Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

Intrebari privitoare la joc

Mi-a disparut ferma de bomboane, desi lucrasem doar vreo 3, 4 zile la ea...nici nu mai stiu cate, poate chiar mai putine...ce naiba?...Alta intrebare, este ca desi am o gramada de decoratiuni, contorul de satisfactie nu se ridica si din cauza asta costurile fermei sunt foarte mari...ce se intampla?....

Cel mai bun răspuns

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 04.02.2018 Răspunde ✓
    Salut @bvile (RO1)

    1) Ferma de bomboane a fost doar o ferma temporara, sau mai bine spus o ferma - eveniment. Fermele temporare dureaza doar 24 de zile, dupa care dispar iar data viitoare cand revine vei reincepe din nou totul de la 0

    2) Depinde si de numarul caselor pe care le ai. Casele scad fericirea lucratorilor, in timp ce decoratiunile maresc fericirea. In plus, cel mai important lucru nu este numarul de decoratiuni, ci valoarea decoratiunii. De exemplu, e una sa ai 3 deco cu 50 fericire, si alta sa ai 3 deco cu 20 fericire de aceleasi dimensiuni

răspunsuri

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 04.02.2018 Răspunde ✓
    Salut @bvile (RO1)

    1) Ferma de bomboane a fost doar o ferma temporara, sau mai bine spus o ferma - eveniment. Fermele temporare dureaza doar 24 de zile, dupa care dispar iar data viitoare cand revine vei reincepe din nou totul de la 0

    2) Depinde si de numarul caselor pe care le ai. Casele scad fericirea lucratorilor, in timp ce decoratiunile maresc fericirea. In plus, cel mai important lucru nu este numarul de decoratiuni, ci valoarea decoratiunii. De exemplu, e una sa ai 3 deco cu 50 fericire, si alta sa ai 3 deco cu 20 fericire de aceleasi dimensiuni
  • AlinaSima (RO1)AlinaSima (RO1) RO1 Postări: 9
    Salutare,am si eu o intrebare : DE CE SUNT COMPETITILE ASTEA ASA DE DESE?? CAND CAMPIONAT,CAND PALNIE,IAR CAMPIONAT,IAR PALNIE,,,,,,adica acum sincer cred ca nu sunt singurul care gandeste asa,,si anume ca nu mai avem timp nici macar sa respiram,,apoi sa mai strangem resurse ce sa mai vorbim,,nici de viata personala nu mai poate fi vorba,,ca trebuie sa fim mereu in fata calculatorului...Oare chiar nu poate nimeni sa le atraga atentia celor de sus??Eu ii cred ca au nevoie de bani nostri ai tuturor,,dar sa ne mai creada si ei ca mai avem si viata personala.Astept un raspuns pentru care multumesc anticipat moderatorilor.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Salutare,am si eu o intrebare : DE CE SUNT COMPETITILE ASTEA ASA DE DESE?? CAND CAMPIONAT,CAND PALNIE,IAR CAMPIONAT,IAR PALNIE,,,,,,adica acum sincer cred ca nu sunt singurul care gandeste asa,,si anume ca nu mai avem timp nici macar sa respiram,,apoi sa mai strangem resurse ce sa mai vorbim,,nici de viata personala nu mai poate fi vorba,,ca trebuie sa fim mereu in fata calculatorului...Oare chiar nu poate nimeni sa le atraga atentia celor de sus??Eu ii cred ca au nevoie de bani nostri ai tuturor,,dar sa ne mai creada si ei ca mai avem si viata personala.Astept un raspuns pentru care multumesc anticipat moderatorilor.
    Salut,

    Pentru moment am de plecat undeva si voi fi inactiv cateva ore (2 sau 3) dar o sa vorbesc cu seful nostru despre acest lucru astazi cand imi termin eu treburile mele si o sa va dau vesti despre acest lucru. 
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    Salutare,am si eu o intrebare : DE CE SUNT COMPETITILE ASTEA ASA DE DESE?? CAND CAMPIONAT,CAND PALNIE,IAR CAMPIONAT,IAR PALNIE,,,,,,adica acum sincer cred ca nu sunt singurul care gandeste asa,,si anume ca nu mai avem timp nici macar sa respiram,,apoi sa mai strangem resurse ce sa mai vorbim,,nici de viata personala nu mai poate fi vorba,,ca trebuie sa fim mereu in fata calculatorului...Oare chiar nu poate nimeni sa le atraga atentia celor de sus??Eu ii cred ca au nevoie de bani nostri ai tuturor,,dar sa ne mai creada si ei ca mai avem si viata personala.Astept un raspuns pentru care multumesc anticipat moderatorilor.
    Am transmis nemultumirea si o sa fie discutat acest lucru in viitorul apropiat. Mai multe informatii nu pot fi oferite
  • Salut.
    Am mai întrebat şi în alte postări, dar nu am găsit răspunsul; deci: evenimentul ''Şcoala japoneză bla-bla-bla'', vine de acum doar în timpul campionatului, sau şi în afara lui? Mă interesează premiul care era oferit normal acolo, cel cu dragon de 2x2: va mai fi oferit vreodată sau trebuie să ne mulţumim doar cu puncte efemere? Mersi...

  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 05.02.2018
    Salut.
    Am mai întrebat şi în alte postări, dar nu am găsit răspunsul; deci: evenimentul ''Şcoala japoneză bla-bla-bla'', vine de acum doar în timpul campionatului, sau şi în afara lui? Mă interesează premiul care era oferit normal acolo, cel cu dragon de 2x2: va mai fi oferit vreodată sau trebuie să ne mulţumim doar cu puncte efemere? Mersi...

    Salut,

    Pentru moment nu e planuita rularea versiunii simple a evenimentului Shinkei - Suijaku (dupa cum se poate vedea si in calendarul de evenimente pentru februarie), dar am propus ca sa apara. 
  • AlinaSima (RO1)AlinaSima (RO1) RO1 Postări: 9
    BeoFarmer a zis:
    Salutare,am si eu o intrebare : DE CE SUNT COMPETITILE ASTEA ASA DE DESE?? CAND CAMPIONAT,CAND PALNIE,IAR CAMPIONAT,IAR PALNIE,,,,,,adica acum sincer cred ca nu sunt singurul care gandeste asa,,si anume ca nu mai avem timp nici macar sa respiram,,apoi sa mai strangem resurse ce sa mai vorbim,,nici de viata personala nu mai poate fi vorba,,ca trebuie sa fim mereu in fata calculatorului...Oare chiar nu poate nimeni sa le atraga atentia celor de sus??Eu ii cred ca au nevoie de bani nostri ai tuturor,,dar sa ne mai creada si ei ca mai avem si viata personala.Astept un raspuns pentru care multumesc anticipat moderatorilor.
    Am transmis nemultumirea si o sa fie discutat acest lucru in viitorul apropiat. Mai multe informatii nu pot fi oferite
    multumesc
  • Veronica_ndr (RO1)Veronica_ndr (RO1) RO1 Postări: 2
    de ce la misiuni se dA NUMAI PORUMB, LUCERNA SI NAPI, AKTA CEVA NY MAI AVETI?

  • sin_axel (RO1)sin_axel (RO1) RO1 Postări: 396
    Din punctul meu de vedere ar trebui scos laptele si porcii fiindca dureaza mai mult de 30 min, parerea mea.
  • Am primit trofeul incepatorilor dupa campionat.Daca duc pe el cursorul apare " Timp ramas 14 zile". Ce inseamna asta?
  • DanielPlayer83 (RO1)DanielPlayer83 (RO1) RO1 Postări: 46

    daca urmatoru campionat intre coop.nu va mentineti coop. in primele 10, dupa 14 zile veti pierde acel trofeu

  • elly1234567890 (RO1)elly1234567890 (RO1) RO1 Postări: 10
    de ce nu se poate pune trifoi si pe brutarie?
  • probook650g1 (RO1)probook650g1 (RO1) RO1 Postări: 91
    .... Eu ii cred ca au nevoie de bani nostri ai tuturor...dar sa ne mai creada si ei ca mai avem si viata personala.....
    Ti.ai cam raspuns singur la intrebare.... si plus de asta... nu trebuie mereu sa fii pe primul loc... mai sunt si altii la rand ... asa mai faci si economii si iti vei reface si stocurile.  :smiley:
    spor

  • elly1234567890 (RO1)elly1234567890 (RO1) RO1 Postări: 10
    de ce la pstisori auri nu merg toate puntele pe secunda si merg mai putin decat prind

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier