Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii - Targul Satesc

15

Comentarii

• -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    moderatorii noştri sunt în vacanţă, nici măcar un răspuns ...
    -moon_light- @ ro 1
  • Giada (RO1)Giada (RO1) RO1 Postări: 7
    Acest Targ satesc este o mare pacaleala, nu este de ajuns ca s-au marit punctajele pentru obtinerea premiilor la ultimul targ nu s-au mai dat nici macar cutiile de aur pentru cei care s-au clasat cu cooperativa pana la locul 5. Astept cutiile (3+2) cu scuzele de rigoare.
    Ar trebui sa ne sesizam ceva mai multi, daca scriem numai pe chatul cooperativei nu cred ca citesc moderatorii sau cei de la GGS.
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Acest Targ satesc este o mare pacaleala, nu este de ajuns ca s-au marit punctajele pentru obtinerea premiilor la ultimul targ nu s-au mai dat nici macar cutiile de aur pentru cei care s-au clasat cu cooperativa pana la locul 5. Astept cutiile (3+2) cu scuzele de rigoare.
    Ar trebui sa ne sesizam ceva mai multi, daca scriem numai pe chatul cooperativei nu cred ca citesc moderatorii sau cei de la GGS.
    Moderatorii citesc, insa puterea lor este invers proportionala cu obraznicia pe care o manifesta in raporturile cu jucatorii.  Dar in fine, eu nu am nimic cu moderatorii.
    Din linkurile pe care le-am postat pe un alt thread rezulta ca aceste premii nu erau in program. Poate ca unii se supara, dar important este sa le pese celor care contribuie la bunastarea GGS, iar eu nu ma numar printre acestia.
    Aceasta e o abordare.
    O alta este ca toti sa scrie nemultumirile aici, pt ca nu este deloc indifererent GGS si, ca sa parafrazam o vorba celebra, nu pot ei sterge cat putem noi sa postam. Daca un jucator nou, gata sa arunce cu banii ar vedea sute de postari despre nedreptatea de principiu pe care o face GGS, atunci s-ar mai gandi daca poate avea astfel de experiente.
    Forumul nu trebuie boicotat, ci trebuie intens utilizat de toata lumea, aceasta este singura solutie reala. 
    Tocmai faptul ca am primit avertisment la mai putin de 5 min dupa ce am postat dovedeste ca forumul e foarte important si daca va strangeti cateva sute aici ca sa spuneti cat de nasol e GGS, atunci eu cred ca situatia se va indrepta.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 30.10.2018
    Tocmai faptul ca am primit avertisment la mai putin de 5 min dupa ce am postat dovedeste ca forumul e foarte important si daca va strangeti cateva sute aici ca sa spuneti cat de nasol e GGS, atunci eu cred ca situatia se va indrepta.
    Reguli Forum:
    III
    . Avertizare de 3 puncte  = Pentru amenintarea directa sau insultatoare a altor jucatori, moderatori sau angajati GGS
    BeoFarmer a zis:
    Reguli Forum:
    III
    . Avertizare de 3 puncte  = Pentru amenintarea directa sau insultatoarea altor jucatori, moderatori sau angajati GGS
    Fratilor, invatati sa scrieti romaneste! Abia aceasta poate fi privita drept insulta, ca sa merit sa fiu bagat in seama.
    O dovada in plus ca aceste cuvinte de pe forumuri "ne doare", iar nu tiketele trimise in particular.
  • Veronica_ndr (RO1)Veronica_ndr (RO1) RO1 Postări: 2
    ati promis ca luni se va rezolva problema cu premiile. a trecut si marti si nu ati facut nimic.

• tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 787
    va rog frumos nu mai insultati moderatorii si GGSul cu injurii se poate face asta si cu cuvinte de lauda si nu va mai pot acuza de nimic:))

• tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 787
    ca uite asa o sa ramina numai moderatorii pe forum  si asa erau putini cei care postau acum nu o sa mai posteze nimeni nimic sa nu ii suparam cu adevaruri 
      oamenii isi fac treaba si se vede sunt tot mai putini nemultumiti aproape ca nimeni nu mai posteaza decit foarte rar curind nu vor mai fi deloc nemultumiti toata lumea va fi fericita :))

• BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Eu zic sa va calmati si sa asteptati un raspuns oficial din partea echipei, deageaba va stresati.

Duminica am zis ca luni echipa VA INCEPE sa investigheze si sa solutioneze problema, nu am zis ca tot luni vor si finaliza aceasta operatiune.

Sau daca primiti cutiile cu mistere in urma "descarcarii" nervilor credeti ca o sa iasa balauri din aur din acele cutii?

BeoFarmer a zis:

Sau daca primiti cutiile cu mistere in urma "descarcarii" nervilor credeti ca o sa iasa balauri din aur din acele cutii?

E o chestiune de principiu aici, nu despre ceea ce ar putea contine  acele cutii. Poate fi vorba si de cateva picaturi de apa, nu aceasta este problema.
    Sa nu trecem cu atata usurinta de postarea lui CM_Hunter:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3975300/#Comment_3975300
    Fiecare poate intelege ce vrea, iar eu, care il urmaresc de ceva timp pe acest angajat al GGS si despre care cred ca este un artist al disimularilor, retin doua afirmatii surprinzatoare ale  acestuia:
    1. Neacordarea recompenselor la targul satelor este intentionata si este corelata cu nerezolvarea problemei cu eliminarea stocurilor ce au aparut la prima editie. Poate si la celelalte.
    2. Jocul are probleme, iar neraportarea acestora tine de responsabilitatea jucatorilor, ceea ce inseamna ca in anumite cazuri ai partea ta de vina ca nu ai anuntat. In consecinta, unele probleme vor fi rezolvate, in timp ce altele mai pot astepta solutia intr-un viitor indepartat.
  • Daphne68 (RO1)Daphne68 (RO1) RO1 Postări: 3
    Buna seara. Si cei din Life asteapta acordarea premiilor de la Targul satesc. Speram, cat mai repede.
  • giolo (RO1)giolo (RO1) RO1 Postări: 5
    editat 02.11.2018

Post edited by giolo (RO1) on
  • CiresicaSore (RO1)CiresicaSore (RO1) RO1 Postări: 148
    mda....avertisment ptr insultarea echipei....dar noi nu suntem insultati de toata echipa bigfarm....de ce nu ne insultati si voi din cand in cand cu niste galbeni,cutii aur,flori de aur....fara sa depunem efort??!!!!!!!.sa va bagati undeva avertismentul,oricum intru fffffff rar pe forumul asta..prefer profesionalismul )
    Fericiti in lumea mea sunt doar nebunii 
    Vanotek - Cherry Lips (feat. Mikayla) | (LIVE @ Virgin Radio Romania) - YouTube
    ...........................................................................................................................
    Young riders pick a destination and go… Old riders pick a direction and go.

Din cauza moderatorilor sunt atat de multe bug-uri pe joc? Din cauza moderatorilor nu primim premiile la timp? Din cauza  moderatorilor jocul nu merge bine? Din cauza moderatorilor se intampla .....  NU. Sa nu uitam ca moderatorii sunt jucatori  ca si noi si intampina aceleasi dificultati, nici ei nu si-au primit premiile si nu cred ca este corect sa aruncam vina asupra lor. Sunt sigura ca au raportat toate problemele aparute, dar nu este vina  moderatorilor ca GGS tergiverseaza rezolvarea lor.

Poate ca punem prea multa patima in acest joc si investim mai mult decat ar trebui iar rezultatele nu sunt pe masura asteptarilor, premiile sunt prea mici si nici pe acelea nu le primim, jocul merge destul de prost ... Dar daca ne varsam furia pe moderatori, nu rezolvam chiar nimic. Incompetenta este in alta parte .... 

Nu cred ca a dat vina cineva pe moderatori pentru lipsa premiilor, ci pentru faptul ca nu lasa forumul liber, interpretand dupa voia lor regulamentul, doar pentru ca nu le convine ceva si ca induc in eroare cu povesti legate de fusele orare. De asemenea, nu este cazul sa te injosesti intr-atat incat sa inventezi motive pentru GGS, mi-e greu sa cred ca acest lucru face parte din fisa postului. Dupa cum este destul de greu de inteles de ce trebuie sa ridici in slavi o coop., cand acea coop. se recomanda prin rezultatele pe  care le are, incat nu are nevoie de diversi care sa-i cante in struna. Prin definitie, moderatorul trebuie sa aiba un grad semnificativ de detasare si sa evite sa intre in polemici, mai ales atunci cand s-ar putea ca punctul lor de vedere sa nu fie tocmai corect ori bazat pe ceva real, ceea ce mi se pare ca nu este cazul de fata, unde moderatorii nostri se simt prea repede agasati si adesea  isi dau aere de sefi.

• IRISIRIS ModDarkGreen Postări: 1,305
    editat 01.11.2018

Multumim frumos Laura-Luana pentru ca tu ai inteles ca noi suntem si jucatori. Si pentru faptul ca  vorbesti frumos si ne respecti si nu exerciti presiuni asupra noastra. Si pentru ca ai dreptate in tot ce ai spus. Si ma intreb de ce doar tu dintre atatia jucatori care au postat aici ai inteles ca nici noi nu am primit recompensele. Si ai mai inteles ca era firesc sa le solicitam rapid. Si pentru ca tu ai rabdare sa astepti, asa cum avem si noi si alti jucatori care nu au postat pe forum, dar care mi-au trimis mesaje. 
    Echipa de moderatori urmareste in permanenta forumul, dar nu intervine decat atunci când apar noutati. Si pentru ca am fost rugati sa nu mai spunem nimic, am respectat si aceasta dorinta, desi nu a fost exprimata in cel mai academic mod.
    Post edited by IRIS on

• dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    IRIS si eu ma bucur ca  Laura-Luana a inteles tot :)
    dar ce ma nedumireste pe mine ste fraza ta ... "si multi alti jucatori care nu au postat pe forum, dar care mi-au trimis mesaje". ....
    parca nu ne ai spus ID ul tau de jucator ...acum ma deranjaza ca eu nu stiu cine esti :):smile:
    pe Raul il mai intreb cate ceva ca l cunosc  ....pe tine..nu... daca te ai prezentat intre timp ...am ratat :(

• IRISIRIS ModDarkGreen Postări: 1,305
    Buna dimineata!
    Mesajele le-am primit aici, pe forum, ca moderator. Am dorit sa fac aceasta precizare pentru jucatorii care nu stiu ca acest lucru este posibil.
    Voi reveni cu postari in momentul in care vom avea noutati.

multumesc holograma:)** si sunt de acord cu introducerea butonului propus de tine 

pf in ce eroare am fost ..intr'adevar uitasem de asta ..sau n am stiut ..nu mai conteaza ...m ai lumintat 

...am papat un e de la .."ste fraza ta" pot sa l pun acum ? :D 
    asa 

acum IRIS iti apreciez munca si  promptitudinea cu care ne raspunzi , dar nu agreez ca nu ti cunosc ID ul de jucator, mi ar place sa ti vad fermele :) 
    scuzati ma  :)
     iar am gresit ..luminat*

• Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    Se pare ca ne-a vizitat si community manager , Keledar, pentru a explica  aceasta situatie  frustranta , neprimirea premiilor la clasarea cooperativelor , pe care majoritatea nu au inteles-o  din anumite motive si tot din anumite motive au inceput sa ''arunce cu pietre'' in moderatori . Nu cred ca trebuia sa se ajunga in aceasta situatie incat sa isi faca aparitia Keledar :s  , poate  asa se intelege . Suntem oameni maturi purtativa ca atare.
    Asa este la romani .   :D

https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/comment/3976916#Comment_3976916

''De soţia mea , de amantul ei , de tot zbuciumul de atunci, mi-aduc aminte cu adevărat ca de o întâmplare din copilărie.'' C.P

• Să sperăm că totuşi răbdarea nu ne va fi întinsă până după cealaltă întrecere, pentru că mulţi vor fi nevoiţi să-şi ''ceară scuze'' şi să-şi decline dorinţa de a-şi asuma riscul să mai piardă o dată după o săptămână de 'tras' din greu. Vorba unui ante-comentator, suntem oameni maturi şi mai greu de prostit. În altă ordine de idei, nu ştiu cât de mult i-ar afecta asta pe ggs, dar dacă nu au reuşit mai nimic în 3 zile, cred că cel mai simplu era să acorde global toate premiile aferente poziţiilor acupate în clasament, iar data viitoare să fie mai atenţi. Ori să renunţe la acest tip de concurs şi la joaca cu 'răbdarea' noastră! ''Thank you in advance!''

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier