Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

MARE MINCIUNA SAU MARE BUG

Buna seara!
Am sperat atat de mult intr-un campionat mai echilibrat dupa noul update cu zmeele, am fost foarte bucuros, dar bucuria mea a durat extrem de putin!

Cred ca cei de la GGS au fost loviti de-a dreptul de fantome....NU e zmeul, uite zmeul :((( si asta pe spinarea si dezamagirea noastra.

Concret, am observat ca unii jucatori inca fac puncte babane si asta rapid mi-a ridicat semne de intrebare.
Avand in vedere ca am cont si pe serverul spaniol, (ES1), m-am dus repede sa fac teste.
Pe serverul spaniol, nu am avut niciodata si nu am ZMEU.

La clinn, pe serverul RO1, am avut un zmeu, care avut e COMPLET disparut, iar la camionul CM, imi spune sa-mi cumpara un zmeu contra 13.125 monede care va avea 25% bonus, adica, vrea sa zica ca nu am si nu as fi avut vreodata zmeu.

Bun, am facut 2 misiuni cu lapte pe ambele server, la acelasi boost cumulat dupa cum se poate vedea din cele 2 imagini de mai jos...diferenta de recolta a fost de doar 1000 unitati, nesemnificativ.
Avand in vedere faptul ca, aici la clinn, OFICIAL NU mai am zmeu, iar dincolo nu am avut niciodata ,in mod logic, daca sistemul functiona corect, trebuia sa fac la acelasi boosturi, puncte similare....
Ia sa vedeti insa ce am obtinut:


Prima e la clinn, a doua imagine pe serverul spaniol



Deci dupa cum se poate usor concluziona...clinn nu mai are zmeu, dar fantoma zmeului este cat se poate de prezenta la punctaj....
Si la fel este si la toti ceilalti jucatori de pe server....
Deci, unde e IMPOSIBILA aia de onestitate? :(

PS: zmeul care il vedeti la mine pe F1 e zmeu simplu cu fericire de +33 si atat, care il aveam si inainte ..ala nu are treaba cu reputatia...

Stimati moderatori, va rog sa raportati,
Multumesc!

Comentarii

  • Artemis (FormerMod)Artemis (FormerMod) Guest Postări: 282
    Bună seara, 
      
    Este posibil să mai fie un aspect care ne scapă, și anume rezultatul final al misiunii, mă refer la laptele colectat de ceilalți jucători cu care te aflai în misiune pe ambele servere, contează și acest aspect. Numărul de lapte colectat de ceilalți jucători din misiune este identic în ambele misiuni? Dacă de exemplu cineva nu colectează nimic până la terminarea unei misiuni, se dau mai putine puncte dacă colectezi doar tu. Întrebarea mea este aceasta: jucătorii din misiunea de pe ES au colectat lapte? Dacă da, în număr aproximativ egal comparând cu cei de pe RO? Iar multifermierul este la același nivel? 
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    Buna seara!
    Ce spui tu aici sunt alte lucruri false!
    Cum puteti crede toate prostiile astea....daca si voi moderatorii ...atunci ce pretentii sa mai am de la altii...
    de aia nu merita sa postezi nimic aici la noi

    Amigo, ca nu stiu ce esti fata/baiat si nici nu stiu cum te cheama...fi atent:
    Fi atent...ca nu joc de ieri pe azi, ce culeg adversarii nu are nici o influenta asupra punctajului final
    decat daca toti stau pe zero, atunci iei jumate din punctaj
    pacat ca nu am poze sa-ti contreze aceste idei gresite dar am facut n misiuni..
    daca fac 50.000 flori si iau locul 1 si adversari iau 20.000 sau 30.000 flori, iar FIX ACELASI numar de puncte reputatie ca in situatia in care eu fac 50.000 flori si 4 adversari stau pe zero si unul se indura de mine si imi baga 100 flori....
    Sunt destui care stau pe zero cu mine in misiuni....si la final se indura careva de mine, iar punctajul meu ramane intact....am intalnit situatia de prea multe ori ca sa imi vi tu aici sa ma ma iei cu chestile astea :((
  • clinn (RO1)clinn (RO1) RO1 Postări: 198
    E ca si cum tu vi si-mi citezi mie minciunile si bugurile GGS-ului...
    e ca si cum ai veni si ai spune...vedeti ca pe pajistea cailor, randamentul produselor date difera in functie de zi sau noapte, de momentul de timp la care te afli...sau ca cu cat creste numarul de generatii, caii se antreneaza mult mai greu....ca asa scrie acolo la info.....
    PROSTII NENE, PROSTII... realitatea e alta,....invatati jocul!
    Am semnalat bugurile astea de peste 1 an si i-a durut undeva!
  • Alinauta23 (RO1)Alinauta23 (RO1) RO1 Postări: 13
    Buna seara,
       Am ramas si eu fara zmeu,nu il gasesc nici in depozitul temporar,asa cum l-au gasit colegii mei. Anul acesta am castigat cu coop un cotet de rate rosu si o casa mare,pe care ei l-au primit si eu nu,chiar daca am raportat aici.Acum am ramas fara zmeu.Cred ca asta ma determina sa renunt la joc ! Este deja prea mult pe banii si pe timpul nostru !
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Pentru Alinauta23:
    Buna seara,
      Am ramas si eu fara zmeu,nu il gasesc nici in depozitul temporar,asa cum l-au gasit colegii mei. Anul acesta am castigat cu coop un cotet de rate rosu si o casa mare,pe care ei l-au primit si eu nu,chiar daca am raportat aici.Acum am ramas fara zmeu.Cred ca asta ma determina sa renunt la joc ! Este deja prea mult pe banii si pe timpul nostru !

    Buna seara!

    Aici era alt subiect si eu am ametit azi alergând si postand acelasi lucru in 3-4 locuri, ca sa fim sigure ca toata lumea are acces la informatii. Am copiat aici postarea despre zmeu care a aparut la la ora 17:35, deci acum 3 ore. Si inaintea ei au mai fost inca 2 sau 3 anunturi despre acelasi subiect.

    Textul este urmatorul:

    "Salut,

    După cum probabil ați observat, am avut probleme cu schimbarea zmeielor, care ar fi trebuit să se întâmple in actualizarea de astăzi. Unii jucători le-au primit mai târziu, iar altor jucători inca le mai lipsesc. Pentru acei câțiva jucători care încă nu au primit noul lor zmeu cu procentul de bonus suplimentar în căsuța poștală, va anuntam ca veți primi zmeul de la noi la următoarea actualizare și vom discuta, de asemenea, de o mica compensatie pentru neplăcerile de a nu il avea imediat când am promis. A apărut o problemă neașteptată în timpul alocarii zmeielor, care a blocat procesul. Ne pare rău că acest lucru s-a întâmplat și va asigurăm că veți obține ceea ce aveți nevoie!

    Calde salutari,
    Echipa Comunitatii tale" 


    Deci informatia exista de mult timp.

     Si inca o inexactitate: mai sunt jucatori din echipa ta care au ramas fara zmeu.

    In ceea ce priveste pierderile suferite, ma mir ca avand in vedere ca esti din cooperativa in care este Beofarmer, nu stii ca trebuie sa faci tichet la Suport pentru orice pierdere. Degeaba intervenim noi si facem presiuni, daca nu exista o dovada ca a existat o sesizare individuala. Si asta am tot postat pe forum, mai ales in ultima perioada! Pur si simplu nu se ia nimic in considerare daca nu sunt indeplinite formalitatile! 

    Te rog mult de tot ca pe viitor sa te uiti cu multa atentie (chiar daca esti suparata) la informatiile de pe forum.

    Si zmeul va aparea si chiar sunt convinsa de acest lucru!

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Si acum raspunsul pentru Clinn:

    Scuze pentru întârzierea cu care raspund, dar ai postat un material bine documentat si a fost mult de tradus. Deci materialul a fost transmis si va fi analizat maine dimineata cu prioritate. Si am convingerea ca se vor lua masuri pentru remedierea celor semnalate de catre tine. Felicitari pentru raportul intocmit!

    Dar am si eu o mare rugaminte la tine si la toti jucatorii care posteaza pe forum: colega mea, Artemis, care este o tanara doamna, joaca Big Farm de un an si jumatate si este plina de entuziasm, dar nu are experienta de joc a celor cu vechime mare. Si nici nu are cum sa o aiba, pentru ca ea joaca la campionate cu stivuitorul. Adica culege un staul, o parcela sau doua, amana si tot asa pana se termina stivuitorul. Ori tu ai cu totul alt stil si ai avut timpul si experienta de viata necesare ca sa observi toate implicatiile fiecarei actiuni. Plus ca ai si experienta de formator al celor tineri si de aceea te rog si va rog pe toti sa aveti rabdare cu Artemis pana invata mai multe despre joc. Un om are nevoie si de apreciere atunci când pune suflet in ceea ce face, iar doamnele sunt mult mai sensibile decat domnii! 
    Va multumesc frumos pentru ca ati avut rabdarea sa cititi cele scrise din suflet! Si mai ales, nu uitati deloc ca si noi suntem jucatori ca si voi si ca va intelegem, dar ca nu putem sa fim de acord cu *derapajele lingvistice*. Nu este cazul aici, dar am rugamintea sa nu mai puneti pe nimeni la colt. Asa cum au spus si Managerii Comunitatii, nu in noi trebuie sa trageti daca apar defectiuni in joc. Dimpotriva, de noi aveti nevoie ca sa rezolvam cat mai rapid problemele care apar!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    *derapajele lingvistice*. apar cand ajungi intr un punct maxim de suportabilitate si nici atunci nu derapam cum am vrea ..ca nu ne lasa bunul simt 
    am dat o si pe gluma gen aceea Reclama buna pe care ai sters o, era un pamflet ca sa mi descarc nemultumirea,.. nu stiu ce nu era adevarat in ea....si daca eram rautacioasa puteam s o public direct pe facebook :))) si in big farm ..nu stiu cine pe cine pune la colt ..cum ai facut cu alinauta 23..
    este vina voastra ca nu stie omul sa se descurce pe unde sa posteze pe forumul asta ..si se duce unde a fost ultima postare ..
    dar incearca sa nu le mai iei ca atac la persoana ca n avem nimic cu tine sau cu Artemis am inteles demult ca sunteti doar traducatoare ...si atat in ochii ggs ului ..si asta trebuie sa faceti ..legatura cu ggs ul
    poti explica frumos ca se scrie la suport nu sa l tragi de urechi pe Raul ca nu si a infirmat colegii 
    toate nemultumirile postate pana acum nu erau cu privire la voi ci la cei care au butoanele jocului si care dintr'un joc placut si relaxant au facut ceva de groaza ca ti vine sa nu l mai joci si gata ...dar parca iti pare si rau la cat ai investit in el si tot traiesti cu speranta ca se va indrepta ....
    mi am permis sa postez pe topicul deschis de Clinn pentru ca sunt o sensibila la stilul arogant 

  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    IRIS a zis:
    Si acum raspunsul pentru Clinn:

    Scuze pentru întârzierea cu care raspund, dar ai postat un material bine documentat si a fost mult de tradus. Deci materialul a fost transmis si va fi analizat maine dimineata cu prioritate. Si am convingerea ca se vor lua masuri pentru remedierea celor semnalate de catre tine. Felicitari pentru raportul intocmit!

    Dar am si eu o mare rugaminte la tine si la toti jucatorii care posteaza pe forum: colega mea, Artemis, care este o tanara doamna, joaca Big Farm de un an si jumatate si este plina de entuziasm, dar nu are experienta de joc a celor cu vechime mare. Si nici nu are cum sa o aiba, pentru ca ea joaca la campionate cu stivuitorul. Adica culege un staul, o parcela sau doua, amana si tot asa pana se termina stivuitorul. Ori tu ai cu totul alt stil si ai avut timpul si experienta de viata necesare ca sa observi toate implicatiile fiecarei actiuni. Plus ca ai si experienta de formator al celor tineri si de aceea te rog si va rog pe toti sa aveti rabdare cu Artemis pana invata mai multe despre joc. Un om are nevoie si de apreciere atunci când pune suflet in ceea ce face, iar doamnele sunt mult mai sensibile decat domnii! 
    Va multumesc frumos pentru ca ati avut rabdarea sa cititi cele scrise din suflet! Si mai ales, nu uitati deloc ca si noi suntem jucatori ca si voi si ca va intelegem, dar ca nu putem sa fim de acord cu *derapajele lingvistice*. Nu este cazul aici, dar am rugamintea sa nu mai puneti pe nimeni la colt. Asa cum au spus si Managerii Comunitatii, nu in noi trebuie sa trageti daca apar defectiuni in joc. Dimpotriva, de noi aveti nevoie ca sa rezolvam cat mai rapid problemele care apar!

    Daca nu stie, de ce se baga in seama?
    Domnilor moderatori, indiferent ca sunteti mamzele sau doamne, nu incercati sa blocati orice discutie care nu convine patronului, ca imaginea pe care o dati este in realitate aceea de individe intepate gata sa-si apere seful pentru orice. Informati-va inainte si lasati derapajele lingvistice, adica erorile de exprimare pe care prea adesea le faceti. Fie sunteti concentrate pe  problema expusa, fie va adunati cele 25 de zmee pe care le avea deja beofarmer cand s-a trecut aparent la noul sistem si va vedeti de treaba
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 07.12.2018
    Buna dimineata!
    Dicu Isabela, eu nu am sters postarea ta. De aceea esti intr-o mare eroare, ca de altfel cu tot ceea ce ai scris in aceasta postare. Pe contul tau, la moderare, puteai sa vezi exact cine si de ce ti-a sters postarea. Daca ai fi in locul meu, nu ai lua-o in nume personal, când pe mine m-ai acuzat in mod gratuit? Si asta este tot o *licenta literara*? 
    Ceea ce refuza sa inteleaga cativa jucatori este ca forumul romanesc este proprietatea BF si când intri in casa unui om esti musafir si trebuie sa te comporti ca atare Si nu vii in casa omului sa vorbesti impotriva lui. Daca exista probleme, poti sa le expui in mod civilizat, solicitând ajutorul *traducatoarelor*.
    Referitor la ceea ce spui despre raspunsul dat lui Alinauta23, poate ca nu ai observat ca este un raspuns profesionist, care a demonstrat ca existau pe forum toate informatiile. Iar despre faptul ca trebuie scris la suport a informat chiar Beofarmer si a dat si un link cu etapele care trebuie parcurse, ca sa ajute jucatorii.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    buna dimineata :)
    "Beofarmer si a dat si un link cu etapele care trebuie parcurse, ca sa ajute jucatorii"
    iar tu ca o buna moderatoare trebuie sa repeti si sa ai rabdare cu fiecare in parte
    vazui acum ca Artemis  a sters o scuze :)
    nu mi spune cum sa ma comport "in casa omului" :))) ca nu s in vizita si cotizez destul pentru serviiciile proaste pe care mi le ofera
    nu vreau sa lungim discutia
    rolul vostru este sa ne ajutati cu ce puteti ..sa transmite ti mai departe nemultumirile noastre...ca doar astea se aduna  in ultimul timp
    si nu ma trimite in arhiva forumului dupa informatii postate  nu stiu cand de moderatori 
    daca sti raspunzi daca nu ... poti amana pana te informezi ce sa raspunzi
    esti platita pentru asta,si nu mi se pare ca s multi care posteaza sau intreaba 
    multumesc pentru atentie 
    o zi usoara si calma ..
    .

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 07.12.2018
     am inteles ca pentru orice trebuie sa scrii la suport dar cind te apuci de acest joc nu iti spune ca trebuie sa fi vorbitor de engleza scris citit ,  asa ca sa-mi faca suport in limba romana daca vrea sa scriu la ei  daca nu sa nu-mi mai ceara sa le scriu nemultumirile   
     sa va ocupati voi de asta si fara sa va mai amabalati si sa ne tratati cu lozinci marca GGS
      iar chestia cu musafiri nu e tocmai potrivita ca nu eu stau pe bani lor in joc  ,  ei sunt cei care tin jocul si se chinue sa-mi ia cit mai multi bani daca nu le convine sa-l inchida
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @kalahari (RO1)Unde si cand ai vazut tu la mine 25 de zmee? :open_mouth: Unul am avut, unul am..., sau sunt eu orb si nu le-am observat pe celelalte 24?
  • fl3ryn (RO1)fl3ryn (RO1) RO1 Postări: 64
    buna
     intervin si eu in discutie ca din nou sunt derapaje,
    eu nu inteleg o chestie la cei care aveau zmee de ce au fost scoase de pe ferme?
    eu am fost nevoi sa trec peste constructia de 30 ore pe care o aveam in curs, intereseaza pe careva ? nu cred
    mai rau unii colegi nul mai au deloc 
    ce spune clinn e foarte adevarat sunt buguri peste buguri si nu se remediaza , fac doar ce vor ei
    si tot ce fac nu este decat sa te faca sa consumi ,de asta de foarte multi timp nu le mai dau 1 leu ca n-us competenti ,joc in continuare de placere si cu ce ofera jocul 
    cat timp nu stiu posibil pana ma satur iar de prea multe magarii ce se fac,joc jocul asta de la inceput si chiar daca nu am lv mare nam ca m-au facut sa ma las de 2 ori 
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    nici eu nu inteleg in misiune cu oua am scos peste 60k  cu booster 50% si am primit 98k puncte si inaite primeam peste 100k puncte
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna seara
    ...Booster personal...Nu cred ca necesita alte comentarii...A aparut la mine si la membrii coop. mele .Daca pun mausul pe lacat  scrie ca ,, Acest booster este activ doar pentru jucatorii care au fost membrii ai cooperativei cand a fost cumparat .,,Ce prostie mai e si asta ...?Daca ies de cateva ori ,si mai am si un pic de noroc ,cand reintru din nou in joc, lacatul nu-i acolo si poate mai am timp sa -l activez...Rog,-cu respect-, sa remediati si aceasta problema.
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Buna seara
    ...Booster personal...Nu cred ca necesita alte comentarii...A aparut la mine si la membrii coop. mele .Daca pun mausul pe lacat  scrie ca ,, Acest booster este activ doar pentru jucatorii care au fost membrii ai cooperativei cand a fost cumparat .,,Ce prostie mai e si asta ...?Daca ies de cateva ori ,si mai am si un pic de noroc ,cand reintru din nou in joc, lacatul nu-i acolo si poate mai am timp sa -l activez...Rog,-cu respect-, sa remediati si aceasta problema.
    Acest lucru l-am sesizat si eu pe 9.12.2018 (campionatul trecut). Nu am fost bagata in seama. Sper ca tu sa ai mai mult noroc. Succes!
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua,
    ...si iti multumesc ,Mutzy pentru raspunsul tau .Asa mai stiu un lucru si anume ca a mai aparut si la altcineva aceasta problema.Incerc sa privesc totdeauna partea buna a lucrurilor,si am gasit si aici o parte buna :-nu-mi cheltuiesc banii pe booster,si azi e la fel ,nu pot activa boosterul meu personal ...:))
    ...Partea proasta e ...ca daca pe tine nu te- a auzit nimeni ,pe mine nu ma aude nici asa ....
    ...Dar sper tot timpul ,in continuare ...
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Am si eu colegi care au aceeasi problema. Dar va mai mira ceva? Vrei sa culegi moara si se culege laboratorul, verifici daca ai pus ingrasamant sau hrana si peste o ora apare o vaca, rata, stupina sau mar care cer cu disperare sa fie hranite :))) Chiar mai devreme asteptam sa vina misiune cu lapte si vad cum un staul s-a cules singur :))) Cred ca a venit Samantha din "Ce vraji a mai facut nevasta mea" :)))) Si asta se intampla de mult, dar am trecut la lucruri minore!
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Am si eu colegi care au aceeasi problema. Dar va mai mira ceva? Vrei sa culegi moara si se culege laboratorul, verifici daca ai pus ingrasamant sau hrana si peste o ora apare o vaca, rata, stupina sau mar care cer cu disperare sa fie hranite :))) Chiar mai devreme asteptam sa vina misiune cu lapte si vad cum un staul s-a cules singur :))) Cred ca a venit Samantha din "Ce vraji a mai facut nevasta mea" :)))) Si asta se intampla de mult, dar am trecut la lucruri minore!
    Si la mine apar probleme de tipul celor descrise de tine. In plus, vaporul nu se vede in port, chiar daca este acolo. Si cine stie cate or mai fi si nu le sesizam noi.... 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara,
    Toate aspectele despre care ati mentionat aici au fost sesizate chiar de la inceput si nu se intampla doar pe serverul nostru. Sa speram ca vor fi remediate cat mai curând.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier