Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - DUPA COMUTAREA PE HTML5

245

Comentarii

  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    După căcatul de 'actualizare' de azi, jocul nu se mai încarcă pe adobe flash player, iar pe chrome merge în reluare şi arată ca dracu... chiar nu era nevoie! Şi să nu mă luaţi cu ''vorbeşte frumos''... NU, CU JEGURILE AŞA SE VORBEŞTE!  Decât să anunţaţi de artificii pe tweeter, mai bine anunţaţi nişte scuze şi că merge jocul fără să ne umple de draci!!!!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Dupa remedierea rapida de astazi (care s-a facut fara întreruperea jocului), am fost rugati sa postam urmatoarele informatii:
    - toti jucatorii care au fost in joc in timpul remedierii trebuie sa faca refresh pentru ca sa se activeze modificarile si jocul sa mearga mai bine;
    - nu se poate juca (inca) pe browserul Edge, pentru ca Microsoft intenționează să adauge un nucleu Chromium la Edge în lunile următoare, pentru a-l imbunatati. Din acest motiv acum NU se poate juca pe Edge, dar puteti sa folositi alt browser.
    - browserele trebuie actualizate la cea mai recenta varianta stabila. Chrome 65 este deja depasit si cei care joaca utilizând acest browser vor avea probleme la logare sau in joc.
    -
    de asemenea va rugam sa va asigurati ca ati sters cookies si memoria cache.

  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    editat 25.01.2019
    G74 (RO1) a zis:
     jocul nu se mai încarcă pe adobe flash player
    Nu cred sa se mai poata incarca vreodata daca au anuntat ca: " Aceasta înseamnă că după 24.01.2019 nu veți putea reveni la versiunea Flash a jocului. "


    Mi-e si rusine sa spun ca la mine merge bine HTML, parca as fi de pe alta planeta... :blush::*
    Singura mea problema era cu sera, dar vad ca s-a remediat. Eu joc pe Mozilla Firefox, Windows 10.
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 25.01.2019
    Si la mine merge binishor pe html fara problemele semnalate de ceilalti jucatori. Folosesc Firefox Quantum 64.0.2 pe windows 7. PC-ul este cu componente mai vechi de 8 ani de zile. In schimb, am setat browserul sa stearga datele de navigatie de fiecare data cand il inchid. Poate de aceea imi merge bine?!?



  • vichi2005 (RO1)vichi2005 (RO1) RO1 Postări: 42
    nu mai avem cum sa vedem informatii despre jucatorii cu care suntem la misiuni.
    pana acum aveam datele si acum le-au scos
  • perrona (RO1)perrona (RO1) Postări: 85
    Una peste alta,acesta ''MARE'' schimbare nu a adus nimic bun...nu functioneaza cum trebuie si...PUNCT! 
    Nu am inteles niciodata de ce unii vor sa schimbe ceva ce MERGEA cat de cat ok...au inlocuit un rau cu un rau si mai mare! 
    Mie jocul mi se misca f f f greu,si nu am chef ca din greseala sa mi se retraga din galbeni! FACETI CEVA!!! 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Jocul chiar merge mult mai bine decat zilele trecute. Si nu o spun doar eu, ci si jucatorii de aici, care au citit si aplicat ce am scris mai sus. Sigur ca mai sunt de pus la punct cateva lucruri, dar pe absolut toate forumurile jucatorii sunt multumiti!
    Nemultumirile pot aparea la cei care nu respecta pasii necesari ca jocul sa mearga bine (postati si aici si la stiri, ca sa ma asigur ca este vazut de cat mai multi jucatori), sau care au calculatoare sau laptopuri care nu permit browsere actualizate.
  • Dan Player (RO1)Dan Player (RO1) Postări: 1
    editat 26.01.2019
    Jocul merge foarte bine , este foarte bine optimizat iar majoritatea bug-urilor pe care le-am avut in versiunea precedenta au fost reparate dar totusi mai am cateva bug-uri minore , neimportante .
    Trebuie sa spun , chiar au facut o treaba buna !  :) 
    Post edited by Dan Player (RO1) on
  • Eveline13 (RO1)Eveline13 (RO1) RO1 Postări: 60
    Jocul merge binisor, dar imi da impresia ca nu e mare diferenta dinainte sa fie HTML -ul permanent, unele bug-uri s-au rezolvat, dar la mine mai e o problema, in timpul misiunilor nu pot vizualiza profilul jucatorilor cu care concurez, trebuie se introduc de fiecare data cautare manuala, iar la ferma de cai cind dau click sa inchei antrenamentul nu se intimpla nimic, iar cind culeg nu arata ca ar fi parcela sau ferma de animale goala, iti da impresia ca e productie in curs.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Da, asa este,  mai exista inca cateva erori minore fata de cele care au existat la inceput, la comutarea pe HTML5. Eu am jucat pana alaltaieri pe flash player, asa ca pot sa vad foarte bine diferentele dintre cum se joaca acolo si pe html. Si am jucat si pe chrome si pe firefox, ca sa testez bine jocul si sa vad unde merge mai bine. Am observat pana acum ca ar mai fi de rezolvat urmatoarele probleme:
    - vizualizarea profilului jucatorilor
    - produsele de la nava sa corespunda cu cele de la sera
    - boosterul personal apare din când in când ca fiind inactiv 

    Va rog sa semnalati daca aveti cumva si alte erori, ca sa le includ pe lista.
    Aceste probleme se vor discuta luni si sa vedem când va mai face inca un hotfix ca sa le remedieze.
    Le multumesc frumos jucatorilor care au semnalat erorile, dar si celor care au avut curajul sa spuna ca jocul merge bine.
    Va doresc sa aveti un weekend placut!
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Buna ziua,merge  jocul intr-un fel,dar ce mi-a aparut diferit dupa actualizare,daca e jocul pe pagina mica,atunci cand o maresti(nu zoom,ci maresti pagina browserului) ramana formatul tot mic si in rest ecran verde,cateva minute ,pana isi revine sau pana schimbi ferma si tot am probleme la recoltat sau la plantat,uneori,ia cu greutate comanda,multumescJoc pe firefo,ultima versiune,win 10.

  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Si incarcarea navelor pentru pescuitul la adancime merge foarte greu,cel putin la mine.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    am si eu curajul sa spun ca intradevar merge binisor dar ce facem cu cei care au PC-uri mai vechi si sunt destui , la care ori ce ai face tot nu va merge iar bani pentru altul nu au le da GGS-ul un vaucer ceva sa isi poata permite si ei ?
     sau aia sa renunte daca nu le place !!!
  • Piratuvsbulldog (RO1)Piratuvsbulldog (RO1) RO1 Postări: 165
    niste bug-uri care nu au fost rezolvate :)

     un bug vizual la mere pe sv romanesc;inter;japonez;
    cand trebuie sa culeg merele imi arata ca unele dintre ele sunt inca "verzi" si altele coapte(ar trebuie sa fie coapte toate)
    si cand pun ingrasamant imi apara fix invers la mere (cele "verzi" sunt coapte si cele coapte sunt "verzi")

    https://imgur.com/a/XYJDsUJ

    https://imgur.com/a/LKQ2Qkn

    un alt bug era la misiuni dar nu mai este din cate se pare(la cantitatea de productie)

    un alt bug mare e cel de la ignor:
    am avut o lista cu juc la ignor dupa trecerea la HTML  nu mai apare lista respectiva 
    dar daca incerc sa las un mesaj la 1 juc care il avem la ignor imi apare :ca juc resp e la ignor si nu pot sa-i las mesaj
    nu am cum sa-l sterg de la ignor daca nu imi apare in lista resp
  • creata88 (RO1)creata88 (RO1) RO1 Postări: 24
    Buna va rog faceti ceva sa mearga pe tableta si telefon ,eu din pacate pe astea joc si acum nu ma mai joc ca nu merge 
  • nu merge jocul,bagati flash inapoi ,,merge foarte greu,nu se poate juca deloc,,ce  e de facut?
  • Ladaru12Player (RO1)Ladaru12Player (RO1) RO1 Postări: 94
    buna seara si la mine merge bine si seara a revenit
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Nu se vede cand intra nava in port, cronometrul este inctiv. 
  • lil (RO1)lil (RO1) RO1 Postări: 40
    eu nu am de ce sa ma bucur de schimbarea asta total neinspirata a Dorelilor de la ggs !! pproductia de pe moara f1 imi apare pe camionul de langa gard, merele unele sunt coapte altele le culeg in stadiul de flori, la cai nu-mi contorizeaza nimica, contul de dolari abia mi se vede, si cel mai rau lucru este ca manutza cursor se blocheaza in continuare destul de des !!!
    apropo....nici acum nu vede ggs, cum au furat din conturile jucatorilor zeci de mii de aur ????
    bine ca-i freaca pe ei la pantof sa ne bage un schimb valutar de tot kk pt noi....le dau eu lor 8.000.000 de dolari ( ca-s fata adunatoare ) si sa-mi dea ei mie peste 64.000 de gold !!! hai ggs sa te vedem cum iti respecti tu jucatorii...sa facem un schmb RECIPROC avantajos pt amandoi.
  • nici la mine nu merge prea bine merge greu cand vreau sa recoltez ceva parca merge in reluare asta pe chrome ca pe mozilla nu merge deloc era mai bine cand jucam pe flash  :(
  • ady5eu (RO1)ady5eu (RO1) RO1 Postări: 36
    deja au trecut 3 zile de la marea voastra realizare cu HTML si nu au fost rezolvate nici jumatate din problemele jocului, macar sa ne dati un termen cand putem juca si intram atunci sa nu ne mai chinuim degeaba
  • aristo (RO1)aristo (RO1) RO1 Postări: 90
    Buna ziua!
    Am o mare rugaminte la MODERATORI:
    - INTERVENITI LA GGS SA SE REVINA SI LA MOD DE JOC FLASH!

    De cand joc ,OBLIGATORIU, pe HTML, culeg produsele cu numele, ca timpul trece si eu astept sa se hotarasca produsul sa intre in depozit.
    In zona de pescuit, unde inainte dadeam mai multe comenzi fara sa astept sa se aseze marinari, scut etc.pe locul ales, acum trebuuie sa stau sa se hotarasca jocul sa-i aseze si abia apoi sa dau inca o comanda.
    Si nu sunt singurul jucator cu astfel de probleme.

    In acest ritm, nu-i de mirare ca n-am intrat pe joc zile la rand si daca se va continua asa, voi gasi alt mod de relaxare ( desi am investit atat timp cat si bani ca sa ajung pana aici).

    DE CE TREBUIE SA JUCAM DOAR PE HTML5 si nu putem alege, in functie de preferinte intre cele doua moduri?
    Multumesc anticipat!

  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 29.01.2019
     
    Post edited by BGD_2 (RO1) on
  • perrona (RO1)perrona (RO1) Postări: 85
    am si eu curajul sa spun ca intradevar merge binisor dar ce facem cu cei care au PC-uri mai vechi si sunt destui , la care ori ce ai face tot nu va merge iar bani pentru altul nu au le da GGS-ul un vaucer ceva sa isi poata permite si ei ?
     sau aia sa renunte daca nu le place !!!
    ce comentariu nesimtit! NU,jocul chiar NU SE MISCA BINE,DIN CONTRA...poftim,la mine totul e ok cu PC-ul,nu am eu MAC PC dar ce te faci cand doar jocul asta da rateuri...la astia ba e una,ba e alta,uite bugu', uite update-ul dar tot de rahat e totul,nu vezi ca nimic nu merge bine??? sau ai nevoie de binoclu? 
    CE TOT ''BALBAI'' DUMNEATA ACOLO??? si da,fii sigur ca or sa renunte multi...mai treci prin filtrul gandirii inainte de a spune ceva! 
  • perrona (RO1)perrona (RO1) Postări: 85
    si pe fb ggs se plang persoane de acest update,dar doar ROMANICA e multumita de acesti nesmititi! pe fb lor esti blocat daca spui ceva ce ii jigneste! nemti de cacat
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    BGD_2 are vreo firma de calculatoare performante si vrea sa vanda tuturor jucatorilor?
    Ca aproape toti se vaita de mersul prost al jocului, deci toti au PC-urile proaste:(((
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 29.01.2019
     
    Post edited by BGD_2 (RO1) on
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Nu prea conteaza unde lucram si ce facem.
    Eu sunt inginer IT si PC-ul meu tot nu prea merge in acest joc.
    Am inteles ca ceea ce ai scris e un sfat, totusi, nu poate praful afecta atat de multi jucatori.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Imi cer scuze,eu am un calculator nou,luat acum vreo 2 luni,cu memorie,hard etc bune,conexiune puternica,tot ce trebuie ,curatat,fara virusi si este adevarat,merge greu cand recoltezi sau plantezi,trebuie sa apesi de  mai multe ori ca sa accepte comanda,iar la pescuit,marinarii cu greu pot si convinsi sa intre in sloturile lor,deci nu numai performantele calculatoarelor conteaza.Zici ca ii dai sa faca 100 de operatiuni in acelasi timp,de parca nu este vorba numai de un simplu joc,,pe adobe se misca mai repede chiar si pe calculatorul  vechi pe care il aveam si cu performante mai proaste decat acesta,deci numai ca sunt niste greseli in programul jocului,ca altfel nu imi explic.Unele probleme s-au rezolvat,este adevarat,altele nu sau au aparut unele noi,peste cele vechi.
  • maria_7474 (RO1)maria_7474 (RO1) RO1 Postări: 127
    Si in plus,acea idee "geniala" ,de a nu mai anunta artificiile,decat de 2 ori pe zi si atunci cu aproximatie de ore,mi se pare o aberatie,isi inchipuieste cineva ca stam toata ziua lipiti de joc sau li se parea ca luam prea usor deco la valoare maxima?Unde mai este relaxarea?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier