Acasă Romanian Feedback-ul Fermierilor

Targul Satesc - Inceperea Provocarilor

BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
editat 21.10.2018 în Feedback-ul Fermierilor
Am primit o multime de feedback despre evenimentul Targul Satesc privind inceperea provocarilor doar de lideri sau adjuncti. Mai jos avem o idee, uitati-va si spuneti-ne ceea ce credeti!

Luam in considerare aparitia numelui jucatorului care incepe o provocare in chat-ul cooperativei, dar, de asemenea, avem o idee de a oferi liderilor si adjunctilor un nou dialog care sa permita membrilor sa inceapa o provocare (cand o poate incepe si pe ce durata de timp) .De exemplu, ati putea seta dialogul astfel incat membrii sa fie capabili sa inceapa  o provocare numai dupa 2 ore de la finalul celeilalte. In acest fel, nu veti risca sa aveti provocari incepute fara a sti cine a facut-o si puteti avea un pic mai mult control asupra membriilor care vor vrea sa inceapa o provocare. 

Este ceva ce ar fi folositor? Sau ar fi util si in alte evenimente? 
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Este necesar sa stim cine incepe o provocare. 
    Despre al doilea dialog... mi-e frica ca or sa apara 1000 de buguri pana o sa-l faca....
    Ce se intampla? De ce nu se mai poate intra pe forum din joc?
    http://prntscr.com/ksufw4
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    Este necesar sa stim cine incepe o provocare. 
    Despre al doilea dialog... mi-e frica ca or sa apara 1000 de buguri pana o sa-l faca....

    Subscriu. Poate părea simplu, dar se pot introduce prea multe erori care mai mult ar strica decât să ajute, deci mai bine fără setări de timp. În cel mai rău caz, dar numai ca teorie, ar fi bine să fie introduse ''ranguri'' intermediare, şi  să se permită unui anumit rang să înceapă doar o anumită categorie de provocare ca lungime de timp. Adică cei mici să înceapă doar provocări scurte, iar progresiv, cei mai mari provocări din ce în ce mai lungi.
    PS: la ultima ediţie am avut pagini (divizii) goale în liga de diamant, şi doar provocări scurte, de la 30' la 1h10'. A fost doar o eroare la mine sau a mai avut şi altă coop problema asta?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Au fost pagini cu 1-2 cooperative. Dar parca nu au fost chiar goale. Se putea seta filtru cu durata provocarii (foarte scurte, scurte, medii, lungi si foarte lungi) cand se cautau provocarile. E posibil sa fi avut tu bifat ceva la filtru. Cand am filtrat (provocari foarte scurte sau scurte) intr-adevar au fost pagini goale.
  • G74 (RO1)G74 (RO1) RO1 Postări: 274
    cvg9 (RO1) a zis:
    Au fost pagini cu 1-2 cooperative. Dar parca nu au fost chiar goale. Se putea seta filtru cu durata provocarii (foarte scurte, scurte, medii, lungi si foarte lungi) cand se cautau provocarile. E posibil sa fi avut tu bifat ceva la filtru. Cand am filtrat (provocari foarte scurte sau scurte) intr-adevar au fost pagini goale.
    Da, era ceva bifat la filtru. TOTUL! Şi lungi, şi scurte, şi cu prima, şi cu a treia etc. Adică nu era din setări, era din sistem. Ştiu că eşti mai inteligent ca cei care vor să ne transforme în detectivi cu vraful de probe, poze şi înregistrări, şi că mă vei crede pe cuvânt. ;)
  • ilu2 (RO1)ilu2 (RO1) RO1 Postări: 5
    Iar nu pot intra pe joc,asta se intampla de vreo saptamana,cine ma poate ajuta?

  • IRISIRIS Guest Postări: 1,305
    Buna seara!
    Se pare ca a aparut aceeasi problema ca in weekendul trecut si ar trebui sa incercati sa resetati router-ul, ca sa puteti sa intrati in joc (pentru ca este o problema de conectare de la furnizorul de internet pe care il aveti si nu este de la server). Cel putin asa au rezolvat problema marea majoritate a jucatorilor acum o saptamana. 
    Singurul lucru pe care pot sa il fac este ca luni sa transmit ID-urile jucatorilor care au probleme ca sa fie verificate.
Sign In to comment.