Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - ACTUALIZARE: INTRODUCEREA ABONAMENTELOR

2»

Comentarii

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Da, suntem mereu pe receptie! Si altceva decat sa va comunicam ca urmarim in permanenta sa primim cutiile, nu avem ce sa va spunem! Si da, ati inteles bine...si echipa din care fac eu parte a ajuns in liga de bronz, desi era pe primul loc in grupa ei din liga de diamant. Asa ca nu va indoiti de faptul ca nu ne intereseaza subiectul. Daca nu intelegeti ca oricum suntem pe faza si aici si dincolo, acum v-am dat un motiv pe care sa-l si credeti :pensive:
  • Ce cutii??? N-ai citit ce a zis 'hantăr'? 'Continuaţi să jucaţi şi în timp veţi ajunge în liga în care trebuia să fiţi', şi atunci vor veni şi premiile! Da' ce, vreţi premii aşa, moka? Da' unde vă credeţi? Sau nu aţi auzit de proverbul cu ''ce-a păpat lupul- care mănâncă şi din oile numărate, şi din premiile deja câştigate- păpat rămâne''??? ;)
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Am o vagă bănuială: toată lumea e în liga de bronz. Mă înşel cumva?
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua!
    Da, te inseli, pentru ca au ramas in liga de diamant Castigatoarea, Crop Shop si Ferma viselor. Restul am *promovat* in liga de bronz!
  • holograma (RO1)holograma (RO1) Postări: 55
    editat 15.11.2018
    IRIS a zis:
    Buna ziua!
    Da, te inseli, pentru ca au ramas in liga de diamant Castigatoarea, Crop Shop si Ferma viselor. Restul am *promovat* in liga de bronz!
    Ce păcat că lipseşte butonul ''plânge tare de tot''. Dacă dădeam click pe ''Rade Tare de tot!'' (ca să respect ortografia <originală>) era bine? :):):)
    PS:am citit că se vor da cândva premiile la târgul de data trecută (cânva... că după actualiozarea de azi, nimic...); de revenirea la starea anterioară (din bronz acolo unde eram) se aude ceva, sau zicem că n-am avut noroc pe lume?
    Post edited by holograma (RO1) on
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Bună ziua, 
      
    Tocmai am primit o veste: astăzi se oprește jocul pentru următoarele lucruri: 

    1. Compensație pentru târgul sătesc, adică acordarea recompenselor de final 
    2. Repararea unei erori pe care o are bonusul pentru punctele de experiență duble. O să se ofere o compensație și aici, dar la următoarea oprire de joc, nu acum.
    3. Se adaugă la Oktoberfest modificările care au fost spuse în postarea de prezentare a anunțului de actualizare. Vă mai spun și că evenimentul începe mâine!  
    4. Se mărește eficiența tuturor manualelor cu 50% 
    O zi cât mai frumoasă vă doresc! 3

    Operaţie reuşită, pacientul este mort. Adică nema cutii ...
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Trebuie sa recunosc ca am primit recompensele de la targul de data trecuta si aceasta chiar daca nu mai sunt in vreo coop. Am intrat de curiozitate sa verific.
    Daca intr-adevar nu a primit toata lumea, atunci aplicati regula de aur: jucati cu detasare.
  • Poate asta e soluţia, să ne părăsim cooperativele ca să primim ce ni se cuvine de drept. Dar cred că am primi şi mai mult dacă am părăsi jocul...
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    asta este o nesimtire din partea  Dumnezeilor de la GGS parac ar imparti averea ma-si nu niste chesti (sa nu scriu alt fel) virtuale fara valoare!!!!
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    IRIS a zis:
    Buna dimineata!
    Da, suntem mereu pe receptie! Si altceva decat sa va comunicam ca urmarim in permanenta sa primim cutiile, nu avem ce sa va spunem! Si da, ati inteles bine...si echipa din care fac eu parte a ajuns in liga de bronz, desi era pe primul loc in grupa ei din liga de diamant. Asa ca nu va indoiti de faptul ca nu ne intereseaza subiectul. Daca nu intelegeti ca oricum suntem pe faza si aici si dincolo, acum v-am dat un motiv pe care sa-l si credeti :pensive:
    program de zi, nu-i aşa? Nu de alta dar de câteva ore, de când a fost restart, ne-aţi tratat cu indiferenţă ...
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 16.11.2018
    Buna dimineata!

    Moderatorii transmit informatiile  pe care le au si din moment ce nu au mai aparut noutati, nu au mai avut motiv sa comenteze. In acelasi timp adunam problemele aparute in joc si le inaintam spre solutionare.
    Asa cum au aratat CM Hunter si CM Keledar in postarile lor, moderatorii nu sunt vinovati pentru defectiunile aparute in joc.
    Moderatorii sunt politicosi si nu raspund la provocari, chiar daca si ei sunt jucatori si au aceleasi probleme cu cele semnalate pe forum.
    Va anuntam ca începem sa aplicam regulamentul si orice postare care nu se incadreaza in termenii acestuia va fi tratata corespunzator.

    PS Au fost transmise toate problemele semnalate pe forum pana acum
  • Un om cu coloană vertebrală, afectat de o problemă, nu ar mai colabora şi ţine partea celor care provoacă şi îi provoacă probleme! Păcat că unii uită că sunt în primul rând jucători, şi abia apoi colaboratori privilegiaţi cu ggs! Şi ne mai mirăm de ceea ce se întâmplă acum în ţara noastră şi în Europa? Ce să le mai ceri lor, dacă pe aici se întâmplă ce se întâmplă!!!!!!
    PS: în făcătura aia de 'regulament' nu spune nimic despre ce lise face celor care îşi bat joc şi fură jucătorii???
  • Laura-Luana (RO1)Laura-Luana (RO1) RO1 Postări: 45
    Buna ziua

    IRIS, de data asta nu vad de ce va suparati ... avem trei moderatori iar situatia trebuie sa fie inteleasa si raportata corect. Targul a avut probleme in contorizarea rezultatelor, iar coop cu cel mai mare scor de pe server a fost retrogradata in bronz iar compensatiile nu au intrat nici atunci si nici acum. O situatie similara a fost la un siloz, când nu se contorizau punctele, iar coop aparea cu punctaj negativ.
    Din mesajele CM inteleg ca pt ei totul e ok, desi nu este .... vom munci si vom promova, nu asta este problema .... dar nu pot ei sa ne spuna ca au intrat recompensele de vreme ce nu-i asa .... Si este firesc sa ne suparam, pentru ca expunem situatia reala si nimeni nu ne crede. Si retrogradati, si fara recompense, si mincinosi .....
    Jocul l-am inceput pentru relaxare, dar daca a devenit sursa de nervi, cred ca tot mai multi vom urma exemplul lui Kalahari, cel putin pana se vor remedia din probleme.

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Ce se mai aude cu cele cutii? Se mai lucrează, se mai creditează?

    Ritmul de lucru celor de la GGS se aseamănă tot mai mult cu cel al unui personaj din politica noastră: citeşte, analizează, mai citeşte până înţelege şi apoi face ce trebuia să facă din prima. Dar asta după vreo lună ...
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    ce vrei sa-ti mai dea au spus ca s-a dat  tu nu ai fost pe lista lor si nici eu:))))
  • Ce se mai aude cu cele cutii? Se mai lucrează, se mai creditează?

    Ritmul de lucru celor de la GGS se aseamănă tot mai mult cu cel al unui personaj din politica noastră: citeşte, analizează, mai citeşte până înţelege şi apoi face ce trebuia să facă din prima. Dar asta după vreo lună ...
    Măcar pe ăla l-am ales noi, dar ăştia sunt ca guvernul... nu ştim de unde şi cine i-a adus..., şi tot cam ca gargamel ne răspund: ''din punct de vedere semantic v-am dat cutiile şi sunteţi în liga care trebuie; dacă nu sunteţi unde trebuie, veţi fi când veţi ajunge''. Totuşi, nu credeam că şi aici ne iau de proşti, fac ăştia Germania de râs. Şi să nu uităm că de ieri e week-end, deci până marţi n-are cine să ne mai dea sau răspundă ceva.

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    pai eu am inteles ca nu mai sunt nemtii la butoanele jocului ci doi frati chinezi ...au vandut mai demult jocul ...cam de cand s a stricat ...
    n am idee de unde mai stiu si asta dar asa mi a ramas in cap informatia 
  • Şi oare trebuie şi noi că vorbim în chino-română să fim ascultaţi? ''Yo nu mey pot ke me-n-cing de nervi shi tzip'' (sper să nu rezulte o înjurătură prea gravă pe limba lor, şi să-mi răspundă confucianist ''da, bă!'' că e grav!!!)... Wo ai ni, ggs! :smiley::smiley::smiley:
  • ziina (RO1)ziina (RO1) Postări: 1
    Si noi ne-am trezit cu coop in liga de bronz...de pe locul 3 din cea de diamant.
    Acum, in liga de bronz, am iesit pe locul 2 si am primit recompensa un cufar...si ne spun ca suntem si retrogradati cu coop..
    Ma intreb in ce liga....:!!!...:)
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    E decembrie, parcă trebuiau băgate pachetele de luna asta. Sau mă înşel eu? Ori GGS nu mai vrea nici bani????
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    La care pachete faceti referire? La abonamente? Acestea sunt in functiune de la ultima actualizare.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Şi de unde se pot lua, că la mine butonul nou, cu club Bigfarm nu reacţionează în niciun fel când apăs pe el?
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Gata, m-am lămurit, jucam de pe flash.exe şi de aceea nu reacţiona la click. Mulţumesc.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier