Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

CRITICA, CRITICA SI IAR CRITICA !!!!!

Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
editat 27.03.2018 în Sugestii, laudă, critică
Buna ziua.
S-au gindit mult domnii le la GGS pina au schimbat recompensele mai bune in niste recompense de.... ?
Hrana normala, hrana albastra, atunci eu ce fac pe ferme? Cred ca s-au gindit mult sa ne dea o autorizatie STANDARD care ne da impresionanta suma de 2000 dolari dupa 48 de ore la mina.
Si mai vor competitie aproape saptaminal. Timpul meu pe joc nu valoreaza nimic? Si bani reali de ce sa bag ? Pt. niste recompense atit de proaste? Decoratiuni? Depozitul e plin  si sint mai valoroase decit ne da acum la competitie.
Continuati asa, stricati tot si veti juca dumneavoastra domnilor daca mai vreti servici.
Li se parea ca ne da prea multe cutii de aur,argint,bronz, perii, greble, alge. Pt. niste jetoane  pt constructie suplimentara?
Eram multumita asa cum era pina acum. Ati reusit sa duceti jocul in derizoriu. Ati scos zmeul acrobatic care dadea PR pe motiv ca se creeaza dezechilibre in joc. Cum a-ti rezolvat asta domnilor? Dezechilibrele sint tot acolo si mult nu mai este pina veti dezechilibra tot. Pacat,  un joc frumos, de strategie dus in derizoriu.

Comentarii

  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 27.03.2018
    Buna ziua.
    S-au gindit mult domnii le la GGS pina au schimbat recompensele mai bune in niste recompense de.... ?
    Hrana normala, hrana albastra, atunci eu ce fac pe ferme? Cred ca s-au gindit mult sa ne dea o autorizatie STANDARD care ne da impresionanta suma de 2000 dolari dupa 48 de ore la mina.
    Si mai vor competitie aproape saptaminal. Timpul meu pe joc nu valoreaza nimic? Si bani reali de ce sa bag ? Pt. niste recompense atit de proaste? Decoratiuni? Depozitul e plin  si sint mai valoroase decit ne da acum la competitie.
    Continuati asa, stricati tot si veti juca dumneavoastra domnilor daca mai vreti servici.
    Li se parea ca ne da prea multe cutii de aur,argint,bronz, perii, greble, alge. Pt. niste jetoane  pt constructie suplimentara?
    Eram multumita asa cum era pina acum. Ati reusit sa duceti jocul in derizoriu. Ati scos zmeul acrobatic care dadea PR pe motiv ca se creeaza dezechilibre in joc. Cum a-ti rezolvat asta domnilor? Dezechilibrele sint tot acolo si mult nu mai este pina veti dezechilibra tot. Pacat,  un joc frumos, de strategie dus in derizoriu.
    ai mare dreptate sunt jalnice recompensele.cum sa pui tu la recompense hrana normala ptr.vite si hrana suculenta pentru porci?....  cu ce sa ne atraga ggs sa mai facem misiuni cu acele recompense buturugi de padure si satisfactie de doi bani !..... e jalnica conducerea ggs......
    Post edited by DanielPlayer83 (RO1) on
  • La GGS s-a organizat cumva vreun concurs de idioţi, iar propunerile celui care a câştigat au fost implementate? Astea sunt ''răsplăţi''??? De tot răsul, sau mai grav, praf aruncat în râs în ochii proştilor. Mda, cred că se merge tot mai mult pe ideea ''hai să-i enervăm ca să renunţe şi să avem motiv să închidem jocul''. Chiar şi ''ruşine'' e prea puţin spus pentru ordinarismul ăsta... mi-e scârbă de schimbarea asta. 
    PS: am mai solicitat şi cu altă ocazie un răspuns clar şi definitiv, dar revin: şcoala japoneză va veni mereu doar în varianta asta, cu premii în pisici şi puncte de reputaţie, sau mai vine şi varianta NORMALĂ, cu premii în produse de pus la doc şi dragoni pentru primii clasaţi? Mda... acum că a plecat Arwin nu mă aştept la vreun răspuns clar... am întrebat aşa, retoric...
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    La GGS s-a organizat cumva vreun concurs de idioţi, iar propunerile celui care a câştigat au fost implementate? Astea sunt ''răsplăţi''??? De tot răsul, sau mai grav, praf aruncat în râs în ochii proştilor. Mda, cred că se merge tot mai mult pe ideea ''hai să-i enervăm ca să renunţe şi să avem motiv să închidem jocul''. Chiar şi ''ruşine'' e prea puţin spus pentru ordinarismul ăsta... mi-e scârbă de schimbarea asta. 

    Cred că ne-au făcut o glumă (că vine acum 1 aprilie) cu "recompensele" astea! Și dacă nu e o glumă, atunci chiar că s-au scrântit de tot la cap!
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    editat 27.03.2018
    hrana suculenta sa manance ei.....ce sa fac cu ea...??!!!! bataie de joc....niste premii de toata jena.....ei cred ca jetoanele sunt ok?ptr mn pot fii,atata timp cat inca mai am cladiri ce le pot duce fara arhitect.La timpii de constructie v-ati gandit?Arhitectul vine din an in paste,si neanuntat.Stocul ptr jetoanele de constructii este limitat la 50.Daca nu le pot consuma in timp record pierd.Dar prosti nu sunteti,ce ati zis voi...lasa ca in loc de cutii de aur dam ca premii hrana suculenta...vor fii nevoiti sa cumoere gold..si sa dea fast sa nu piarda jetoane.Dar nici noi nu suntem prosti,sa va bagati jetoanele in acelasi loc cu goldul..eu unul joc doar cu ceea ce imi oferiti,dar nu va mai bateti joc de munca celor ce investesc,ca ei va tin in picioare,lasilor....hotilor...hapsanilor...((((((
  • super tare inca o reusita ggs , cu siguranta multa lume va fi foarte motivata sa faca misiuni in campionate mai ales pt noile premii , care chiar merita sa te faca sa stai in fata calculatorului :)))))))))
  • IrinaLoghin (RO1)IrinaLoghin (RO1) RO1 Postări: 16
    Deci cutiile alea a.marate erau ceea ce mai te facea sa joci la misiuni.De acolo mai luai hrana sau ingrasamant mov.jetoane la ruleta si cateodata cate o licenta sau 300 de gold....Erau singurele recompense care mai meritau cat de cat si ultimele ramase ddin tot ce au scos de-a lungul timpului.Palnia la pesti este din ce in ce mai rara pana va disparea de tot si gata....GGS-ul nu mai ofera nimic.
    Este vina noastra...mereu am continuat sa jucam cu toate ca sistematic isi bat joc de noi.....acum ar trebui sa ne oprim definitiv in a juca la campionat.
    Cred ca este singura solutie.Dar nu doar cativa.Toti.

  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Hello comunitate!
    De mult nu am mai scris nimic pe forum, resemnata ca jocul asta este asa cum este si hai sa ne distram in clubul celor resemnati :)
    Azi in goana dupa outze, si campionat d'ala si campionat d'alalalt adun linistita, arunc humus mov, sa luam recompense, sa facem... PUNCT ! Arunc o geana pe premii si inteleg de ce nimeni nu se speteste cu misiunile. Logic ! Imi cer scuze celor care le-am luat fatza, daca zaream premiile de la inceput va rugam pe voi sa-mi hraniti amaratul de caine, ca timpul meu e foarte important. Cel mai important !
    Succesuri !
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    asta meritam ca ori de cite ori s-a scris pe forum sa incercam sa luam oare ce masuri  impotriva batai de joc a GGS-ului fata de jucatori s-au gasit destui care sa ignore si sa continue sa ii sponsorizeze  si cum alti au inteles si au incetat sponsorizarea venitul s-a redus iar ei cauta disperati sa il mareasca dar eu cred ca in acest fel nu va face decit sa inraiasca jucatori si sa-l scada de tot 
          cei ce fac politca jocului nu cred ca sunt constienti ca se duc spre faliment , nu asi vrea sa le spun handicapati ca ii jicnesc pe cei ce chiar au handicapuri dar sunt mult superiori lor:)
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    Deci cutiile alea a.marate erau ceea ce mai te facea sa joci la misiuni.De acolo mai luai hrana sau ingrasamant mov.jetoane la ruleta si cateodata cate o licenta sau 300 de gold....Erau singurele recompense care mai meritau cat de cat si ultimele ramase ddin tot ce au scos de-a lungul timpului.Palnia la pesti este din ce in ce mai rara pana va disparea de tot si gata....GGS-ul nu mai ofera nimic.
    Este vina noastra...mereu am continuat sa jucam cu toate ca sistematic isi bat joc de noi.....acum ar trebui sa ne oprim definitiv in a juca la campionat.
    Cred ca este singura solutie.Dar nu doar cativa.Toti.

    e adevarat ce zici dar cum sa convingi toi jucatori sa nu faca misiuni e foarte greu chiar cred ca e imposibil sunt multi care nici nu intra pe forum
  • Cartus3 (RO1)Cartus3 (RO1) RO1 Postări: 43
    Deci cutiile alea a.marate erau ceea ce mai te facea sa joci la misiuni.De acolo mai luai hrana sau ingrasamant mov.jetoane la ruleta si cateodata cate o licenta sau 300 de gold....Erau singurele recompense care mai meritau cat de cat si ultimele ramase ddin tot ce au scos de-a lungul timpului.Palnia la pesti este din ce in ce mai rara pana va disparea de tot si gata....GGS-ul nu mai ofera nimic.
    Este vina noastra...mereu am continuat sa jucam cu toate ca sistematic isi bat joc de noi.....acum ar trebui sa ne oprim definitiv in a juca la campionat.
    Cred ca este singura solutie.Dar nu doar cativa.Toti.

    e adevarat ce zici dar cum sa convingi toi jucatori sa nu faca misiuni e foarte greu chiar cred ca e imposibil sunt multi care nici nu intra pe forum
      Buna dimineata,
      Intru totul de acord cu voi! Eu cred totusi ca acei jucatori, care trebuie sa se convinga si care pot face diferenta, intra pe forum si vad aceste lucruri. Personal sustin orice demers al comunitatii!
      Nu mai vad absolut nimic in acest joc care sa imi mai starneasca interesul de a-l juca. Pacat pt. ca a fost un joc super.
  • yourdreams132 (RO1)yourdreams132 (RO1) RO1 Postări: 27
    eu astept cu nerabdare premii... in fruze, gunoi si de ce nu.. certificate sau steaguri... care oricum sunt inutile...
    dezamagitoare premii, nu mai exista nici o motivatie de a participa la competitii
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Am transmis nemultumirile voastre mai departe, sa stiti ca nu doar voi sunteti revoltati pentru aceste lucruri, jucatori din mai multe servere sunt dezamagiti de aceste lucruri
  • star77 (RO1)star77 (RO1) RO1 Postări: 15
    Buna seara tuturor,
    Sunt de acord cu ce au postat anterior colegii fermieri referitor la recompensele de la "lucratorii harnici" si in plus v-as recomanda, la "sondajele de opinie" sa nu mai puneti de 2-3 ori aceleasi intrebari (eu personal am renuntat sa mai raspund la ele) si sa adaugati (daca chiar doriti raspunsuri sincere si o caseta cu comentarii / observatii la fiecare intrebare , asfel incat sa ne putem exprima si noi parerea si nu doar sa participam la niste statistici care probabil va ajuta pe d-vs, domnilor/doamnelor de la GGS sa va motivati activitatea in fata altor superiori....

    Seara linistita tuturor, cu armonie in suflet si minte!
  • BeoFarmer a zis:
    Am transmis nemultumirile voastre mai departe, sa stiti ca nu doar voi sunteti revoltati pentru aceste lucruri, jucatori din mai multe servere sunt dezamagiti de aceste lucruri
    Şi pentru ca ciclul ''Să vedeţi că se poate şi mai rău'' să continue, chiar dacă e luni dimineaţa nu s-au dat medaliile de coop aferente locului ocupat în clasamentul satului. La mai mare, GGS! Şi la cât mai groase! Luaţi-vă frigidere mai încăpătoare, că o să aveţi nevoie...
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    editat 24.04.2018
    Buna seara !
    De mult nu am simtit nevoia sa intru si sa mai scriu ceva si eu pe acest Forum .
    Acum simt ca ,,s-a umplut si paharul meu ,,si simt nevoia sa mai scriu ceva si aici ...Un joc  frumos si distractiv ar trebuii sa nu devina enervant nici o data ...Dar pe linga observatia jucatorilor ce am citit mai sus si sunt de acord in totalitate cu parerea lor ,eu as mai aminti aici ,,Campionatul Cooperativelor ,,care  reuseste sa-mi ridice tensiunea din ce in ce mai des...Modul in care primesc misiuni,nu stiu cine si cum le alege  ce misiuni sa primim .La Informatii se specifica ,ca poate dura si 5 minute pana ne gaseste o misiune potrivita ...Poate nu suntem in clar cu sensul cuvantului,, potrivit ,,Potrivit- la cine ne selecteaza misiunile inseamna sa ne cauta ceva ce nu avem in ferma ,ceva ce nu putem face sau  numai atunci putem face daca de ex. golim parcelele de produsul existent pentru ce ni se cere ...ceea ce este pierdere de timp,de produse si astfel si de puncte  pentru noi...Daca pun in functiune,,Amanatorul ,,mai cere acel produs ce am amanat ,-de cateva ori  ,numai sa treaca timpul ,cat e activa masina ...Daca in vreo misiune vede ca am folosit gold , pot fi sigura ca dupa ce am amanat acea misiune ,imi cere din nou acel produs .Am mai spus de nenumarate de ori ca nu am cumparat si nu voi cumpara gold pe bani reali .Impart numai ce-mi da jocul .Am ajuns la aceasta ora  sa ma enervez in asa fel ,ca din acest moment nu mai fac nici o misiune ...
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Medaliile de coop aferente locului ocupat în clasamentul satului, se mai dau? Daca da, cand le primim? Daca nu, de ce nu le mai primim? Sunt 2 zile, de cand ar fi trebuit sa fim anuntati...
  • liviu67 (RO1)liviu67 (RO1) RO1 Postări: 9
    editat 25.04.2018
    Buna tuturor.vreau sa spun si eu cateva lucruri.daca pana acum la evenimentul lucratorului harnic pe pescuit se puteau castiga cate 2 autorizatii aur,acum au marit la 3.600.000 puncte ca sa ajungi la nivelul 50.eu n-am reusit cu maxim pe toata durata derularii evenimentului.asa este facut sa nu poti atinge nivelul 50.mai ales daca si 6,7/s.eu ies afara din pozitia de sef de cooperativa in semn de protest.nu stiu ce rezolv.Dar nu-mi convine situatia.si protestez in acest mod si pentru campionatul cooperativelor care e tot mai des de la unul la altul.ar trebui unul pe luna.Ar mai trebui redusi timpii pentru constructii.E anormal sa astepti cate o zi sa iti imbunatatesti ceva.cu atat mai mult ca arhitectul apare foarte rar.si costurile terenului sunt foarte mari.ar trebui injumatatite.dar cred ca parerile noastre nu prea conteaza.doar afacerea sa prospere.
  • kalahari (RO1)kalahari (RO1) RO1 Postări: 61
    editat 27.04.2018
    Medaliile nu se mai dau. Exista promisiunea unei compensatii, dar nu se stie cand si cum:
    https://community.goodgamestudios.com/bigfarm/en/discussion/comment/3872730/#Comment_3872730
    Sunt doua variante:
    1. Fie s-a incercat sa se sondeze o schimbare, cu o diminuare, a valorii acelor medalii. In fond, liga satelor nu mai este atractiva, nu aduce galbeni la buget si acele medalii par sa creeze avantaje nedorite. Doar "par", caci stafful GGS greseste si aici: cine cumpara galbeni nu are nevoie de medalii si nici de autorizatii.
    2. Fie este un bug si nu se recunoaste. Insa nici nu se doreste sa se iasa din aceasta situatie, ca nu cumva sa se ofere gratuitati. Au devenit extrem de zgarciti cu obiecte fara valoare, in speranta ca astfel va spori valoarea acestora. Cu cat este mai rara o cutie de argint, ca sa dau un exemplu, cu atat ar fi mai ravnita, ceea ce este mai degraba fals, cand stii ca ai avut inainte la  discretie asemenea obiecte.
  • Maci4 (RO1)Maci4 (RO1) RO1 Postări: 145
    editat 29.04.2018
    Buna seara !
     Campionatul cooperativelor din nou ...!S- a terminat ultima in data de 24 si acum in data de 29 vine celalalt...
    Nu am reusit sa ma linistesc in aceste cateva zile...nu fac nici o misiune in acest campionat...Cred ca incep sa-mi pierd cheful de joc ...
       Liga satelor  !!!----In aceasta saptamana am invins 5 cooperative cu cooperativa mea  si am primit o recompensa neasteptat de,, mare ,,...15 mii de dolari rurali...s-a meritat sa folosim hrana de alge ,grebla ,perii,trifoi si chiar si gold ...!!!
    Post edited by Maci4 (RO1) on
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    vad ca in toate anunturile de la GGS isi tot rezerva dreptul sa schinbe ce vrea si sa faca ce vrea sa dea premii cui vrea  etc.... dar si noi jucatori putem sa ne rezervam dreptul de a nu mai cumpara galbeni  este dreptul nostru de a subventiona sau nu jocul ,
     defapt toate aberatiile pe care le tot baga in speranta ca vom baga mai multi bani  dar care au transformat jocul in ceva stresant 
      cind ei isi vor revizui drepturile si vor schmba politica jocului poate voi incepe iar sa cotizez dar pina atunci nu le mai dau nimic  deja fac asta de ceva timp si ignor tot ce ma streseaza  si este foarte bine , nici la competitii nu mai particip decit din cind in cind , cind am chef !!!
     

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier