Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

probleme joc

nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
buna seara ,ce se intampla de functioneaza  asa de rau jocul,merge in reluare,pe chat  apare dupa jumate de ora ce scriu,se blocheaza
«1

Comentarii

  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    vezi ca desupra unde afiseaza ora o sa vezi un buton pe care scrie HTML daclic peel si schimba pe FLASH
  • BGD_2 (RO1)BGD_2 (RO1) RO1 Postări: 459
    editat 12.09.2018
     
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    vezi ca desupra unde afiseaza ora o sa vezi un buton pe care scrie HTML daclic peel si schimba pe FLASH
    buna ziua ,multumesc ,am schimbat  dar tot in reluare merge ,,dureaza cateva secunde pana  recoltez o parcela
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna ziua,
    Curata te rog browserul si apoi jocul va merge mai bine! Trebuie sa ne obisnuim ca dupa fiecare oprire a jocului sa ne curatam browserele. In caz contrar, te rog sa spui ce varianta de Chrome folosesti.
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    IRIS a zis:
    Buna ziua,
    Curata te rog browserul si apoi jocul va merge mai bine! Trebuie sa ne obisnuim ca dupa fiecare oprire a jocului sa ne curatam browserele. In caz contrar, te rog sa spui ce varianta de Chrome folosesti.
    ok multumesc
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    m-ai am o intrebare dm moderator pe telefon ce trebuie sa fc sa mearga jocul
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Eu joc cu Puffin si nu am avut nici o problema. Am intrat si ieri si azi pe telefon.
  • Laura-Luana (RO1)Laura-Luana (RO1) RO1 Postări: 45
    buna :smile:

    nu mai deschid un alt topic pentru a-mi spune si eu pasul .... jocul merge tare greu atat pe flash cat si pe html ...

    eu am ales sa joc pe Opera - dar jocul merge cel mai bine pe Edge, numai ca am o serie de probleme :
    - nu pot sa scriu - mesaje sau pe chat. ca sa scriu trebuie sa ma duc in zona de pescuit
    - când echipez navele folosind tasta shift, dupa 2 click-uri consecutive se reincarca jocul
    - cu html5, cursorul nu are stabilitate si nu pot sa adun, sa incep productia, sa pescuiesc cu undita, etc...

    as vrea sa intreb daca mai are cineva care foloseste Edge aceleasi probleme.


    o zi frumoasa si multa bafta la misiuni :smile:

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna!
    Ai curatat Mircrosoft Edge? Va rog sa ma credeti ca pe mine ma dor degetele de cat am pus aceasta intrebare, dar din cate am constatat la colegii mei, dupa ce au curatat browserele jocul a mers bine. Plus ca se poate sa jucati fara animatie si atunci are viteza buna!!! 
  • Laura-Luana (RO1)Laura-Luana (RO1) RO1 Postări: 45
    da, IRIS, am curatat si curat mereu browserele inainte de a incepe jocul, dar problemele descrise raman.
    nu as fi descris problema inainte de a incerca tot ce stiu, inclusiv curatatul browserelor, asta e primul pas ce trebuie facut inainte de a scrie pe forum. nu mai am nici sunet, nici animatie ... si tot incet merge, dau refresh din 5 in 5 minute in timpul campionatului, la 30 min restart ... si joc pe ecran complet.


    problemele le am doar pe Edge, pe celelalte browsere nu. am intrebat daca mai joaca cineva pe Edge , si daca intampina aceleasi dificultati.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Multumesc frumos Laura pentru raspuns. Am postat acum 2 anunturi la stiri referitoare la fenomenele cu care ne confruntam. Si Microsoft Edge este prezent acolo. Asta am si eu pe laptop, dar l-am curatat bine din prima incercare si am putut sa intru in joc.
    Iti doresc o seara placuta, in ciuda lentorii jocului!
  • Laura-Luana (RO1)Laura-Luana (RO1) RO1 Postări: 45
    multumesc mult IRIS, iti doresc sa te bucuri de o seara mirifica si .... multa bafta la misiuni si spor la adunat :)))
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    buna :)
    inainte cand eram in misiuni si aveam posibilitatea sa vad cu cine am picat.. din ce cooperative....ma interesa mai putin :) spre deloc ...acum cand nu imi mai arata de unde este respectivul jucator ...ma enervez :D 
    a si faptul ca nu pot copia un link sa mi l deschid iar ma enerveaza 
     este normal sa ma enervez :D tocmai am aflat de ce ..dintr un banc :smile:

    cum poti sa stai linistita cand in capul tau toate celulele sunt nervoase ?

    :D 

  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    IRIS a zis:
    Eu joc cu Puffin si nu am avut nici o problema. Am intrat si ieri si azi pe telefon.
    Buna seara,
    Si eu joc cu Puffin, dar nu am acelasi noroc:(
    Nu pot sa-mi scriu nici numele si nici parola:(
    Pana acum mergea perfect.
    Te rog mult, IRIS, daca se poate sa scrii ...mai sus...de aceasta problema...poate se rezolva cumva.
    Multumesc frumos.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    editat 15.09.2018
    Buna ziua!
    Am incercat si eu sa reintru azi dimineata si nu am mai reusit, dar am aplicat ceea ce ne-a recomandat unul dintre Community Manageri. Aceste informatii vor aparea sub forma unui anunt in cursul zilei de luni. Deocamdata folositi aceste  informatii, ca sa puteti sa accesati jocul de pe mobil si in weekend.

    Ni s-a spus că este posibil să utilizați browserele Firefox, Chrome și chiar Edge, trebuie doar să te uiți în magazinul de aplicații respectiv și ceea ce este important este că, dacă folosești un browser mobil, trebuie să activezi "Solicitarea versiunii desktop ". Formularea poate fi diferită în funcție de browser - dacă această opțiune nu este activă, aceasta vă va redirecționa către pagina de descărcare pentru BF Mobile Harvest.
    Putem să vă oferim mai multe instrucțiuni luni, dar pentru moment, faceți ceea ce puteți cu ceea ce am descoperit până acum și dacă aveți probleme, vă rugăm să nu le raportați ca bug-uri, deoarece BF nu este "oficial "acceptat pentru redarea pe dispozitive mobile.

    PS Eu folosesc Chrome si merge, dar trebuie insistat putin pana intrati in joc.
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    Am activat versiunea desktop pe Chrome, dar tot nu pot intra pe mobil. Acum, daca BF nu este oficial acceptat pt redarea pe dispozitive mobile, nu mai comentez...probabil depinde doar de noroc..unii vor putea intra de pe mobil altii, mai putin norocosi, nu vor putea...
    Cat priveste insistenta pana a intra pe joc...am insistat...cred ca prea mult:)

    Multumesc, oricum, pt info IRIS:)
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Cu drag! Dar sa stii ca eu am renuntat la Chrome pana la urma si am intrat pe Mozzila si asa merge. Poate ca nu era bine ca am updatat Chrome. Vom vedea ce ne anunta maine.
    O seara placuta!
  • rafi419 (RO1)rafi419 (RO1) RO1 Postări: 6
    Buna ziua!
    Nu pot planta seminte la ferma bomboanelor.
    Se poate planta doar ce s-a plantat anterior
    Folosesc html. 
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Acum poate toata lumea pentru ca s-a facut un hotfix in seara asta. 
  • Rossoner0 (RO1)Rossoner0 (RO1) RO1 Postări: 10
    Buna ziua !
    De cand s-a facut update acum cateva ore nu mai pot intra pe joc. Eram in varianta HTML5 .Ce se intampla ? Cum sa procedez?
    Va multumesc!
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna!
    Trebuie sa cureti browserul. Daca nu merge nici asa, treci pe flash, dar te rog sa-mi spui daca faci acest lucru.
  • Rossoner0 (RO1)Rossoner0 (RO1) RO1 Postări: 10
    IRIS a zis:
    Buna!
    Trebuie sa cureti browserul. Daca nu merge nici asa, treci pe flash, dar te rog sa-mi spui daca faci acest lucru.
    Am curatat browserul dar tor nu merge si nu stiu cum sa trec pe flash din moment ce nu se incarca jocul.
    Daca poti sa-mi spui as aprecia.
    Multumesc
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    chiar acum discut despre situatia ta. sa vedem ce solutie se gaseste...
  • Rossoner0 (RO1)Rossoner0 (RO1) RO1 Postări: 10
    IRIS a zis:
    chiar acum discut despre situatia ta. sa vedem ce solutie se gaseste...
    Multumesc, astept o solutie ,ca ar fi chiar culmea sa nu mai pot intra pe cont dupa ce ca nu-mi mergeau atatea.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    ce browser folosesti? am inteles ca jucai pe HTML 5?
  • Rossoner0 (RO1)Rossoner0 (RO1) RO1 Postări: 10
    IRIS a zis:
    ce browser folosesti? am inteles ca jucai pe HTML 5?
    Folosesc Chrome dar am incercat si pe Mozilla si tot nu merge
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    ok. sa vedem cat de repede se rezolva!
  • Rossoner0 (RO1)Rossoner0 (RO1) RO1 Postări: 10
    Am reusit sa activez adobe si am trecut pe flash.
  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    perfect. ma bucut mult! spor la joc!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier