal ca nu m-am putut abtine!! :D:D

  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Evenimentul e strict pt consumarea resurselor fermei si a goldului pt ambitiosi.
    Cu parere de rau pt ggs - nu sunt atat de "ambitios".
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Ma bucur mult ca ati inceput sa scrieti despre Parcul de distractii si despre ceea ce nu va place la el. Pentru ca pana luni va trebui sa completez feedback-ul jucatorilor romani (asa cum se face de fiecare data când se introduce ceva nou in joc). De aceea este foarte important sa ne spuneti cum vedeti ca ar functiona mai bine parcul, ce anume ar trebui modificat. Si ce anume va place si nu ar mai trebui schimbat.
    Referitor la consumul de gold, este evident ca aveti dreptate, dar la ce eveniment nu se poate folosi aurul, ca sa ajungi cat mai sus? Asta pentru cine isi doreste, evident.
    G74, ai dreptate referitor la anuntul pe care l-am postat exact asa cum a rezultat din traducerea cu Google translate, dar cum ni s-a dat textul chiar in ultimul moment, nu am mai avut timp sa il mai verific Imi cer scuze si pe viitor voi avea grija sa nu mai repet greseala.
    Bogdan, nu ma supar ca ai ras, pentru ca fix asta am facut si eu acum, când am revazut textul cu pricina.  Si nu trebuia sa te deconspiri deoarece moderatorii vad cine face aprecieri. :))))
    Va doresc sa aveti o seara placuta!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier