Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Sugestii, laudă, critică

Multumesc, pentru pumnul bagat ......in gura

Buna dimineata,

Draga moderator Beo,

Eu Iosif, ca acesta este numele meu, inca nu am atacat persoana din spatele avatarului Beo, acesta este un joc iar tu (Raul-daca este numele tau) esti o persoana in carne si oase.
Am scris niste comentarii si am dat niste indicii, te rog ține cont de ele, transmitele mai departe si te asigur ca nu vei mai avea parte de la mine decat de salut, pentru ca așa este politicos-așa am fost educat nu sa fac razboi, Razboi ne indeamna GGS sa facem, pentru cine ține ...este minunat iar la cine nu ține te pune pe tine (moderatorul_ sa primesti oalele in cap_.... deci....Te rog incearca sa nu ma ignori, pentru 2 motive:
- Nu pot raspunde pertinent la aceste intrebari.
        Cati dolari ai avut inainte de bug?
        Cati dolari ai avut dupa ce ai folosit bug-ul (daca ai facut asta)
        Cat ai folosit intre timp
        Cat ai avut dupa retragere
- Tu (a se intelege GGS) doresti corectitudine.

Multumesc
Astept un raspuns indiferent canalul pe care il preferi(public sau privat)


Public-ramane public - il va citi toata lumea
Privat-ramane privat-il va citi doar persoana cereia ii este adresat 

Comentarii

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Iti pusesem acele intrebari pentru a face acest calcul:

  • Bun se pare ca avem o mare problema .........

    Am sa fac calcule sa vad EU de cand joc cu acest bug(si nu l-am descoperit decat cu jumatate de ora inainte de a pleca la munca)

    sa vad cu cat ma furat GGS_ul, te rog asteapta sa pun pe hartie toate actiunile de care i-mi aduc aminte dupa care daca i-mi da cu virgula(voi fi pe plus-in conditiile in care contorii de la Dolari au ajuns pe zero iar faimoasa suma de 73.000 dolari reprezinta ceace eu inca nu cheltuisem), te ASIGUR ca va fi razboi (in limita legala) atat cu tine (moderatorul-primesti oale in cap si se vor sparge) cat si GGS_ul.

    Multumesc anticipat pentru asteptare
  • Buna ziua draga moderator si multumesc pentru asteptare,

    Averea mea cu care m-a lasat GGS-ul dupa eliminarea vanzarii pestelui la liber a fost 614.000.000 Dolari (nivelul 65 si toate parcelele cumparate)

    Am facut o medie a ce produce zilnic zona de pescuit de mare adancime, Oleg si F1, celelalte sunt neglijabile ca nu le-am dezvoltat
    Calculele mele sunt urmatoarele si le-am inceput cu aproximatie de la momentul la care a fost eliminata vanzarea pestelui la liber-am luat 110 zile ca medie am avut o perioada scurta in care nu am trimis navele dupa peste.

    --Vorbesc in numele meu si ce voi expune sunt valabile la nivelul de dezvoltare pe care in am si la timpul alocat jocului de mine si de copii mei--
     
         Zona de pescuit de mare adancime(medie)
    produce 10,565,600 Dolari/zi si cheltuie 4,788,000 Dolari/zi = profit 5.777.600 Dolari/zi
         Oleg(medie)
    produce 2,605,000 Dolari/zi si cheltuie 456,700 Dolari/zi = profit 2.148.300 Dolari/zi
         F1(este singura pe care am pus accent)(medie)
    produce 1.545.000 Dolari/zi si cheltuie 200.000 Dolari/zi = profit 1.345.000 Dolari/zi

    5.777.600 + 2.148.300 + 1.345.000 = 9.270.900
    Asta inseamna un profit zilnic de 9.270.900 Dolari
    in cele 110 zile de cand am facut calculul am adunat:

         1.019.799.000 Dolari + averea mea 614.000.000 Dolari = 1.633.799.000 Dolari

    Din acest total trebuie scazut costul extensiilor pentru cele 3 ferme pe care le-am cumparat inainte de descoperirea bugului - cost total 312.470.000 Dolari

    Descoperirea bug-ului de catre mine a fost cu 30 minute inainte sa plec la munca si am beneficiat de el ca multi dintre noi ....adica ZERO dolari pentru ca avand totul cumparat nu am avut pe ce cheltui, este adevarat ca am dat sa creasca Ascunzatoarea lui Lester, dar la nivelul 5+6+7 si 8 nu ma putea duce la 0(zero) contul

    Cu alte cuvinte rog domnul moderator sa faca exact ce l-am sfatuit in mesajele anterioare sa dea contul la o investigatie catre GGS pentru a nu merge mai departe cu aceasta nemultumire. 

    Mie i-mi da cu virgula domnule moderator

    Multumesc.

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Voi transmite numerele tale cuiva care e in masura sa verifice si o sa revin si eu cu numerele date de el, insa azi e sambata iar maine seara e Ajunul Craciunului. Craciunul si Anul Nou sunt sarbatorite pe aproape tot globul, chiar si in Germania, asadar pentru moment nu am cui sa ii cer sa faca verificari deoarece angajatii sunt in concediu iar cei de care dispunem nu pot face mare lucru deoarece nu sunt la birou 
  • Multumesc draga moderator, dar asta iti spun de mai multe zile, se pare ca tu-Raul auzi doar ce vrei , consideri ca eu Iosif, vorbesc sa nu adorm, Astetp raspunsul celor in masura sa ia o decizie, 

    Sarbatori fericite!
  • Buna seara, draga moderator

    Ceva semne de la GGS pentru ''problema mea'' sau toti sunt prea ocupati cu un CM care este plin de ....bube?

    Multumesc
  • buna ziua.A lvl 46 si nu am planificatorul de nunti .De ce?

  • Buna dimineata,

       Dragi moderatori din punct de vedere legal(cel putin cele din Romania) eu am de asteptat un raspuns pana in 30 zile, considerati ca acest termen sunt nevoit sa il astept/pastrez si aici?

    Multumesc.

    si desigur CM-ul cum am comentat mai devreme ....este plin de bube......nu mai pierd timpul cu printscreen-uri ca oricum nu sunt bagat in seama de nimeni, la frumoasa palnie programata de GGS ca fiind peste-sau nu mai vad eu culorile alocate(cand incep respectivele evenimente daor zeul nostru(GGS) cunoaste este blocata pe orz.....
    Si desigur raspunsul din carti va veni....'Se cunoaste aceasta si se va remedia' ........ zic eu candva cu scuzele de rigoare inseate de catre voi ca si moderatori ca ....aveti bun simt si o face-ti pentru voi.

    celorlalti jucatori care se distreaza cu acesta mascarada le urez mult succes.....la comentarii(pentru a vedea pe cati dintre noi(jucatorii) conteaza calitatea acestei aplicatii - si desigur astept si carcotasii care vad repede greselile gramaticale.....

    sper ca va smulg eu cate un zambet ca GGS-eul  va increteste fruntile (mie ENEL-ul cae opreste curentul electric)...

    .....si desigur astept apasarea butonului 'abuz' dar de data acesta poate domnia sa vine si cu un comentariu ....

    Distractie placuta!


  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 15.01.2018

    "si desigur CM-ul cum am comentat mai devreme ....este plin de bube......nu mai pierd timpul cu printscreen-uri ca oricum nu sunt bagat in seama de nimeni, la frumoasa palnie programata de GGS ca fiind peste-sau nu mai vad eu culorile alocate(cand incep respectivele evenimente daor zeul nostru(GGS) cunoaste este blocata pe orz....."


    Ce crezi? Suntem 2 sau mai multi, dar sunt a doua care scrie, care are probleme cu cititul/vazutul. La CM-ul meu tot pescuit incepe si, pentru ca de regula nu apar soiurile de pesti necesare, am avut grija sa imi pastrez niste scoici nerecoltate din barci, dar surpriza a venit dimineata pt ca aveam nevoie de porumb.

    Pai..... sa nu incep eu sa intreb sfintii si dumnezeii acestui joc ce mama naibii se intampla? pana cand sau cand vor posta si ei ceva corect? 
  • Buna dimineata,

    Dragi moderatori, am inteles de la voi ca viata reala/personala primeaza, dar am pus cateva intrebari ( inainte de 23 Dec 2017) la care nu primesc nici un raspuns, cu toate ca din punct de vedere legal, al legilor din Romania trebuia sa primesc o reactie, cel putin din partea voastra - daca GGS nu vrea sa raspunda - ceva de genul......
    -''Ne cerem scuze.....dar datorita multitudinii evenementelor in derulare si a grijii deosebite fata de jucatori nu am putut aloca timp problemei dumneavoastra, vom face tot posibilul ca in cel mai scurt timp sa primiti un raspuns''
    .
    .
    .
    .
    .
    -''Il doare-n ...... cot, pe GGS de tine si de problema ta, daca parasesti jocul, se va gasi un alt ......care sa-ti ocupe locul si de la care sa castige mult mai mult decat cei 2lei pe care i-ai platit/bagat tu pana acum....''

    nu conta pentru mine cum suna raspunsul, vedeam ca nu vorbesc singur precum ....... televizorul

    Sper sa primesc o reactie cat de curand,

    Multumesc
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Buna dimineata,

    O sa trimit luni subiectul acesta catre CM Hunter si o sa revin cu raspunsul lui.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    @MotherRussia (RO1)

    Revin acum cu raspunsul. Ieri am discutat despre cazul tau iar astazi am primit rezultatele de la verificarile necesare facute de catre un membru al echipei, prin urmare:

    Inainte ca tu sa beneficiezi si sa folosesti acel bug, aveai suma de ~670,000,000 dolari
    Dupa folosirea acestuia, aveai aproape 4,000,000,000 dolari
     
    Dupa toate astea, dolarii respectivi, cei obtinuti prin intermediul bug-ului, au fost retrasi. Datorita faptului ca inainte de retragerea dolarilor ai facut achizitii pe diverse articole care au valorat in total cateva sute de milioane de dolari, contul tau ajunsese la suma de 0 dolari 

    Prin urmare, singurul lucru pe care il mai am de spus este sa imi cer scuze pentru raspunsul cu intarziere

    Cu mare drag,
    BeoFarmer.
  • Markoni (RO1)Markoni (RO1) RO1 Postări: 114
    BeoFarmer, puteai sa dai in acelasi timp si contul meu la verificat. Stiai foarte bine despre ce era vorba. Ti-am trimis printscreen cu dovada dolarilor si totusi n-a interesat pe nimeni. Sunt ferm convinsa ca GGS nu mi-ar fi dat niciun cent inapoi, dar trebuie sa afle in fiecare zi ca nu suntem asa cum cred ei. Adica niste prescolari pe care ii pacalesti cum vrei.
  • BeoFarmer a zis:
    @MotherRussia (RO1)

    Revin acum cu raspunsul. Ieri am discutat despre cazul tau iar astazi am primit rezultatele de la verificarile necesare facute de catre un membru al echipei, prin urmare:

    Inainte ca tu sa beneficiezi si sa folosesti acel bug, aveai suma de ~670,000,000 dolari
    Dupa folosirea acestuia, aveai aproape 4,000,000,000 dolari
     
    Dupa toate astea, dolarii respectivi, cei obtinuti prin intermediul bug-ului, au fost retrasi. Datorita faptului ca inainte de retragerea dolarilor ai facut achizitii pe diverse articole care au valorat in total cateva sute de milioane de dolari, contul tau ajunsese la suma de 0 dolari 

    Prin urmare, singurul lucru pe care il mai am de spus este sa imi cer scuze pentru raspunsul cu intarziere

    Cu mare drag,
    BeoFarmer.
    Buna dimineata,

    Draga Moderator, se pare ca avem probleme de comunicare intre noi doi si cei de la GGS, daca nu am cumparat terenuri nu am ridicat cladiri, care sunt acele achizitii pe care le-am facut?

    asta vreau sa-mi dea ca raspuns marele CM-Hunter, (spre el ai spus ca trimiti cererea mea)

    Multumesc

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Nu am primit specificatii despre lucrurile cumparate, mi sa spus doar ca ele valorau cateva sute de milioane de dolari. Nu voi incerca sa fac rost de mai multe amanunte pentru ca nu are rost, cred ca ar dura ceva timp sa fie facute...acum spui ca nu ai cumparat nimic, insa tu mai sus spuneai ca ai modernizat copacul lui lester catre nivelul 5, 6, 7 si 8, care inseamna:

    23.000.000 + 32,000,000 + 43,000,000 + 56,000,000 = 154.000.000 dolari, deci o mica parte din nimic o stim, pentru mai multe detalii te rog sa contactezi serviciul de asistenta, pentru mine acest subiect e rezolvat ;)


    Buna dimineata,

    Draga Moderator, se pare ca avem probleme de comunicare intre noi doi si cei de la GGS, daca nu am cumparat terenuri nu am ridicat cladiri, care sunt acele achizitii pe care le-am facut?

    asta vreau sa-mi dea ca raspuns marele CM-Hunter, (spre el ai spus ca trimiti cererea mea)

    Multumesc

    El nu are ce sa iti spuna, nu el face verificarile, el e doar persoana de contact intre echipa si moderatori.
  • Multumesc draga moderator. Te rog sa inchizi subiectul/discutia, nu are rost sa te pun la treaba pe tine-ca intermediar, voi continua acesta speta dar pe alte cai.

    Multumesc pentru timpul acordat/alocat mie ca si jucator.

    Toate bune!
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Multumesc draga moderator. Te rog sa inchizi subiectul/discutia, nu are rost sa te pun la treaba pe tine-ca intermediar, voi continua acesta speta dar pe alte cai.

    Multumesc pentru timpul acordat/alocat mie ca si jucator.

    Toate bune!
    Imi pare rau, dar asta e tot ceea ce am putut sa fac!
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!