Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Întrebări cu privire la joc

dolarii de zahar

Buna ziua dragi fermieri!!!!
Stie cineva ce se intampla cu dolarii de zahar necheltuiti dupa ce dispare insula?
Am cautat in forum dar nu gasesc tutorialul si precis este pe undeva.
Multumesc.

Comentarii

  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Cred ca se transforma in acele cupoane pe care le primesti cand se termina insula. Din ce stiam, cupoanele se obtin pentru constructiile mai mari de nivelul 1, pentru productia nevanduta, pentru humus, ingrasamant, hrana nefolsite si pentru dolarii necheltuiti.
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Multumesc ! Cam asa stiam si eu dar ma asteptam sa faca bine un moderator sa raspunda dar in ultima vreme nu prea ... raspund din pacate!!!!
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    AS FI VRUT SA AFLU SI RATA DE SCHIMB
    ADICA 1000 DOLARI ZAHAR=? CUPOANE
    POATE VREUN MODERATOR MA LAMURESTE
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    nu se preschimba in nimic ii perzi pur si simplu , la sfirsitul insulei iti da o compensatie caare este la fel de proasta si daca ai 50 de milioane de dolari de zahar si daca ai 100 deci nu conteaza cit ai cheltuit , o spun din experienta personala
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    poate obtinem si un raspuns oficial........de la un moderator?..mai exista?
  • tudor gheorghe (RO1)tudor gheorghe (RO1) RO1 Postări: 788
    are treaba sa o apere pe Cistigatoarea si nu cred ca iti poate da un raspuns mai concret , poate doar sa dea o lozinca marca GGS:)) 
  • Alin Alin (RO1)Alin Alin (RO1) Postări: 26
    editat 27.01.2018
    Din experienţa proprie, am observat că toţi dolarii insulari necheltuiţi sunt pur şi simplu pierduţi. Ceea ce se oferă ca şi compensaţie este contravaloarea în cupoane/cochilii/pietre runice a mărfii din depozit şi ceea ce rezultă din demolarea unor clădiri. 
    PS: nici pentru hrană/humus/îngrăşământ insular nu se oferă nici o compensaţie, ce nu se consumă se pierde la finalul eventului.
    Post edited by Alin Alin (RO1) on
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Multumesc dragi colegi de joc!!!
    Dezamagitor dragi moderatori ca nu aveti timp si pentru intrebari legate de joc ci doar de alta natura :((
  • ArwynArwyn Guest Postări: 800
    Ne cerem scuze pentru intarziere Flori, dar imi cand vine vorba de viata personala atunci aceasta primeaza.
    Cat despre dolarii insulari din cate stiu acestia sunt schimbati in tichete la final, insa cu o rata foarte mica, de exemplu 1000 de dolari = 3 tichete, insa maine cand e echipa la firma o sa intreb ca sa fiu mai sigura.
  • BeoFarmerBeoFarmer Postări: 1,853
    editat 01.02.2018
    Multumesc dragi colegi de joc!!!
    Dezamagitor dragi moderatori ca nu aveti timp si pentru intrebari legate de joc ci doar de alta natura :((
    Din moment ce primul comentariu din partea unui alt jucator a fost corect nu am simtit nevoia de a repeta raspunsul lui
  • flori2007 (RO1)flori2007 (RO1) Postări: 131
    Intr-un final ,,,, Multumesc !!!!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier