Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Dezamagire

Atunci cand se modifica structura unui eveniment, te astepti ca acesta modificare sa aiba o logica, sa fie una rationala si de bun simt.
Care Doamne iarta-ma a fost logica celor de la GGS atunci cand au aruncat cooperativa cu cele mai bune rezultate la evenimentul Targul satelor, in ultima liga a acestui eveniment?
Au fost 3 echipe clasate pe locul 1 in ligile lor. La aceasta editie, doua dintre ele au fost plasate intr-o liga superioara, in timp ce Corsicano ( avand si cel mai bun scor la precedentele editii ale acestui eveniment) a fost pur si simplu azvarlita in ultima liga.
Care a fot logica aceste decizii? De ce din 3 coop. clasate pe locul unu, doua au avut acces in Liga de Diamant si a treia nu?
Eu incerc sa fiu rationala, sa gasesc o explicatie, dar in afara de faptul ca cineva isi bate joc de munca a 70 de oameni, nu reusesc sa imi explic aceasta decizie.
Sunt constienta de faptul ca lucrurile nu se vor schimba, ca jocurile au fost deja facute, ca munca mea ( la precedentele editii) a fost anulata de o decizie, din punctul meu de vedere, fara nici o logica, dar astept ca cineva sa imi explice de ce asa, ce am fost pedepsiti si cum ar trebui sa abordam acest eveniment ca pe viitor sa ne fie respectata si recunoscuta munca.
Ca sa nu fie gresit interpretat mesajul meu, el nu are legatura cu nici o coop,. Respect munca si rezultatele tuturor!
O zi cu spor si cat mai putina dezamagire!

Comentarii

  • Mesajul ggs? ''Pentru că putem şi n-aveţi ce ne face!'' Poate aşa ne va veni la mai mulţi mintea la cap şi vom trata acest event şi găgăiţii cu numere suedeze!!! 

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna dimineata,

    Voi incerca azi sa aflu despre ce este vorba. Revin mai tarziu cu un raspuns de la GGS. 
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Ar face bine sa ne dea un raspuns. Aproape toate evenimentele au probleme. De ce nu lasa doar un evenimet pe saptamana si intre timp sa le rezolve pe celelalte? Eventual sa angajeze si personal competent. Sau sunt eficienti doar cand e vorba de facut oferte la gold? In rest... fraierii sa se inmulteasca... Unii ne agitam aici degeaba, iar multi dintre noi n-au inteles nimic. Pe asta se bazeaza GGS. Spor la "targ" celor carora nu va pasa...
  • Sincer, la cum am ajuns să-i cunosc pe găjgăiţi, mă aştept la o reacţie de genul ''premiile restante nu vor fi acordate celor care au boicotat actuala ediţie a târgului''... nimic rău şi mârşav nu mă mai miră de la această echipă...
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    editat 09.11.2018
    Sincer, la cum am ajuns să-i cunosc pe găjgăiţi, mă aştept la o reacţie de genul ''premiile restante nu vor fi acordate celor care au boicotat actuala ediţie a târgului''... nimic rău şi mârşav nu mă mai miră de la această echipă...
    Pentru mine n-ar fi o surpriza. M-au banat o zi atunci cand unii au cumparat toate terenurile. Eu am fost aia, si... si cu banii luati. N-am inselat jocul nici macar cu un cent, dar 300 milioane de dolari mi i-au luat din cont. Le-am trimis si dovezi, dar degeaba. Asa au stiut sa isi rezolve incompetenta.
    Dezamagitor este ca suntem doar cativa care protestam :(
  • Stai molcom, că eu ştiu pe alţii banaţi pe vecie pentru că au îndrăznit să râdă la informaţiile transmise prin postările măririlor-lor-prea-înalt-dumnezeii forumului onor moderatorii (conform definiţiei din noile reguli). Păi dacă butonul cu ''plâng de draci sau de nervi'' întârzie să apară, cine e de vină?
    PS: azi apucai să citesc şi eu bazaconia asta numită ''nou regulament de forum'': sigur nu a fost creat de mintea luminată a lui gargamel bubocea de la ministerul infractorilor din România? Că seamănă leit cu mentalităţile şi realităţile româneşti din ultimii 2 ani...
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    "vă rugăm să fiți răbdători în timp ce noi lucrăm la investigarea problemei și la eventuale remedieri. Între timp, puteți continua să jucati Târgul Sătesc fără alte probleme iar noi continuăm să investigăm..................însă dacă continuați să jucați, veți ajunge în liga corectă în evenimentele viitoare și aceasta ar trebui să fie doar o problemă minoră și temporară."

    Serios?
    Pai mai cinstit era sa imi  spuneti ca m-am nascut fara noroc ( suna mult mai credibil)  decat sa aud iar povestile astea  cu dormiti linistiti, GGS investigheaza pentru voi:)
    Voi nu ati obosit sa tot investigati? Sincer, eu am obosit sa citesc la infinit aceleasi explicatii cu luatul prin surprindere, cu aveti rabdare, cu o sa fie azi, dar ce sa vezi ,azi nu se mai poate.......poate maine, dar mai precis saptamana viitoare........
    O seara frumoasa si spor la investigat!



  • creata88 (RO1)creata88 (RO1) RO1 Postări: 24
    Buna ce se intampla cu jocul de merge asa greu si numa erori ,ma chinui sa iau de pe o parcela de numa dau de  o gramada de ori pana recoltez sau pana pun pe parcele si nu numai pe parcele pe absolut tot merge foarte greu.Am crezut ca e de vina pc meu dar am intrat si pe altul si tot asa.Si nu sunt singura care ma vait 
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    ...creata88 (RO1) a zis:
    .Si nu sunt singura care ma vait 
    Şi nici singura pe care ggs nu o bagă în seamă.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    am primit vreo 15 zile puncte de experienta duble ...cu scuze de eroare de joc 
    ce kkt este asta ? se considera compensatie de la targul din 27.10 ?
    bine ca bagara pachetele... o tampenie sa i tot finantam 
    doamne ce draci am pe ei si nu stiu cum sa procedez pana cand sa inghit asaa ceva ...?
    IRIS spunea ca i suficient sa scrie cineva din coop. si ne rezolva ...a scris seful de coop ...si ne rezolvara cu puncte de experienta duble ...iar ei ne cer bani reali sa jucam .....
     
     
     
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Ca să fac haz de necaz, mă consolez spunându-mi că nu-i asta adevărata actualizare, pentru că ar fi trebuit să înceapă campionatul... deci mai aşteptăm. Problema este că dracii încep să se înmulţească, iar dacă revenim la un limbaj ADECVAT comportamentului ggs, ni se vâră pe gât 'regulamentul' lu' peşte şi niscaiva banări. Probabil că rahatul ăsta cu punctele duble a fost dat pentru nu ştiu cine nu le-a primit pe nu ştiu unde, fapt pe care nu l-am semnalat, nu m-am plâns de lipsa lui şi nu l-am cerut! Ăştia parcă-s moş Nicolaie, îi baţi la cap şi-i doare-n... spate de noi şi de tichetele noastre. Pe fostul moderator l-am înţeles că nu şi-a bătut capul cu problema noastră, coop lui a primit premiile şi a rămas bine mersi în diamant, altfel era WW3 pe forum. DAR!!!!! Ce nu pricep eu este cum de moderatoarele noastre, care au spus că sunt din coop care au suferit acelaşi tratament ingrat, nu protestează în cel mai energic, demn şi uman mod, cerându-şi drepturile pentru ele, dar şi pentru restul! O demisie de onoare din partea lor sau o boicotare a funcţiei până la remedierea situaţiei ar fi ceva imposibil??? Întreb şi eu, nu dau cu parul, pentru că nu ştiu pe ce criterii s-au calificat, ce condiţii li s-au impus şi ce avantaje au cu funcţia asta. Sincer, credeam că moderatorii sunt şi pentru ggs, dar şi pentru gameri... acum, nu ştiu ce să mai zic. Ar putea măcar să-i întrebe punctual: ''faptul că nişte coop. care au suferit acel tratament tâmpit, fără premii şi cu retrogradare, refuză să mai participe la ceea ce părea cel mai promiţător event, nu înseamnă absolut nimic pentru ggs?'' Măcar să ni se transmită verde-n faţă nepăsarea lor, şi ştim una şi bună! Dar aşa, ca gaia-maţu' cu poveşti şi 'încurajări' de a băga iar ca fraierii FĂRĂ NICIO GARANŢIE că nu ne trezim iar retrogradaţi 'din eroare' când ajungem în diamant, nu se mai poate!!!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    heeiii imi spune si mie cineva pentru ce sunt punctele duble primite ?
    ca sa stiu ce sa mai astept 
    sau nu mai aveti pe cine intreba la ggs ?
    dadura ceva si plecara ....se spalara pe maini 
    punctele duble = cutiutele mult asteptate ? 
    pe IRIS si Artemis le intreb ...ca poate or fi scris in subsol ceva lamuriri ..
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    heeiii imi spune si mie cineva pentru ce sunt punctele duble primite ?
    ca sa stiu ce sa mai astept 
    sau nu mai aveti pe cine intreba la ggs ?
    dadura ceva si plecara ....se spalara pe maini 
    punctele duble = cutiutele mult asteptate ? 
    pe IRIS si Artemis le intreb ...ca poate or fi scris in subsol ceva lamuriri ..
    A fost un bug in care nu a functionat boosterul XP pentru toate cladirile, punctele XP duble care le-ai primit azi sunt compensatie pentru acea eroare, nu are legatura cu targul. Pentru targ trebuie sa trimiti mesaj la support ( in numele intregii coop) si iti vor da ei premiile lipsa.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 23.11.2018

    Buna seara!
    Referitor la punctele duble de experienta, in postarea lui Artemis din 15.11.2015, la punctul 2 este mentionat:
    ' Repararea unei erori pe care o are bonusul pentru punctele de experiență duble. O să se ofere o compensație și aici, dar la următoarea oprire de joc, nu acum.'
    Aceasta compensatie a aparut deoarece multi jucatori au avut puncte de experienta duble, care nu functionau ca atare. Au fost multe postari si pe forumul nostru despre acest subiect, cu cateva saptamani in urma.

    Referitor la compensatiile de la Targul satesc, va rog sa verificati daca pe contul de pe care s-a trimis e-mailul la Suport nu a aparut un mesaj prin care sunteti anuntati ca se va face compensarea manuala a recompenselor, pe conturile care au fost active in timpul evenimentului. Acordarea compensatiilor va avea loc in urmatoarele zile si va fi anuntata de catre o notificare.


  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    RAULLL :)))) mersi mult 
    credeam ca nu mai apari :))) mi e drag 
    deci inca am de asteptat :))
    a scris Sorin azi dimineata 
    de steagul Romaniei sti ceva ? :)
    vreau si eu unul :)
    multumesc IRIS pentru raspuns o sa i comunic lui -moon_light- seful de coop sa si verifice email'ul 

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    [22:43]   -moon_light-: am primit un răspuns că de ce nu am scris în engleză :D 

    :((( 
    si acum ? ce sa facem ? sa scrie si in engleza ?

    o doamne :(
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 23.11.2018
    Da, va rog folositi Google translate si traduceti ce ati scris in limba romana. Din pacate nu mai functioneaza serviciul Suport in limba romana. 
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    nu mai foloseste nimic 
    stie engleza foarte bine si tine si suportul tehnic la un joc 
    a crezut ca voi creditati respectivele cutii dar , voi sunteti simpli traducatori n aveti voie la nimic de pe joc ...
    asaa ca o lasam balta 
     
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    BeoFarmer a zis:
    heeiii imi spune si mie cineva pentru ce sunt punctele duble primite ?
    ca sa stiu ce sa mai astept 
    sau nu mai aveti pe cine intreba la ggs ?
    dadura ceva si plecara ....se spalara pe maini 
    punctele duble = cutiutele mult asteptate ? 
    pe IRIS si Artemis le intreb ...ca poate or fi scris in subsol ceva lamuriri ..
    A fost un bug in care nu a functionat boosterul XP pentru toate cladirile, punctele XP duble care le-ai primit azi sunt compensatie pentru acea eroare, nu are legatura cu targul. Pentru targ trebuie sa trimiti mesaj la support ( in numele intregii coop) si iti vor da ei premiile lipsa.
    noi am scris si le-a dat pe dracu sai  ia
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    daca trimit 200 de jucatori mesaj la suport  la toti trimit acelasi mesaj,deci e trimis automat ,deci nu citeste nimeni ce scriem noi,deci isi bat joc in continuare de noi,si noi m-ai asteptam explicatii din partea moderatorilor,si lor tot acelasi mesaje le trimit ca si noua
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    Goodgame Studios - Charlotte
    November 23, 2018, 12:51 +0000
    Thank you for messaging us about the Village Fair rewards.

    My name is Charlotte, I have been dealing with your case. I am pleased to say that we are crediting rewards now for the Village fair, they will be credited for everyone in your cooperative who was actively participating in the event. Please keep an eye on your drop box and you should see the rewards arriving soon, however, there won't be a notification when they arrive. Please be aware that no one else from your cooperative needs to contact us as we have your cooperative details stored.

    Thank you for your help and understanding in this matter.

    Have a great weekend,

    Charlotte,asta e mesajul primit de toti 
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123


    Goodgame Studios - Charlotte 23 noiembrie 2018, 12:51 +0000 Vă mulțumim că ne-ați comunicat despre recompensele târgului Village. Mă numesc Charlotte, am de-a face cu cazul tău. Sunt încântat să spun că acum plătim recompense pentru târgul Village, acestea vor fi creditate pentru toți cei din cooperativele dvs. care au participat activ la eveniment. Vă rugăm să țineți cont de cutia dvs. și ar trebui să vedeți recompensele care sosesc în curând, cu toate acestea, nu va fi o notificare atunci când sosesc. Rețineți că nimeni altcineva de la cooperativul dvs. nu trebuie să ne contacteze pe măsură ce stocăm detaliile dvs. de cooperare. Vă mulțumim pentru ajutorul și înțelegerea dvs. în această chestiune. Sa ai un weekend frumos, șarlotă
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    nela paraschiv (RO1) a zis:  
    ............................................
    noi am scris si le-a dat pe dracu sai  ia
    pentru afirmatia asta n ai primit abuz:)))) ce scapare :))))
    in rest pentru faptul ca ne ai comunicat si tradus ce ai primit de la suport ai primit :)))) ma intreb de la cine ? 
    chiar!!  de ce nu putem vizualiza  ID'urile celor care  pun like,abuz ,rade tare de tot  ?
    ce este asaa secret ?

  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    editat 25.11.2018
    nela paraschiv (RO1) a zis:  
    ............................................
    noi am scris si le-a dat pe dracu sai  ia
    pentru afirmatia asta n ai primit abuz:)))) ce scapare :))))
    in rest pentru faptul ca ne ai comunicat si tradus ce ai primit de la suport ai primit :)))) ma intreb de la cine ? 
    chiar!!  de ce nu putem vizualiza  ID'urile celor care  pun like,abuz ,rade tare de tot  ?
    ce este asaa secret ?

    este din partea fostului moderator sau actuali nu a dat la afirmatia aia ca sa num-i dau seama ca e mana lui

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier