Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

Se opreste jocul pentru........NIMIC:)))

Asa foarte stresata si nelinistita cum sunt, intreb si eu ca sa nu adorm: nu trebuia sa primim niste recompense in urma actualizarii?????
In Coop. Corsicano nimeni nu a primit nimic.
«1

Comentarii

  • holograma (RO1)holograma (RO1) Postări: 55
    editat 15.11.2018
    Se pare că s-au mărit doar cantităţile oferite de manuale. Restul- vorba Pluguşorului... ''la lună, la săptămână/ când lua aur în mână''. Ups... sper că împărţirea în ligile şi diviziile actuale nu are legătură cu cine şi cât cotizează la fondurile ggs? Da' nu-i nimic... chiar sunt curios ce veţi primi diseară în minunata cutie de bronz oferită cu atâta generozitate pentru milioanele de puncte obţinute. ;)
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
     nu cred ca a primit nimeni nimic dar nici nu cred ca se va mai primi ceva , asa ca sa ne luam gindul  si sa ne jucam mai departe ca GGS vegheaza , voi bagati bani cit de multi la toate prostiile ca ei au grija sa nu va dea decit promisiuni:)))
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Sunt coop. care si-au primit recompensele:)
    Asta nu cred ca este o noutate pentru nimeni.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Am raportat...astept raspuns
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    cred ca raportezi fara sa fii conectat la internet,si tura trecuta  tot asa ai zis astept raspuns si a trecuta inca o saptamana
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Tu crezi ca este usor sa nimeresti cu recompensele doar in anumite coop?????
    Asta-i chestie grea rau, epuizanta.
    Acum se relaxeaza oamenii la o bere. Dureaza o saptamana sa isi revina dupa asa efort:)
    Revin dupa o saptamana si ghici? Se apuca de investigat:)


  • Laura-Luana (RO1)Laura-Luana (RO1) RO1 Postări: 45
    Nu Beo,  cei din coop Corsicano nu au primit compensatiile nici dupa terminarea targului (27 oct) nici astazi.
    Din cate inteleg eu, doar cei din coop retrogradate nu si-au primit nici astazi compensatiile.
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    Tu crezi ca este usor sa nimeresti cu recompensele doar in anumite coop?????
    Asta-i chestie grea rau, epuizanta.
    Acum se relaxeaza oamenii la o bere. Dureaza o saptamana sa isi revina dupa asa efort:)
    Revin dupa o saptamana si ghici? Se apuca de investigat:)


    a avut berea grade foarte multe si inca dorm ,si  cate unu viseaza ca investigeaza dar nu stie ce 
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    asta chiar e bataie de joc  cum naiba suntem 70 de conturi din coperativa corsicano  care nu au primit nimic,
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Oameni buni, nu am primit nimic nici in 27 octombrie, nici azi, 15 noiembrie.
    Ce este asa greu de inteles?
    Ne apucam sa scriem romane doar de dragul de a scrie?
    Pricepeti o data ca nu s-a primit nimic in Corsicano. Nici cutiile, nici deco, nici aspect.
    Este necesar sa scriem in toate limbile pamantului sa inteleaga cineva ce scriem?
    Chiar ne luati de prosti pe toti?
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Corsicano a fost retrogradata pe nedrept (nici cu asta nu s-a rezolvat nimic).
    Cum in acest moment  suntem in Liga  de Bronz, in teorie am ajuns aici pentru ca nu am facut punctajul necesar la precedentul Targ, ceea ce nu este real si toata lumea cunoaste acest fapt.
    Ne-au aruncat in Bronz dintr-o eroare si tot dintr-o eroare nu am primit acum recompensele, considerandu-se ca suntem o coop. retrogradata( probabil server-ul este de vina:P)
    Ati facut o mare varza, ati picat dintr-o eroare in alta si raspunsul GGS este ca de fapt noi am primit si recompensele, suntem si in Liga de Diamant, dar nu vrem sa recunoastem, ne facem ca nu vedem.
    Cum se poate sa primim o astfel de explicatie dupa saptamani de investigat?
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    "Cu dedicatie pentru colegii care sunt foarte stresati si nelinistiti (si chiar nu sunt deloc ironica când fac aceasta afirmatie!). Si ca sa stiti ca moderatorii vostri chiar se implica 100% si nu se dau batuti!"-IRIS

    mnoo esti chiar ingrijorata :) daca nu esti ironica...
    nu sunt nici stresata, nici nelinistita, stai linistita ...pentru ca am inteles cum este cu jocul asta ...atata puteti :)))
    va grabiti sa repetati ce spune ggs ul ...macar puneti le in ghilimele sau spuneti si voi ca s cu beneficiu  de inventar ..un ceva acolo, ca oricum nu va mai crede nimeni ...voi sunteti primii care iau plasa de la ggs 
    nu mi ar place sa fiu platita de niste indivizi care ma pun intr o lumina proasta tot anuntand tampenii si apoi revenind cu alte scuze si cu alte erori aparute 

    n am primit nimic si nici n o sa primesc ...asta nu ma opreste sa postez ce gandesc 
       


  • holograma (RO1)holograma (RO1) Postări: 55
    editat 15.11.2018
    ''Doar aceia care nu au primit atunci recompensele au primit astazi o compensatie in care au primit recompensele si ei.''
     

    Dacă am înţeles bine şi se vrea să se acrediteze ideea conform căreia unii dintr-o cooperativă ar fi primit recompensele data trecută, iar alţii acum, e un mare fals! Sunt într-o coop de top 3 diamant în precedenta ediţie şi nimeni nu a primit nimic nici acum, nici atunci!!! Modul de exprimare dubios al echipei ggs e ironic-acuzator şi transmite ideea că unii ar fi primit atunci recompensele şi că acum le-ar fi primit restul colegilor lor, fapt care i-ar fi făcut geloşi şi doritori să le mai primească o dată. Din câte ştiu eu, în lumea civilizată primează prezumţia de nevinovăţie a celui păgubit, iar părerea şi exprimarea unei cooperative întregi prevalează în faţa părerii unei oarecare echipe ggs tendenţioase şi incompetente!!! Cât despre reparaţiile şi compensaţiile pentru retrogradările nemeritate, nu aud nici cel mai mic cuvinţel. Oare faptul că atâtea cooperative au ales să boicoteze acest evenimet (care părea să devină cel mai interesant dintre toate, cu mii de clase şi ani-lumină peste oktoberfestul din noiembrie etc) nu înseamnă nimic pentru ggs??? Dacă nu vor să priceapă sau să accepte, să ştie că ignorarea lui este din partea acelor cooperative ceea ce a arătat ieri ciordache în parlamentul român... un ''punct de vedere'', cum l-a numit el, dar cu ambele mâni!
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    ceea ce spune GGS-ul este o mare cacealma incorecta sa dat si acum ca si atunci doar la uni pe care au vrut ei sa-i premieze  asta este parerea mea eu nu am primit nici atunci si nici acum nimic desi am fost intr-o liga de diamant in primi 10 chiar in primi 3 deci nu mai cred nimic si nici nu voi mai participa la o astfel de cacealma  unde numai cine trebuie in viziunea GGS (nu stiu pe ce criterii ii alege) este premiat chiar si de mai multe ori !!!!!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    puteti sa va inchideti si forumul ..la cat de varza sunteti ...pastrati topicuri din 1900 toamna de am ajuns sa caut postarile noi dupa ora, nu dupa data ...nici aici n aveti organizare
    bineanteles ca am primit o cutiuta amarata din liga de bronz si glumea Sorin ca avansaram in argint ...era normal fiind pe locul 2 dar nici n am jucat ca alta data ... si probabil ca nici n o sa mai joc vreun event.. asaa cu drag si spor si cu bani reali ...m am lecuit 
  • Nosferatus (RO1)Nosferatus (RO1) RO1 Postări: 18
    "Cu dedicatie pentru colegii care sunt foarte stresati si nelinistiti (si chiar nu sunt deloc ironica când fac aceasta afirmatie!). Si ca sa stiti ca moderatorii vostri chiar se implica 100% si nu se dau batuti!"-IRIS

    mnoo esti chiar ingrijorata :) daca nu esti ironica...
    nu sunt nici stresata, nici nelinistita, stai linistita ...pentru ca am inteles cum este cu jocul asta ...atata puteti :)))
    va grabiti sa repetati ce spune ggs ul ...macar puneti le in ghilimele sau spuneti si voi ca s cu beneficiu  de inventar ..un ceva acolo, ca oricum nu va mai crede nimeni ...voi sunteti primii care iau plasa de la ggs 
    nu mi ar place sa fiu platita de niste indivizi care ma pun intr o lumina proasta tot anuntand tampenii si apoi revenind cu alte scuze si cu alte erori aparute 

    n am primit nimic si nici n o sa primesc ...asta nu ma opreste sa postez ce gandesc 
       


    Isa aici iti dau dreaptate cu cei/cele doi/doua moderatori/moderatoare: Sunt 100% implicati/implicate. Dece? Pentru ca ei/ele nu sunt si jucatori/jucatoare :) (Au nume FALSE pentru a nu fi recunoscute) Pfff ce vraja! Un moderator de forum se implica 100% doar de forum. 
    Beo este si jucator... deci... nu se implica 100% Fizic NU AI CUM :) Iris si Artemis sunt niste... teoretic moderatori de forum. AKA cei din guvernul Romaniei! :)))))) A se citi: doar ce doriti!
    Eu am curajul sa spun cine sunt si dece :)
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    "Eu am curajul sa spun cine sunt si dece "-Nosferatus
     
    :D multumesc ,sunt usor confuza :)) recunosc ..acum urmeaza sa te rog ...lumineaza ne !!! :))))

    am invatat jocul si regulile lui,in mare parte  avandu l pe mariachi sef si nu se ascundea , era si sef de cooperativa si moderator si asta nu l impiedica sa nu ne consulte mereu  ...dar pe vremea aceea era un joc placut, antrenant in care nu se cheltuia nebuneste..sii se faceau calcule cum sa devi eficient in eventuri ..pe forum se postau pasii de la eventuri, se asculta muzica , se faceau acele concursuri , si se vorbea despre joc la modul in care puteai sa inveti cate ceva ...acum totul este ....prefer sa nu dezvolt ca mi se ridica parul in cap :disappointed:
    in concluzie nu cred ca Raul are vre o problema ca jucator fiind si moderator ( ma rog  probleme de alta natura ... nu cele primite de noi toti de la ggs ) si mi se pare ok asa 
    pe cand IRIS si Artemis  ce sa ti spun ? nu-i  ok sa nu sti cu cine vorbesti, atata timp cat nu porti si tu masca ...
    asa si noi putem posta sub tot felul de ID uri , asta se intelege nu ? :))) o fi o noua moda...sa vii de "nicaieri" 
    si sa dai lectii ... 
     
     
     
      



  • Nosferatus (RO1)Nosferatus (RO1) RO1 Postări: 18
    editat 17.11.2018
    :)   >:)
    dicu isabela (RO1) a zis:
    "Cu dedicatie pentru colegii care sunt foarte stresati si nelinistiti (si chiar nu sunt deloc ironica când fac aceasta afirmatie!). Si ca sa stiti ca moderatorii vostri chiar se implica 100% si nu se dau batuti!"-IRIS

    mnoo esti chiar ingrijorata :) daca nu esti ironica...
    nu sunt nici stresata, nici nelinistita, stai linistita ...pentru ca am inteles cum este cu jocul asta ...atata puteti :)))

    Un moderator nu jigneste membrii: "colegii care sunt foarte stresati" si nu jucatorii"(si chiar nu sunt deloc ironica când fac aceasta afirmatie!)" E mai rau e bataie de joc. "Si ca sa stiti ca moderatorii vostri chiar se implica 100%". Deci ea/el este aici sa faca ce?????? (ne duce cu dedicatii)
    De Raul am spus ca el este jucator ca si Daniel (Mariachi) si moderator. Nu doar 100% moderator. Oricum un limbaj de "manele" nu ar trebui folosit de catre un reprezentant al GGS. (Asta este un moderator aici pe forum)
    Aici nu e vorba de erori. Alea au fost si vor exista. Dar limbajul unui moderator care ne da noua "DEDICATIE"...
    Nu cred ca a cerut cineva o dedicatie ci o explicatie. Ca nu se da "batut/a", nici noi nu ne dam batuti.  >:)
  • Sora13 (RO1)Sora13 (RO1) Postări: 32
    Din pacate, aceasta sectiune a forumului isi dovedeste ineficienta pe zi ce trece ( cel putin in ceea ce ma priveste).
    Recunosc ca sunt si probleme expuse aici care isi gasesc rezolvarea intr-un timp rezonabil, dar problemele mari, cele care afecteaza intreaga comunitate sau o buna parte a ei, raman fara rezolvare.
    Primim uneori raspunsuri halucinante, asa cum s-a intamplat si in cazul recompenselor neacordate:
    "Recompensele pentru pozitiile de top 10 de la ultimul targ satesc ( terminat in 27 octombrie) au fost primite de cativa jucatori, in timp ce de altii nu. Doar aceia care nu au primit atunci recompensele au primit astazi o compensatie in care au primit recompensele si ei. "
    Noi stim ca nu s-a intamplat asa si cu siguranta cunosc si cei de la GGS acest aspect.
    Am deschis acesta discutie cu speranta ca cineva ma ia in serios, ca  incearca sa rezolve problema expusa de mine aici. Am avut speranta ca munca mea si a colegilor mei (atat din Corsicano cat si din alte cooperative) nu este tratata cu atata indiferenta si cu un asa raspuns.
    Din pacate, am primit si a doua palma incercand sa semnalez o nedreptate. Am ramas si fara recompense si RETROGRADATI.
    Am sa ma mut la sectiunea laude unde sper sa am mai mult succes!
    O zi frumoasa si cu spor in toate!


  • Din pacate, am primit si a doua palma incercand sa semnalez o nedreptate. Am ramas si fara recompense si RETROGRADATI.

    Aşa se întâmplă când unii se cred intangibili şi că nu li se poate întâmpla nimic, apoi te miri de ce se întâmplă la Charlie Hebdo... pentru că unii nu acceptă că alţii iau lucrurile în serios. Chiar, ggs, fi-r-ar a dracului de treabă, e chiar aşa de greu să dai toate premiile o dată, chiar dacă ţi se pare că unii le-au primit deja? Credeţi că sărăciţi sau că cineva se supra-dezvoltă din asta? Treaba voastră, dar să nu-mi cereţi să vă plâng de milă.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
     
    Am deschis acesta discutie cu speranta ca cineva ma ia in serios, ca  incearca sa rezolve problema expusa de mine aici. Am avut speranta ca munca mea si a colegilor mei (atat din Corsicano cat si din alte cooperative) nu este tratata cu atata indiferenta si cu un asa raspuns.
    Din pacate, am primit si a doua palma incercand sa semnalez o nedreptate. Am ramas si fara recompense si RETROGRADATI.
     

    buna :) 
    si am sustinut ce ai spus, fiind in aceeasi situatie si retrogradati si fara recompense ...
    ce am inteles eu :
    pentru ei _moderatorii treaba este simpla raporteaza nemultumirea mai departe si asteapta ...
    daca n au noutati nu mai posteaza si nu mai raspund :))) 
    mizeaza pe faptul ca ti ai postat nemultumirea, au si ei ceva de lucru, sa arate ca forumul functioneaza ....
    si trecand timpul poate uiti de nemultumire ...pana apare alta ...care si aia va functiona la fel ..raporteaza ..asteapta...si uiti ...si noi si ei ...
    :D 
    dialogul intre ei si ggs decurge intr un limbaj amiabil ,intelegator si fara presiune ...e asaa ca intr o schita plictisita si de rutina:
    buna ziua vecine -buna ziua vecine -ai cit ziarul ? -citit !- copii sunt bine ? - sunt bine ! ceva noutati? - nu-s !
    -buna ziua vecine -buna ziua vecine ...

    deci ?
    ramane cum am zis :))))))))))))
    o  doamne ! 


     

      
  • Continuare dialog:

    ''-Fraierii ăia gălăgioşi mai bagă?
    -Bagă, mai ales ăia retrogradaţi aiurea!
    -Şi cumpără şi aur??
    -Cum să nu, ba îl şi folosesc la greu!!
    -Şi-s încântaţi şi de evenimentul ăla anost???
    -Oho, şi încă cum!!!
    -Ha, şi mai au curajul să spere că le mai dăm ceva din premiile furate? Că mai reparăm ceva din bătaia de joc pe care le-am tras-o? Chiar că-s fraieri...''

    PS: un concurs pe tema asta, gen ''continuă povestea'' cred că ar prinde bine la 'public'.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    daca cumparam sau nu aur si daca il folosim sigur nu intreaba ca asta o vad ei singuri  dar in general cam asa decurg rapoartele, de asta sunt sigur, dar  si cu mai multe pupicuri in anumite parti mai intime:)))
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    eu unu zic ca moderatori lupat numai pentr-u coperativele din care fc parte in rest e la vrajeala
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    buna holograma :) , buna tudor gheorhe :) 
    holograma eu ti am pus un rade tare de tot :))))
    super ideea cu concursul "continua dialogul"/povestea...
    si lui tudor gheorghe o apreciere ca uitasem de... partile intime :D  
    macar cu asta sa ne alegem ,.. haz de necaz...prin asta nu mai dam ocazia sa fim catalogati drept "stresati" si "nelinistiti",  daca asa s a inteles ca suntem cand cerem sa se faca dreptate si punem presiune....
    eu stiu ca EI vor sa uitam dar naa mi am facut un semn la degetul mijlociu ca sa nu uit :))))
       


  • :wink: Nici dac-aş putea nu m-aş supăra şi nu te-aş bana pentru totdeauna ca alţii doar pentru că ''abuzezi'' de 'Rade Tare de tot' în grafie originală, câtă vreme îţi vine să râzi şi să dai clic numai cât citeşti titlul funcţiei, fără să mai parcurgi colierul de deasupra lui... colierul de perle, eventual, că rar vine câte una... vin aşa, şirag. Marfă zeiss, nu glumă... în franciză 'pobeda'... pentru cunoscători! Dacă s-ar introduce şi drăguţul de buton cu 'plângi cu sughiţuri', s-ar sparge normele şi n-ar mai încăpea cifrele pe ecran, aşa că mai bine lăsaţi, că ne cunoaştem... asta e, dacă nu suntem cuminţi şi nu ne potolim. Partea bună e că îmi place jocul, descopăr unele 'tangenţe asemănătoare' cu el... doi proşti, ce să-i faci. Eu ştiu de ce, că-l joc, dar el nu ştiu ce scuză are... doar să promitem amândoi că nu ne mai jucăm unul cu altul, cum fac copiii mici... îşi arată reciproc grafica până când cineva începe să bage. La cap! Că nu merge aşa... De destindere ce să mai zic, că m-am lăsat, costă prea mult mous-urile şi monitoarele... m-am destins destul după ciocan ca să le sparg când nu mergea jocul. A, aia-i întindere, nu destindere? Eh, ce mai contează, oricum nu aveţi voie să mă 'discriminaţi' pentru grafie şi orto-grafie... aşa, să fie...
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    de unde ideea ca n am voie sa rad cand imi vine ? 
    o fac pentru ca asa simt ...
    interpretarile moderatorilor la acest buton ...nu le am inteles :D ca de altfel multe din explicatiile lor "serioase"
    ...nu mai departe de zmeul care va sa vina ...si care mi l va micsora pe cel care l am ...dar ma rog am postat in topicul ..okoberul cel nou ...sau cum i o mai spune ...ca m au capiat cu forumul asta de ti apar teme din 1900 
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    "multumim Artemis 
    daca nu ne raspundeai tu 
    propuneam eu sa mai angajati un moderator care sa ne si raspunda )))
    si continund ideea sefului meu -moon_light-....
    sa ni se  explice cu ce s-a destabilizat jocul de au scos laditele  de iti marea depozitul
    si ce efecte mai are omul de guma de ti dadea medalii marite la provocari dintre cooperative  si poate uni au  apucat sa l cumpere ....
    si insista te rog sa ne dea premiile de la targul sasesc din 27.10.2018....de repus in liga de diamant unde eram nu mai am speranta din moment ce ne a spus un sef de acolo ca trebuie sa muncim si ajungem unde eram .....
    si cand am spus mai sus ca niciun om normal n ar trebui sa inceapa acest joc ..o faceam in ideea ca macar de cei care suntem agatati de el sa aiba grija ...ca naa ni se cam termina rabdarea ...este pe rosiu )
    si un sfat 
    cand veniti cu noutati asaa aiurite incepeti si voi mai intai cu o scuza ca trebuie sa ne anuntati asaa aberatii 
    sau mai exprimati va si voi parerea de jucatori ca am inteles ca aveti voie mentionand asta ...sa nu traim cu impresia ca voua vi se par normale chestii si noi suntem aia ciudatii 
    si cred ca ar mai fi dar naa nu mi vin acum in minte "

    imi  copiai ultima postare ca poate inchizi si topicul asta  ca i deviat ...
    indiferent cate topicuri se vor deschide se va ajunge la aceleasi cerinte si rugaminti ...auzi tu rugaminti !!!!
    adica ne rugam pentru ce ni se cuvine 
    nici macar n ai raspuns de ce nu am primit toti premiile de la targul ala ...ca unii ,ca altii ...dar nu toti 
    mai bagati si zazanie intre noi (ca s recompensati)
     ma simt de parca asi lupta pentru ceva vital desi este un joc de toata jena si frustrant, dar , imi vine asaa sa nu va las sa uitati de premii ...
    zici ca fac parte din #rezist ! 

  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Schimbarile favorabile  in joc nu se vor produce decat daca jucatorii isi vor schimba comportamentul. Altfel, vom avea parte doar de remedieri, de compensatii date in urma unor presupuse erori si mai ales de evenimente care consuma resurse si aduc avantaje disproportionat de mici.
    Cei de la GGS sunt intr-o situatie ingrata, pt ca sunt nevoiti sa fenteze jucatorii cu tot felul de evenimente si, daca se poate, cu lucruri noi. Au anuntat ca oktoberfest trebuie sa aiba loc de mai multe pe an, ceea ce este o prostie, pt ca acest eveniment avea sens cat de cat daca era combinat cu ferma temporara, nu si acum. Faptul ca au lucrat la manuale a fost deosebit de riscant. Probabil ca urmatorul pas este sa rezolve pestele de adancime. Dar poate ca aceasta nesiguranta indusa confera substitutul perfect al senzatiei de pericol, este exact ceea ce face jocul mai antrenant

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier