Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Concursuri Forum

Concurs Forum - Descrie Monstrul!

BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
editat 28.10.2018 în Concursuri Forum


Esti gata pentru urmatorul concurs de Halloween? Daca la primul concurs cerinta a fost crearea unei povesti infricosatoare, cerinta celui de al doilea concurs (adica a acestuia) este urmatoarea:
  • Gandeste-te la un monstru al fermei, iar apoi fa-i o descriere in acest subiect.
  • Puteti sa va folositi si de imagini/desene sau alte lucruri daca considerati ca e necesar pentru a va imbunatati descrierea  lui, insa nu este obligatoriu ( dar poate se puncteaza, comunitatea o sa decida castigatorii)
  • Descrierea voastra trebuie sa fie formata din maxim 150 de cuvinte. Stati calmi, nu le numar de data asta, dar incercati pe cat posibil sa nu depasiti aceasta limita.  
  • Castigatorii sunt alesi de comunitate, adica de aprecierile oferite de intreaga comunitate celor care participa la concurs!
  • Nu incercati sa inselati numarul de aprecieri. in cazul in care ajung la concluzia ca o persoana primeste aprecieri de pe conturi multiple, voi anula respectivele aprecieri, iar conturile de forum vor fi sanctionate conform regulilor forumului 

Exemplu:

Monstrul fermei mele are parul foarte lung, care e format din iarba, iar in loc de maini are o grebla cu doi dinti lipsa. Picioarele le are precum o capra si miroase ca balegarul. In cazul in care te prinde, va incerca sa te planteze in pamant ca pe un cartof si sa te ude cu apa pana cand vor creste frunze. Din moment ce nu vor creste frunze din tine niciodata. vei fi tinut captiv in pamant pentru totdeauna! scream

6

Recompense

La finalul concursului, vor fi premiati 10 fermieri cu urmatoarele recompense:

Locul 1: 5000 galbeni + o decoratiune la alegere de la etajul 40 din turnul decoratiunilor ( una dintre cele care sunt mentionate  disponibile pe forum) + 150 unelte
Locul 2 si 3 - Recompensa Selectiva (alegeti una dintre ele)
  1. 5000 galbeni + decoratiunea comunitatii "Foc de tabara" cu fericire pentru sat + 50 unelte
  2. SAU  2500 galbeni + decoratiunea "lan de secara", etaj 40 din turnul decoratiunilor + 30 unelte
Locurile 4 - 10: 3000 galbeni + 1000 apa 

In plus, fiecare participant a concursului primeste la final insigna " Halloween 2018"


 De asemenea, o sa mai fie 5 recompense surpriza pentru descrierile care ne plac noua cel mai mult  insa nu au avut suficiente aprecieri pentru a castiga una dintre recompensele de mai sus


Concursul incepe chiar acum si se sfarseste pe data de 4 noiembrie la ora 17:00!

Nu uitati sa va informati prietenii si colegii despre concurs. Mult succes tuturor! 

Comentarii

  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    pf eu nu mi pot imagina monstrii pentru ca si o insecta ma sperie :) 
    monstrul fermei mele ca infatiseare nu te sperie ...arata  bine si normal
     ...dar.. 
    aparentele inseala ..pentru ca prezenta lui ma seaca de energie , imi taie elanul de a juca ,
     ma critica ca daram si construiesc neancetat ..ca dorindu mi 1/2/3 autorizatii sau chestii noi ,si bucurandu ma de ele cand le obtin ,imi taie bucuria spunandu mi ca m a costat triplu ca bani reali, ma trimite pe forum sa ma plang de diverse chestii , este vesnic lucid si critic nu ma lasa sa visez in voie , profita de faptul ca nu prea stiu ce vreau de la joc, ori multa productie ori fericire si bani ... nu stiu cum sa scap de el pentru ca are momente cand vrea sa ma las de joc ,iar eu ma chinui si tin cu dintii de fermele mele ...am incercat cu diverse incantatii , mantre , sa il indepartez de  pe ferma....pleaca  o perioada..dar iar revine si uite asaa  se joaca cu mintea mea :D 
    este infricosator sa fii asaa bantuit :D

  • AlinaSima (RO1)AlinaSima (RO1) RO1 Postări: 9
    De curand la ferma mea sa cazat fara aprobare un monstru.Din bolboroselile lui am inteles ca il cheama "CREEPY",si sincer am inteles si de ce il cheama asa.Sa va spun cam cum arata poate intelegeti si voi.Este asa...o chestie inalta cam de vreo 2 metri si inca un pic,este slab ca o prajina,in loc de maini are 2 furci ruginite iar in loc de picioare 2 coase ascutite.Dar cel mai ciudat la el este capul....capul este asa...o forma tuguiata ca de para,cu o gura de la o ureche la cealanta,cu dinti ca de vampir,ochii scosi din orbite iar in loc de nas are o gaura prin care poti vedea pe cealanta parte.Din vina lui eu am ales sa stau inchis in vila mea confortabila si am pus la poarta fermei mele urmatorul anunt :: 

    Pe ferma mea de vrei sa vi cu monstrul "CREEPY" te vei intalni,de te speri vreau sa sti,tu stana de piatra vei deveni,stai calm si nu il privi de vrei sa stai printre cei vii.

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    pf eu nu mi pot imagina monstrii pentru ca si o insecta ma sperie :) 
    monstrul fermei mele ca infatiseare nu te sperie ...arata  bine si normal
     ...dar.. 
    aparentele inseala ..pentru ca prezenta lui ma seaca de energie , imi taie elanul de a juca ,
     ma critica ca daram si construiesc neancetat ..ca dorindu mi 1/2/3 autorizatii sau chestii noi ,si bucurandu ma de ele cand le obtin ,imi taie bucuria spunandu mi ca m a costat triplu ca bani reali, ma trimite pe forum sa ma plang de diverse chestii , este vesnic lucid si critic nu ma lasa sa visez in voie , profita de faptul ca nu prea stiu ce vreau de la joc, ori multa productie ori fericire si bani ... nu stiu cum sa scap de el pentru ca are momente cand vrea sa ma las de joc ,iar eu ma chinui si tin cu dintii de fermele mele ...am incercat cu diverse incantatii , mantre , sa il indepartez de  pe ferma....pleaca  o perioada..dar iar revine si uite asaa  se joaca cu mintea mea :D 
    este infricosator sa fii asaa bantuit :D

    sper că nu are ochelari şi chelie  >:)
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    E trecut de miezul noptii iar animalele ar trebui sa doarma. Dar nuuu, un sunet lugubru se-aude din maruntaiele fermei principale si animalele fac o harmalaie de nedescris. Ma uit pe geam infricosata si te zaresc pe tine, monstrul cu ochi turbati si rosii. Ti se invart in cap ca roata norocului, iar ghearele tale scrijelesc pamantul... Stiu ca ma vrei acolo, transformata in pitic de gradina sau zana impietrita. Insa norocul e de partea mea! Semintele de fasole isi alungesc lujerii si se incolacesc in jurul picioarelor tale de miriapod, in jurul corpului tau de crocodil biped, in jurul gatului tau de brontozaur... Urletele tale se aud pana in iadul din care ai venit, dar eu te voi sfarama ca pe un graunte. E plin Pamantul de monstri, nu avem nevoie de unul in plus!  
  • YukiMatsumoto (RO1)YukiMatsumoto (RO1) RO1 Postări: 21
    Monstrul din ferma mea a aparut dupa furtuna, are pielea alba si translucida, venele ii sunt evidente prin ea albastre. Parul azuriu i se termina in tentacule vascoase, dar pe cap poarta o coronita, ochii ii sunt galbui si spalaciti, se uita sfichiu la mine cu ei. Nu e foarte infricosatoare dar cam miroase a peste si cand merge scoate sunete lipicioase. Ma intreb cine este? O fi venit pentru petrecerea de Halloween? :smiley::smiley:
  • Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    editat 30.10.2018
    Cabra Tree Black , monstru care face ferma să tremure când hoinărește noaptea prin livezi și nu numai. Seară trecută când l-am văzut arăta hilar de înspăimântător este un copac mare cu o înfățișare ce îți face pilea de '' găină'' . Cabra pe numele mic arată că o caracatița având multe crengi groase ce îi ies din trunchi acoperită în întregime de țepi și spini iar odată ce sunt atinși de cineva este adormit instant, cu o scoarță zbârcită ,far ă frunze ,ochii roșii iar noaptea când este luna plină acesta emană un miros insuportabil. Mulți îl văd dar se tem să vorbească . Rădăcinile sale seamănă că niște sulițe ce se înfig cu putere în pământ lăsând în urmă lui  urme diabolice. Ce va mai pot spune este că de fiecare dată când pândește în întuneric este învăluit în ceață . Nu în ultimul rând cei care se uită in ochi lui sunt acaparați de coșmaruri multe seri la rând . :o:o bu hu hu  >:)
  • Bioplant (RO1)Bioplant (RO1) RO1 Postări: 82
    Monstrul pe care l-am vazut bantuind odata pe la ferma apare in anii secetosi, atunci cand plantele se usuca, iar animalele urla de foame. Are cap ca de sperietoare, iar din paru-i incalcit de fan uscat plin de scaieti se scutura asemeni matretii spori din fungiile care formeaza colonii acolo. Spori care odata cazuti pe plante le maneaza, si apoi le usuca. In loc de maini are doua seceri cu care reteaza ceea ce-i pare prea frumos sau plin de viata. In loc de picioare (care daca or fi fost vreodata, acum sunt retezate) are doua roti de tractor cu care trece peste straturi in lung si-n lat. Pe trup stau adunate puzderie de afide si omizi care se raspandesc cu usurinta si-n livezi, infestandu-le. Iar atunci cand bea apa de la animale, balele lui o contamineaza, iar animalele se imbolnavesc.
    Doar ploaia pe indestulate reuseste sa-i domoleasca furia si sa-l faca sa se retraga in adancul padurii.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 05.11.2018
    Concursul a luat sfarsit iar castigatorii sunt:

    @kemal (RO1) 5000 galbeni + o decoratiune la alegere de la etajul 40 din turnul decoratiunilor ( una dintre cele care sunt mentionate  disponibile pe forum) + 150 unelte ( astept mesaj ca sa-mi spui care dintre decoratiunile de la etajul 40 o doresti)
    @Markoni (RO1)  si @YukiMatsumoto (RO1) pachet selectiv ( astept mesaj sa imi spuneti pe care il doriti) 

    1. 5000 galbeni + decoratiunea comunitatii "Foc de tabara" cu fericire pentru sat + 50 unelte
    2. SAU  2500 galbeni + decoratiunea "lan de secara", etaj 40 din turnul decoratiunilor + 30 unelte

    @Petre Vali (RO1) 3000 galbeni si 1000 apa
    @Bioplant (RO1) 3000 galbeni si 1000 apa

    @dicu isabela (RO1) Cerinta concursului era de a descrie un monstru al fermei, nu de a spune nemultumirile despre joc si cum te face acesta sa te simti, prin urmare esti descalificata din acest concurs :( imi pare rau

    Recompensele ( de la ambele concursuri) vor fi acordate dupa ce o sa primesc mesaj de la toti cei care au o recompensa selectiva.
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!