Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Zmeul

Buna ziua!
Chiar nu aveti de gand sa faceti ceva in legatura cu valoarea zmeului de la campionat?
De la 50% a ajuns la 25% dar nu a scazut si pretul; normal era sa scada si acesta tot la jumatate. De ce nu se ofera si celor care nu l-au achizitionat pana acum aceleasi sanse?

Comentarii

  • florio (RO1)florio (RO1) RO1 Postări: 4
    e purul adevar a scazut din valoarea lui si a ramas la acelas pret,pe deasupra daca vrei sa l imbunatatesti te costa 8000 si tot nu ajungi la 50 la suta cit a fost inainte ,oare ce trebuie sa facem sa ne golim conturile de pe card sa multumim pte teapa luata?
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună, 
      
    Voi înainta această problematică dezvoltatorilor și revin cu răspunsul lor în mai puțin de 24 de ore.  
      
    O zi bună în continuare! :) 
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Buna ziua!
    Chiar nu aveti de gand sa faceti ceva in legatura cu valoarea zmeului de la campionat?
    De la 50% a ajuns la 25% dar nu a scazut si pretul; normal era sa scada si acesta tot la jumatate. De ce nu se ofera si celor care nu l-au achizitionat pana acum aceleasi sanse?

    Sa zicem mersi ca l-au introdus cu 25%, in contextul in care cvasitotalitatea celor care il aveau inainte de eliminarea lui din optiunile cu monede CM au dat galbeni. Si au dat nu pentru unul, ci pentru mai multe, care nu au mai contat. Eu cred ca pierderea reala e  a acestora din urma.
    Jocul este de asa maniera construit incat primele eventuri, constructii sau orice altceva nou introduse atrag cele mai multe avantaje. Apoi, acestea se corecteaza in defavoarea jucatorilor. Au fost si unele tepe, cum ar fi costurile f mari pt unele upgradari, dar in esenta trebuie sa fii mai rapid si sa asimilezi repede noutatile.
  • ggg32 (RO1)ggg32 (RO1) RO1 Postări: 13
    editat 03.02.2019
    Sincer, nu simt deloc ca ar trebui sa zic ,, mersi ,,, Imi pare rau de cei care au pierdut, dar acum se pune problema campionatelor si chiar daca am avea posibilitati toti si ne-am permite sa cumparam cu galbeni, crezi ca ar mai face-o cineva? De ce ar da aceeasi suma ptr jumatate din ce au altii? Oricum, lupta este inegala din start. 
    Raman la parerea ca pentru a putea juca pe picior de egalitate, ori reduc pretul la jumatate, ori il fac iar de 50%. ,, Mersi ,, nu o sa spun in nici un caz, pentru ca din punctul meu de vedere nu este corect.
     Referitor la rapiditate, pentru cei care joaca din placere, a asimila repede noutatile nu inseamna sa cumperi cu galbeni tot ce apare, din momentul in care a aparut. Poate ar fi mai bine in cazul acesta, sa-i bage pe cei care procedeaza asa intr-o grupa separata si sa se bata intre ei in campionate. De la egal, la egal!
    Am revenit! :)) Pentru ca lupta sa fie egala, daca reduc pretul ar trebui sa si permita ca cei care iau de 25% sa poata lua doua; altfel nu se rezolva nimic.
    Post edited by ggg32 (RO1) on
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    De ce sa zic ,,mersi,,? Ca pentru a ajunge la 50% trebuie sa cumpar 25 de zmee la 8000 monede bucata si care duce la fabuloasa suma de 200 000 monede?
    13 125 este egal cu 213125  pt. 50 %.Frumoasa ,,egalitatea,,?
    Vina nu este a celor care au cumparat mai multe, vina este doar a GGS-ului care nu a calculat consecintele si s-a gindit numai la bani. Cind a vazut dezastrul a dat vina pe dezechilibre in joc, bla-bla-bla dar nici in continuare nu a facut ceva corect si dezechilibrele au ramas.
  • ggg32 (RO1)ggg32 (RO1) RO1 Postări: 13
    Multumim, Artemis!
    Sper sa ne bage in seama, ca de faptul ca avem dreptate, cu siguranta sunt constienti.
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 04.02.2019
    Bună din nou, 

    Am vorbit despre nemulțumirea voastră în legătură cu zmeul. Le-am transmis că comunitatea românească dorește ridicarea efectului zmeului de la 25% la 50%, iar dacă acest lucru nu e deloc cu putință, am spus ca să înjumătățească prețul acestuia. Doamne ajut
    ă!
  • ggg32 (RO1)ggg32 (RO1) RO1 Postări: 13
    Buna, Artemis!
    Multumim inca o data pentru ajutor.
    Sper ca nu supar cu insistentele, dar crezi ca poti adauga si faptul ca in cazul in care ar reduce pretul, ar trebui ( ma rog, am avea rugamintea :smiley: )sa permita ca cei care vor lua sau au luat deja cu efectul de 25% sa poata achizitiona doua bucati? Altfel, diferenta de puncte ar ramane la fel de mare, avantajul fiind din start al celor cu efect de 50%. Desi cred ca in cazul in care vor reflecta la problema noastra, vor prefera sa  mareasca efectul  Daca tot au bagat campionatul la intervale de timp atat de scurte, macar sa ne lase sa participam cu sanse egale.
    Multumesc pentru rabdare si scuze pentru insistente!
    O zi frumoasa!
  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    editat 04.02.2019
    Bună seara, 
      
    Sigur, le voi menționa și acest lucru. Eu nu mă supăr din cauza insistențelor, să sperăm că nici dezvoltatorii ;) 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Artemis a zis:
    Bună seara, 
      
    Sigur, le voi menționa și acest lucru. Eu nu mă supăr din cauza insistențelor, să sperăm că nici dezvoltatorii ;) 
    Dacă se supără le tăiem nasul... (adică cumpărarea de galbeni)  :p
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    De ce sa zic ,,mersi,,? Ca pentru a ajunge la 50% trebuie sa cumpar 25 de zmee la 8000 monede bucata si care duce la fabuloasa suma de 200 000 monede?
    13 125 este egal cu 213125  pt. 50 %.Frumoasa ,,egalitatea,,?
    Vina nu este a celor care au cumparat mai multe, vina este doar a GGS-ului care nu a calculat consecintele si s-a gindit numai la bani. Cind a vazut dezastrul a dat vina pe dezechilibre in joc, bla-bla-bla dar nici in continuare nu a facut ceva corect si dezechilibrele au ramas.
    Mersi ca l-au reintrodus si ca  inegalitatea s-a estompat.
    Eu as prefera sa nu le dam idei cu zmeul, pt ca vor introduce un superzmeu cu numar dublu sau chiar triplu de monede CM si vom ajunge iar la diferente mari.
    Momentan, cred ca inegalitatea de 25% este decenta si nu trebuie rascolita, pt ca GGS ar face orice pt ca unii sa cheltuiasca bani, jocul fiind de altfel dominat de aceasta preocupare, iar trecerea la html5 o vad justificata doar de acele abonamente cu care ei cred ca vor castiga foarte mult sau cel putin constant.
  • ggg32 (RO1)ggg32 (RO1) RO1 Postări: 13
    Buna seara!
    Eu tot cu zmeul in cap :D
    Nu vor sa spuna nimic dezvoltatorii?


Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier