Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

DISCUTII - ACTUALIZARE: INTRODUCEREA ABONAMENTELOR

Aici puteti sa discutati despre abonamente si ceea ce este anuntat pentru urmatoarea actualizare.
«1

Comentarii

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    Recompensele de la Targul satului

    "Dupa aceasta actualizare veti primi recompensele lipsa de la ultima editie a Targului satului."


    cand mai exact ?

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    Recompensele de la Targul satului

    "Dupa aceasta actualizare veti primi recompensele lipsa de la ultima editie a Targului satului."


    cand mai exact ?

    intr-o zi cu soare :))
  • ''După ce ne arătaţi că băgaţi bani reali cât de mulţi, fără să ne mai bateţi la cap cu premiile neacordate şi cu bugurile prosteşti care vă afectează.''
    Pe bune, chiar aveţi de gând să vă lăsaţi prostiţi cu încă o ediţie de târg, în urma căreia nu vă garantează nimeni că vă veţi lua răsplăţile? Succes, noi nu vă stăm în cale... ;)
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    "Azi va fi o intretinere in care se va remedia problema din cauza careia nu au fost oferite recompensele la Targul Satesc data trecuta. Intretinerea va avea loc dupa ora 14:00."

    trecu intretinerea si nu aparura premiile ...ori fi pe vine ? :D 

  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    "Azi va fi o intretinere in care se va remedia problema din cauza careia nu au fost oferite recompensele la Targul Satesc data trecuta. Intretinerea va avea loc dupa ora 14:00."

    trecu intretinerea si nu aparura premiile ...ori fi pe vine ? :D 

    Idem si la mine.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Compensatia o sa soseasca cu actualizarea de saptamana viitoare, azi a fost doar remediata eroarea care a provocat neacordarea premiilor pentru a se asigura ca nu se mai intampla si data viitoare la fel.
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    BeoFarmer a zis:
    Compensatia o sa soseasca cu actualizarea de saptamana viitoare, azi a fost doar remediata eroarea care a provocat neacordarea premiilor pentru a se asigura ca nu se mai intampla si data viitoare la fel.
    Deci noi sa mai participam inca o data in speranta ca.... e ilar si inacceptabil din punctul meu de vedere! Dar fiecare e liber sa faca exact ce doreste. 
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    mda  
    multumesc 
    puteai sa ne explici asa de la inceput
    si sa inteleg ca la targul de maine vom avea premii 2 in 1?
    mai bine lasa ....

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    mda  
    multumesc 
    puteai sa ne explici asa de la inceput
    si sa inteleg ca la targul de maine vom avea premii 2 in 1?
    mai bine lasa ....

    Dar am spus eu undeva ca se vor acorda premiile azi? Am spus de la bun inceput ca azi doar se rezolva eroarea care a provocat neacordarea lor

    Azi va fi o intretinere in care se va remedia problema din cauza careia nu au fost oferite recompensele la Targul Satesc data trecuta. Intretinerea va avea loc dupa ora 14:00.

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    scuza ma Raul 
    n am citit cum trebuie 
    oricum iau mereu teapa :D 
    acupunctura scrie pe mine :D si nu ma vindec de jocul asta ...
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Oamenii isi doresc premiile pentru care au muncit. Remedierea era speranta, de aici si presupunerea. Dar totul este interpretabil ca intr-o sala de tribunal :))) Beo, nu am cu tine absolut nimic. Dar mesagerul e lovit primul :))) Cu atat mai mult cu cat fiecare zi e doar o picatura care mai umple un pahar!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    parca scriai pe undeva ca vom primii premiile inainte de a incepe urmatorul targ sasesc ....

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    si gigiesul  ne fredoneaza 

    https://www.youtube.com/watch?v=0UT2E7o5Gkw
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 08.11.2018
    parca scriai pe undeva ca vom primii premiile inainte de a incepe urmatorul targ sasesc ....

    Da, am spus asta pe >>>aici<<< pe undeva, actualizarea ar fi trebuit sa se faca astazi, 8 noiembrie, dar a fost amanata pentru saptamana viitoare, prin urmare a fost amanata si acordarea premiilor.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    :D 
    doamne.. Raul nu te mai chinui ata ca nu pe tine sunt nervoasa ...
    decat ca fiind de buna credinta ...ne tot transmiti vrajelile lor

  • Nosferatus (RO1)Nosferatus (RO1) RO1 Postări: 18
    Pffffffff  >:)
    Cred ca aici s-a produs la unii membrii o super EROARE. 
    Astazi a fost doar o mica intretinere:

    "Azi va fi o intretinere in care se va remedia problema din cauza careia nu au fost oferite recompensele la Targul Satesc data trecuta. Intretinerea va avea loc dupa ora 14:00."

    Deci nicidecum nu actualizarea asteptata:
    "Compensatia o sa soseasca cu actualizarea de saptamana viitoare, azi a fost doar remediata eroarea care a provocat neacordarea premiilor pentru a se asigura ca nu se mai intampla si data viitoare la fel."

    Nu a spus nimeni cum ca azi se vor da premiile.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    chiar si asa :DDDD
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 08.11.2018
    acum ca incepe tirgul probabil ca se vor inghesui toti sa joace iar si sa spere ca nu va mai fi iar teapa ,
     dar de data asta spun nu multumesc intii  achitativa datoria si apoi sa mai certi ca noi sa va acordam credit la vrajeala eu unul nu mai pun botul cine nu are ce face este liber sa faca ce vrea posibil sa primiti ceva de data asta ,,poate niste scuze " ca data trecuta nici pe astea nu le-am primit:)))
  • holograma (RO1)holograma (RO1) Postări: 55
    editat 08.11.2018
    Bănuiesc că într-adevăr era o chestie fooooarte grea să se dea şi premiile acum, probabil ceva echivalent cu reinventarea apei calde şi a mersului pe jos. Cum zicea şi T.G., fiecare face ce vrea, dar sper să nu mai aud (văd) plânsete dacă ţeapa se va repeta, DAR nici strigăte triumfătoare de la unii, fie ei şi moderatori, cu ''v-am spus eu că acum e pe bune''. Am ajuns ca dracu în lumea asta, să ne bucurăm şi să mulţumim când lucrurile se fac normal, de parcă ni s-ar face o favoare când lucrurile se fac cum trebuie! Aud că probabil se vor da cutiile alea cândva, fără nici o garanţie că nu vor fi 'mânărite', adică în loc să fie cu autorizaţii şi ce mai aveau de obicei, să fie cu mâncare de găini sau cu 100 de apă... dar de nişte compensaţii (pe post de dobândă, dacă vreţi) pentru cât am fost privaţi de premii nu aud nimic, că de scuze de la ggs mai avem vreo 3 magazii pline! Succes celor care vor să bage!!!
    PS: le urez ca în miez de iarnă, când o fi frigul mai mare, ggs să rămână fără curent şi căldură, la firmă şi acasă, cam cât am stat noi fără premii, iar cei de la întreţinere să le spună: ''am remediat acum eroarea, săptămâna viitoare veţi avea şi curent/căldură''. Mai ştie careva proverbe de genul ''A trage nădejde ca ursul la coadă'' sau ''Deşteptul făgăduieşte şi prostul trage nădejde'' potrivite situaţiei noastre? Pentru cele mai nimerite ofer trifoi mare!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    ''Deşteptul făgăduieşte şi prostul trage nădejde'' 
    super punctat :D 
    in "timpurile imemoriale" ale jocului,  intreruperile pentru  reparatii se soldau cu scuze si cu diverse compensatii,  + ce nu ti a dat la timp ,cateodata de unele habar n aveam dar eram bucuroasa de cadouri naa :) ...acum ne intrerup dar nu sti pentru ce :))))( ca sa nu mai fie ce a fost si ce va fi si cum va fi ...nimic concret :D)
    mi e si rusine sa spun ca o sa joc in continuare bigfarm, pentru ca am muncit cu drag de la inceput ...
    si nu primesc niciun procent in bani reali din cat am investit daca renunt ..
    .asta e si pe asta mizeaza si ei ...  
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    data trecuta la tg.sasesc am terminat in liga de diamant pe locul 2 
    acum suntem in liga de bronz ...
    cum naiba le faceti ca ma capiati definitiv 
    o fi penalizare ca vorbesc prea mult ? 
    imi pare rau ca va tot tulbur somnul 
  • data trecuta la tg.sasesc am terminat in liga de diamant pe locul 2 
    acum suntem in liga de bronz ...
    cum naiba le faceti ca ma capiati definitiv 
    o fi penalizare ca vorbesc prea mult ? 
    imi pare rau ca va tot tulbur somnul 
    Suntem prea mici pentru o competiţie aşa de mare... principalul e că ''cine trebuie'' e în diamant, restul nu mai contează, că oricul e neglijabil câţi bani bagă în jocul ăsta...
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    nu eu i am pus rade tare de tot dar n are cum sa nu te umfle rasul cu asaa explicatii halucinante 

    https://prnt.sc/lge7s8

    ai nostri nici nu mai posteaza si bine fac :D 
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Ai noştri nu mai postează să nu-i sune Veorica să-i invite în guvernul ei ...

    Băăăăă, treziţi-vă sau vi se pare că e prea mare activitate pe server?? De fapt cred că e mai bine, că aveam o săptămână de stress pe joc, aşa loghez de 2 ori pe zi că oricum nu mă interesează cutia aia de bronz, pot să-mi fac câte vreau la laborator.
  • nu eu i am pus rade tare de tot dar n are cum sa nu te umfle rasul cu asaa explicatii halucinante 

    Păi dacă butonul de ''râsu-plânsu'' nu mai vine!? Şi să-mi fie cu iertare, dar nu cred că o banare permanentă e mai dureroasă ca o neacordare de premii şi o cvadruplă retrogradare!!!
  • YO_MARIA_YO (RO1)YO_MARIA_YO (RO1) RO1 Postări: 12
    Nu sunteti singurii care v-ati trezit in liga de bronz.Campionatul trecut am terminat pe locul 1 in diamant si acum am primit recompensa.... suntem in bronz.
    Cred ca aceasta a fost compensatia mult asteptata  :) 
    Raspuns la faptul ca din diamant am ajuns in bronz nu am gasit nicaieri.Multumim pentru implicare!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    Nu sunteti singurii care v-ati trezit in liga de bronz.Campionatul trecut am terminat pe locul 1 in diamant si acum am primit recompensa.... suntem in bronz.
    Cred ca aceasta a fost compensatia mult asteptata  :) 
    Raspuns la faptul ca din diamant am ajuns in bronz nu am gasit nicaieri.Multumim pentru implicare!
    :))) Maria dar ei s au implicat ...ne au tansmis prin CM HUNTER (din acea cauza am spus ca ai nostrii nici nu mai posteaza ) ... ca stiu de noi ca suntem prin nu stiu ce ligi aiurite, dar ei investigheaza dezastrul ..doar ca mai dureaza ca primira azi dimineata tema asta  :D intre timp noi sa muncim cu drag si spor fara probleme ca n o sa ne tina in loc "o bagatela" ca asta ....si ca muncind vom ajunge si in liga care o meritam ...chiar daca ei investigheaza ...contiinuu :D au asaa un perpetuum mobile de investigatii si cautari si ....si vai de mine ce este pe capul lor :)))) dar noi sa jucam linistiti si constiinciosi  sa ne facem treaba ca si ei "lucreaza tot asaa "
    eu asta am inteles si din acest motiv am spus ca au explicatii halucinante 
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    si am asaa un sentiment ca o sa primim... daca o sa mai primim premiile de la targul trecut, in ligile in care suntem acum ( ca oricum ce a fost nu mai exista au remediat ieri nu ? )
     ...deci mai bine nu le ar mai da decat sa mi faca o alta nedreptate pe care sa  speram ca o vor rezolva/remedia candva .... 
    nu stapanesc jocul asta e !
     in schimb imi trimit "sondajul satisfactiei", si mi taie posibilitatea de a cumpara gold cu 6lei ca sa mi o bage pe cea cu 2400 lei :D ...o doamne ei stiu care este salariul minim pe economie in Romania ?  
    eu nu stiu cum isi iau ei salariul pe atatea greseli si cine i mai suporta asaa la nesfarsit 
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Singura solutie pentru a nu va mai incurca in interpretari semantice este aceea sa renuntati temporar la joc, pana cand veti avea parte de un comportament corect din partea GGS.
    Fara sa va indemn sa faceti asta, eu doar va anunt ca voi lua o pauza de joc de o luna.
  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Mă scuzaţi că insist, dar ce se mai aude cu cutiile noastre? Nu de alta dar se termină şi săptămâna asta şi odată cu ea se termină şi competiţia în curs. Sper să nu avem o surpriză neplăcută la noapte.

    E vreun moderator pe recepţie?

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier