Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Recompense noi si mutarea serverelor

Salut,

Aici puteti discuta despre actualizarea de maine
Post edited by BeoFarmer on
«1

Comentarii

  • IULYAN2120 (RO1)IULYAN2120 (RO1) RO1 Postări: 88
    Buna seara In seara asta mai incepe palaria intr cop sau incepe maine di seara ??
  • Gabriela_M (RO1)Gabriela_M (RO1) RO1 Postări: 140
    Buna ziua tuturor :)

    Foarte buna ideea cu slotul suplimentar pentru constructii, sa speram ca jetoanele pentru constructii vor fi accesibile ca sa putem debloca usor slotul suplimentar.
    Astept si decoratiile animate, daca vor fi atractive, vor da viata fermelor.

    o zi buna si o primavara de vis :smile::smile::smile:
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    buna ziua la voi functioneaza jocul?
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    editat 21.03.2018
    da, toate serverele sunt ok, updateul insa va fi mai tarziu, probabil o sa fim anuntati !
    spor
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Ne mai fura mult jocul acesta?
    Dupa ce acum vreo 3 luni mi-au disparut breo 83 de ornamente din depozitul temporar, acum am cumparat un cotet viking de rate cu monede de campionat, nu l-am primit.
    Oare faptul ca nu investesc bani reali in joc conteaza?
    :((((
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Ne mai fura mult jocul acesta?
    Dupa ce acum vreo 3 luni mi-au disparut breo 83 de ornamente din depozitul temporar, acum am cumparat un cotet viking de rate cu monede de campionat, nu l-am primit.
    Oare faptul ca nu investesc bani reali in joc conteaza?
    :((((
    Esti sigur ca nu ai primit cotetul viking de rate cumparat? Ai verificat cu atentie inventarul de constructii tematice de la ferma gastronomica?
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Da, am verificat. Am incercat si cu delogare si relogare, in speranta ca va aparea cladirea, dar din pacate nu a aparut...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Da, am verificat. Am incercat si cu delogare si relogare, in speranta ca va aparea cladirea, dar din pacate nu a aparut...
    Atunci contacteaza serviciul de support, doar ei pot sa te ajute, ai link mai jos:

    https://support.goodgamestudios.com/?lang=en&g=15
  • chijer (RO1)chijer (RO1) RO1 Postări: 17
    Ok, mi-a aparut cladirea cumparata.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    [12:49]   dicu isabela: mi a omorat si premiile la competitie ...nu stiu ce trebuie sa mi mai faca sa ma las de joc

  • Buna ziua .
    Dupa ce  ca,  de trei zile  . ferma de cai nu se incarca , a venit timpul sa nu ma pot   conecta DELOC - felicitari  GGS ptr inca  un  update  reusit .De  doua ore cauta viermii  si numara ouale - fara succes ,  binenteles  !!!!!!!!

    Raul  -   macar anunta  pe Vali , ca nu ma pot conecta  - cat ? numai tu poti  sti .

    Multumesc .
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna ziua .
    Dupa ce  ca,  de trei zile  . ferma de cai nu se incarca , a venit timpul sa nu ma pot   conecta DELOC - felicitari  GGS ptr inca  un  update  reusit .De  doua ore cauta viermii  si numara ouale - fara succes ,  binenteles  !!!!!!!!

    Raul  -   macar anunta  pe Vali , ca nu ma pot conecta  - cat ? numai tu poti  sti .

    Multumesc .
    Ai incercat sa stergi cache-ul si cookie-urile?
  •  Da, Raul - incercat 
    Am   dezinstalat  si reinstalat chrome  - si apoi   cand am  5 ferestre  deschise - toate  fara nici o problema  plus ca de nervi am jucat   zaruri  pe royalgames -fr    tot fara probleme  ce sa cred ??
    Am uitat - am si ultima varianta de flash player - am instalat-o de pe linkul   dat de BF 
    Am sa incerc diseara , cand revin , de pe edge .
  • fl3ryn (RO1)fl3ryn (RO1) RO1 Postări: 64
    si eu sunt nemultumit de modificarile aduse mai ales campionatului 
    au scos cutiile in care cadeau lucruri utile bagand alte cadouri de doi bani
    au lasat doar 7 cutii simple si una de brosz
    in curand nimeni nu va mai fi interesat de campionat ca nu se merita sa lupti
    nu mai zic de zmeu l-au scos pe motiv ca dezechilibra jocul din contra au lasat ca cumpere cei cu gold si foarte activi 1 maxim si cand sa ia si jucatorii de rand lau scos ,
    puteau sa puna o limita de 5 zmee sa ai maxim si se echilibra in timp asa unii au 6 sau mai multe si altii nu vor mai putea in veci sal ia
    tot ce fac in ultimul timp fac doar cu un scop sa scoata cat mai multi bani de la jucatori ei nusi dau seama ca indeparteaza jucatorii de acest joc , multi sau lasat si multi se vor lasa daca se va continua in aceasta directie
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    @BeoFarmer (RO1), ai idee daca raman aceste recompense la campionat? Sa lase macar pentru ultima rasplata 1 cutie sau 2 de aur ca sa ne motivam colegii sa joace pana la ultima rasplata. Poti sa transmiti mai departe nemultumirile noastre? Asa cum a spus cineva mai sus, nu mai exista interes pentru campionat si deja se simte acest lucru. Merci!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    Am folosit 50 de jetoane pentru a debloca o constructie pe alta ferma si mergand cu doua constructii in paralel ...
    este interesanta gaselnita :)
    Imi este frica sa laud ceva pe jocul asta ca precis vine un "echilibru" si ma dezechilibreaza :D

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Da e foarte bună găselniţa, ca să te citez. Dar, pentru că există mereu şi un dar, odată cu introducerea acestor jetoane, au schimbat recompensele de la competiţie şi chiar sunt de toată jena. Pe mine cel puţin, după acest CM, chiar nu mă mai prind decât la misiunea zilnică ...
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @BeoFarmer (RO1), ai idee daca raman aceste recompense la campionat? Sa lase macar pentru ultima rasplata 1 cutie sau 2 de aur ca sa ne motivam colegii sa joace pana la ultima rasplata. Poti sa transmiti mai departe nemultumirile noastre? Asa cum a spus cineva mai sus, nu mai exista interes pentru campionat si deja se simte acest lucru. Merci!
    Eu si moderatorii altor comunitati am transmis nemultumirile voastre fata de modificarea recompenselor de la campionatul cooperativelor. Echipa de balansare trebuie sa se ocupa de acest lucru, dar nu stim cand o sa fie facute modificarile. In orice caz, Pastele catolic e saptamana asta, deci GGS are liber vineri si luni
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    BeoFarmer a zis:
    @BeoFarmer (RO1), ai idee daca raman aceste recompense la campionat? Sa lase macar pentru ultima rasplata 1 cutie sau 2 de aur ca sa ne motivam colegii sa joace pana la ultima rasplata. Poti sa transmiti mai departe nemultumirile noastre? Asa cum a spus cineva mai sus, nu mai exista interes pentru campionat si deja se simte acest lucru. Merci!
    Eu si moderatorii altor comunitati am transmis nemultumirile voastre fata de modificarea recompenselor de la campionatul cooperativelor. Echipa de balansare trebuie sa se ocupa de acest lucru, dar nu stim cand o sa fie facute modificarile. In orice caz, Pastele catolic e saptamana asta, deci GGS are liber vineri si luni
    Multumesc!
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    multumesc Raul :)
    poate se indura sa introduca cutiutele la loc ..si zmeul ..si omul de guma ..si laditele pentru marirea depozitului ..si sa ne dea mai multe cadouri gen alge, autorizatii, flori de aur, jetoane.... si vom trai fericiti  pana la adanci batraneti :DDD
  • Alin Alin (RO1)Alin Alin (RO1) Postări: 26
    editat 30.03.2018
    BeoFarmer a zis:
    In orice caz, Pastele catolic e saptamana asta, deci GGS are liber vineri si luni
    Aşadar, nu mai cumpăraţi galbeni în perioada asta, că staff-ul are liber şi oricum nu vede achiziţia făcută ;)))

     PS: dacă la 3 livezi de cireşi nu se îndură să dea măcar un lemn pentru primul pas din eveniment, MĂ CAC CU MOŢ PE JOCUL ĂSTA!!! Asta să transmiteţi ggs!!!

    Post edited by Alin Alin (RO1) on
  • floryss (INT1)floryss (INT1) INT1 Postări: 7
    Au scos  autorizatile de la lucratorul harnic... chiar ca sunt nesimtiti.
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    editat 31.03.2018
     bravo GGS ai sa reusesti sa gonesti toti jucatorii premiile nu mai motiveaza pe nimeni sa participe la evenimente fapul ca ai bagat jetoanele pentru constructii  nu este un motiv sa scoti premiile care mai motivau jucatorii sa participe se puteau scoate alte premii mai slabe valoric nu autorizatiile de exploatare a aurului si cutiile cu mistere!!!!!
       daca vre-ti sa inchide-ti jocul si vre-ti sa scapati de jucatori pute-ti anunta si ne cautam alte jocuri pe care sa pierdem timpul si o data pina cind va mai functiona. ca un fel de preaviz si va lasam linistiti !!!!! 
       tot ce face-ti in ultimul timp este o bataie de joc !!
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua.
    Au gindit mult sa ne dea asemenea recompense? Hrana normala, hrana scurta, pelete? Pentru ce, niste jetoane sa fac o constructie in plus? Sa muncesc 4 zile sa consum resurse, bani daca se poate pt nimic? Eram fan silozuri, dar daca continua asa sa le joace ei. Daca si la cel normal si pescuit e la fel nici gind sa mai fac ceva.
    Asta nu e echipa de balansare, ci de debalansare, dezechilibrare, pusa sa distruga jocul. Chiar sa scoti tot ce era bun si sa arunci in batjocura niste resturi ? Sa si le ia lor, le las cu placere si asa poate vor reusi sa ma desprinda si pe mine de joc.
    SPOR LA JOC DOMNILOR DE LA ECHIPA DE BALANSARE ! 
    De data asta a-ti avut mintea ingusta si ochelari de cal. Bataie de joc de oameni. Daca nu stiti sintem OAMENI cei din spatele monitorului. RUSINE!!!!!
  • fau5ta (RO1)fau5ta (RO1) RO1 Postări: 44
    Daca marti cand vor veni GGS la munca vor fi transmise nemultumirile jucatorilor pentru noile recompense stiti ce raspuns va primi moderatorul? 

    Raspuns aprox GGS: "Statisticile arata ca jucatorii sunt multumiti, lupta pentru premiile finale s-a dat, premiile finale s-au incasat. Asa au facut scandal de fiecare data pana s-au obisnuit."

    De fapt, nici nu iti trebuie program de statistica judecand dupa prima pagina de puncte la campionat si prima parte a punctelor la palnia in curs.

    Sa fiti convinsi ca si la palnia cu peste vor fi scoase cupoanele si vor fi in schimb deco. Si la aia va fi aceeasi lupta. Deci premiile astea vor merge in continuare la toate evenimentele pana ne vom obisnui. 

    Pentru ca orgoliul primeaza in orice!
  • ArmynaSoryna (RO1)ArmynaSoryna (RO1) RO1 Postări: 151
    de ce se mai dau acele puncte pentru ferma ca rasplata daca CM s-a incheiat?!! Daca atat ptueti spuneti frac in fata si noi ne retragem de pe acest joc mizer....as vrea si eu niste oferte la galbeni si le platesc ""in avans"....la prima mea pensie....adica peste vreo 30,40 ani...va convine?!! cam asa ne tratati voi pe noi...plus ca monedele de la campionat nu le-am primit pe final de event.....sper ca moderatorii sa transmita mai departe toate aceste nemultumiri...vrem sa fim "platiti"ptr cat muncim...
  • Denion (RO1)Denion (RO1) RO1 Postări: 297
    In curand nu vor mai da deloc galbeni, autorizatii ''moca''. Vor sa ne faca sa cumparam, ce atata galbeni pe degeaba? Va fi jocul celor care baga bani reali! :((
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 31.03.2018

        cat timp vom avea activitate la aceste mizerabile evenimente lucratoru harnic si campionatu intre coop.da dovada ca suntem de acord cu schimbarile facute.......! iar celor de la ggs   doar multe .........!

    Post edited by DanielPlayer83 (RO1) on
  • fl3ryn (RO1)fl3ryn (RO1) RO1 Postări: 64
    de ce nu intelegeti ca au mutat serverele si serverele actuale nu ofera cadouri :)
    va plac cadourile de la planie?
    eu deja anticipez ca si plania de peste e ca si stricata sa nu va mai mire nimic mai ales dupa tot ce sa intamplat in ultimul timp
    eu am propus ca toate cooperativele sa protesteze cel putin o luna sa nu mai incarce nimeni nici macar 1 leu,
    cum isi bat joc ei de noi si noi le putem raspunde cu aceeasi moneda
    hai sa fim soridari ca nu se intampla nimic daca nu mai jucati dor cu gold
  • TanyaMJ (RO1)TanyaMJ (RO1) RO1 Postări: 20
    Cum naiba sa nu fie multumiti jucatori??? ati vazut punctaje la palnie????  la primele locuri???? despre ce vorbim oare????  Credeti ca daca nemultumirile vor fi transmise mai departe(daca)   aia nu au ochi sa vada realitatea?????  S-a jucat la greu si la competitie....cu premiile de kakat..se joaca la greu si la palnie cu aceleasi premii...de ce ar reveni GGs-ul la premiile anterioare????  atat timp cat cei care baga gold...baga indiferent de ce ofera jocul...GGs-ul nu are motive sa analizeze cererile noastre..ale celor marunti....

    Discutii si nemultumiri au fost si cand au scos florile de aur de la competitie..si cand s-a rarait palnia cu pesti....da rtotusi s-au jucat in disperrare deci lumea e multumita...

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier