Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUȚII- VALEA DECORAȚIUNILOR SI ALTE SURPRIZE

Puteți să discutați aici despre ultima actualizare.
«1

Comentarii

  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    editat 18.12.2018
    buna seara tuturor :)

    foarte interesanta actualizarea si astept cu interes noile seminte pt flori,  foarte buna ideea cu noua insula, cea a decoratiunilor :)  multumim GGS  si astept cu nerabdare gemenii nastrusnici sa pot schimba punctele Karma

    dar nu stiu cum o suceste GGS, ca tot nedreptateste pe cineva .... aproape ca-mi pare rau ca mi-au intrat la timp zmeiele, daca mai asteptam 2 campionate mai castigam unul in plus - 13.250 monede CM pentru cei care le-au cumparat in trecut sau 8.000 acum .... sa nu se inteleaga ca invidiez colegii care vor fi despagubiti regeste, dar cand ma gandesc cata munca pentru a putea cumpara un zmeu ....  ma simt nedreptatita, nu-i corect cum procedeaza

    mi-ar placea sa pot merge la sifonierul celor de la GGS si sa le scurtez cate  un crac de la fiecare pereche de pantaloni pentru ca asa vreau eu, iar ei sa mearga asa, pentru ca asa-mi place mie ..... iar daca comenteaza, le atarn doi craci de rever 
    Post edited by Gabriela_M (RO1) on
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Atenție la exprimare:
    "Mulți jucători care au deținut zmeie le-au primit pe cele noi după ultima actualizare, dar acestea încă mai lipsesc la câțiva jucători."
    Corect este:
    Mulți jucători care au deținut zmeie l-au primit pe cel nou după ultima actualizare, dar acesta încă  lipsește la câțiva /câtorva.

  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    "mi-ar placea sa pot merge la sifonierul celor de la GGS si sa le scurtez un crac de la pantaloni pentru ca asa vreau eu, iar ei sa mearga asa, pentru ca asa-mi place mie ..... iar daca comenteaza, le atarn doi craci de rever "

    Si eu...scurtam toti pantalonii :)
  • YukiMatsumoto (RO1)YukiMatsumoto (RO1) RO1 Postări: 21
    Draguta ideea cu Valea Decoratiunilor, dar mi-ar placea sa putem muta decoratiuni deja construite de pe o ferma pe alta, nu inteleg dc sunt blocate pe o anumita ferma deodata ce decoratiunile nu sunt cladiri cu scop doar pt un tip de ferma :(
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    editat 18.12.2018
    Buna seara.
    Si vrea sa spuna GGS-ul  ca asa repara toate inechitatile din joc? 
    Pentru ei un zmeu cu 50% PR egal cu un zmeu 25% PR si care au aceeasi valoare de 13125 monede.
    Ca sa ajunga la valoarea de 50, pacalitii ( sa nu spun altfel)  trebuie sa mai cumpere 25 zmee x 8000 monede si ajungi ca un zmeu cu 50% PR  sa coste cifra astronomica de 213125 monede. E corect ???? Cine a putut gandi asa ceva ?
    Au acolo angajat cumva  un DOREL?
    Frumoasa egalitate domnilor de la GGS si mare strambatate.
    Eu sper sa le vine mintea la cap si sa rezolve si aceasta  MARE NEDREPTATE! 
    Orice ar face , orice ar drege fac numai nedreptati  ????

    Cit despre scurtat pantalonii ,eu le-as taia si cite o maneca si i-as trimite asa in lume ca doar e tot costum:(((
    Post edited by Rody-rory (RO1) on
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
     O sa schimb putin subiectul...De luni astept o actualizare a programului lunar, este nepasare sau ce ??!!

  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Este, doar ca s-a omis "lipirea" lui ca sa apara sus, la importante, si a "picat" pe pagina a doua.
    Si eu il mai caut uneori sa vad ce mai urmeaza.

  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    programul ar fi trebuit corectat - silozul pe cooperative va incepe pe 19 decembrie; si intr-adevar a ramas pe prima pagina programul lunii noiembrie, iar cel din decembrie este pe pagina a 2-a. forumul ar trebui sa fie putin mai ordonat, avand in vedere ca avem doi moderatori acum.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Este, doar ca s-a omis "lipirea" lui ca sa apara sus, la importante, si a "picat" pe pagina a doua.
    Si eu il mai caut uneori sa vad ce mai urmeaza.

    Sper ca ma exprim destul de bine in lb romana..azi suntem in 19.12.2018..in programul afisat pe luna decembrie figureaza ca s a terminat Campionatul Cooperativelor si a  inceput Lucratorul Harnic din data de 18.12.2018...intrebarea mea ramane neschimbata...de ce nu s a facut actualizarea programului lunar ??!!
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Si ati stat pana la doua noaptea doar ca sa puteti scrie ca suntem in 19?
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Si ati stat pana la doua noaptea doar ca sa puteti scrie ca suntem in 19?
    Poate oamenii sunt la muncă, nu la stat...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Am reactualizat calendarul si este postat astfel incat sa poata fi vizibil si pe prima pagina de la *Discutii recente*, asa cum este si pe prima pagina a forumului. Din pacate am *reusit* sa ne sincronizam amandoua sa prindem o raceala zdravana, care ne impiedica sa fim in cea mai buna forma, dar speram sa reusim sa depasim perioada asta *fierbinte* cu bine.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
        In cazul asta nu stim nici la ce ora se face actualizarea mult promisa...Insanatosire grabnica !
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Multumim frumos! Nu stim nici noi la ce ora va fi actualizarea, dar stim ca dupa aceea va incepe Fermierul harnic intre cooperative.
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Multumim frumos IRIS :)  si multa sanatate
  • Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    Mai apare astazi uptdate-ul ala ?  :D  :dizzy: 
  • TitiOana (RO1)TitiOana (RO1) RO1 Postări: 36
    Buenas tardes Comunidad,

    El Equipo de Big Farm, informa que la actualización prevista para hoy, está aplazada para mañana, sin hora confirmada.

    Si deseas comentar sobre esta información, deja tu publicación debajo de este post.

    Un saludo,

    El Equipo de Big Farm.

    Actualizarea de astazi este amanata pt maine.Nu se stie ora.
    Publicat la ora 16:28

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Va rog sa semnalati daca exista probleme cu Valea Decoratiunilor sau daca mai sunt jucatori care nu au primit zmeul (care ar trebui sa se gaseasca in inventar). 
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    eu nu gasesc nimic in inventar...RIP....nici nu mai sper (:(( pe viitor stiu ce am de facut cu monedele :(((( regret enorm ca am luat zmeul.....care a disparut ca prin minune 
  • Buna ziua .
    Eu am primit zmeul  - data trecuta , dar  azi , in compensatiile oferite de GGS  erau  si zmee  deco deja imbunatatile  - 53 ( daca retin bine ) -  pe acestea nu le-am primit .

  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    la mn nu a aparut nici-o fereastra cu niciun fel de compensatii 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 20.12.2018
    Buna ziua!
    adrianflorin, am raportat ca iti lipseste zmeul. sper ca te-ai uitat in inventar, la ferma pe care era zmeul.
    oanab58, explica-mi te rog cate zmeie ai avut, ca sa imi dau seama despre ce fel de decoratiuni este vorba si sa pot sa transmit si solicitarea ta.
    Compensatiile le gasiti in inventar.
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    Mi-am promis mie insami sa nu mai scriu pe forum , dar deja  bataia de joc la care suntem, in mod constant ,supusi cu totii, ma infurie peste masura.
    Ca de obicei GGS , lucreaza cu dubla masura...iar cand lucreaza o fac prost .
    In timp ce unora le-a dat zmeele (modificate +deco balon+parti din decoratiuni) , altii au fost despagubiti si cu monede campionat si zmee acrobatice si ma bucur pentru ei , dar consider ca toti ar fi trebuit sa primim la fel.
    Alti colegi , dupa cate observ acum , citind forumul , nu au primit nici acum  zmeele CUMPARATE..pe BANI REALI !
    Incompetenta?...putin spus:(
    Dezamagire?...a cata oara?
    Cum si ce ar trebui facut, Dumnezeu stie...eu , una...nu mai inteleg nimic:(
    Mai bine ar inchide jocul pentru o perioada de timp , sa-si rezolve toate problemele,  sa nu  ne mai  supuna  la stres mereu...mereu...mereu
    Si asta intr-un joc care se presupune ca ar trebui sa fie relaxant.
  • Revin Iris  :   

    am avut , initial , 3 zmee ptr care am primit  unul  cu 52 %   bonus - astazi , dupa update   este de 53% - in cutia ,,cu surprize ''    eram notificata  ca  primisem  , un clopi - primit ;  3500 monede  CM  -primit  si 5 zmee acrobatice - deco deja upgradate   pana la 53  ( asa scria ) - ACESTEA  NU le-am primit - in lista fiecare zmeu acrobatic era  trecut individual - 

    Multumesc.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Am inteles acum, Oana. Te rog sa trimiti tichet la suport ca sa rezolve problema imediat! Si urmaresc si eu tichetul.
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    IRIS a zis:
    Buna ziua!
    adrianflorin, am raportat ca iti lipseste zmeul. sper ca te-ai uitat in inventar, la ferma pe care era zmeul.
    oanab58, explica-mi te rog cate zmeie ai avut, ca sa imi dau seama despre ce fel de decoratiuni este vorba si sa pot sa transmit si solicitarea ta.
    Compensatiile le gasiti in inventar.
    Da Iris l.am avut pe f1....nu este in inventar :((
  • Parca era vorba ca vor baga din nou platforma aceea pentru sticarea cladirilor de pe ferme ca sa putem rearanja fermele de la 0 cum a mai fost..se pare ca doar deco putem stoca

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    buna seara :)
    si un ceai cu ghimbir lamaie scortisoara cuisoare mere si tei , frectie si somn :) , multa sanatate ! 
    eu am zmeul la locul lui ..ok 
    nu vad insa rostul acelei insule cu decoratiuni avand si un turn la fel de ineficient, insignifiant si inutil si ...or mai fi si alte sinonime ...atata timp cand cel putin 75% dintre jucatori nu au decoratiuni pe ferme ...
    intelegeam rostul acesti vaii cu decoratiuni daca ne ajutata la fericire ...
    era chiar super ideea sa mi depozitez fericirea separat :)...
    or asaa prefer sa mi le sparg in surcele si sa ridic cu ele putinele deco care le detin ....

  • SaraBlue (RO1)SaraBlue (RO1) RO1 Postări: 2
    buna seara :)
    si un ceai cu ghimbir lamaie scortisoara cuisoare mere si tei , frectie si somn :) , multa sanatate ! 
    eu am zmeul la locul lui ..ok 
    nu vad insa rostul acelei insule cu decoratiuni avand si un turn la fel de ineficient, insignifiant si inutil si ...or mai fi si alte sinonime ...atata timp cand cel putin 75% dintre jucatori nu au decoratiuni pe ferme ...
    intelegeam rostul acesti vaii cu decoratiuni daca ne ajutata la fericire ...
    era chiar super ideea sa mi depozitez fericirea separat :)...
    or asaa prefer sa mi le sparg in surcele si sa ridic cu ele putinele deco care le detin ....

    asa este...un ajutor la fericire ar fi fost mult mai ok..asa..au ingreunat serverul cu o vale inutila...deco castigi mereu...cele pe care le ai le dai la arhitecta si gata spatiul...deci inca o chestie inutila

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    si probabil ca steagul Romaniei ni l vor oferi la bicentenar nu ? :D 
    ca am inteles ca l au dat pe alte servere ...mai putin Romania si International ....fix unde erau destui jucatori interesati 

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier