Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Notele De Actualizare Intr-o Sticla, AAARRRRRR!

Salutare dragi fermieri,


In acest subiect puteti sa discutati despre actualizarea care va avea loc maine


Toate cele bune,
BeoFarmer.
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • babalacul (RO1)babalacul (RO1) RO1 Postări: 45
    Inainte de toate actualizarile ce ar fi sa ni se dea recompensele pentru ultima palnie a cooperativelor in care jucatorii au investit ... se pare ... degeaba. A trecut mai bine de 1 saptamana si recompensele nu sunt nicaieri.
    Ramanem cu teapa luata?... ca nici macar scuze nu s-au primit desi ne este plin podul de ele.
    Niciodata ggs nu a fost atat de neserios in comportament fata de jucatori.
    Se tot actualizeaza jocul cu tampenii noi care nu trebuiesc la nimeni, decoratiuni de doi bani si alte vrajeli marca ggs.
    Mai bine ati face decoratiunile vechi mai eficiente ca tot ar fi ceva mai interesant. Joci o luna sa iei o deco de 90 + 20 la o insulara... praf in ochi, total nerentabil. Nici macar nu ati avut inspiratia sa le mariti la 112 ca si cele de la evenimentele tematice saptamanale. In afara de calculatoare mai judeca cineva si uman pe acolo pe la ggs. Raspuns... las jucatorii sa il dea...

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Trebuie trimis mesaj la suport iar ei vor compensa lipsa acelor recompense
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    BeoFarmer a zis:
    Trebuie trimis mesaj la suport iar ei vor compensa lipsa acelor recompense
    Au fost trimise nenumarate mesaje la suport referitor la aceasta problema. Unii  (printre care si eu ) nu am primit niciun raspuns , doar mailul de confirmare ,
    Alti colegi au primit un raspuns total nesatisfacator. Ceva de genul "imi pare rau dar deocamdata nu va pot ajuta in aceasta problema. Urmeaza sa transmit mai departe nemultumirea dvs si sper sa poata fi rezolvata"
    A trecut o saptamana de atunci iar rezolvare nu exista :(
    Prevad ca dupa inca ceva timp ,ni se va raspunde ca nu se va putea rezolva pentru ca a trecut deja prea mult timp,  asa cum au facut si la festivalul Oktober, in urma caruia multi dintre colegi nu au primit nici pana in ziua de astazi cadourile meritate pentru stradania lor. 
    Ce altceva mai putem face?
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    BeoFarmer a zis:
    Trebuie trimis mesaj la suport iar ei vor compensa lipsa acelor recompense
    Buna ziua.
    Cum adica sa trimitem mesaj la suport? Sint recompense de grup pe care nu le-a primit nicio cooperativa si ei vor sute de mesaje ca sa spuna ce: sa vezi, sa crezi, nu putem, nu e vina noastra, nu avem timp etc.
    Totala nepasare fata de jucatori.  Si mai vor sa faci competitii pe degeaba. Sa munceasca ei pe degeaba, le convine ? Sa le fie rusine!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 08.05.2018
    Din pacate nu puteau sa ofere o compensatie globala, asta ar fi insemnat ca toata lumea de pe server sa primeasca toate recompensele de top iar echipa nu a vrut sa ofere premiile tuturor jucatorilor de pe server, de aceea au luat decizia de a ne pune sa transmitem jucatorilor sa contactati echipa de support pentru a acorda ei recompensele manual celor pagubiti 

    In plus, aceasta eroare nu a avut acelasi efect pentru toata lumea. Unii au primit totul, altii au primit doar recompensele de top personal, altii au primit doar premiile de top pentru cooperativa, iar altii nu au primit nimic! De aceea trebuie tratat fiecare caz in parte, iar singura solutie ramasese echipa de support, care poate sa verifice cum a fost afectat fiecare jucator si sa il compenseze in functie de problema

    @sandra105 (RO1)Cand a fost primit mai exact acel raspuns? Echipa de support a fost informata si pusa sa compenseze jucatori despre aceste lucruri pe data de 04.05.2018, pana spre finalul acelei zile ei nu stiau ce hotarare va fi luata si inca se colectau informatii. 

    Cei pagubiti care doriti puteti inca sa contactati echipa de support si sa cereti compensatia pentru problema intampinata. O sa primiti cu siguranta un raspuns la un moment dat, insa datorita numarului ridicat de bilete catre acest serviciu e foarte posibil sa dureze pana la cateva zile primirea unui raspuns


    Daca nu stiti cum sa contactati echipa de support, exista un tutorial >>>aici<<<
    Post edited by BeoFarmer on
  • Alin Alin (RO1)Alin Alin (RO1) Postări: 26
    editat 08.05.2018
    BeoFarmer a zis:
    In plus, aceasta eroare nu a avut acelasi efect pentru toata lumea. Unii au primit totul, altii au primit doar recompensele de top personal, altii au primit doar premiile de top pentru cooperativa, iar altii nu au primit nimic! De aceea trebuie tratat fiecare caz in parte, iar singura solutie ramasese echipa de support, care poate sa verifice cum a fost afectat fiecare jucator si sa il compenseze in functie de problema.
    Şi atunci de ce mai trebuie trimis tichet??? Ori cu tichet, ori fără, numărul de păgubiţi rămâne tot mare, şi- aşa cum zici- tot unul câte unul trebuiesc verificaţi! De ce nu se verifică 'în automat' toate conturile şi să se dea fiecăruia ceea ce merită? Sau se merge pe ideea 'dacă nu plângi, nu primeşti'???
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    Mesajele din sistem cu monedele de campionat sunt goale..A mai patit cineva?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Mesajele din sistem cu monedele de campionat sunt goale..A mai patit cineva?
    Tocmai ce am postat la Anunturile Oficiale ceva despre acest lucru. Am dat anunturile cu o mica intarziere si imi cer scuze pentru asta, fac tot posibilul sa administrez comunitatea si sa va comunic si traduc toate informatiile, dar momentan toate responsabilitatiile sunt pe mine si dureaza pana ma ocup de toate.  
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    Mesajele din sistem cu monedele de campionat sunt goale..A mai patit cineva?
    Tocmai ce am postat la Anunturile Oficiale ceva despre acest lucru. Am dat anunturile cu o mica intarziere si imi cer scuze pentru asta, fac tot posibilul sa administrez comunitatea si sa va comunic si traduc toate informatiile, dar momentan toate responsabilitatiile sunt pe mine si dureaza pana ma ocup de toate.  
    Multumim! Intrebarea era pentru colegii ceilalti de joc, nu neaparat pentru un moderator. 
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Explicatia data cu monedele de CM este confuza si nereala.
    Este confuza, pt ca nu se cunoaste formula de calcul, ceea ce inseamna ca pot fi modificari pe parcurs. Si au fost mereu modificari, "ajustari".
    Este nereala, pt ca nu cateva sute de monede (maxim) de jucator ar fi problema, ci aceea ca se pot castiga peste 5 mii de monede cu roata norocului  (CM) si cu un numar rezonabil de jetoane. Sunt f multe jetoane de jucat si ramane de vazut cum va fi rezolvata aceasta problema. 
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    BeoFarmer a zis:
    Din pacate nu puteau sa ofere o compensatie globala, asta ar fi insemnat ca toata lumea de pe server sa primeasca toate recompensele de top iar echipa nu a vrut sa ofere premiile tuturor jucatorilor de pe server, de aceea au luat decizia de a ne pune sa transmitem jucatorilor sa contactati echipa de support pentru a acorda ei recompensele manual celor pagubiti 

    In plus, aceasta eroare nu a avut acelasi efect pentru toata lumea. Unii au primit totul, altii au primit doar recompensele de top personal, altii au primit doar premiile de top pentru cooperativa, iar altii nu au primit nimic! De aceea trebuie tratat fiecare caz in parte, iar singura solutie ramasese echipa de support, care poate sa verifice cum a fost afectat fiecare jucator si sa il compenseze in functie de problema

    @sandra105 (RO1)Cand a fost primit mai exact acel raspuns? Echipa de support a fost informata si pusa sa compenseze jucatori despre aceste lucruri pe data de 04.05.2018, pana spre finalul acelei zile ei nu stiau ce hotarare va fi luata si inca se colectau informatii. 

    Cei pagubiti care doriti puteti inca sa contactati echipa de support si sa cereti compensatia pentru problema intampinata. O sa primiti cu siguranta un raspuns la un moment dat, insa datorita numarului ridicat de bilete catre acest serviciu e foarte posibil sa dureze pana la cateva zile primirea unui raspuns


    Daca nu stiti cum sa contactati echipa de support, exista un tutorial >>>aici<<<
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/ro/discussion/178294/o-mare-pacaleala-asta-patesti-daca-ceri-premiile-pentru-care-ai-muncit/p1?new=1

    eu am trimis tiket in data de 3 .05:   http://prntscr.com/jfr6r3
    astazi 9.05 , am primit acest raspuns:  http://prntscr.com/jfr7o2

    Iulyan2120 si cyberjohn , au trimis si ei tiket tot atunci , dar inca nu au primit raspuns

    pentru Arkana , am dat deja toata comunicarea cu ggs in link-ul de mai sus

    ceilalti colegi care au mai trimis tiket , nu sunt pe conturi in acest moment
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    SI sincer , parerea mea Beo , este ca pentru asemenea greseli , da...ar trebui sa ofere compensatii tuturor jucatorilor , indiferent de nivelul lor , indiferent de cooperativa din care fac parte. Poate asa sa-si spele pacatele pentru prostiile pe care le-au facut in ultima vreme.
    Adica 3  cooperative , trimit mesaje peste mesaje , ii atentioneaza ce s-a intamplat , si ei nici dupa atatea zile nu sunt in stare sa ofere recompensele  ?
    Pai ori au neuronii in vacanta prelungita ori pur si simplu sunt incapabili , depasiti de situatie.
    Si atunci sa inchida naibii jocul asta pentru 1-2 saptamani , luni , ...ani...secole...sa revina cu el atunci cand este functional, nu sa  tina atatia oameni in stres .
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Deci nu ai primit nici o recompensa dupa ce ai primit raspuns de la support?
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    nimeni nu a primit vreo recompensa. NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC NIMIC
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    BeoFarmer a zis:
    Deci nu ai primit nici o recompensa dupa ce ai primit raspuns de la support?
    NU , niciunul dintre noi nu a primit absolut nimic , cu exceptia Arkanei , care, dupa nu stiu cate mesaje la suport ,  a primit optiunea de a alege intre inimi de pisica si ingrasamant:)
    Asta da recompensa, cu asta si-au spalat toate pacatele!
    Nu marul coop , nu timp redus de constructie ...NIMIC!
    Sunt de toata "stima" onorabilii de la ggs:(
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    ce ne mai cacam atata pe noi, GGS nea facut pe toti si gata, au bagat termen limita. WHAT?!?!?!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    SI sincer , parerea mea Beo , este ca pentru asemenea greseli , da...ar trebui sa ofere compensatii tuturor jucatorilor , indiferent de nivelul lor , indiferent de cooperativa din care fac parte. Poate asa sa-si spele pacatele pentru prostiile pe care le-au facut in ultima vreme.
    Adica 3  cooperative , trimit mesaje peste mesaje , ii atentioneaza ce s-a intamplat , si ei nici dupa atatea zile nu sunt in stare sa ofere recompensele  ?
    Pai ori au neuronii in vacanta prelungita ori pur si simplu sunt incapabili , depasiti de situatie.
    Si atunci sa inchida naibii jocul asta pentru 1-2 saptamani , luni , ...ani...secole...sa revina cu el atunci cand este functional, nu sa  tina atatia oameni in stres .

    Retrimite un raspuns biletului tau pentru o actualizare si vezi ce raspuns primesti, posibil ca acea persoana de la support sa nu fi stiut decizia luata de a compensa jucatorii, in mod normal tu trebuie sa primesti recompensa
  • sandra105 (RO1)sandra105 (RO1) RO1 Postări: 75
    BeoFarmer a zis:
    SI sincer , parerea mea Beo , este ca pentru asemenea greseli , da...ar trebui sa ofere compensatii tuturor jucatorilor , indiferent de nivelul lor , indiferent de cooperativa din care fac parte. Poate asa sa-si spele pacatele pentru prostiile pe care le-au facut in ultima vreme.
    Adica 3  cooperative , trimit mesaje peste mesaje , ii atentioneaza ce s-a intamplat , si ei nici dupa atatea zile nu sunt in stare sa ofere recompensele  ?
    Pai ori au neuronii in vacanta prelungita ori pur si simplu sunt incapabili , depasiti de situatie.
    Si atunci sa inchida naibii jocul asta pentru 1-2 saptamani , luni , ...ani...secole...sa revina cu el atunci cand este functional, nu sa  tina atatia oameni in stres .

    Retrimite un raspuns biletului tau pentru o actualizare si vezi ce raspuns primesti, posibil ca acea persoana de la support sa nu fi stiut decizia luata de a compensa jucatorii, in mod normal tu trebuie sa primesti recompensa
    Am trimis , beo...chiar 2 mesaje
    Bineinteles ca fara raspuns
    Oricum nu mai sper la nimic :(
    Ori este rautate dusa la extrem , ori sunt incapabili sa rezolve aceste probleme.
    Cu siguranta , urmatorul raspuns , ce va sosi peste cine stie cate zile , va fi ceva de genul : " ne pare rau , dar  s-a depasit termenul in care va puteam rezolva problema"
    Am mai patit asta , deci stim la ce sa ne asteptam:( 
    Daca asa inteleg ei sa-si respecte jucatorii , nu cred ca ar mai fi ceva de comentat.

  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    UNDE SUNT RECOMPENSELE?, A TRECUT O SAPTAMANA.
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    UNDE?
  • felicitari GGS... de ce naiba nu trebuie trimis tichet cand bagam gold ? trebuie trimis numai pentru recompense... GGS-ul e de tot kkt-ul ! ma puteti bloca... oricum renunt la joc !
  • Folosirea humusului pe parcele NU are efect asupra plantelor de bordura !!!!
    Se poate remedia ?
  • gabrielle_44 (RO1)gabrielle_44 (RO1) RO1 Postări: 17
    Alooooo!!!
     A auzit cineva?A trecut o saptamana si nu s-a facut nimic,tot nu are efect humusul asupra plantelor de bordura!!!
  • maimuk (RO1)maimuk (RO1) RO1 Postări: 42
    editat 02.06.2018
    Sa va foot in julietta de nemernici

    stau pana la 1 pt palnie

    dimineata ma trezesc la 6

    muriti, cu duamna voastra cu tot, nemernicilor
    Post edited by maimuk (RO1) on

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier