Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - DUPA COMUTAREA PE HTML5

IRISIRIS Guest Postări: 1,305
Aici puteti sa discutati despre ce ati observat in joc DUPA comutarea pe HTML5. Ca sa nu aveti probleme, nu uitati sa va curatati browserele pe care jucati.

                                                
Post edited by Artemis (FormerMod) on
«1345

Comentarii

  • lil (RO1)lil (RO1) RO1 Postări: 40
    aloooo...ggs...luati un elev de clasa xii de la informatica, de la noi din Romania , sa va arate cum sa puneti la punct jocu asta. meseriasii vostri au reusit sa-l puna aproape pe butuci !!!
    nu faceti nimic bine sau mai usor, doar aratati ca sunteti cu mult depasiti de ambitiile voastre nemasurate pt bani!
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    minunat :(
    de pe mobil sa-mi explicati si mie cum merge... ca in html deschid si ramane imaginea fixa nu ma pot plimba prin ferma,
    daca dau full screen la fel imaginea fixa
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    dau click pe sera si se deschide undeva - pe langa

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    lynu (RO1) a zis:
    dau click pe sera si se deschide undeva - pe langa

    da dar aici ai marit imagina ca daca o faci mica aproape nici nu poti sa deschizi sa plantezi nu sa mai pui si humus ca ala nu apare deloc
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    lynu (RO1) a zis:
    dau click pe sera si se deschide undeva - pe langa

    da dar aici ai marit imagina ca daca o faci mica aproape nici nu poti sa deschizi sa plantezi nu sa mai pui si humus ca ala nu apare deloc
    cu zoom out la maxim si restul de casete/ferestre inchise si tot nu vad nimica - asa facea si inainte dar dupa mai multe click-uri mergea bine
    dar acuma nimica
    credeam ca au rezolvat
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    - am raportat problema de la sera, pe care o comstatasem si la ferma mea. 
    - am raportat ca nu se poate juca cu booster personal.
    Mi s-a comunicat ca ambele probleme urmeaza sa fie remediate

     -imi pare tare rau, dar jocul nu mai merge de pe mobil
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    IRIS a zis:
    Buna seara,
    - am raportat problema de la sera, pe care o comstatasem si la ferma mea. 
    - am raportat ca nu se poate juca cu booster personal.
    Mi s-a comunicat ca ambele probleme urmeaza sa fie remediate

     -imi pare tare rau, dar jocul nu mai merge de pe mobil
    cu zoom maxim (zoom in) merge la sera, se vede tot de pe cerc
    dar nici sa ne jucam toata ziua la zoom

    poate in viitor au sa rezolve si pt mobil; sa le transmiti si asta :)
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Eu i-am rugat, pentru ca si eu jucam si de pe mobil, ca si colegii mei de echipa. Sa speram ca vor avea in vedere si aceasta rugaminte.
  • datorita acestei schimbari neinspirate......NU MAI JOC....vreau sa ma relaxez nu sa ma enervez
  • aeli (RO1)aeli (RO1) RO1 Postări: 16
    buna seara
    chatul merge greu:scriu acum si apare pe chat dupa cateva secunde
    asa cum ne mai ajutam la misiuni?
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    la "piata organica" nu mai pot vinde nimica
    imi apare omul cu produsl deasupra si cand dau clic fuge produsul :)), aluneca in alta parte si nu-l mai pot prinde pt clic sa vand
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    completez... daca dau zoom la maxim merge, dar asta-i aiurea de tot
    zoom toata ziua

  • TitiOana (RO1)TitiOana (RO1) RO1 Postări: 36
    Tot nu merge sa intru.
    Multumesc ggs ☺
    Când cumpăr gold imediat merge si îmi apare mesajul de confirmare pe gmail 
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    asa cum stiu sa rezolve problemele care sunt in defavoarea lor imediat asa ar trebuie si acum sa rezolve ceea ce se raporteaza tot imediat nu dupa ce ne plictisim cite o luna doua si ne chinuim sa incercam sa facem ceva ca in acest fel vor pierde multi jucatori potentiali sponsori  !!
  • bifbif03 (RO1)bifbif03 (RO1) RO1 Postări: 2
    la "piata organica" nu mai pot vinde nimica
    imi apare omul cu produsl deasupra si cand dau clic fuge produsul ), aluneca in alta parte si nu-l mai pot prinde pt clic sa vand
  • bifbif03 (RO1)bifbif03 (RO1) RO1 Postări: 2
    Acum constat ca pot vinde cand bonusul ajunge la zero:(
  • reusita (RO1)reusita (RO1) RO1 Postări: 2
    Merge prooost, remediatii problema.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 24.01.2019
    buna seara

    eu am curatat browserele, am dat restart si-am inceput jocul. am folosit html5 de când a fost introdusa versiunea si nu am avut probleme. am jucat pe chrome si opera in special, mai  putin pe edge.
    acum merge tare incet, abia pot sa adun de pe ferme, mi-e tare greu sa fac misiuni, nu pot sa ajut colegii cu cadouri .... si iata o lista cu cateva probleme html5:

    1. Dupa aprox 10 min de joc, nu mai poti sa activezi boost personal decat daca dai restart
    2. In timp ce scrii mesaje, ferma se face automat mica, bagandu-se pe zoomul minim
    3. Cand pui productie la sera, cursorul e deplasat in jos cu cativa centimetri
    4. Contractele de pesti se pot accesa doar daca mergi pe ferma floricola sau in zona de pescuit
    5. NU mai poti vedea ce manuale ai la insule, apar cu lacat si zice ca se deblocheaza daca accesezi insula respectiva
    6. In anumite ocazii, pictograma de recolta din dreptul unei sectii e deplasata in jos sau la stanga, punandu-te uneori in situatia de a da click pe ce nu trebuie


    Post edited by Gabriela_M (RO1) on
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 24.01.2019
    eu vreau inapoi flash daca nu cred ca o sa renunt la joc   asa nu se poate juca asta nu mai este relaxare
     sa il remedieze sa-l faca sa mearga si apoi sa dea html nu asa pe nervi nostri
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    e jale ,se vede ca au muncit din greu nemti,felicitari l-au stricat de tot cei drept nu aveam mari asteptari,dai click pe vacuta si se culege porcu vrei sa pui humus pe parcele le scoate pe gold ,in fine felicitariiiiiiiiiii
  • tzutzi74 (RO1)tzutzi74 (RO1) RO1 Postări: 40
    Nu se mai vede nici barca cand intr in port, decat dupa ce dai click pe port... o mare porcarie :(
  • lynu (RO1)lynu (RO1) RO1 Postări: 115
    la "piata organica" nu mai pot vinde nimica
    imi apare omul cu produsl deasupra si cand dau clic fuge produsul ), aluneca in alta parte si nu-l mai pot prinde pt clic sa vand
    daca dai zoom maxim (+, zoom in) nu-ti mai fuge produsul, il poti prinde sa-l vinzi :))
    cu zoom maxim merge si la sera, prinzi tot cercul si vezi ce-i pe el

  • Georgiana Iza (RO1)Georgiana Iza (RO1) RO1 Postări: 69
    editat 24.01.2019
    jocul se incarca extrem de greu, sera arata pe langa, srisul este subtire, culorile sunt intunecate, adio relaxare, mii de nervi si rabdarea pierduta. nu imi place cu htlm5. 
  • TitiOana (RO1)TitiOana (RO1) RO1 Postări: 36
    am reusit abia la aceasta ora sa ma conectez dupa 12 ore de nervi ! 

    asa ceva nu este posibil !! bataie de joc la propriu...

    mi-au aruncat un "cadou" o deco 3x3 de calitate 5 pt ce ?

    pt cat gold si resurse am bagat in atelierul mosului sau pt problemele cauzate de ieri si astazi ? :)))

    si la mine apar problemele semnalate mai sus de catre colegi! 

    Opriti Doamne iarta-ma jocul pt cat timp este nevoie si remediati multitudinea de probleme !
  • lil (RO1)lil (RO1) RO1 Postări: 40
    alooooo....am o mare problema !!!  manutza cursor mi se blocheaza mai mereu, si trebuie sa dau click de 2-3 ori pe ea , sa pot naviga pe ferma. baiu-i ca mi se recolteaza ce am acolo...vaci, ooo sau porci !!!
    pt toate magariile si furtisagurile celor de la ggs, vreau compensatii pt banii mei din care ei isi iau salariile !!!
    si nu vreau deco-rahat, vreau meri de coop si vaci roz ! daca dau pe deasupra si cate un zmeu, e si mai ok...
  • Pana recoltezi ceva ti se face rau, sau vrei sa recoltezi lapte si se recolteaza porci...etc...la pesti nu arata ce fel de pesti sunt in balti, sau cati mai raman...pe acelasi calculator se juca mai bine pana la aceasta varianta asa zisa imbunatatita....cadori de doi bani, daca nu cumperi gold nu primesti nicio floare de aur de autorizatie nici nu mai vorbesc....bataie de joc!
  • Ati facut o mare branza,ca tot vorbim despre un joc cu produse agricole.Cred ,de fapt sunt sigura ca , daca nu schimbati porcaria asta , o sa renunt sa mai joc .Cum au spus si alti jucatori , nu vreau sa joc ca sa ma enervez ci ca sa ma relaxez.
  • roxhanik89 (RO1)roxhanik89 (RO1) RO1 Postări: 84
    De ce a trebuit comutarea asta pe HTML?? 
    Jocul se misca ingozitor...in reluare, se recolteaza greu, 
    Daca totusi nu se iau masuri, multi jucatori vor renunta la acest joc...mai rau te enervezi decat sa joci!!!

    Faceti ceva!!!!!

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 25.01.2019
    daca era ceva in defavoarea lor pina acum se rezolva dar fiind in defavoarea jucatorilor putin probabil sa se grabeasca prea tare , poate vor rezolva citeva din erori dar nu pe toate asa unele da nu imediat , ,,poate" luni !!   si se mai mira dece le scade bugetul , pentru ca sunt incapabili si fac ce vor muschi lor , ca asa vor ei , nu conteaza parerea celor care le baga banii in buzunar
  • elly1234567890 (RO1)elly1234567890 (RO1) RO1 Postări: 10
    faceti ceva eu vreau sa joc si pe mobil 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier