Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - O CONFIRMARE A AURULUI, UN CADOU SI O GORILA

IRISIRIS Guest Postări: 1,305
                                       

Aici puteti sa comentati despre actualizarea care va avea loc pe 28 martie 2019.
Post edited by Artemis (FormerMod) on

Comentarii

  • fritisor710 (RO1)fritisor710 (RO1) RO1 Postări: 25
    Nu se specifica nimic despre noile buguri ce vor fi introduse cu aceasta ocazie!
    Pentru ca, nu-i asa, le asteptam cu totii!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua,
    Discutiile despre update-uri sunt lansate special ca sa se poata posta intr-un singur loc tot ceea ce se observa DUPA actualizare si astfel sa se poata transmite catre GGS tot ceea ce merge BINE sau in ce zone mai trebuie lucrat la imbunatatirea jocului
    Noua ni s-a solicitat feedback despre urmatoarele subiecte:

    - ACTUALIZAREA LUNII MARTIE
    - decoratiunea-cadou 
    - noile nivele de la masinile din garaj
    - confirmarea aurului
    - decoratiunea gorila
    - remedierea erorilor 
    - NOILE MODIFICARI ADUSE TARGULUI SATULUI 
    - clasamentul membrilor echipei
    - schimbarea recompenselor
    - praguri mai mici pentru linia de recompensare a activitatilor
    - extinderea liniei de recompensare a  activitatii
    - durata evenimentului
    - modificarea boosterelor
    - separarea dialogurilor
    - afisarea produselor necesare la provocari
    - performanta evenimentului
    - intelegerea interfetei

    Va rog mult sa ne comunicati cum merge acum jocul si ce anume va place sau nu si cum se deruleaza evenimentele actualizate (pe masura ce apar).

    Referitor la buguri (adica erori), acestea nu sunt introduse intentionat in joc. Jocul este proiectat pe servere separate, unde nu exista atatea conturi ca pe un server normal si din acest motiv atunci când se implementeaza aici actualizarile apar o  serie de erori care apoi sunt studiate pentru a putea fi indepartate. Si pentru aceasta trebuie identificata cauza care a dus la aparitia erorii si exact acest lucru este foarte greu de facut contra cronometru.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 28.03.2019
    Buna ideea cu setarea de confirmare a aurului. Implicita este 250 dar am vazut ca o poti seta chiar si la 10.
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Dar cu recompensele la Targ ce au avut?
    Prea mult 3 autorizatii si 5 cutii de aur:)) Nu mai bine ne prinde niste hrana de haini si tot soiul de balarii si decoratiuni fara rost?
    Dar noi suntem patiti. Cu cat este valoarea recompenselor mai mica, cu atat este batalia mai acerba:) Cred ca humusul ala de sera ne inversuneaza asa tare:)

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Pescuitul la undiţă tot nu s-a rezolvat... cum dai pe peşte, cum e firul roşu. În condiţiile astea- păcat de 'recompensele' în momeală, sunt fix degeaba. Poate ar trebui şi alea băgate la pachet cu altceva din care să poţi alege, ca jetoanele de construcţie, sau scoase de tot.
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Salut,
    Monezi de CM nu se mai dau saptamana asta? Vad ca n-am primit nimic ieri, si nici azi...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Aici este un alt subiect si vad ca deja sunteti 2 jucatori care scriu la feedback-ul de la actualizare despre subiecte care nu au legatura cu aceasta.
    De aseara a postat Artemis informatia la care te referi la *Stiri de la moderatori*.
    Te rog ca de alta data sa faci un subiect separat, ca sa nu începem noi sa mutam postarile voastre.
    Si daca tot ai postat aici, te rog mult sa ne comunici ce crezi despre aceasta actualizare, ca sa stim ce sa transmitem. Ce va place si ce nu...
    Multumesc anticipat!
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Buna seara,
    La Targul satelor, la activitate pe chat, nu apare numele celui care o inceput provocarea. Precizez ca am sters istoricul si tot nu apare. http://prntscr.com/n4rvxl
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Da, s-a observat aceasta problema si se va rezolva pana la urmatoarea editie a targului.

    Un weekend placut!
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Buna,
    Multumesc pentru raspuns!

  • luminita 12 (RO1)luminita 12 (RO1) RO1 Postări: 7
    buna seara,la mine nu merge targul satesc de dimineata
    apare eroare ,nu pot juca
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    buna seara,la mine nu merge targul satesc de dimineata
    apare eroare ,nu pot juca
    Bună seara, 
      
    Te rog să îmi dai mai multe detalii, care anume este problema? Primești un mesaj de eroare? Se blochează pagina? Te rog să îmi raspunzi pentru a-mi putea da seama despre ce este vorba. 
      
    Mulțumesc!  
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Pe vremea lui flash player, sera avea bunul obicei de a-şi aduce singură pe prima pagină fructele necesare la navă în funcţie de insula în curs. Credeţi că se poate face ceva? Nu doar din comoditate, ci şi din eterna dorinţă de a reduce îndrăcita clicangeală, adică mania ggs de a ne pune să dăm mii şi milioane de clckuri degeaba şi total aiurea. Mersi.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Buna,
    La palniuta, este o eroare de afisare. Care din cele 2 cronometre este bun, ceasul din mijloc sau cel din stanga sus?  http://prntscr.com/n6ws6m
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Buna,
    La palniuta, este o eroare de afisare. Care din cele 2 cronometre este bun, ceasul din mijloc sau cel din stanga sus?  http://prntscr.com/n6ws6m
    dacă punctajul creşte cu 11/secundă, e cel din stânga; dacă nu- cronometrul.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    @Mutzy (RO1)  :):) Amandoua!! Aduna 8-ul ala cu cele 3 puncte extra si ai sa intelegi de ce iti da 11 pe secunda! :D:D


  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Merci, BGD_2! Cand apar punctele extra?
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Daca ai ajuns la 10 pe indicator si inca mai pui la palnie, iti da un punct extra. Practic ar cam fi al 11-lea punct dar care ramane dupa ce palnia se goleste si indicatorul se reseteaza. Cel putin asta am cam observat eu.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Merci, BGD_2!
    Am observat ca daca trec de 10 puncte/s timpul se scurteaza f. mult, practic raman doar  cateva minute pana la finalizarea  produselor curente. Probabil ca atunci apar punctele suplimentare. Am sa urmaresc asta.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Nope! Nu are absolut nici-o legatura una cu alta.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Daca n-au legatura una cu alta, in ce conditii se finalizeaza, la repezeala, productia curenta cand se depasesc 10 puncte/s ?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 04.04.2019
    Buna seara,
    Nu toate produsele de la palnie se epuizeaza rapid dupa ce ajungi la 10 puncte / secunda. De exemplu, cu hering poti sa duci palnia de la un capat la celalalt cu 10 / s. Si chiar daca nu acumulezi decat un  singur punct bonus, alimentând din când in când cu hering, ca sa mearga palnia in continuare, poti sa castigi autorizatia. Asa ca trebuie sa fii atenta la ce tipuri de peste este bine sa ramai sub 10 / s si la care poti sa depasesti, ca sa acumulezi cat mai multe ore. La fel de bine poti sa obtii inca de la inceput cat mai multe puncte bonus (aici este acelasi sistem ca la palnia cooperativelor) ca sa ajungi in primii 50 si sa castigi si cealalta autorizatie pentru aur.
    Sper ca am clarificat cat de cat modul de functionare al pâlniei cu peste :)
    Post edited by IRIS on
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    Multam fain IRIS pentru completare.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Merci, Iris!

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Voi inchide acest subiect deoarece am existat doar 2 comentarii despre update.
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!