Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - DUPA COMUTAREA PE HTML5

124

Comentarii

  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Problema cu valea decoratiunilor, care nu mai face posibila trecerea deco. de pe  o ferma pe alta de ce nu o raportezi?
    Chiar daca raspunsul este previzibil, asa cum este cu toate celelalte buguri, care nu implica nemijlocit galbeni: ca se analizeaza, ca jucatorii sunt de vina, din cauza ca nu au nu stiu ce soft ori ca nu descopera tot felul de metode, etc, etc. Jocul arata jalnic si din cauza noastra, pt. ca ne-am obisnuit cu lentoarea si indiferenta GGS atunci cand trebuie sa rezolve erorile din joc. Erori care, de altfel, sunt rezolvate fara intarziere atunci cand se manifesta in favoarea jucatorilor. Singura solutie este ca GGS sa ofere compensații pentru fiecare zi de intarziere in remedierea erorilor, pt ca numai asa se vor concentra si asupra bugurilor care afecteaza pe  cel care joaca.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună @kalahari (RO1)  
      
    Nu știu ce răspuns să îți dau la întrebarea ta privind valea deco, voi întreba mâine dezvoltatorii iar când sunt sigură de răspuns o să te informez. Mai bine așteptăm până mâine decât să te informez greșit. 
      
    O zi frumoasă îți doresc. 
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115

    si livezile de cirese mi-au produs lapte  :D:D:D
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună @lynu (RO1)

    Mul
    țumesc, asta chiar că-i tare  :D  am trimis imaginea dezvoltatorilor, o vor vedea mâine :)
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    editat 03.02.2019
    buna seara, a  m-ai intervenut inca o problema  ,de exemplu la contractele cu peste ,am sters toate contractele ,am asteptat 30 minute si a aparut aceiasi problema,de exemplu am un contract 100 toni,50 scoici 40 homar autoamt mi se pune peste ,asa apare la toate contractele  la 100 de toni imi apare ca deja am pus 15 toni,10 scoici si 10 homar, dar eu nu am pus nimic,daca sterg contractul pierd si pestele
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    editat 03.02.2019
    buna seara, a  m-ai intervenut inca o problema  ,de exemplu la contractele cu peste ,am sters toate contractele ,am asteptat 30 minute si a aparut aceiasi problema,de exemplu am un contract 100 toni,50 scoici 40 homar autoamt mi se pune peste ,asa apare la toate contractele  la 100 de toni imi apare ca deja am pus 15 toni,10 scoici si 10 homar, dar eu nu am pus nimic,daca sterg contractul pierd si pestele
    Buna seara.
    Uita-te acolo unde este marul verde cu Big farm si vezi citi colegi au achizitionat abonamentul pe cooperativa.
    De acolo iti vin acele sume si e valabil pt toate contractele si la fabricile din sat. Sau la fiecare contract ai in dreapta un mar portocaliu si si daca pui cursorul iti spune citi membri din cooperativa ta sau abonat.
    Cu cit sunt mai multe abonamente suma este mai mare.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună dimineața, 
      
    În legătură cu Omar: 
      
    Totul trebuie să fie în regulă cu Omar acum. :)  

    P.S: Revin mai târziu cu alt comentariu pentru restul problemelor la care am răspuns ieri aici,  în funcție de cum mi se răspunde și mie. 
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna!Mie nu-mi merge campionatul la cai acum,cand incerc sa apas pe camionul de competitie,imi apare pagina goala si atat.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună din nou, 
      
    Pentru kalahari: 
      
    Acum am un răspuns la întrebarea ta. Mutarea decorațiunilor din vale în oricare dintre cele 3 ferme a fost o problemă, nu se intenționa crearea acestei posibilități. Problema despre care discutăm a fost reparată, aceasta fiind cauza pentru care nu mai e posibil transferul decorațiunilor de la o fermă la alta. 
      
    Pentru lynu: 
      
    Dezvoltatorii investighează cu prioritate aceste tipuri de probleme și curând vor avea o soluție pentru repararea acestora. 

    Pentru maria_7474:

     Ai încercat de pe mai multe browsere? Browserele sunt actualizate la ultima versiune? 

  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    buna seara, a  m-ai intervenut inca o problema  ,de exemplu la contractele cu peste ,am sters toate contractele ,am asteptat 30 minute si a aparut aceiasi problema,de exemplu am un contract 100 toni,50 scoici 40 homar autoamt mi se pune peste ,asa apare la toate contractele  la 100 de toni imi apare ca deja am pus 15 toni,10 scoici si 10 homar, dar eu nu am pus nimic,daca sterg contractul pierd si pestele
    Buna seara.
    Uita-te acolo unde este marul verde cu Big farm si vezi citi colegi au achizitionat abonamentul pe cooperativa.
    De acolo iti vin acele sume si e valabil pt toate contractele si la fabricile din sat. Sau la fiecare contract ai in dreapta un mar portocaliu si si daca pui cursorul iti spune citi membri din cooperativa ta sau abonat.
    Cu cit sunt mai multe abonamente suma este mai mare.
    multumesc,dar problema este ca nu pot accesa marul vrde mi se blocheaza jocul de tot
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    @nela paraschiv (RO1) browser-ul de pe care joci Big Farm este actualizat la ultima versiune? De exemplu, dacă folosești chrome, îmi poți spune dacă versiunea acestuia este la 72? Dacă nu este, te rog să îl actualizezi. 
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    Artemis a zis:
    @nela paraschiv (RO1) browser-ul de pe care joci Big Farm este actualizat la ultima versiune? De exemplu, dacă folosești chrome, îmi poți spune dacă versiunea acestuia este la 72? Dacă nu este, te rog să îl actualizezi. 
    buna artemis  versiune este la 72 2019 dar nu inteleg dc merge asa de greu ,am probleme numai pe  acest joc in rest functioneaza foarte bn 
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Apasă pe butonul cu mărul verde (abonamente) și așteaptă mai mult timp, e posibil ca calculatorul tău să fie puțin mai încet, chiar dacă versiunea de browser e corectă. Spune-mi dacă funcţionează.
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    Artemis a zis:
    Apasă pe butonul cu mărul verde (abonamente) și așteaptă mai mult timp, e posibil ca calculatorul tău să fie puțin mai încet, chiar dacă versiunea de browser e corectă. Spune-mi dacă funcţionează.
    calculatorul este foarte bun ,multumesc am rezolvat problema,am instalat din nou google chrome si merge mult m-ai bn ,
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Mă bucur nespus să aud asta, joc plăcut să ai! :) 
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    Artemis a zis:
    Mă bucur nespus să aud asta, joc plăcut să ai! :) 
    multumesc la fel ,
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Artemis a zis:
    Bună din nou, 
      
    Pentru kalahari: 
      
    Acum am un răspuns la întrebarea ta. Mutarea decorațiunilor din vale în oricare dintre cele 3 ferme a fost o problemă, nu se intenționa crearea acestei posibilități. Problema despre care discutăm a fost reparată, aceasta fiind cauza pentru care nu mai e posibil transferul decorațiunilor de la o fermă la alta. 
      

    Super, ei vad tocmai pe dos. Valea aceea este nefunctionala si ar fi fost utila prin legatura cu cele 3 ferme in ce priveste decoratiunile.
    Ar trebui sa repare ce trebuie, iar nu lucrurile care functioneaza.
    Oricum, tot e bine. Pe forumul francez au transmis ca e un bug si atat.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Multumesc,este ultima versiune,dar si-a revenit.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    O, ce fermă minunată... cu htpl5 bla-bla-bla mi se-arată...
    tot să recoltezi...
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună dimineața, 
      
    Mulțumesc, trimit chiar acum dezvoltatorilor imaginea ta. Dar din ce țin eu minte, e în prioritatea lor rezolvarea problemelor care includ afișarea incorectă. Le trimit imaginea și în acest fel vor avea mai multe sesizări, sperând că vor trata problema cu și mai mare seriozitate și prioritate. 
     
    O zi frumoasă îți doresc! :)
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 06.02.2019
    Dacă nu e cu supărare, aţi putea cere o 'informaţie lămuritoare': care este avantajul ggs sau care cred ei că e avantajul şi folosul gamerilor de stau produsele/figurinele/etc 20 de secunde deasupra livezilor/staulelor/parcelelor până să 'zboare' la locul lor? La nava de sat, de exemplu, produsele 'dispar' la locul lor instantaneu: e aşa de greu sau încurcă mecanica jocului cu ceva dacă nu ni se mai arată cu atâta măreţie câte mere, frunze sau gunoi + figurine, poze, jetoane zboară de la tot ce culegem? Mersi.
    PS: siloz şi întrecere în acelaşi timp? pe mine nu mă deranjează, dar prevăd furtuna...
    Post edited by G74 (RO1) on
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua, 
      
    Revin cu răspunsul, îmi cer scuze că a durat atât :( , nu depinde doar de mine (să nu fie considerată asta o scuză o:)
      
    Atât Goodgame Studios cât și jucătorii nu au nici cel mai mic avantaj în urma acestei probleme, din contră, este o problemă care trebuie reparată și care se află pe lista cu priorități a dezvoltatorilor. 
    Am fost întrebată ce browser folosești, poți să îmi dai te rog această informație? Nu am știut ce să le răspund la această întrebare. 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Chrome 72
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 06.02.2019
    72.0.3626.81
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 06.02.2019
    Îți mulțumesc! Am transmis, sper să ajute la rezolvarea problemei tale cât mai rapid.
  • DanielaM (RO1)DanielaM (RO1) Postări: 11
    IRIS a zis:
    Aici puteti sa discutati despre ce ati observat in joc DUPA comutarea pe HTML5. Ca sa nu aveti probleme, nu uitati sa va curatati browserele pe care jucati.

                                                    
    se mai revine la versiune flash? pe mine cea html nu ma incanta deloc
     
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună Daniela,

    Nu, nu se mi revine la versiunea flash, a fost înlocuită permanent cu versiunea HTML5.  
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 06.02.2019
    Artemis a zis:
    Bună Daniela,

    Nu, nu se mi revine la versiunea flash, a fost înlocuită permanent cu versiunea HTML5.  
    Dacă dăm ''râde tare de tot'' se înţelege că râdem de moderator, ceea ce nu e cazul: cum ne putem arăta dezacordul faţă de ştire? Dacă ar fi şi un buton de dislike ar face minuni, mai ales la comentariile cu parascovenii ale C.M. hantăr...
    PS: jocul-frate al big farm, gg-empire, merge strună pe flash... oare nu mai sunt aceeaşi firmă de ne-au pocit doar pe noi?
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Am să propun introducerea unui buton de dezacord, sunt sigură de faptul că trebuie să existe în setările forumului, doar că este inactiv. Am să le spun și motivul pentru care îl propun, revin mâine cu răspunsul lor în această privință, deoarece astăzi nu pot să mai iau legătura cu ei.  
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună ziua, 
      
    Revin cu răspunsul, insă nu este unul pozitiv, citez: 
      
    Un buton "nu sunt de acord" nu ar încuraja discuția, discuții în care oamenii vorbesc, în loc să pună doar o reacție. 
     Îmi spun și eu o părere, sper să nu supăr pe nimeni, dacă supăr, îmi cer scuze în avans. 
      
    Eu cred că "cei de sus", dacă pot să spun așa, doresc ca jucătorii să se exprime prin cuvinte ( comentarii pe forum) fie ele negative sau pozitive, nu prin reacții, asta înțeleg eu din răspunsul lor.

    Tot ce aș mai putea să adaug este că ne-am fi putut aștepta la acest răspuns deoarece ar aduce negativitate.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier