Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Clasament CM

Cum se poate ca primii 4 din clasamentul Campionatului Mondial să fie din aceeași cooperativă și să urce așa de-odată, într-un mod spectaculos? Punctajele a 3 dintre jucători au rămas neschimbate de ieri, iar al 4-lea jucător a avut o creștere de punctaj dintr-o dată, nu progresiv (cum de altfel, s-a întâmplat și cu ceilalți 3). 

Și dacă e pe bune, de ce nu se mai mișcă nimic? Au rămas împietrite punctajele lor.. 

Comentarii

  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    later edit: tocmai s-a mai săltat unu, pe același principiu: hocus pocus!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Salut,

    https://prnt.sc/jcqm0z

    Te referi la acestia?
  • Irimiha (RO1)Irimiha (RO1) RO1 Postări: 25
     Buna!
    Clasamentul la CM se face pe baza activitatii efective la ferme. In momentul in care un jucator intra si culege tot ce are pe fermele lui, inclusiv la cursele de cai si la pescuit, si participa activ la repararea navei aventurierului si upgradarea satului si face toate eventurile, sigur ca apare o valoare mare a punctajului. Aceasta valoare creste cu cat fermele jucatorului sunt mai dezvoltate pentru ca va culege mai mult decat ceilalti. Uitandu-ma si eu la clasament si apoi si la fermele celor la care s-a facut referire mai sus, am inteles ca jucatorii respectivi au intrat, au cules si au iesit, astfel explicandu-se faptul ca punctajele au ramas neschimbate o perioada. In momentul in care scriu, o parte dintre ei au mai intrat si au mai cules si clasamentul deja este modificat.
  • Catharsis (RO1)Catharsis (RO1) RO1 Postări: 89
    Eu unul nu știu cum poți face 140.000 de puncte intrând doar o dată pe fermă...:)) 
    Când a început campionatul și am cules de peste tot, nu am putut sări de 5000 puncte.. și nu cred că diferența dintre ferma mea și a celor 4 din vârf e așa de mare încât ei să facă cu 135k puncte mai mult decât mine:))
    Au găsit oare un bug?..

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Am trimis spre verificare, revin putin mai tarziu cu un raspuns (asta daca nu patesc ceva intre timp  :D )
  • Irimiha (RO1)Irimiha (RO1) RO1 Postări: 25
    Flavius, vedem clasamente diferite. Eu vad in fruntea clasamentului colegii din Castigatoarea, unde nu exista un asemenea scor.Cel mai mare punctaj este 57.015 puncte in acest moment. Inseamna ca este un bug pe undeva.
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 02.05.2018
    Flavius, vedem clasamente diferite. Eu vad in fruntea clasamentului colegii din Castigatoarea, unde nu exista un asemenea scor.Cel mai mare punctaj este 57.015 puncte in acest moment. Inseamna ca este un bug pe undeva

  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 02.05.2018
    :)
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 02.05.2018
    E ceva putred in privinta asta cu siguranta

    Am transmis eroarea
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    BeoFarmer a zis:
    Salut,

    https://prnt.sc/jcqm0z

    Te referi la acestia?
    Da, Beo! Același rezultat îl văd și eu :) Mersi!
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    editat 02.05.2018
    Flavius, vedem clasamente diferite. Eu vad in fruntea clasamentului colegii din Castigatoarea, unde nu exista un asemenea scor.Cel mai mare punctaj este 57.015 puncte in acest moment. Inseamna ca este un bug pe undeva.
    Irina, deschide imaginea pusă de Beo și o să înțelegi despre ce vorbim și eu și Flavius :)
    Post edited by Ambramburica (RO1) on
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 02.05.2018
    Se pare ca se inmultesc ca furnicile! Acum sunt 6 jucatori cu punctaj foarte mare care au aparut de nicaieri!
  • Cartus3 (RO1)Cartus3 (RO1) RO1 Postări: 43
    Magie!
  • CyberJohn (RO1)CyberJohn (RO1) RO1 Postări: 643
    asa arata la mine

    http://prntscr.com/jctdbi

  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    Deci clar vedem clasamente diferite :))

    Eu asta văd, poate așa se înțelege despre ce vorbesc, nu credeam că sunt 2 variante de clasament când am deschis postarea, ca să pun și poză :D 

     
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 02.05.2018
    Ca sa fac treaba mai clara: Exista 6 grupe de jucatori in functie de nivel
    • 8 -> 20
    • 21 -> 40
    • 41 -> 65
    • 66 -> 90
    • 91 -> 250
    • 251 -> 999
    Problema noastra se afla in penultima grupa, adica grupa in care se afla jucatori incepand cu nivelul 91, pana la lvl 250


  • RaluAdinA (RO1)RaluAdinA (RO1) RO1 Postări: 6
    Si eu am lvl 78 ...am aceeasi problema :)  
       
           http://prntscr.com/jctx44
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Si eu am lvl 78 ...am aceeasi problema :)  
       
           http://prntscr.com/jctx44
    Multumesc, e de mare ajutor si asta, transmit imaginea mai departe
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Problema a ajuns la urechile developerilor si se vor ocupa de ea, momentan tot ce stiu e ca e o problema destul de suspicioasa care pana acum nu a mai fost intampinata pe alte servere, sau cel putin moderatorii altor servere inca nu au raportat nimic asemanator cu problema noastra
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna dimineata,

    Am nevoie de imagini cu primele scoruri din grupa mare a clasamentului CM. 
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    Cata promptitudine!
    Eu zic sa lasam asa, in fond e in folosul tuturor, iar ideal ar fi sa aflam si noi secretul.
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Cata promptitudine!
    Eu zic sa lasam asa, in fond e in folosul tuturor, iar ideal ar fi sa aflam si noi secretul.
    Perfect de acord insa, acum e prea tarziu... daca ar fi vrut sa stim si noi, ar fi anuntat pe forum
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Problema e deja in vizorul echipei care se ocupa de joc si se lucreaza la o rezolvare. Daca mai are cineva informatii noi despre miscarile bruste din clasamente e rugat sa posteze in acest subiect
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 03.05.2018
    BeoFarmer a zis:
    Problema e deja in vizorul echipei care se ocupa de joc si se lucreaza la o rezolvare. Daca mai are cineva informatii noi despre miscarile bruste din clasamente e rugat sa posteze in acest subiect

    nustiu cum au facut dar toti sunt din aceiasi cooperativa si pana la urma o sa apara toti jucatori din coop. respectivca in fruntea calasamentului


  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    :):)
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    De ce va deranjeaza asta atat de tare? Inca o data, vrem sa moara capra vecinului, e mai simplu asa. Sunteti siguri ca triseaza? Poate ca e un bug (ca si atunci cu dolarii castigati foarte repede si foarte multi). Probabil acest bug se activeaza la colectarea unor plante de bordura, sunt singurele produse care nu se cultiva/recolteaza uzual. Sau poate au pus floarea soarelui si au adunat-o in perioada artificiilor. De ce vreti sa ii pedepsiti? Sa ne aducem aminte ca atunci cu acel bug in care s-au castigat miliarde de dolari in cateva minute, nu s-a anuntat pe forum bug-ul. Fiecare il exploata, nu s-a gandit nimeni sa il anunte tuturor. De ce acum ar trebui sa publice secretul lor?
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Nu exista nici un fel de secret, e un bug ciudat care a aparut pe 3 servere: RO, PL si SK

    Pe aceste servere au aparut de nicaieri jucatori cu punctaj ridicat iar toti acesti jucatori se afla in aceeasi cooperativa. La noi jucatorii acestia cu scor eronat (11 la numar in grupa 91 - 250 ) sunt din ferma viselor, pe serverul polonez sunt 14 jucatori (grupa 91 - 250), toti dintr-o cooperativa, nu mai retin numele.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier