Acasă Romanian Goodgame Big Farm - Jocul Probleme tehnice şi bug-uri

bug eveniment nunta

am inceput evenimentul trei nunti si o cununie si dupa ce am terminat pasul 1,la paul 2 nu mi se contorizeaza scoicile dupa ce recoltez...deci ce se va intampla?

Comentarii

  • nici la mine nu se contorizeaza .Ce se intampla?
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    La stiri de la moderatori, Beo a zis ca perlele se aduna doar trimitandu-l pe Oleg la pescuit. Se adunau prea usor 10 perle la maslini (6 ore) si nu "sareau" galbenii in ritmul pe care il preconizasera, probabil.
  • catalinastefan (RO1)catalinastefan (RO1) RO1 Postări: 14
    inteleg..dar mie nu imi mai dau deloc doar la cusca cainelui

  • tarina (RO1)tarina (RO1) RO1 Postări: 7
    Si eu am primit perle doar de la cusca câinelui !
  • cvg9 (RO1)cvg9 (RO1) Postări: 421
    Strict din punctul meu de vedere, acest event sa il faca si sa il termine GGS! Mie personal mi se pare bataie de joc. 
  • ted (RO1)ted (RO1) RO1 Postări: 37
    În caz că facem greșeala și începem eventul,1930 de perle de la pas 2 le culege Oleg în 8 zile(dacă îl trimit la 7 ore aduce 85 perle) sau în 4 zile(dacă îl hăituiesc la fiecare 10 min).Asta,bineînțeles,cu condiția obligatorie de a se elimina dormitul din program,sau orice altă activitate din viața de zi cu zi.
    Întrebarea este, ggs ne testează cumva inteligența, sau e vreun event SF de mare succes și noi nu știm ?
  • Ambramburica (RO1)Ambramburica (RO1) RO1 Postări: 138
    ted (RO1) a zis:
    În caz că facem greșeala și începem eventul,1930 de perle de la pas 2 le culege Oleg în 8 zile(dacă îl trimit la 7 ore aduce 85 perle) sau în 4 zile(dacă îl hăituiesc la fiecare 10 min).Asta,bineînțeles,cu condiția obligatorie de a se elimina dormitul din program,sau orice altă activitate din viața de zi cu zi.
    Întrebarea este, ggs ne testează cumva inteligența, sau e vreun event SF de mare succes și noi nu știm ?
    poți închiria barcă și-l trimiți pe Oleg cu ora. Strângi mai repede.
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 25.01.2018
    ted (RO1) a zis:
    În caz că facem greșeala și începem eventul,1930 de perle de la pas 2 le culege Oleg în 8 zile(dacă îl trimit la 7 ore aduce 85 perle) sau în 4 zile(dacă îl hăituiesc la fiecare 10 min).Asta,bineînțeles,cu condiția obligatorie de a se elimina dormitul din program,sau orice altă activitate din viața de zi cu zi.
    Întrebarea este, ggs ne testează cumva inteligența, sau e vreun event SF de mare succes și noi nu știm ?
    nu...ggs nu ne testeaza inteligenta ci.....buzunarele...sau, ma rog. cardurile...iar daca si la aceste tipuri de evenimente se trezesc multi sa goleasca carduri pentru o deco amarata, lucrurile vor continua exact in acest sens.
    Dupa cum se vede, lucratorul de la pescuit nu-si mai face aparitia pt ca, probabil, s-a considerat ca se castigau prea usor 2 autorizatii albastre si in felul acesta nu se mai cumparau galbeni suficienti.
  • al13 (RO1)al13 (RO1) RO1 Postări: 79
    ted (RO1) a zis:
    În caz că facem greșeala și începem eventul,1930 de perle de la pas 2 le culege Oleg în 8 zile(dacă îl trimit la 7 ore aduce 85 perle) sau în 4 zile(dacă îl hăituiesc la fiecare 10 min).Asta,bineînțeles,cu condiția obligatorie de a se elimina dormitul din program,sau orice altă activitate din viața de zi cu zi.
    Întrebarea este, ggs ne testează cumva inteligența, sau e vreun event SF de mare succes și noi nu știm ?
    nu...ggs nu ne testeaza inteligenta ci.....buzunarele...sau, ma rog. cardurile...iar daca si la aceste tipuri de evenimente se trezesc multi sa goleasca carduri pentru o deco amarata, lucrurile vor continua exact in acest sens.
    Dupa cum se vede, lucratorul de la pescuit nu-si mai face aparitia pt ca, probabil, s-a considerat ca se castigau prea usor 2 autorizatii albastre si in felul acesta nu se mai cumparau galbeni suficienti.
    Se strang mai repede daca il trimiti pe Oleg cu barcile- inchiriere- cele din partea de jos tabel .."mare agitata, largul marii"  dau si 100, 95 puncte si dureaza 1 ora tura. 
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    editat 26.01.2018
    buna dimineata.

    Perlele/scoile ieseau de peste tot, nu numai de la Oleg, dar ..... de 2 zile surpriza.... NU MAI IES DIN NIMIC, nici de pe ferma, nici de la Oleg, doar de la cei 3 amarati de caini. Acum vin si zic, cate sa adune bietii caini? Nu ma agit ca nu l-as termina la cat de prost gandit este, dar totusi .... o etapa - doua tot poti face pentru recompensele acelea "enorme si atractive".

    As dori sa ma compenseze GGS pentru acest bug, vreau 1 dolar.... de zahar.

    PS: revin inca o data si zic: ies de la Oleg. Deci nu mai vreau NIMIC, sa-l faca ei.
  • Mika40 (RO1)Mika40 (RO1) RO1 Postări: 75
    editat 26.01.2018
    al13 (RO1) a zis:
    ted (RO1) a zis:
    În caz că facem greșeala și începem eventul,1930 de perle de la pas 2 le culege Oleg în 8 zile(dacă îl trimit la 7 ore aduce 85 perle) sau în 4 zile(dacă îl hăituiesc la fiecare 10 min).Asta,bineînțeles,cu condiția obligatorie de a se elimina dormitul din program,sau orice altă activitate din viața de zi cu zi.
    Întrebarea este, ggs ne testează cumva inteligența, sau e vreun event SF de mare succes și noi nu știm ?
    nu...ggs nu ne testeaza inteligenta ci.....buzunarele...sau, ma rog. cardurile...iar daca si la aceste tipuri de evenimente se trezesc multi sa goleasca carduri pentru o deco amarata, lucrurile vor continua exact in acest sens.
    Dupa cum se vede, lucratorul de la pescuit nu-si mai face aparitia pt ca, probabil, s-a considerat ca se castigau prea usor 2 autorizatii albastre si in felul acesta nu se mai cumparau galbeni suficienti.
    Se strang mai repede daca il trimiti pe Oleg cu barcile- inchiriere- cele din partea de jos tabel .."mare agitata, largul marii"  dau si 100, 95 puncte si dureaza 1 ora tura. 
    Asta stiu si eu...si toti care sa plang aici...numai ca ma refeream la cu totul altceva...si toate plangerile de aici la asta se refera...sunt muuuult prea multe perle de strans ca sa poti sa faci pasul fara galbeni...bine, il faci fara gold, dar nu termini eventul...despre asta e vorba..iar faptul ca se restrictioneaza acum, probabil din cauza unui bug, caderea perlelor numai de trimiterea lui Oleg, "impulsioneaza" mai tare folosirea galbenilor...despre asta e vorba!
    Oricum, nu facem altceva decat sa ne dam cu presupusul ca e vb de bug, pt ca de cand se scrie aici niciun moderator nu a intrat sa confirme/infirme sau sa zica ceva de genul: am trimis sesizarea...etc..
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Citat din Stiri de la moderator: 
    • De acum inainte, perlele negre de la evenimentul de planificare a nuntilor vor putea fi colectate doar trimitandu-l pe Oleg la pescuit
  • MickyGhost (RO1)MickyGhost (RO1) RO1 Postări: 274
    Citat din Stiri de la moderator: 
    • De acum inainte, perlele negre de la evenimentul de planificare a nuntilor vor putea fi colectate doar trimitandu-l pe Oleg la pescuit
    Sunt de acord cu ce se spune de catre moderator, dar ceea ce e incorect este urmatorul aspect: daca in primele 1-2 zile puteam obtine perle din toata ferma, corect era ca pana la sfarsitul eventului asa sa fie, nu sa se schimbe dupa ce a inceput. Se putea face schimbarea la inceperea urmatorului event. Este cunoscut ca fiind  schimbarea regulilor in timpul jocului, dar, evident, nu putem face sau spune nimic pentru ca ..... GGS. 
  • Mutzy (RO1)Mutzy (RO1) RO1 Postări: 358
    Ai dreptate MickyGhost @ ro 1. Nu este singurul lucru prost gandit la aceste evenimente (cele de pe F2 si F3). Cel mai intelept este sa le ignoram. Rasplati derizorii pentru cantitati imense de colectibile inutile.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier