Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Discutii: Campionatul Mondial & Modificarea cookie-urilor

Salut,

Aici puteti discuta despre update
Post edited by BeoFarmer on

Comentarii

• Petre Vali (RO1)Petre Vali (RO1) RO1 Postări: 236
    Nu pot spune nimic decat , Dezamagitor...GGS !!

''De soţia mea , de amantul ei , de tot zbuciumul de atunci, mi-aduc aminte cu adevărat ca de o întâmplare din copilărie.'' C.P

• offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    cvg9 (RO1) a zis:

2. Vei lua una din acele decoratiuni ... peste 3-4-5-6 ani, cand se vor plictisi cei care castiga sa mai bage bani, pana atunci ... poti visa.

cred ca nu ai inteles la ce decoratiuni se referea: este vorba despre cele care vindeau la camionul campionatului. Adica cele pe care le poti cumpara tu cu monede de campionat, desigur daca ai suficiente. Nu vad legatura cu cei care baga bani. Nu e ca si cum le-ar lua ei pe toate si ups! s-au terminat (sau nu a fost pana a venit GSS cu ideea "stralucita" de a le scoate fara a rezolva problema inechitatilor care au aparut deja)

- ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 

aaaaa....de ce?este un joc de strategie si asta e o provocare ce trebuie rezolvata in cadrul jocului

• Ceea ce cred eu ca le lipseste e un "project manager" - cineva care sa stie cu ce se mananca jocul asta si unde ar putea face unele modificari. Dar cred ca nu il mai au de mult.
    Si, cred ca ar trebui sa joace nitelus si ei jocul fara "ajutoare" de genul galbeni si dolari nelimitati, deco la indemana, terenurile gata cumparate, cladirile la maxim. Poate asa si-ar da seama:
    - ca unele eventuri introduse mai de curand nu se pot face fara sa cheltui galbeni, 
    - ca unele sarcini sunt nerealiste, 
    - ca nu are ce cauta graul, salata mielului, iasomia, orzul la fermierul harnic, 
    - ca pentru a face fata la fermier dupa fermier si apoi la campionat ai nevoie de seminte speciale pe care nu ai cand le face,

E buna ideea dar chiar crezi ca o sa mearga? GGS abia asteapta sa strice de tot jocul :/

Daca angajeaza un project manager , testeaza jocul si le zice nemtilor ca e buguit , de toata jalea etc.. Iar pe GGS ii doare in cot , ba il si conediaza , dandu-l afara pe fereastra , ca doar vor sa strice jocul.       

Si daca joaca si ei pe serverul lor special de dolari si galbeni nelimitati vor vedea ca toate evenimentele sunt in gold , dar mai bine nuu..fara serverul lor propriu... ca zgarciti cum sunt vor vedea , dar vor zice ca e prea putin , hai sa marim suma de gold ca sa ii scapam pe jucatori de cardul de credit!

Felicitari GGS , ati castigat Premiul Nobel pentru cel mai buguit si plin de update-uri dezamagitoare , si ati castigat si locul 1 pentru jocuri de genu : Daca vrei sa fii upgradat cu ferma trebuie sa arunci banii pe geam pentru joc pana cand nu va veti mai permite nici macar o paine!

Brigada_Veselaa

• syby (RO1)syby (RO1) RO1 Postări: 103
    Decoratiunile dobandite  , care le aveti pe ferma, nu vor suporta modificari...nu se vor atinge de ele...vor regandi deco din magazin

• nela paraschiv (RO1)nela paraschiv (RO1) RO1 Postări: 123
    daca merg asa o sa joace nemtii intre ei ,ca de jucatori isi bat joc,nu am nimic cu colegii care au 10 zmeie sau 100 daca jocul a fost gandit  aiurea care au putut au fructificat acest lucru ,bv lor,dar restu care nu au reusit a ia un zmeu macar i-a lasat cu buza umflata,ca sa le fie usor a scos acest zmeu ,decat sa vina cu o ideie  ca sa fie toata lumea cat de cat mutumita,asa imi ramane de zis rusine ggs desi sunt sigur ca ati invatat acest cuvant si in romana  de cand tot vi se zice,tineti-o tot asa ,cu siguranta va fi bn ,o zi buna
    nela paraschiv @ ro 1
  • După ce au schimbat vechea ruletă şi au transformat-o în ceva jalnic şi de cacao, după ce au scos premiile cu dragon şi scule de pescuit la Şcoala japoneză, acum au scos şi ceea ce era motivant şi important la acest CM... zmeul şi lădiţa pentru hambar. Ori e cineva ''autist'' prin stafful ggs, ori un psihologo-psihopat care vrea să vadă până unde se pot întinde nervii jucătorilor, sau cât de bogat e folclorul fiecărei naţiuni.
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46
    editat 02.03.2018
    cum au mai zis si alti jucatori trebuiau limitate nu scoase acele recompense sa ,mai poata  laua si aliti amarati de jucatori care joca de ani de zile si nusi permit sa cumpere galbeni cu bani reali dar cum, am mai spus si in alte comentarii nu ne baga nimeni in sema.......  interesu celor de la ggs sunt doar bani noi suntem vinovati pentru ca nu ne oprim ,daca altceva nu se poate face.......

• offf (RO1)offf (RO1) RO1 Postări: 24
    nu pot aprecia cat ne baga inseama GGS-ul dar ar fi de bun simt ca un moderator sa mai fie prezent pe aici din cand in cand pentru mesaje de genul:"am luat act de doleantele voastre si le-am transmis mai depatre;asteptam solutii!"
    a trecut o saptamana de cand e deschis topicul si nici macar o data un moderator nu a intrat sa zica:da,mai prostilor,le-am citit,nu latrati singuri ca lupii la luna
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 787
    de ce sa mai intre moderatori si ce sa va zica ca astfel de discutii nu le transmit, doar a fost spus clar ca mai departe vor transmite doar ce vor si doar ce cred de cuvinta , adica doar chesti care ii pupan-n dos :))

• daniel fermier (RO1)daniel fermier (RO1) RO1 Postări: 546
    de ce sa mai intre moderatori si ce sa va zica ca astfel de discutii nu le transmit, doar a fost spus clar ca mai departe vor transmite doar ce vor si doar ce cred de cuvinta , adica doar chesti care ii pupan-n dos :))
    iar n-ai de lucru? :neutral:
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 787
    pentru ca nimic din ceea ce se discuta si ne nemultumeste nu se rezolva  , poate nu este vina voastra a moderatorilor  dar atita timp cit nu se tine cont de parerile jucatorilor  si nu se ia nimic in considerare pot crede ce vreau !!!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier