Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Campionatul Mondial & Modificarea cookie-urilor

Salut,

Aici puteti discuta despre update
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    in legatura cu decoratiunile care dispar, cei care le au deja le vor pastra cu aceleasi caracteristici? asta inseamna ca dezechilibrul in joc va continua,nu?adica nu vei putea niciodata sa concurezi cu o echipa care are deja cativa jucatori cu 5-10 astfel de decoratiuni....sau ele vor fi eliminate si de pe conturi?si in cazul acesta nu ar fi necesare niste compensatii?
    cred ca ar fi fost mult mai corect ca numarul acestora sa fie limitat la numarul maxim pe care le are un jucator in prezent...astfel si ceilalti ar putea sa-si creeze propria strategie pentru a-si achizitiona decoratiunile si sa se echilibreze sansele
    ex:cred ca pe serverul romanesc julieta are 11 sau 12...nu ar fi corect pentru ea sa ii fie luate pentru ca evident a facut niste eforturi dar nu e corect nici fata de ceilalti sa nu poata obtine acelasi numar de trofee pentru ca pur si simplu ele nu mai exista...
  • Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    Nu pot spune nimic decat , Dezamagitor...GGS !!
  • Popas72 (RO1)Popas72 (RO1) RO1 Postări: 2
    Atat timp cat nu aveti ceva bine stabilit nu mai testati atat jocul ca ne faceti sa plecam la altele. Limitati numarul de zmee la un nivel maxim daca tot il au multi jucatori, si recalculati putin nivelul la palnie ca bagi mere cat nu culegi tot anul s-o umplii.  
  • Poftim? Serios? Nu am auzit prea bine , GGS , mai spuneti-mi odata , De fata cu toata lumea , ca sa arunce cu rosii in voi!
      Ati incercat sa imbunatatiti cel mai provocator si competitiv eveniment , Campionatul mondial , dar totusi l-ati stricat. Si cred ca va doare in cot sa il reparati...ca intotdeauna.


         Mai sus vedeti ce zic alti jucatori in legatura cu acest update..(sau ce simt)....

          Si nu cred ca mai e cazul sa scriu ce cred si eu , deoarece si eu ma numar printre acei jucatori... Update-ul e de toata jalea...din toate motivele.

         In primul rand , imbinarea scorului serverului Jetztspielen cu scorul serverului german si imbinarea scorurilor serverului Naszaklassa cu serverul polonez . Daca doua servere se "combina" , atunci serverul german si cel polonez vor avea un avantaj fata de celelalte servere , si va trebui sa ne asteptam ca una din ele sa castige.

         In al doilea rand , decoratiunile eliminate. Voi v-ati gandit numai la cei care au multe decoratiuni de acel tip. Dar mai exista jucatori (ca mine) care n-au facut inca rost de aceste decoratiuni. La urmatorul CM voiam sa incerc sa iau una din acele decoratiuni , dar la pastele cailor mai incerc!

         Etc.. etc..

         In concluzie , GGS s-a intrecut pe sine in cele mai de prost-gust "glume"


  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Poftim? Serios? Nu am auzit prea bine , GGS , mai spuneti-mi odata , De fata cu toata lumea , ca sa arunce cu rosii in voi!
      Ati incercat sa imbunatatiti cel mai provocator si competitiv eveniment , Campionatul mondial , dar totusi l-ati stricat. Si cred ca va doare in cot sa il reparati...ca intotdeauna.


         Mai sus vedeti ce zic alti jucatori in legatura cu acest update..(sau ce simt)....

          Si nu cred ca mai e cazul sa scriu ce cred si eu , deoarece si eu ma numar printre acei jucatori... Update-ul e de toata jalea...din toate motivele.

         In primul rand , imbinarea scorului serverului Jetztspielen cu scorul serverului german si imbinarea scorurilor serverului Naszaklassa cu serverul polonez . Daca doua servere se "combina" , atunci serverul german si cel polonez vor avea un avantaj fata de celelalte servere , si va trebui sa ne asteptam ca una din ele sa castige.

         In al doilea rand , decoratiunile eliminate. Voi v-ati gandit numai la cei care au multe decoratiuni de acel tip. Dar mai exista jucatori (ca mine) care n-au facut inca rost de aceste decoratiuni. La urmatorul CM voiam sa incerc sa iau una din acele decoratiuni , dar la pastele cailor mai incerc!

         Etc.. etc..

         In concluzie , GGS s-a intrecut pe sine in cele mai de prost-gust "glume"



    1. Imbinarea celor 2 servere creeaza 2 locuri libere in top 10. La asta te-ai gandit? Normal ca unul din ele castiga - au castigat si fara sa fie unite.
    2. Vei lua una din acele decoratiuni ... peste 3-4-5-6 ani, cand se vor plictisi cei care castiga sa mai bage bani, pana atunci ... poti visa.
    Nu e in regula sa faca teste pe noi, dar asa au facut intotdeauna.
    Nu e in regula sa nu gandeasca toate implicatiile ideilor care le vin si pe care le pun in practica, dar iar, asa au facut intotdeauna, sau cel putin in ultimii 2 ani.
    Ceea ce cred eu ca le lipseste e un "project manager" - cineva care sa stie cu ce se mananca jocul asta si unde ar putea face unele modificari. Dar cred ca nu il mai au de mult.
    Si, cred ca ar trebui sa joace nitelus si ei jocul fara "ajutoare" de genul galbeni si dolari nelimitati, deco la indemana, terenurile gata cumparate, cladirile la maxim. Poate asa si-ar da seama:
    - ca unele eventuri introduse mai de curand nu se pot face fara sa cheltui galbeni, 
    - ca unele sarcini sunt nerealiste, 
    - ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 
    - ca pentru a face fata la fermier dupa fermier si apoi la campionat ai nevoie de seminte speciale pe care nu ai cand le face,
    - ca cei cu nivel mic au nevoie sa faca si unele eventuri, pentru ca au nevoie de deco cu valoare mai mare, dar nu au cand sa le faca pentru ca asteapta sa inceapa misiunea sau sa se schimbe cutia de la fermier.
    Si ar mai fi multe de spus, dar oricum nu ne aude nimeni, si chiar daca ne-ar auzi nu ii intereseaza, pentru ca interesul lor e sa ii tina activi pe cei care au nivel mare si care cumpara / cheltuie galbeni si care s-ar putea plictisi si muta la alte jocuri mai solicitante.

  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    cvg9 (RO1) a zis:

    2. Vei lua una din acele decoratiuni ... peste 3-4-5-6 ani, cand se vor plictisi cei care castiga sa mai bage bani, pana atunci ... poti visa.

    cred ca nu ai inteles la ce decoratiuni se referea: este vorba despre cele care vindeau la camionul campionatului. Adica cele pe care le poti cumpara tu cu monede de campionat, desigur daca ai suficiente. Nu vad legatura cu cei care baga bani. Nu e ca si cum le-ar lua ei pe toate si ups! s-au terminat (sau nu a fost pana a venit GSS cu ideea "stralucita" de a le scoate fara a rezolva problema inechitatilor care au aparut deja)

    - ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 

    aaaaa....de ce?este un joc de strategie si asta e o provocare ce trebuie rezolvata in cadrul jocului

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    offf (RO1) a zis:
    cvg9 (RO1) a zis:



    - ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 

    aaaaa....de ce?este un joc de strategie si asta e o provocare ce trebuie rezolvata in cadrul jocului

    si ce faci daca vine: mere, grau, iasomie, lucerna, grau, salata mielului, orz, papadie, mere, varza.  Asa am avut eu la acest fermier. Nici un lapte, nici un ou, doar produse pe care le culegi si apoi mergi sa dormi. Ce strategie mai aplici, pe cea a galbenilor sa sari peste ce nu iti place? Sau te multumesti cu 1 punct pe secunda, ca poate se schimba si apar si produsele care dau puncte? De acord, merele, graul, orzul, sunt bune in cantitati mari daca lasi punctele sa se adune peste noapte. Dar nu unul dupa altul.

  • Ceea ce cred eu ca le lipseste e un "project manager" - cineva care sa stie cu ce se mananca jocul asta si unde ar putea face unele modificari. Dar cred ca nu il mai au de mult.
    Si, cred ca ar trebui sa joace nitelus si ei jocul fara "ajutoare" de genul galbeni si dolari nelimitati, deco la indemana, terenurile gata cumparate, cladirile la maxim. Poate asa si-ar da seama:
    - ca unele eventuri introduse mai de curand nu se pot face fara sa cheltui galbeni, 
    - ca unele sarcini sunt nerealiste, 
    - ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 
    - ca pentru a face fata la fermier dupa fermier si apoi la campionat ai nevoie de seminte speciale pe care nu ai cand le face,

        E buna ideea dar chiar crezi ca o sa mearga? GGS abia asteapta sa strice de tot jocul :/

        Daca angajeaza un project manager , testeaza jocul si le zice nemtilor ca e buguit , de toata jalea etc.. Iar pe GGS ii doare in cot , ba il si conediaza , dandu-l afara pe fereastra , ca doar vor sa strice jocul.       
      

       Si daca joaca si ei pe serverul lor special de dolari si galbeni nelimitati vor vedea ca toate evenimentele sunt in gold , dar mai bine nuu..fara serverul lor propriu... ca zgarciti cum sunt vor vedea , dar vor zice ca e prea putin , hai sa marim suma de gold ca sa ii scapam pe jucatori de cardul de credit!

        Felicitari GGS , ati castigat Premiul Nobel pentru cel mai buguit si plin de update-uri dezamagitoare , si ati castigat si locul 1 pentru jocuri de genu : Daca vrei sa fii upgradat cu ferma trebuie sa arunci banii pe geam pentru joc pana cand nu va veti mai permite nici macar o paine!


  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    Nu am priceput din anunţ, se scot acele deco de la piaţa specială CM, se scot de pe conturi sau rămân pe conturi? Dacă rămân pe conturi rămân ca deco sau rămân cu atributele lor iniţiale?
    Spuneţi că s-a dezechilibrat jocul, dar bugetul meu oare nu s-a dezechilibrat când le-am luat? Aveţi idee câte alge, câte mii de jetoane s-au folosit pentru obţinerea lor? Noi ce primim în compesaţie pentru ele?
    Nu mai bine limitaţi numărul lor la x şi pentru restul dădeaţi compensaţii? Fără ele la piaţă CM-ul devine neinteresant. Aveţi impresia că se va agita cineva pentru nu ştiu ce coteţ sau staul pe care-l poate lua la tempo? Am impresia că la GGS sunt o adunătură de oameni care au un singur scop: să aducă cât mai muşţi euro în conturile GGS, nicidecum să facă un joc atractiv unde să ne cheltuim şi ceva bani.
  • dicu isabela (RO1)dicu isabela (RO1) RO1 Postări: 204
    • "....Se adauga decoratiunea "Mina in desert" la comerciantul Campionatului Mondial, iar zmeul acrobatic, masina de guma si laditele festival sunt eliminate. Bonusul aplicat de aceste decoratiuni nu a fost limitat la introducerea lor in joc (lucru care ar fi trebuit sa fie luat in considerare in acel moment si ne cerem scuze pentru acest lucru). Jocul devine dezechilibrat datorita faptului ca exista jucatori care au o multime de astfele de decoratiuni. Dorim sa evitam acest lucru si ne cerem scuze pentru faptul ca aceste articole nu au fost analizate cu atentie...."

    • ce dracu sa inteleg de aici ? chiar reusiti sa scoateti cei mai urat dintr un om educat ..si cat de calma asi fi incep sa nu mai stiu cum sa ma comport diplomat, cand in minte n am decat vorbe urate la adresa voastra pe care mi le stapanesc cu greu ...va doare n basca si fredonati ranjind refrenul ala cu ...ce bine mi pare ca i luat teapa ... .  si noi  ? ce asteptari sa mai avem ?
    • stiam ca mama prostilor este mereu gravida ...dar mai luati si voi o pauza 
  • syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Decoratiunile dobandite  , care le aveti pe ferma, nu vor suporta modificari...nu se vor atinge de ele...vor regandi deco din magazin

  • -moon_light- (RO1)-moon_light- (RO1) RO1 Postări: 135
    mulţumesc pentru răspuns, era normal ca un moderator să o facă ...
  • Rody-rory (RO1)Rody-rory (RO1) RO1 Postări: 125
    Buna ziua.
    Cred domnii de la GGS ca au rezolvat inechitatile din joc scotind zmeul si celelalte de la magazinul CM.
    Dezechilibrele au ramas si daca nu iau nici o masura vor genera inechitati si mai mari. Nu am nimic cu cei care au multe , dar vreau sa pot cumpara si eu un zmeu acrobatic atunci cind imi permit. Chiar cred ei ca vom munci citeva campionate si vom da monedele pe o deco? N-au gindit nici inainte ce fac si acum la fel. Fac lucrurile doar sa fie facute. Au lovit tot in cei care cu mare greutate puteau sa-si ia un zmeu. Sper sa le vina mintea la cap si sa nu mai creeze atitea inechitati si dezechilibre in joc. Doar ei sint vinovati pt ca nu iau in calcul toate lucrurile atunci cind lanseaza un eveniment nou. Sper sa fie doar temporara scoaterea zmeului acrobatic.( asa cum se spune pe forumul englez).
  • nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    daca merg asa o sa joace nemtii intre ei ,ca de jucatori isi bat joc,nu am nimic cu colegii care au 10 zmeie sau 100 daca jocul a fost gandit  aiurea care au putut au fructificat acest lucru ,bv lor,dar restu care nu au reusit a ia un zmeu macar i-a lasat cu buza umflata,ca sa le fie usor a scos acest zmeu ,decat sa vina cu o ideie  ca sa fie toata lumea cat de cat mutumita,asa imi ramane de zis rusine ggs desi sunt sigur ca ati invatat acest cuvant si in romana  de cand tot vi se zice,tineti-o tot asa ,cu siguranta va fi bn ,o zi buna
  • După ce au schimbat vechea ruletă şi au transformat-o în ceva jalnic şi de cacao, după ce au scos premiile cu dragon şi scule de pescuit la Şcoala japoneză, acum au scos şi ceea ce era motivant şi important la acest CM... zmeul şi lădiţa pentru hambar. Ori e cineva ''autist'' prin stafful ggs, ori un psihologo-psihopat care vrea să vadă până unde se pot întinde nervii jucătorilor, sau cât de bogat e folclorul fiecărei naţiuni.
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 02.03.2018
    cum au mai zis si alti jucatori trebuiau limitate nu scoase acele recompense sa ,mai poata  laua si aliti amarati de jucatori care joca de ani de zile si nusi permit sa cumpere galbeni cu bani reali dar cum, am mai spus si in alte comentarii nu ne baga nimeni in sema.......  interesu celor de la ggs sunt doar bani noi suntem vinovati pentru ca nu ne oprim ,daca altceva nu se poate face.......

  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    nu pot aprecia cat ne baga inseama GGS-ul dar ar fi de bun simt ca un moderator sa mai fie prezent pe aici din cand in cand pentru mesaje de genul:"am luat act de doleantele voastre si le-am transmis mai depatre;asteptam solutii!"
    a trecut o saptamana de cand e deschis topicul si nici macar o data un moderator nu a intrat sa zica:da,mai prostilor,le-am citit,nu latrati singuri ca lupii la luna
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    de ce sa mai intre moderatori si ce sa va zica ca astfel de discutii nu le transmit, doar a fost spus clar ca mai departe vor transmite doar ce vor si doar ce cred de cuvinta , adica doar chesti care ii pupan-n dos :))
  • daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    de ce sa mai intre moderatori si ce sa va zica ca astfel de discutii nu le transmit, doar a fost spus clar ca mai departe vor transmite doar ce vor si doar ce cred de cuvinta , adica doar chesti care ii pupan-n dos :))
    iar n-ai de lucru? :neutral:
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Eu citesc toate comentariile voastre tot timpul si chiar am transmis in data de 28 februarie feedback despre ceea ce scrieti voi aici, in special despre nemultumirea voastra legata de eliminarea decoratiunilor de la comerciantul pentru campionat, @tudor gheorghe (RO1) cum de esti tu mereu asa de sigur ca nimic din ceea ce se vorbeste nu ajunge mai departe?
  • offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    multumim pentru raspuns...nu a fost in intentia mea sa te supar dar te rog sa intelegi ca in absenta unui feedback este greu pentru noi sa stim daca suntem ascultati sau nu...
    suntem constienti de faptul ca eforturile voastre sunt voluntare si va suntem recunoscatori pentru ele
    o zi placuta!
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    pentru ca nimic din ceea ce se discuta si ne nemultumeste nu se rezolva  , poate nu este vina voastra a moderatorilor  dar atita timp cit nu se tine cont de parerile jucatorilor  si nu se ia nimic in considerare pot crede ce vreau !!!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier