Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

IARASI BUG ?????

Buna dimineata.

Premiile de la TIRGUL SATELOR cind le primim?  Pe alte servere s-au primit. Pt. munca depusa timp de 7 zile cred ca le meritam cu prisosinta date atunci cind trebuie. Asteptam iarasi update sau sa fim creditati manual si atunci unii le primesc altii nu. S-a mai intimplat astfel de lucruri.
M-am saturat de atitea buguri:(((

O zi frumoasa va doresc!

Comentarii

  • tipic pt ggs,iar moderatorii nimic:(
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    tipic pt ggs,iar moderatorii nimic:(
    Au spus: "Buna dimineata fermieri,
    Suntem constienti de faptul ca exista jucatori care nu au primit recompensele pentru pozitia in clasamentul Targului Satesc.
    Astazi nu se va putea face nimic, insa maine echipa va incepe sa investigheze si sa solutioneze problema.
    Spor la joc tuturor"

    Doar ca acel maine sa fie maine. Nu sa se duca dupa timpul meu scurt de la Carasul auriu!
  • motan (RO1)motan (RO1) Postări: 2
    salut!
    E frustrant sa participi la o competitie, sa investesti timp si chiar si bani, sa obtii la final un loc bun in clasament (loc 1) si apoi sa vezi ca eforturile tale au fost in zadar.
    Se intampla deseori in viata sa fi inselat, dar asta parca era un joc, nu?
    Doresc numai bine tuturor si am rugamintea ca ce de la GGS sa nu-si bata joc de cei ce joaca acest joc.

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Multumesc Markoni ca ai copiat mesajul postat de catre Beofarmer la ora 8 azi dimineata, la sectiunea *Stiri de la moderatori*. Si uite ca moderatorii au postat cu multe ore inainte de a fi ironizati ca nu au nici o reactie! Ca sa evitam asemenea situatii neplacute, va invit sa consultati rubrica *discutii recente* de cate ori intrati pe forum pentru a vedea ultimile postari.
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    Buna ziua !
    Azi e maine ...am terminat pe locul 4 Targul satesc cu coop. mea si nu am primit nici azi nimic .
    Poate acum ,cand scriu acest lucru si aici, intr-un fel ajut la ,,investigare ,,..
  • Ladaru12Player (RO1)Ladaru12Player (RO1) RO1 Postări: 94
    buna si noi am terminat loc 5 si nu am primit nimic
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    Inca nu au dat nimic, dar mai e pana la miezul noptii :))) Speranta moare ultima!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Inca nu am primit vesti noi de la echipa, tot ce putem face e sa asteptam, va anunt eu cand apare ceva nou.
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Vestile noi le gasiti pe forumul international, ca de obicei:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3975179/#Comment_3975179
    Partea cu adevarat proasta este ca s-a descoperit ca s-ar fi dat pe ici si pe dincolo, ceea ce inseamna ca nu se vor mai da global.
    Daca moderatorii nostri ar mai face si altceva decat lobby pt o coop., probabil ca ar fi mai bine pt. toata lumea.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Vestile noi le gasiti pe forumul international, ca de obicei:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3975179/#Comment_3975179
    Partea cu adevarat proasta este ca s-a descoperit ca s-ar fi dat pe ici si pe dincolo, ceea ce inseamna ca nu se vor mai da global.
    Daca moderatorii nostri ar mai face si altceva decat lobby pt o coop., probabil ca ar fi mai bine pt. toata lumea.
    Si ce vezi tu in plus acolo? A zis ca se investigheaza problema, ceea ce am zis si eu ieri la stiri de la moderatori ca vor face astazi.
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    BeoFarmer a zis:

    Si ce vezi tu in plus acolo? A zis ca se investigheaza problema, ceea ce am zis si eu ieri la stiri de la moderatori ca vor face astazi.
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3975300/#Comment_3975300
    In alta ordine, nu-mi place ca te grabesti sa intri in discutii contradictorii, doar pentru a-ti demonstra ca esti intr-un anume fel. Nu cred ca acesta este rolul unui moderator. Vad ca insisti ca ai anuntat ceva ce oricum vedeai pe forumul international, dar nu cred ca tu ori celalalt moderator ati anuntat ceva la GGS. Noroc ca problema a fost gasita pe alte servere, ca voi dormiti in parcare, atenti doar sa fiti cei mai tari pe aici.
    Cel mai important lucru ca moderator, cred,  este acela a trimite  mai departe cererile jucatorilor, dar ca de obicei nu ati facut asta.
    PS: Am alternat pers. I sg cu pers a II-a pl, atunci cand e vorba de amandoi moderatorii, chiar daca celalalt numai el stie unde joaca si sub ce cont/conturi, pt ca nu l-am gasit pe serverul romanesc.
    Sanatate si moderare placuta in continuare, pt ca oricum voi aveti ultimul cuvant.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    BeoFarmer a zis:
      
      
    Si ce vezi tu in plus acolo? A zis ca se investigheaza problema, ceea ce am zis si eu ieri la stiri de la moderatori ca vor face astazi. https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3975300/#Comment_3975300
    In alta ordine, nu-mi place ca te grabesti sa intri in discutii contradictorii, doar pentru a-ti demonstra ca esti intr-un anume fel. Nu cred ca acesta este rolul unui moderator. Vad ca insisti ca ai anuntat ceva ce oricum vedeai pe forumul international, dar nu cred ca tu ori celalalt moderator ati anuntat ceva la GGS. Noroc ca problema a fost gasita pe alte servere, ca voi dormiti in parcare, atenti doar sa fiti cei mai tari pe aici.
    Cel mai important lucru ca moderator, cred,  este acela a trimite  mai departe cererile jucatorilor, dar ca de obicei nu ati facut asta.
    PS: Am alternat pers. I sg cu pers a II-a pl, atunci cand e vorba de amandoi moderatorii, chiar daca celalalt numai el stie unde joaca si sub ce cont/conturi, pt ca nu l-am gasit pe serverul romanesc.
    Sanatate si moderare placuta in continuare, pt ca oricum voi aveti ultimul cuvant.

    Buna seara,
    Celalalt moderator este la fel de disciplinat ca si Beofarmer si posteaza pe forum -asa cum este normal- toate informatiile pe care le primim de la Community Manager, care este seful nostru. Forumul International primeste informatiile tot din acelasi loc. De multe ori ei posteaza primii pentru simplul fapt ca nu trebuie sa traduca nimic, deoarece anunturile si materialele le primim  in limba engleza toti moderatorii.
     Compania are un regulament pentru moderatori, pe care noi trebuie sa-l respectam. Si dovada ca eu respect acest regulament este faptul ca moderatorii au OBLIGATIA de a avea alt id decat cel de jucator. Nu am nici un motiv personal sa ma ascund sau sa-mi fie frica de cineva sau de ceva pentru ca sunt un jucator bun si cu vechime mare in joc Si mentionez ca nu sunt din Castigatoarea, asa cum am afirmat inca din prima mea zi de moderare.si cum in mod gresit ai impresia. Doar regulamentul ma impiedica sa spun cine sunt, pentru ca legea este lege si trebuie respectata. Si probabil ca suntem obligati sa avem alt id tocmai pentru ca Beofarmer a fost atat de hartuit in perioada lui de inceput si pentru ca s-a facut legatura lui cu prima echipa de pe forum. In perioada in care a fost in in echipa voastra sau in Monique a fost liniste si pace pe forum. Oare de ce?
    Sper ca reusiti sa intelegeti ca noi nu putem sa fin asa cum va imaginati voi toti, pentru ca fiecare aveti perceptiile proprii. Si ca nu este cazul sa ne acuzati doar pentru ca *aveti impresia ca*...
    In cazul de fata, imi pare tare rau sa te dezamagesc, dar am fost printre primii moderatori care am raportat ca nu s-au primit premiile de la Targul Satesc si nu am asteptat sa spuna cineva ceva pe forum, pentru ca echipa din care fac parte nu a primit absolut nimic. Si acest fenomen era intalnit si pe alte forumuri.
    Cred ca ati observat in clasamentul pe care il primim la Campionatul Mondial ca exista 25 de forumuri  in Big farm. Ca sa faci o investigatie pe toate acestea ( tinand cont si de fusele orare diferite), este clar ca va dura cateva zile pana se pun cap la cap toate informatiile culese si se gaseste solutia cea mai buna.  Deci tot ce avem de facut este sa avem rabdare. 

    Am incercat sa va explic in cateva cuvinte ce inseamna sa incepi o investigatie si in ce consta aceasta. De raportat nu se pune problema sa nu raportam- indiferent ce cred unii dintre voi- pentru ca se solicita informatii de pe toate serverele si se vede daca nu spunem nimic. Deci, imi pare rau ca ai presupus gresit. 

    Mai sunt multe de spus, dar nu am timp acum, pentru ca este foarte tarziu. Dar daca tot i-ai dat un link lui Beofarmer, am sa-ti dau si eu un link de pe forumul nostru: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/184258/reguli-forum-2018#latest    

    si am sa-ti recomand in special 

    2. Insultarile si amenintarile

    A. Introducere

    I. Nu este permis sa insultati sau sa hartuiti alti jucatori, moderatori sau angajati ai GGS. Acestea includ atacuri sau comentarii deranjante fata de alti utilizatori (moderatori si angajati GGS inclusi) pe forum, precum si atacuri sau denigrarea altor utilizatori pe baza opiniei personale, a limbii, a ortografiei, a sexului, a sexualitatii, a originii sau a religiei. ....

    Retineti ca insultarea sau hartuirea depind nu numai de termenii utilizati, ci si de intentia din spatele ei.

    ...............................

    Rezumand: tinand cont de faptul ca Beofarmer a postat stirea de la prima ora la Stiri de la moderatori, apoi a revenit si a explicat ca este weekend si ca se vor INCEPE INVESTIGATIILE luni, apoi ai continuat cu linkul de pe international, a revenit Raul cu precizari si cu toate astea ai continuat cu exprimarea parerilor proprii intr-un limbaj plin de insulte (exemplu- Noroc ca problema a fost gasita pe alte servere, ca voi dormiti in parcare, atenti doar sa fiti cei mai tari pe aici) si cu investigatii detectivistice (referitoare la identitatea mea de jucator), ajungem la urmatoarea concluzie: avem un caz foarte clar de hartuire a moderatorilor, pentru a determina un anumit tip de reactii prin acumularea frustrarilor intr-un timp foarte scurt, sub influenta presiunilor exercitate. 

    Eu te anunt ca nu mai merge cu acest tip de tactici si ca va trebui sa citesti si sa respecti regulile forumului, pentru ca acolo exista si niste sanctiuni. 

    Va rog mult sa nu ne obligati sa ajungem pana acolo, pentru ca nu ne face nici o cinste noua, romanilor.

    Si imi pare rau ca a trebuit sa avem parte de acest fel de mesaje in ziua in care Big farm a implinit 6 ani de existenta!

  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61


    Buna seara,
    Celalalt moderator este la fel de disciplinat ca si Beofarmer si posteaza pe forum -asa cum este normal- toate informatiile pe care le primim de la Community Manager, care este seful nostru. Forumul International primeste informatiile tot din acelasi loc. De multe ori ei posteaza primii pentru simplul fapt ca nu trebuie sa traduca nimic, deoarece anunturile si materialele le primim  in limba engleza toti moderatorii.
     Compania are un regulament pentru moderatori, pe care noi trebuie sa-l respectam. Si dovada ca eu respect acest regulament este faptul ca moderatorii au OBLIGATIA de a avea alt id decat cel de jucator. Nu am nici un motiv personal sa ma ascund sau sa-mi fie frica de cineva sau de ceva pentru ca sunt un jucator bun si cu vechime mare in joc Si mentionez ca nu sunt din Castigatoarea, asa cum am afirmat inca din prima mea zi de moderare.si cum in mod gresit ai impresia. Doar regulamentul ma impiedica sa spun cine sunt, pentru ca legea este lege si trebuie respectata. Si probabil ca suntem obligati sa avem alt id tocmai pentru ca Beofarmer a fost atat de hartuit in perioada lui de inceput si pentru ca s-a facut legatura lui cu prima echipa de pe forum. In perioada in care a fost in in echipa voastra sau in Monique a fost liniste si pace pe forum. Oare de ce?
    Sper ca reusiti sa intelegeti ca noi nu putem sa fin asa cum va imaginati voi toti, pentru ca fiecare aveti perceptiile proprii. Si ca nu este cazul sa ne acuzati doar pentru ca *aveti impresia ca*...
    In cazul de fata, imi pare tare rau sa te dezamagesc, dar am fost printre primii moderatori care am raportat ca nu s-au primit premiile de la Targul Satesc si nu am asteptat sa spuna cineva ceva pe forum, pentru ca echipa din care fac parte nu a primit absolut nimic. Si acest fenomen era intalnit si pe alte forumuri.
    Cred ca ati observat in clasamentul pe care il primim la Campionatul Mondial ca exista 25 de forumuri  in Big farm. Ca sa faci o investigatie pe toate acestea ( tinand cont si de fusele orare diferite), este clar ca va dura cateva zile pana se pun cap la cap toate informatiile culese si se gaseste solutia cea mai buna.  Deci tot ce avem de facut este sa avem rabdare. 

    Am incercat sa va explic in cateva cuvinte ce inseamna sa incepi o investigatie si in ce consta aceasta. De raportat nu se pune problema sa nu raportam- indiferent ce cred unii dintre voi- pentru ca se solicita informatii de pe toate serverele si se vede daca nu spunem nimic. Deci, imi pare rau ca ai presupus gresit. 

    Mai sunt multe de spus, dar nu am timp acum, pentru ca este foarte tarziu. Dar daca tot i-ai dat un link lui Beofarmer, am sa-ti dau si eu un link de pe forumul nostru: https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/184258/reguli-forum-2018#latest    

    si am sa-ti recomand in special 

    2. Insultarile si amenintarile

    A. Introducere

    I. Nu este permis sa insultati sau sa hartuiti alti jucatori, moderatori sau angajati ai GGS. Acestea includ atacuri sau comentarii deranjante fata de alti utilizatori (moderatori si angajati GGS inclusi) pe forum, precum si atacuri sau denigrarea altor utilizatori pe baza opiniei personale, a limbii, a ortografiei, a sexului, a sexualitatii, a originii sau a religiei. ....

    Retineti ca insultarea sau hartuirea depind nu numai de termenii utilizati, ci si de intentia din spatele ei.

    ...............................

    Rezumand: tinand cont de faptul ca Beofarmer a postat stirea de la prima ora la Stiri de la moderatori, apoi a revenit si a explicat ca este weekend si ca se vor INCEPE INVESTIGATIILE luni, apoi ai continuat cu linkul de pe international, a revenit Raul cu precizari si cu toate astea ai continuat cu exprimarea parerilor proprii intr-un limbaj plin de insulte (exemplu- Noroc ca problema a fost gasita pe alte servere, ca voi dormiti in parcare, atenti doar sa fiti cei mai tari pe aici) si cu investigatii detectivistice (referitoare la identitatea mea de jucator), ajungem la urmatoarea concluzie: avem un caz foarte clar de hartuire a moderatorilor, pentru a determina un anumit tip de reactii prin acumularea frustrarilor intr-un timp foarte scurt, sub influenta presiunilor exercitate. 

    Eu te anunt ca nu mai merge cu acest tip de tactici si ca va trebui sa citesti si sa respecti regulile forumului, pentru ca acolo exista si niste sanctiuni. 

    Va rog mult sa nu ne obligati sa ajungem pana acolo, pentru ca nu ne face nici o cinste noua, romanilor.

    Si imi pare rau ca a trebuit sa avem parte de acest fel de mesaje in ziua in care Big farm a implinit 6 ani de existenta!

    Te duci prea departe, in loc sa identifici nemultumirea reala. Probabil  ca este mai comod, dar:
    1. Abia in acest post unul dintre voi afirma ca a anuntat despre lipsa recompenselor
    2. Mi se pare ca asta ar fi principalul rol al moderatorilor, iar nu acela de a intra in discutii contradictorii cu jucatorii, mai ales atunci cand moderatorul este ascuns
    3. Daca recompensele nu se dau- si nu se dau, mi se pare ca sunteti datori cu o explicatie, macar cu dovada incontestabila ca ati cerut aceste recompense
    4. Depuneti mai multa energie pt problemele jocului, iar nu pentru a raspunde unei divergente pe care eu o consideram incheiata. Nu asteptam raspuns din partea voastra.
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna.
    Nu doar citiva jucatori nu au primit premiile, sint cooperative intregi si asta creeaza frustrare si dezamagire.
    Am ajuns sa-mi fie frica de up-urile si schimbarile facute in joc ca nu stii unde te loveste. Aproape intotdeauna au fost probleme si ca de obicei rezolvarile se lasa asteptate. Si de cind fac greseli tot mai mari  nu se mai accepta criticile. Trebuie sa ai rabdare si sa astepti, poate doar te va auzi cineva. Si poate citeodata avem si noi dreptate  si am vrea sa ne spunem punctul de vedere  fara sa fim contrazisi.

    O zi frumoasa tuturor!


  • motan (RO1)motan (RO1) Postări: 2
    Salut.
    Un mare avantaj al acestui joc, este competitia si recomplensele pe care le dobandesti fiind pe o pozitie cat mai buna in clasamentul final al competitiei.
    Daca ajantajul asta dispare, parerea mea este ca multi jucatori vor renunta.
    Rabdare avem - unii mai mult, unii mai putin - dar totul are o limita pentru oricine.
    Sper ca veti face tot ce este necesar pentru ca toata lumea sa fie multumita si sa aibe in continuare motiv sa investeasca timp si bani in jocul acesta.
    Eu nu cred ca ne dorim explicatii referitoare la motivul neacordarii recompenselor, ne dorim recompensele pentru care am jucat - ma repet, parerea mea.
    O seara buna si sa auzim de bine!
    P.S. am facut parte din Liga de Bronz si am ocupat Loc 1.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier